Okolo Slovenska má za sebou slávnostnú prezentáciu, pre koronavírus vypadlo niekoľko jazdcov

12.9.2023, 21:05 | Slovensko a Slováci | Jakub Hlubek
Okolo Slovenska má za sebou slávnostnú prezentáciu, pre koronavírus vypadlo niekoľko jazdcov
Groupama - FDJ (© Ján Melicher)

V blízkosti Kostola sv. Alžbety na Hlavnej ulici v Košiciach sa pod vedením moderátorov Tomáša Ďutku a Adama Beňa uskutočnila prezentácia tímov na 67. ročník Okolo Slovenska. Viaceré zoskupenia museli urobiť zmeny v zostavách, o ktoré sa postaral koronavírus. Ten zasiahol aj slovenský tím RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol. Zverenci Juraja Sagana budú štartovať iba v pätici.  
video v clanku ikonka ciernaVideozáznam prezentácie tímov
Ako prvý prítomných divákov pozdravil kontinentálny celok Voster ATS Team, ktorý nahradil holandskú reprezentáciu. Štvrtou zostavou na pódiu bolo talianske zoskupenie Cycling Team Friuli ASD, kde mal pôvodne štartovať aj Tomáš Sivok. Vlaňajší juniorsky majster Slovenska v pretekoch však pred mesiacom absolvoval operáciu kolena. V zostave ho preto nahradil Talian Alessandro Da Ros.
Cycling Team Friuli ASD (© Igor Stančík)
Hneď za nimi prišla na pódium zostava Elkov - Kasper. Posledný štart na Okolo Slovenska má pred sebou Jan Barta, ktorý po sezóne zavesí tretry na klinec. Následne sa dostavila aj ich konkurencia na českej scéne v podobe ATT Investments. Nechýbal medzi nimi ani aktuálny slovenský šampión v oboch disciplínach Matúš Štoček. Pre koronavírus zo zostavy vypadli Marton Dina Jan Kašpar
ATT Investments a Matúš Štoček pri rozhovore (© Ján Melicher)
Slovenskú stopu má aj Adria Mobil, keďže v jej zostave nechýba majster Slovenska v ITT do 23 rokov Martin Jurík. Prvým Pro tímom na pódiu bol účastník tohtoročného Gira Corratec. Nasledoval Human Powered Health, celok, ktorý po sezóne ukončí svoju činnosť. Početné zastúpenie na pretekoch má aj česká cyklistika. O etapové víťazstvá budú bojovať aj Danier Babor Tomáš Bárta z tímu Caja Rural. 
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol (© Ján Melicher)
Prvým slovenským tímom, ktorý sa postavil na pódium, bola zostava RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol. Oproti pôvodnej štartovej listine pre koronavírus nebudú štartovať Marek ČaneckýAndrej LiškaDominik Prudek Martin Voltr. Nahradili ich Christian Haas a Miroslav Lacuš. Tím, ktorý je kontinentálnym prvú sezónu, tak bude štartovať iba v pätici. Hneď za nimi zavítala na pódium zostava Dukly Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica (© Ján Melicher)
Oproti pôvodnej súpiske tímu nastala zmena, Pavla Rovdera nahradil debutant Jakub Galovič. Na tie najlepšie tímy si diváci v Košičiach museli počkať na záver. Postupne sa na pódium dostavili jazdci Groupamy - FDJ Astany Kazachstan. Nasledovali ich cyklisti Jumba-Visma a Soudalu Quick-Step. Súčasťou belgického zoskupenia mal byť aj Martin Svrček, ale pre zdravotné problémy s kolenom napokon nebude štartovať. 
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z Okolo Slovenska 2023
 
Náš eshop