Okolo Turecka 2017 (World Tour), 10. - 15. októbra (1026 km) - 53. ročník
1. | 10.10. | Alanya > Kemer | 177 km | Bennett | ||
2. | 11.10. | Kumluca > Fethiye | 206 km | Bennett | ||
3. | 12.10. | Fethiye > Marmaris | 129 km | Bennett | ||
4. | 13.10. | Marmaris > Selcuk | 205 km | Ulissi | ||
5. | 14.10. | Selcuk > Izmir | 166 km | Bennett | ||
6. | 15.10. | Istanbul > Istanbul | 144 km | Theuns |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 10.10. | Alanya > Kemer | 177 km | Bennett |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
Turecké podujatie si dokázalo zachovať štatút World Tour, ale na štarte sa objavili len štyri tímy najvyššej kategórie a v pelotóne sa nachádzalo iba 104 cyklistov. Ale pre zúčastnených aj tak ponúkalo peknú príležitosť vybojovať dôležité body do svetového rebríčka.
V úvodnej etape sme očakávali šprintérsku bitku, profil jasne nahrával najrýchlejším jazdcom v balíku. Hneď po štarte sa objavili pred pelotónom Onult Balkan (Turecká repre), Alex Turrin (Wilier Triestina), Flavio Santos (Funvic), Simone Sterbini a Vincenzo Albanese (obaja Bardiani), ktorí si vybudovali maximálny náskok štyri minúty.
Podľa predpokladov v hlavnej skupine kontrolovali situáciu tímy Bora a Trek, Sam Bennett a Edward Theuns mali okolo seba dobrú odporu, aby tu mohli bojovať o etapové triumfy. V balíku jazdil aktívne aj Gazprom, ruská zostava verila v šprintérskej koncovke Alexandrovi Porsevovi. Únik bol zlikvidovaný už 35 kilometrov pred cieľom, rovno pred šprintérskou prémiou, čo využil kandidát na celkový triumf Diego Ulissi, ktorý si tu polepšil o dve bonusové sekundy.
Následne sa odohralo niekoľko nových pokusov o vytvorenie ďalšieho brejku, ale ani jeden z nich nebol úspešný. Na jedinej horskej prémii si vybojoval vrchársky dres po peknom šprinte Enrico Barbin (Bardiani). Potom opäť prebrali kontrolu nad vývojom etapy celky Bora, Trek, Gazprom a za nemecké zoskupenie jazdil na čele balíka Leo König.
V rozhodujúcom špurte sa najlepšie zorientoval Sam Bennet, ktorý dostal vo finále výbornú podporu od svojich kolegov. Írsky jazdec si udržuje potrebnú formu aj na konci ročníka, minulý týždeň ovládol nemeckú jednorazovku Sparkassen Münsterland Giro. Pred páskou dostal dobrý lead-out aj Edward Theuns, ale belgický jazdec nemal potrebný rýchlosť, aby si poradil s Bennettom a dostal sa pred neho aj Marco Benfatto (Androni). Tesne pred páskou sa ocitli na zemi viacerí jazdci a medzi nimi aj jeden z favoritov na celkové poradie Jesper Hansen z Astany.
Triumf Sama Bennetta (© Brian Hodes/VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 3:57:26 | 40 | ||||
2. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | 15 | ||||
3. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | 6 | ||||
4. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | |||||
6. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 |
7. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
8. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
9. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
10. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:00 | ||
11. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
13. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
14. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
15. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
16. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
17. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
18. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:00 | ||
19. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
20. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
21. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
22. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
23. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
24. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
25. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
26. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
27. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
28. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
29. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:00 | ||
30. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
31. | BALKAN Serkan | Turecko | 00:00 | ||
32. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
33. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
34. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
35. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
36. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
37. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
38. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
39. | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
40. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
41. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
42. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
43. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
44. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
45. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:47 | ||
46. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:47 | ||
47. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 01:47 | ||
48. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:47 | ||
49. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:47 | ||
50. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:47 | ||
51. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:47 | ||
52. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 01:47 | ||
53. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 01:47 | ||
54. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:47 | ||
55. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:47 | ||
56. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:47 | ||
57. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:47 | ||
58. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:47 | ||
59. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:54 | ||
60. | BALKAN Onur | Turecko | 01:58 | ||
61. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 02:13 | ||
62. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:18 | ||
63. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:18 | ||
64. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 02:18 | ||
65. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 02:18 | ||
66. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:18 | ||
67. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:18 | ||
68. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:18 | ||
69. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 02:18 | ||
70. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
71. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 02:18 | ||
72. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:18 | ||
73. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 02:18 | ||
74. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 02:29 | ||
75. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 02:34 | ||
76. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 02:34 | ||
77. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 02:34 | ||
78. | ATALAY Muhammed | Turecko | 02:34 | ||
79. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:34 | ||
80. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:34 | ||
81. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 02:58 | ||
82. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:58 | ||
83. | SAMLI Ferit | Turecko | 03:38 | ||
84. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 03:38 | ||
85. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 03:38 | ||
86. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 03:38 | ||
87. | OZGUR Batuhan | Turecko | 03:38 | ||
88. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 04:40 | ||
89. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 04:40 | ||
90. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 04:40 | ||
91. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 04:40 | ||
92. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 04:40 | ||
93. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 05:47 | ||
94. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 05:47 | ||
95. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 06:03 | ||
96. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 06:08 | ||
97. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 06:08 | ||
98. | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | 07:30 | ||
99. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 08:31 | ||
100. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 09:04 | ||
101. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 09:04 | ||
102. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 09:04 | ||
DNF | JULES Justin | WB Veranclassic Aqua Protect | odstúpil | ||
DNF | SAEZ Héctor | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil |
Posledné kilometre etapy |
2. | 11.10. | Kumluca > Fethiye | 206 km | Bennett |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
Ani v druhej etape sme nenašli na trati prekážky, ktoré by vyradili z hry najrýchlejších jazdcov. O miesto v úniku nebol veľký záujem, dopredu sa dostali iba Onur Balkan (Turecká repre) a Mirco Maestri (Bardiani). Potom sa k nim rozhodol pridať Alfonso Murilo (Funvic), ale o malú chvíľu sa vrátil späť do balíka turecký reprezentant. Pred pelotónom tak zostala bojovať len dvojica jazdcov, čo využili cyklisti v hlavnej skupine, ktorí nasadili ľahké tempo.
Podobne ako včera kontrolovali situáciu Trek - Segafredo a Bora - Hansgrohe, v tomto smere pomáhal aj Leo König, a všetkým jazdcom na trati komplikoval situáciu protivietor. Pokojnú situáciu narušil len pád Sergeja Černeckého (Astana), ktorý si pri páde poranil tvár a ako jeden z hlavných favoritov na titul musel byť prevezený do nemocnice. Aj dnes sme videli v pelotóne peknú biktu o bonifikácie, zvyšnú bonusovú sekundu uchmatol pre seba Diego Ulissi.
Mirco Maestri a Alfonso Murilo strávili na čele pretekov poriadne dlhú dobu, pelotón ich chytil len jedenásť kilometrov pred páskou. Následne sa natlačili dopredu všetky celky, ktoré mali záujem bojovať o etapový triumf. Aj tentoraz predviedli najlepšie vláčiky Trek a Bora a priam súboj o triumf zviedli Sam Bennett a Edward Theuns a najlepší špurt predviedol írsky jazdec.
Sam Bennett s druhým triumfom (© BORA-hansgrohe / Stiehl Photography) |
Sam Bennett potvrdil, že je najlepším šprintérom na podujatí a ak dostane takú tímovú podporu ako v úvodných dvoch etapách, v hromadných dojazdoch ho bude veľmi ťažké poraziť. Po druhom triumfe si upevnil pozíciu na čele poradia. Aj tentoraz sa musel uspokojiť s druhou priečkou Edward Theuns. Belgický cyklista sa dostal vo finále do výbornej pozície, ale dopadlo to rovnako ako včera. Na treťom mieste preťal pásku Riccardo Minali z Astany.
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 6:02:06 | 40 | ||||
2. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | 15 | ||||
3. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 | 6 | ||||
4. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | |||||
5. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
6. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 |
7. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
8. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:00 | ||
9. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
11. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:02 | ||
12. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:02 | ||
13. | OZGUR Batuhan | Turecko | 00:02 | ||
14. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:02 | ||
15. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
16. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
17. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:02 | ||
18. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
19. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:02 | ||
20. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
21. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:02 | ||
22. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:02 | ||
23. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:02 | ||
24. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
25. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:02 | ||
26. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
27. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
28. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:02 | ||
29. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:02 | ||
30. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
31. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:02 | ||
32. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 00:02 | ||
33. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:02 | ||
34. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
35. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
36. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
37. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:02 | ||
38. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:02 | ||
39. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
40. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:02 | ||
41. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:02 | ||
42. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:02 | ||
43. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:02 | ||
44. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
45. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:02 | ||
46. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
47. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:02 | ||
48. | ATALAY Muhammed | Turecko | 00:02 | ||
49. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
50. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
51. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:02 | ||
52. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
53. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
54. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:02 | ||
55. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
56. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:02 | ||
57. | BALKAN Serkan | Turecko | 00:02 | ||
58. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:02 | ||
59. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:13 | ||
60. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:13 | ||
61. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:13 | ||
62. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
63. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:13 | ||
64. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:13 | ||
65. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:13 | ||
66. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:13 | ||
67. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:13 | ||
68. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
69. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
70. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:13 | ||
71. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:13 | ||
72. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 00:13 | ||
73. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:13 | ||
74. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:21 | ||
75. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:24 | ||
76. | SAMLI Ferit | Turecko | 00:24 | ||
77. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:25 | ||
78. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
79. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:38 | ||
80. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 00:52 | ||
81. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:54 | ||
82. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:54 | ||
83. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:50 | ||
84. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:50 | ||
85. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 01:50 | ||
86. | BALKAN Onur | Turecko | 01:50 | ||
87. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 01:50 | ||
88. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 01:54 | ||
89. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:58 | ||
90. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:58 | ||
91. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:58 | ||
92. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 01:58 | ||
93. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:21 | ||
94. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:21 | ||
95. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 02:58 | ||
96. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 04:14 | ||
97. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 04:14 | ||
98. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 04:14 | ||
99. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 06:04 | ||
100. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 06:04 | ||
DNS | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | neštart. | ||
DNF | ČERNECKIJ Sergej | Astana Pro Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 9:59:12 | 6 | ||||
2. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:10 | |||||
3. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:14 | |||||
4. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:16 | |||||
5. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:19 | |||||
6. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:19 |
7. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
8. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:19 | ||
9. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:20 | ||
10. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:20 | ||
11. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:20 | ||
12. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:20 | ||
13. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:20 | ||
14. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:20 | ||
15. | ATALAY Muhammed | Turecko | 00:21 | ||
16. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:22 | ||
17. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:22 | ||
18. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:22 | ||
19. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:22 | ||
20. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
21. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:22 | ||
22. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 00:22 | ||
23. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
24. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:22 | ||
25. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:22 | ||
26. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:22 | ||
27. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:22 | ||
28. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:22 | ||
29. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
30. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:22 | ||
31. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:22 | ||
32. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:22 | ||
33. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:22 | ||
34. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:22 | ||
35. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:22 | ||
36. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:22 | ||
37. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
38. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:22 | ||
39. | BALKAN Serkan | Turecko | 00:22 | ||
40. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
41. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:22 | ||
42. | OZGUR Batuhan | Turecko | 00:22 | ||
43. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
44. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:22 | ||
45. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:22 | ||
46. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:22 | ||
47. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
48. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:22 | ||
49. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
50. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:22 | ||
51. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:22 | ||
52. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:22 | ||
53. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 00:22 | ||
54. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:22 | ||
55. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
56. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:22 | ||
57. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
58. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:22 | ||
59. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:33 | ||
60. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
61. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:33 | ||
62. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
63. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:33 | ||
64. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:33 | ||
65. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:33 | ||
66. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:33 | ||
67. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:33 | ||
68. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:33 | ||
69. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:33 | ||
70. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 00:33 | ||
71. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
72. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
73. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:33 | ||
74. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:41 | ||
75. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:44 | ||
76. | SAMLI Ferit | Turecko | 00:44 | ||
77. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 00:45 | ||
78. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:45 | ||
79. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:57 | ||
80. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 01:12 | ||
81. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 01:14 | ||
82. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 01:14 | ||
83. | BALKAN Onur | Turecko | 02:10 | ||
84. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 02:10 | ||
85. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 02:10 | ||
86. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 02:10 | ||
87. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:14 | ||
88. | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:18 | ||
89. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:18 | ||
90. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 02:18 | ||
91. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 02:18 | ||
92. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:41 | ||
93. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:41 | ||
94. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 03:57 | ||
95. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 04:32 | ||
96. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 04:34 | ||
97. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 06:24 | ||
98. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 06:56 | ||
99. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 08:12 | ||
100. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 12:11 |
Zostrih etapy |
3. | 12.10. | Fethiye > Marmaris | 129 km | Bennett |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
Profil tretej etapy síce obsahoval vo finále krátke stúpanie, ale túto koncovku dokázali v minulosti ovládnuť šprintéri. Vo vedúcej skupine sa objavili Gregory Daniel (Trek), Ferit Samli (Turecká repre) a Thomas Deruette (Veranclassic). Bolo zaujímavé, že do úniku sa dostal zástupca tímu Trek - Segafredo, pretože americký celok v predchádzajúcich etapách ťahal pelotón a sledoval utečencov.
V tejto aktivite pokračoval Bora - Hansgrohe a nemecká zostava v tomto smere nezostala osamotená, lebo jej pomohli UAE Emirates a Wilier Triestina, keďže ich šprintéri Consonni a Belletti majú radi náročnejšie rýchlostné dojazdy. Vedúca trojica nikdy nezískala veľký náskok a na čele pretekov odvádzal výborný výkon najmä 22-ročný americký cyklista Gregory Daniel. Ten bol napokon chytený desať kilometrov pred páskou.
Na poslednom kopci predviedol útok len Edoardo Zardini (Bardiani, ale taliansky jazdec nemal šancu proti silnému pelotónu. Tesne pred vrcholom sa balík predsa len rozdelil na dve časti. V tej prvej zostávali Bennett s Theunsom, ale v zjazde sa všetko spojilo.
Hromadný šprint sa odohral hneď po klesaní a finále opäť ovládol Sam Bennett, ktorý znovu nechal za sebou Edwarda Theunsa. Tretiu priečku ukoristil mladý Simone Consonni. Posledné momenty etapy prebehli v jasnej réžií tímu Bora, ktorý dostal svojho šprintéra do ideálnej pozície a pred páskou mohol Sam Bennett už len vytiahnuť svoju rýchlosť. Niektoré celky sa snažili rozhodiť lead-out nemeckej zostavy, ale ten zostal skalopevný. Po treťom triumfe za sebou si írsky jazdec na chvíľu oddýchne, pretože v zajtrajšej etape nás čaká kľúčový horský dojazd.
Sam Bennett v Turecku poriadne "vyvádza" (© BORA-hansgrohe / Stiehl Photography) |
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 3:25:26 | 40 | ||||
2. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | 15 | ||||
3. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | 6 | ||||
4. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | |||||
5. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | |||||
6. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 |
7. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
8. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
9. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
10. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:00 | ||
11. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
12. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
13. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
14. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
15. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
16. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
17. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
18. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
19. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
20. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
21. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:00 | ||
22. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
23. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
24. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
25. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
26. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
27. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:00 | ||
28. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
29. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
30. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
31. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
32. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
33. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
34. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
35. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
36. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
37. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
38. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
39. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
40. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:00 | ||
41. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
42. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
43. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
44. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
45. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
46. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:11 | ||
47. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:11 | ||
48. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:11 | ||
49. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:11 | ||
50. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:11 | ||
51. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:11 | ||
52. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:13 | ||
53. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:15 | ||
54. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:33 | ||
55. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 00:48 | ||
56. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:48 | ||
57. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 00:48 | ||
58. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 00:48 | ||
59. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:48 | ||
60. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:48 | ||
61. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:48 | ||
62. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:48 | ||
63. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:57 | ||
64. | BALKAN Onur | Turecko | 00:57 | ||
65. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:57 | ||
66. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 01:25 | ||
67. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 01:25 | ||
68. | BALKAN Serkan | Turecko | 01:25 | ||
69. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 01:25 | ||
70. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 01:35 | ||
71. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:35 | ||
72. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 02:31 | ||
73. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 02:58 | ||
74. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 03:35 | ||
75. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 03:35 | ||
76. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:37 | ||
77. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:02 | ||
78. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:27 | ||
79. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 05:27 | ||
80. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 05:27 | ||
81. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 06:10 | ||
82. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 06:19 | ||
83. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 06:19 | ||
84. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 07:32 | ||
85. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 07:32 | ||
86. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 07:32 | ||
87. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 07:32 | ||
88. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 07:32 | ||
89. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 07:32 | ||
90. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 07:32 | ||
91. | SAMLI Ferit | Turecko | 07:32 | ||
92. | ATALAY Muhammed | Turecko | 07:32 | ||
93. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:32 | ||
94. | OZGUR Batuhan | Turecko | 07:32 | ||
95. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 07:32 | ||
96. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 07:32 | ||
97. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 07:32 | ||
98. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 15:36 | ||
99. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 15:36 | ||
DNS | FRAPPORTI Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 13:24:28 | 6 | ||||
2. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:14 | |||||
3. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:26 | |||||
4. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:29 | |||||
5. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:29 | |||||
6. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:29 |
7. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:29 | ||
8. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:30 | ||
9. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:30 | ||
10. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
11. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
12. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:32 | ||
13. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:32 | ||
14. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:32 | ||
15. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
16. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
17. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:32 | ||
18. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 00:32 | ||
19. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
20. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:32 | ||
21. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
22. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:32 | ||
23. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:32 | ||
24. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
25. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:32 | ||
26. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:32 | ||
27. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:32 | ||
28. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
29. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
30. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
31. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:32 | ||
32. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:32 | ||
33. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 00:32 | ||
34. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:43 | ||
35. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:43 | ||
36. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 00:43 | ||
37. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:43 | ||
38. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:43 | ||
39. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:43 | ||
40. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:43 | ||
41. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:43 | ||
42. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:43 | ||
43. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:43 | ||
44. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:43 | ||
45. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:43 | ||
46. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:43 | ||
47. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:51 | ||
48. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:54 | ||
49. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:54 | ||
50. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
51. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 01:14 | ||
52. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 01:20 | ||
53. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 01:20 | ||
54. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:20 | ||
55. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 01:20 | ||
56. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 01:24 | ||
57. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:27 | ||
58. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 01:29 | ||
59. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 01:39 | ||
60. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 01:55 | ||
61. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 01:57 | ||
62. | BALKAN Serkan | Turecko | 01:57 | ||
63. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 01:57 | ||
64. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 02:16 | ||
65. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:51 | ||
66. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 03:03 | ||
67. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 03:08 | ||
68. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 03:08 | ||
69. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 03:16 | ||
70. | BALKAN Onur | Turecko | 03:17 | ||
71. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 04:07 | ||
72. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 04:20 | ||
73. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 04:44 | ||
74. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 05:56 | ||
75. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 06:10 | ||
76. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 06:22 | ||
77. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 06:28 | ||
78. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 06:52 | ||
79. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:26 | ||
80. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:55 | ||
81. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:56 | ||
82. | ATALAY Muhammed | Turecko | 08:03 | ||
83. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 08:04 | ||
84. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 08:04 | ||
85. | OZGUR Batuhan | Turecko | 08:04 | ||
86. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 08:04 | ||
87. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 08:13 | ||
88. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 08:15 | ||
89. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 08:15 | ||
90. | SAMLI Ferit | Turecko | 08:23 | ||
91. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 08:27 | ||
92. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 10:00 | ||
93. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 10:09 | ||
94. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 11:39 | ||
95. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 13:25 | ||
96. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 13:56 | ||
97. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 15:54 | ||
98. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 17:56 | ||
99. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 18:00 |
Záver etapy |
4. | 13.10. | Marmaris > Selcuk | 205 km | Ulissi |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
V piatok si dali pretekári maratónsku etapu vo veľmi teplom počasí, keď ortuť teplomera sialaha až takmer k tridsiatim stupňom, čo cyklisti v októbri často nezažívajú. Navyše, už to nebola etapa pre šprintérov, ale na krátkom cieľovom kopci sa očakával triumf Diega Ulissiho z UAE, ktorý bol papierovo jasne najväčší favorit. Potrápiť ho chceli najmä Kolumbijčania Pantano alebo Atapuma či mladý borec z Bory Gregor Mühlberger.
Do klasického úniku sa dostala štvorica Talianov Danilo Celano (Caja Rural), Alberto Cecchin (Wilier), Alessandro Tonelli (Bardiani), Davide Ballerini (Androni), Belgičan Ludovic Robeet (Veranclassic) a Turek Ferit Samli (Turecko). Celanovi sa podarilo dostať do čela vrchárskej súťaže a aj posledný padol za obeť pelotónu. Keď už bol vpredu sám, z pelotónu sa kvôli bodom vydal dopredu líder súťaže Mirco Maestri (Bardiani), aby limitoval straty. Aj preto chvíľu ostal pred balíkom.
Jazdci UAE Team Emirates ale doviedli kompaktný pelotón pod záverečné päťkilometrové stúpanie a začal sa pravý boj o celkový triumf na 53. ročníku pretekov. Po roku plnom trápenia sa rozhodol vyskúšať šťastie, koleno aj nohy Leopold König, ktorý chvíľu pobudol na čele pretekov a hoci ho dva kilometre pred páskou desiatka najodolnejších borcov dostihla, fanúšikovia Lea určite boli spokojní, že sa trochu ukázal.
Práca tímu UAE na čele hlavnej skupiny © Brian Hodes/VeloImages |
Potom sa začali miešať a atakovať jazdci, ktorí obsadili prvých desať miest výsledkovej listiny, chvíľu to skúšal Yonder Godoy z Wilieru, tak Fausto Masnada z Androni, po ňom Jesper Hansen z Astany. Všetko výborne kontroloval Przemyslaw Niemiec z UAE a keď už na to nemal, nástupy si chytal samotný Diego Ulissi.
Talian dvesto metrov pred páskou nastúpil a prišiel si po triumf i modrý dres. Päť sekúnd za ním zaostal Hansen, deväť Daniel Martinez z Wilieru, tak prišli do cieľa spomínaní Masnada s Godoyom. Šiesty bol Arslanov z Gazpromu, ktorý bol v júni aj na Okolo Slovenska. Boráci Mühlberger s Königom stratili napokon cez pol minúty na hranici Top 10. Sklamal Pantano, ktorý sa vyšplhal hore až ako dvanásty.
V celkovom poradí vedie Ulissi o dvanásť sekúnd pred Hansenom a 24 pred Masnadom. Bennett naďalej vedie bodovačku, vrchy spomínaný Celano a do kategórie mladých jazdcov z dnešných protagonistov patrí Martinez, takže on sa dostal do čela tejto klasifikácie.
Diego Ulissi s tretím triumfom v sezóne (© Brian Hodes/VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 5:36:03 | 40 | ||||
2. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:05 | 15 | ||||
3. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:09 | 6 | ||||
4. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:11 | |||||
5. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:17 | |||||
6. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:17 | |||||
7. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:32 | |||||
8. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:32 | |||||
9. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:34 | |||||
10. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:37 |
11. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 00:39 | ||
12. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:50 | ||
13. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:50 | ||
14. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 01:01 | ||
15. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 01:03 | ||
16. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:03 | ||
17. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:03 | ||
18. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:12 | ||
19. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:17 | ||
20. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:22 | ||
21. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 01:22 | ||
22. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:24 | ||
23. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:24 | ||
24. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 01:32 | ||
25. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 01:32 | ||
26. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:32 | ||
27. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 01:44 | ||
28. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:47 | ||
29. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 01:53 | ||
30. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 02:13 | ||
31. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 02:15 | ||
32. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 02:15 | ||
33. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 02:26 | ||
34. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 02:26 | ||
35. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 02:26 | ||
36. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 02:29 | ||
37. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 02:34 | ||
38. | BALKAN Serkan | Turecko | 02:35 | ||
39. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 02:46 | ||
40. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 02:52 | ||
41. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 03:18 | ||
42. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 03:33 | ||
43. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 03:33 | ||
44. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 03:59 | ||
45. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 04:08 | ||
46. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 04:15 | ||
47. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 04:19 | ||
48. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 04:51 | ||
49. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 05:01 | ||
50. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:12 | ||
51. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 05:12 | ||
52. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 05:45 | ||
53. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 05:45 | ||
54. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 05:45 | ||
55. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:23 | ||
56. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 06:23 | ||
57. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 06:56 | ||
58. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 07:59 | ||
59. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 08:04 | ||
60. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 08:04 | ||
61. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 08:04 | ||
62. | ATALAY Muhammed | Turecko | 08:04 | ||
63. | BALKAN Onur | Turecko | 08:04 | ||
64. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 09:18 | ||
65. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 09:18 | ||
66. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 09:18 | ||
67. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 09:18 | ||
68. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 11:45 | ||
69. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 11:55 | ||
70. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 11:55 | ||
71. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 11:55 | ||
72. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 11:55 | ||
73. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 11:55 | ||
74. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 11:55 | ||
75. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 11:55 | ||
76. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 11:55 | ||
77. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 11:55 | ||
78. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:55 | ||
79. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:15 | ||
80. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 12:24 | ||
81. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 14:02 | ||
82. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 14:25 | ||
83. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 14:25 | ||
84. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 14:26 | ||
85. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 14:26 | ||
86. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 14:31 | ||
87. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 14:31 | ||
88. | SAMLI Ferit | Turecko | 14:31 | ||
89. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 14:31 | ||
90. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 14:31 | ||
91. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 14:31 | ||
92. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 14:31 | ||
93. | OZGUR Batuhan | Turecko | 14:31 | ||
94. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 14:56 | ||
95. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 14:56 | ||
96. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 14:56 | ||
97. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 14:59 | ||
98. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 15:37 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 19:00:50 | 6 | ||||
2. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:12 | |||||
3. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:24 | |||||
4. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:29 | |||||
5. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:30 | |||||
6. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:30 | |||||
7. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:42 | |||||
8. | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | 00:45 | |||||
9. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:47 | |||||
10. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:50 |
11. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:03 | ||
12. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | ||
13. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:14 | ||
14. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:16 | ||
15. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:16 | ||
16. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:25 | ||
17. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:27 | ||
18. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 01:27 | ||
19. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:30 | ||
20. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 01:35 | ||
21. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:37 | ||
22. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 01:45 | ||
23. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:46 | ||
24. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:48 | ||
25. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:07 | ||
26. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:11 | ||
27. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 02:24 | ||
28. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 02:28 | ||
29. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 02:28 | ||
30. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 02:39 | ||
31. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 02:39 | ||
32. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 02:59 | ||
33. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 03:05 | ||
34. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 03:15 | ||
35. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 03:31 | ||
36. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 03:35 | ||
37. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 03:57 | ||
38. | BALKAN Serkan | Turecko | 04:13 | ||
39. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 04:23 | ||
40. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 04:28 | ||
41. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 04:29 | ||
42. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 04:34 | ||
43. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 04:41 | ||
44. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 05:22 | ||
45. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:25 | ||
46. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 05:58 | ||
47. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 06:11 | ||
48. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 06:39 | ||
49. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 06:53 | ||
50. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 07:06 | ||
51. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 07:42 | ||
52. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 08:59 | ||
53. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 09:42 | ||
54. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 09:45 | ||
55. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 10:19 | ||
56. | BALKAN Onur | Turecko | 11:02 | ||
57. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:00 | ||
58. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 12:02 | ||
59. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 12:02 | ||
60. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 12:05 | ||
61. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 12:06 | ||
62. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 12:08 | ||
63. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 12:29 | ||
64. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:36 | ||
65. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 12:50 | ||
66. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 13:05 | ||
67. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 13:31 | ||
68. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 13:59 | ||
69. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 14:16 | ||
70. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 14:40 | ||
71. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 14:44 | ||
72. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 15:01 | ||
73. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 15:09 | ||
74. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 15:20 | ||
75. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 15:28 | ||
76. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 15:44 | ||
77. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 15:44 | ||
78. | ATALAY Muhammed | Turecko | 15:48 | ||
79. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 16:09 | ||
80. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 17:03 | ||
81. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 17:58 | ||
82. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 19:40 | ||
83. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 20:03 | ||
84. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 21:05 | ||
85. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 21:38 | ||
86. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 22:08 | ||
87. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 22:14 | ||
88. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 22:16 | ||
89. | OZGUR Batuhan | Turecko | 22:16 | ||
90. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 22:21 | ||
91. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 22:22 | ||
92. | SAMLI Ferit | Turecko | 22:34 | ||
93. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 23:05 | ||
94. | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | 24:07 | ||
95. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 25:45 | ||
96. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 27:30 | ||
97. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 27:37 | ||
98. | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | 32:02 |
5. | 14.10. | Selcuk > Izmir | 166 km | Bennett |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
Aj predposledná etapa mohla sadnúť najrýchlejším jazdcom v pelotóne, ale tí si museli na konci poradiť so 4-percentným stúpaním. Preto v hlavnej skupine kontrolovali situáciu celok Trek - Segafredo, ktorý chcel konečne zvíťaziť s Edwardom Theunsom, a pomáhal im aj UAE Emirates, ktorý obraňoval najcennejší dres a pripravoval pozíciu pre Consonniho. Tím Bora - Hansgrohe vyslal do úniku Shanea Archbolda, preto mohla nemecká zostava čakať v balíku.
Pred rozhodujúcim stúpaním sme videli pád v pelotóne, do ktorého sa zaplietol aj König, ale český jazdec bol v poriadku. Na tomto kopci nasadil slušné tempo UAE Emirates, ktorý chcel dostať pod tlak Bennetta s Theunsom, ale obidvaja sa udržali na čele pretekov aj po tejto prekážke. V balíku zostalo okolo tridsať cyklistov a potom už nič neprekazilo špurt okresaného pelotónu, ale v zjazde sa rozšírilo zloženie vedúcej skupiny.
Bez výraznejšej tímovej podpory to mali najrýchlejší jazdi o čosi náročnejšie ako v predchádzajúcich záverečných špurtoch, ale aj s touto situáciou si poradil Sam Bennett, ktorý si vychutnal štvrtý etapový triumf na podujatí. Írsky jazdec musel v závere tvrdo bojovať o vytvorenie si pozície, ale podarilo sa mu to. Štvrtým triumfom v jednom ročníku vyrovnal počin Marka Cavendisha z roku 2014, ale stále je tu rekord André Greipela, ktorý v sezóne 2010 vyhral v Turecku päť etáp. Na čele priebežného poradia sa situácia nemenila, kozmetické zmeny nastali len na konci Top 10.
Sam Bennett so štvrtým triumfom (© BORA-hansgrohe / Stiehl Photography) |
Výsledky | ||||||||
1. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 4:06:51 | 40 | ||||
2. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:00 | 15 | ||||
3. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | 6 | ||||
4. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
5. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
6. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 |
7. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
8. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
9. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
10. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
11. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 00:00 | ||
13. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
14. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
15. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
16. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
17. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
18. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
19. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
20. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
21. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
22. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
23. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
24. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
25. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
26. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
27. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
28. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:00 | ||
29. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
30. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:00 | ||
31. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
32. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:00 | ||
33. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
34. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
35. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:00 | ||
36. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
37. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
38. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
39. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
40. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
41. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
42. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
44. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
45. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
46. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
47. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | ||
48. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:13 | ||
49. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:20 | ||
50. | SAMLI Ferit | Turecko | 00:25 | ||
51. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:25 | ||
52. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 00:30 | ||
53. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 01:47 | ||
54. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 01:47 | ||
55. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 02:50 | ||
56. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 04:14 | ||
57. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 07:45 | ||
58. | OZGUR Batuhan | Turecko | 07:45 | ||
59. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 07:45 | ||
60. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 07:45 | ||
61. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 07:45 | ||
62. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 10:10 | ||
63. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 10:24 | ||
64. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 10:24 | ||
65. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 10:24 | ||
66. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 10:24 | ||
67. | BALKAN Serkan | Turecko | 10:24 | ||
68. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 10:24 | ||
69. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 10:24 | ||
70. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 10:24 | ||
71. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 10:24 | ||
72. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 10:24 | ||
73. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 10:24 | ||
74. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 10:24 | ||
75. | ATALAY Muhammed | Turecko | 10:24 | ||
76. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 10:24 | ||
77. | BALKAN Onur | Turecko | 10:24 | ||
78. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 10:24 | ||
79. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 10:24 | ||
80. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 10:24 | ||
81. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 10:24 | ||
82. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 10:24 | ||
83. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 10:24 | ||
84. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 10:24 | ||
85. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 10:24 | ||
86. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 10:30 | ||
87. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 10:30 | ||
88. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 10:30 | ||
89. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 10:50 | ||
90. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 18:01 | ||
91. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 18:02 | ||
92. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 18:02 | ||
93. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 18:02 | ||
94. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 18:02 | ||
95. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 30:05 | ||
96. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 31:29 | ||
DNS | MÜHLBERGER Gregor | BORA - hansgrohe | neštart. | ||
DNF | PIRES Raphael | Funvic/Brasil Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | RANGHETTI Victor | Funvic/Brasil Pro Cycling | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 23:07:41 | 6 | ||||
2. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:12 | |||||
3. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:24 | |||||
4. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:29 | |||||
5. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:30 | |||||
6. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:30 |
7. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:42 | ||
8. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 00:47 | ||
9. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:50 | ||
10. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:03 | ||
11. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | ||
12. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:14 | ||
13. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:16 | ||
14. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:16 | ||
15. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:25 | ||
16. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:27 | ||
17. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 01:27 | ||
18. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:30 | ||
19. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 01:35 | ||
20. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:37 | ||
21. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 01:45 | ||
22. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:06 | ||
23. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:07 | ||
24. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:11 | ||
25. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 02:18 | ||
26. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 02:28 | ||
27. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 02:39 | ||
28. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 02:59 | ||
29. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 03:15 | ||
30. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 03:31 | ||
31. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 03:35 | ||
32. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 03:57 | ||
33. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 04:28 | ||
34. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 04:29 | ||
35. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 04:34 | ||
36. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:25 | ||
37. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 05:35 | ||
38. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 05:55 | ||
39. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 06:42 | ||
40. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 07:06 | ||
41. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 09:27 | ||
42. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 09:29 | ||
43. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 10:44 | ||
44. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 11:32 | ||
45. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 12:02 | ||
46. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 12:06 | ||
47. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 12:08 | ||
48. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 12:29 | ||
49. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:36 | ||
50. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 12:50 | ||
51. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 13:43 | ||
52. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 14:30 | ||
53. | BALKAN Serkan | Turecko | 14:37 | ||
54. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 14:47 | ||
55. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 15:05 | ||
56. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 15:14 | ||
57. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 15:40 | ||
58. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 16:33 | ||
59. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 17:03 | ||
60. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 17:28 | ||
61. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 17:31 | ||
62. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 20:06 | ||
63. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 20:43 | ||
64. | BALKAN Onur | Turecko | 21:26 | ||
65. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 22:24 | ||
66. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 22:26 | ||
67. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 22:35 | ||
68. | SAMLI Ferit | Turecko | 22:59 | ||
69. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 23:29 | ||
70. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 23:55 | ||
71. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 24:20 | ||
72. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 24:54 | ||
73. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 25:08 | ||
74. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 25:33 | ||
75. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 25:44 | ||
76. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 25:45 | ||
77. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 25:50 | ||
78. | ATALAY Muhammed | Turecko | 26:12 | ||
79. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 26:17 | ||
80. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 26:33 | ||
81. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 27:25 | ||
82. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 28:22 | ||
83. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 29:53 | ||
84. | OZGUR Batuhan | Turecko | 30:01 | ||
85. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 30:33 | ||
86. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 31:29 | ||
87. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 31:53 | ||
88. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 32:02 | ||
89. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 32:18 | ||
90. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 32:38 | ||
91. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 32:40 | ||
92. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 32:46 | ||
93. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 33:15 | ||
94. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 40:23 | ||
95. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 45:39 | ||
96. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 58:59 |
Finále etapy |
6. | 15.10. | Istanbul > Istanbul | 144 km | Theuns |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
Posledný deň tureckého dobrodružstva patril Istanbulu. Najväčšie mesto Turecka bolo svedkom 144 kilometrov dlhej etapy, kde chcel vyšperkovať svoje bravúrne výkony opäť Sam Bennett. Ír si mohol pripísať už piate víťazstvo. Prekaziť plány jazdcovi Bory - Hansgrohe zase plánoval Edward Theuns z Treku - Segafredo. Pred Belgičanom ale stála náročná úloha. Naopak, celkom pokojný deň mohol prežiť zatiaľ stále len priebežný líder celých pretekov Diego Ulissi. Talian vo farbách tímu UAE vyhral najnáročnejšiu štvrtú etapu, a tak si mohol záver sezóny viac ako len spríjemniť.
Odštartovalo sa o pol jedenástej, pričom sa cieľ očakával približne pred druhou. Príležitosť ukázať sa využili štyria pretekári. Boli to Muhammet Atalay (turecká reprezentácia), Thomas Deruette (WB), Paolo Simion (Bardiani) a Patryk Stosz (CCC). Bora, Trek, ale aj UAE však všetko kontrolovali, a tak náskok štvorice nepresiahol ani len dve minútky. Približne 45 kilometrov pred koncom mali k dobru len 1:40.
Postupom času a kilometrov to ale pre utečencov začalo vyzerať zaujímavo. K čelu balíka sa pridalo aj talianske zoskupenie Wilier, ktoré pracovalo pre Manuela Bellettiho. Ani to však úplne nestačilo a sedem kilometrov pred cieľom mal únik stále pol minútový náskok. Hrozili reálne patálie. Tie balík zažehnal až tri kilometre do konca.
Videli sme opäť hromadný dojazd, kde bol najsilnejší Edward Theuns. Bolo to preňho siedme víťazstvo v kariére. Belgický pretekár tak prelomil kraľovanie Sama Bennetta. Kráľ totiž spadol. A to doslova, írsky líder nemeckého celku sa tesne pred cieľom ocitol na zemi, preto česť Bory zachraňoval Matteo Pelucchi, ktorý finišoval druhý. Tretí skončil Francesco Gavazzi z Androni. Samotný Bennett napokon stratil cez minútu, no vyzeralo to tak, že sa mu aspoň nič extra nestalo.
Video pádu Sama Bennetta |
Na šiestej priečke došpurtoval Diego Ulissi, ktorý tak nič nepodcenil. Celkové víťazstvo v Turecku je preňho prvým na etapáku World Tour. Pred tým vyhral iba podujatia kategórie 2.1 na Morave, v Slovinsku i Francúzsku. Na pódiu pri ňom stáli Jesper Hansen (Astana) s Faustom Masnadom (Androni). 23-ročné talianske prekvapenie v tejto sezóne získalo iba 94 UCI bodov, takže budeme zvedaví, či ho tento veľký úspech posunie k ďalším výsledkom.
Práve kvôli dnešnému pádu prišiel Bennett o bodovaciu súťaž, ktorú teda nezískal víťaz štyroch etáp, ale jeho najväčší sok Edward Theuns. Vrchárske tričko si odniesol Mirco Maestri (Bardiani), biele Daniel Martinez (Wilier), pre ktorého to bola náplasť za to, že sa nedostal na celkové pódium. Jeho tím Wilier Triestina bol v etape s dojazdom na Selcuku najlepší, takže získali pre seba súťaž družstiev.
Výsledky | ||||||||
1. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 3:24:32 | 40 | ||||
2. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:02 | 15 | ||||
3. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:02 | 6 | ||||
4. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 00:02 | |||||
5. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:02 | |||||
6. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:02 | |||||
7. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:02 | |||||
8. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:02 | |||||
9. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:02 | |||||
10. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:02 |
11. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
12. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:02 | ||
13. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
14. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 00:02 | ||
15. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 00:02 | ||
16. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:02 | ||
17. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:02 | ||
18. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
19. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
20. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 00:10 | ||
21. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
22. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:13 | ||
23. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:13 | ||
24. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:17 | ||
25. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:17 | ||
26. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 00:25 | ||
27. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:25 | ||
28. | SAMLI Ferit | Turecko | 00:28 | ||
29. | BALKAN Onur | Turecko | 00:33 | ||
30. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 00:34 | ||
31. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 00:34 | ||
32. | BALKAN Serkan | Turecko | 00:34 | ||
33. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 00:42 | ||
34. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:42 | ||
35. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 00:42 | ||
36. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:45 | ||
37. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 00:45 | ||
38. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:00 | ||
39. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:00 | ||
40. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:00 | ||
41. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 01:00 | ||
42. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 01:03 | ||
43. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:03 | ||
44. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:13 | ||
45. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 01:13 | ||
46. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:13 | ||
47. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:13 | ||
48. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:13 | ||
49. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 01:13 | ||
50. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 01:13 | ||
51. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 01:13 | ||
52. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 01:13 | ||
53. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 01:19 | ||
54. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 01:30 | ||
55. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 01:35 | ||
56. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:35 | ||
57. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 01:35 | ||
58. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 01:35 | ||
59. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 01:35 | ||
60. | OZGUR Batuhan | Turecko | 01:35 | ||
61. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 01:35 | ||
62. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 01:56 | ||
63. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:08 | ||
64. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:20 | ||
65. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:20 | ||
66. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 02:22 | ||
67. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 02:22 | ||
68. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 02:22 | ||
69. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 02:28 | ||
70. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 02:28 | ||
71. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 02:28 | ||
72. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 02:28 | ||
73. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 02:37 | ||
74. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:47 | ||
75. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 02:51 | ||
76. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 02:51 | ||
77. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 02:54 | ||
78. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:55 | ||
79. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:55 | ||
80. | ATALAY Muhammed | Turecko | 03:18 | ||
81. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 03:21 | ||
82. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 03:21 | ||
83. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 03:21 | ||
84. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 03:50 | ||
85. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 03:50 | ||
86. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 03:56 | ||
87. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 04:01 | ||
88. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 04:01 | ||
89. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 05:01 | ||
90. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 05:01 | ||
91. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 05:01 | ||
92. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 05:27 | ||
DNS | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | neštart. | ||
DNS | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | neštart. | ||
DNS | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 26:32:15 | 300 | ||||
2. | HANSEN Jesper | Astana Pro Team | 00:12 | 250 | ||||
3. | MASNADA Fausto | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:24 | 215 | ||||
4. | MARTINEZ Daniel Felipe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:29 | 175 | ||||
5. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:30 | 120 | ||||
6. | GAVAZZI Francesco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:38 | 115 | ||||
7. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 01:01 | 95 | ||||
8. | PANTANO Jarlinson | Trek - Segafredo | 01:03 | 75 | ||||
9. | PRADES Eduard | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | 60 | ||||
10. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:15 | 50 |
11. | RUBIO Diego | Caja Rural - Seguros RGA | 01:24 | 40 | |
12. | GODOY Yonder | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:28 | 35 | |
13. | KOŠEVOJ Ilja | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:29 | 30 | |
14. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:52 | 25 | |
15. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:05 | 20 | |
16. | REIJNEN Kiel | Trek - Segafredo | 02:07 | 20 | |
17. | ATAPUMA Darwin | UAE Team Emirates | 02:10 | 20 | |
18. | BUTLER Chris | Caja Rural - Seguros RGA | 02:15 | 20 | |
19. | NIEMIEC Przemyslaw | UAE Team Emirates | 02:20 | 20 | |
20. | HERKLOTZ Silvio | BORA - hansgrohe | 02:25 | 20 | |
21. | ÖRKEN Ahmet | Turecko | 02:26 | 12 | |
22. | ZARDINI Edoardo | Bardiani - CSF | 02:41 | 12 | |
23. | BROŽYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 03:00 | 12 | |
24. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:07 | 12 | |
25. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:12 | 12 | |
26. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:17 | 12 | |
27. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 03:22 | 12 | |
28. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 03:54 | 12 | |
29. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 03:57 | 12 | |
30. | BAKIRCI Nazim | Turecko | 04:07 | 12 | |
31. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 04:13 | 5 | |
32. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 04:29 | 5 | |
33. | SIMÓN Jordi | Funvic/Brasil Pro Cycling | 06:15 | 5 | |
34. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 06:46 | 5 | |
35. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 06:58 | 5 | |
36. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 07:17 | 5 | |
37. | MASSON Christophe | WB Veranclassic Aqua Protect | 07:19 | 5 | |
38. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 09:08 | 5 | |
39. | HABEAUX Gregory | WB Veranclassic Aqua Protect | 09:38 | 5 | |
40. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 09:43 | 5 | |
41. | STASSEN Julien | WB Veranclassic Aqua Protect | 09:58 | 5 | |
42. | BELLETTI Manuel | Wilier Triestina - Selle Italia | 12:06 | 5 | |
43. | BRUTT Pavel | Gazprom-RusVelo | 12:17 | 5 | |
44. | BALLERINI Davide | Androni - Sidermec - Bottecchia | 12:36 | 5 | |
45. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 12:50 | 5 | |
46. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 13:19 | 5 | |
47. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 13:28 | 5 | |
48. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 14:27 | 5 | |
49. | BALKAN Serkan | Turecko | 15:09 | 5 | |
50. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 15:40 | 5 | |
51. | BENNETT Sam | BORA - hansgrohe | 15:47 | 2 | |
52. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 16:03 | 2 | |
53. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 16:25 | 2 | |
54. | SPENGLER Lukas | WB Veranclassic Aqua Protect | 16:56 | 2 | |
55. | VENDRAME Andrea | Androni - Sidermec - Bottecchia | 17:40 | 2 | |
56. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 17:54 | 1 | |
57. | AKDILEK Ahmet | Turecko | 18:04 | 1 | |
58. | STERBINI Simone | Bardiani - CSF | 18:59 | 1 | |
59. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 20:50 | 1 | |
60. | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia | 21:27 | 1 | |
61. | BALKAN Onur | Turecko | 21:57 | ||
62. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 22:16 | ||
63. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 22:26 | ||
64. | SAMLI Ferit | Turecko | 23:25 | ||
65. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 23:29 | ||
66. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 23:35 | ||
67. | DERUETTE Thomas | WB Veranclassic Aqua Protect | 24:42 | ||
68. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 25:01 | ||
69. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 25:31 | ||
70. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 26:10 | ||
71. | AFFONSO Murilo | Funvic/Brasil Pro Cycling | 26:55 | ||
72. | KUMP Marko | UAE Team Emirates | 27:02 | ||
73. | ROVNY Ivan | Gazprom-RusVelo | 27:13 | ||
74. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 27:59 | ||
75. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 28:06 | ||
76. | ATALAY Muhammed | Turecko | 29:28 | ||
77. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 29:36 | ||
78. | ZURLO Federico | UAE Team Emirates | 29:38 | ||
79. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 29:45 | ||
80. | SANTOS Flavio | Funvic/Brasil Pro Cycling | 29:53 | ||
81. | DUQUENNOY Jimmy | WB Veranclassic Aqua Protect | 29:55 | ||
82. | OZGUR Batuhan | Turecko | 31:34 | ||
83. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 31:59 | ||
84. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 32:34 | ||
85. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 33:13 | ||
86. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 33:22 | ||
87. | SILVA Lincoln Do Vale | Funvic/Brasil Pro Cycling | 33:44 | ||
88. | NICACIO Pedro Autran Dourado Dutra | Funvic/Brasil Pro Cycling | 34:13 | ||
89. | CECCHIN Alberto | Wilier Triestina - Selle Italia | 34:22 | ||
90. | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe | 34:53 | ||
91. | ROBEET Ludovic | WB Veranclassic Aqua Protect | 35:57 | ||
92. | SILVA Roberto | Funvic/Brasil Pro Cycling | 45:22 |
Video záverečných kilometrov etapy |