Okolo Slovenska: Küng vyhral časovku, po úprave výsledkov je lídrom, Baška deviaty

18.9.2019, 13:30 | Slovensko a Slováci | J. Janoťák, L. Timko
skoda okolo slovenska 560x100 top
1b 18.9. rovinata etapa ciel rovina Bardejov > Bardejov 7,4 km Küng
Etapy tohto 63. ročníka Okolo Slovenska:
1a1b234
 
 
mapa etapa 1b oprava
mapa etapy, profil je úplne rovinatý (© okoloslovenska.com)
 
 
Program 63. ročníka Okolo Slovenska pokračoval aj po obede prvého dňa. Tri hodiny po dojazde prvej doobedňajšej etapy všetci účastníci podujatia vysadli na špeciály do časovky. Jej dejiskom bolo opäť Radničné námestie v Bardejove, kde bol umiestnený aj jej štart, aj cieľ. Trasa časovky bola pozmenená a predĺžená o sedemsto metrov, aby sa zabránilo upchatiu premávky v Bardejove. Pribudla tak ďalšia technicky náročnejšia pasáž. Celkovo súboj proti chronometru prebehal na trati dlhej sedem a pol kilometra namiesto pôvodných siedmich kilometroch.
 
 
príprava na casovku
Príprava na časovku (© Igor Stančík)
 
 
Na podujatí súťažia aj dvaja silní časovkári. Stefan Küng a Maciej Bodnar obstoja aj v konkurencii najlepších špecialistov na túto disciplínu, o čom svedčí aj skutočnosť, že obaja sa dnes predstavia v národných dresoch. Bodnar už dokázal vyhrať aj časovku na Tour de France, v roku 2017. Ďalšími favoritmi na umiestnenie v čele výsledkovej listiny boli Bob Jungels, Yves Lampaert, Elia Viviani a Alexander Kristoff, ktorý už poobede na sebe poniesol žltý dres pre lídra pretekov. Ďalšími zaujímavými pretekármi mohli byť Tom Bohli, Jan Bárta alebo Lars Boom.
 
 
Elia Viviani pred časovkou
Elia Viviani čaká na svoj štart (© Igor Stančík)
 
 
Prvým cyklistom, ktorý zliezol zo štartovej rampy bol Wacker (Development Team Sunweb), ktorý sa vydal  do časovky presne o pol štvrtej poobede. Jeho výsledný čas bol 10:40, druhý muž na trati, Coma (Slovenská reprezentácia) ho neprekonal. Richard zaostal o 40 sekúnd. Už ako tretí v poradí časovku absolvoval Gaudu (FDJ) a on pokoril doposiaľ najlepší čas. Nový najlepší výsledok mal hodnotu 10:33. Ani mladý Francúz sa dlho z prvého miesta netešil, Keisse (Quick-Step) ho prekonal o celú pol minútu a ako prvý zašiel časovku pod desať minút, presne za 9:59.
 
 
Gaudu časovka
David Gaudu na koze (© Ján Melicher)
 
 
Ďalším aktérom časovky bol Staš (Gazprom), lenže ten sa s najlepšími nemohol rovnať.  V jeho prípade sa stopky zastavili na 11:10. Po ňom sa už do cieľa doslova prirútil Buchmann (Bora), ktorý v úvodnej pol etape stratil kvantum času. Nemec si dal záležať a v časovke podal výborný výkon. Dostal sa do čela s časom 9:41, dokonca predbehol súpera na cieľovej rovinke. Bol ním Božič (Adria). Veľmi kvalitný čas dosiahol aj Robeet (Wallonie), presnejšie 9:46 a dostal sa na priebežné druhé miesto. Poli (Novo) už taký dobrý nebol, zaradil sa do stredu výsledkovej tabuľky. Na víťaza strácal skoro minútu.
 
 
banner kolekciaOS
 
 
Známou tvárou, ktorá prezentovala farby svojho tímu, bol aj Konovalovas (FDJ), lenže on pokračoval tam, kde jeho kolega skončil. Jeho čas bol 10:34. Ani ďalší muž z francúzskeho World Tour tímu nepredviedol zlý výkon, ale na najlepších to nestačilo. Reichenbach (FDJ) stratil na Buchmanna celých 31 sekúnd. Potom už časovku absolvoval Forray (Pannon), a aj on predviedol podobný výkon ako pretekári pred ním. Čas 10:48 patril zatiaľ k priemeru. Potom už traťou prechádzal jeden z najväčších favoritov na zisk víťazstva. Bodnar (Bora) svoju rolu potvrdil, jeho výsledok bol 9:29 a priebežné vedenie.
 
 
Bodnar na koze
Maciej Bodnar v uliciach Bardejova (© Igor Stančík)
 
 
Za ním štartovú rampu opustil ďalší slovenský zástupca. Kaško (Slovenská reprezentácia) si v uliciach Bardejova viedol viac-menej dobre, veď jeho výsledok, 10:28, patril zatiaľ k tomu lepšiemu. Určite nikoho nesklamal, naopak, skôr potešil. Pozornosť divákov už doobeda si vychutnával Delettre (Delko), v úniku. Poobede to jeho výkon vôbec nepoznačilo, viac ako sedem kilometrov prešiel za  10:08. Rovnaký čas ako on by bral Kaňkovský (Elkov), pretože jemu v cieli namerali 10:55. Oveľa lepšie ako on, skoro o celu minútu, išiel Six (Wallonie). Pekné výsledky dosiahli aj Lammertink (Roompot), ktorý bol obeťou pádu, napriek tomu sa dokázal zaradiť za duo z Bory.
 
 
Cully v časovke
Majster Slovenska v časovke (© Ján Melicher)
 
 
Len prekvapiť mohol Sinschek (Development Team Sunweb) a mladý Holanďan zajazdil slušnú časovku. Jeho čas bol 10:01. Jazdec po ňom, Carr (Delko), taký svetoborný ako on už nebol, keďže jemu hodinky namerali čas 10:27. Podporu fanúšikov si užíval Béreš (Slovenská reprezentácia), a ani on nebol vôbec zlý. Len pár sekúnd stratil za Gaudom a Konovalovasom. Konkrétne Béreš strávil na koze 10:37. Maďar Dina (Pannon) išiel skoro totožne ako Slovák. Bol z toho čas 10:25. Potom už traťou prechádzal ďalší aktér z najvyššej ligy. Zoidl (CCC) narušil hegemóniu nemeckej Bory, o dve sekundy zdolal Buchmanna. Tesne za Nemca sa zaradil Gatto (Bora) s časom 9:49.
 
 
- inzercia -
os 19 Skoda 560x300
- inzercia -
 
 
Na štarte bolo stále ešte veľa zaujímavých mien. Jedným z nich bol Räim (ICA) a potvrdil to aj na ceste. Jemu v cieli ukázali výsledný čas 10:14. Ďalším slovenským želiezkom v ohni bol Vlčák (Dukla), ktorý mal na sekundu rovnaký čas ako Béreš, teda 10:37. Po ňom už diváci mohli obdivovať výkon Ten Dama (CCC), ktorý zašiel čas 10:09. Lepší ako on bol najskôr Spengler (Wallonie), ktorý bol o tri sekundy lepší, a po ňom už legendu holandskej cyklistiky pokoril aj Cully (Dukla), a to o jednu sekundu. Cully tak potvrdil veľký progres, ktorý za posledný rok urobil v časovke. 
 
 
Jazdec ICA
Jazdec Israel Cycling Academy (© Igor Stančík)
 
 
Po ňom prekvapili výkony dvoch pretekárov. Rochas (Delko) dokázal skresať svoj čas pod desať minút a zaradiť sa priebežne do najlepšej desiatky. Na prvé miesto stratil iba 27 sekúnd. Ešte rýchlejšie prešiel sedem a pol kilometra Beers (UAE), o tri sekundy. Podmienky na trati akoby sa zlepšovali, pretože aj ďalší cyklisti jazdili veľmi dobré časy. Spomenúť treba Omrzela (Adria) a jeho čas 10:10, alebo Montagutiho (Androni) a jeho čas 10:09. Kukrle (Elkov) dokonca atakoval výsledok Bodnara, zaostal za ním iba o päť sekúnd, čo bol senzačný výsledok pre českého pretekára. Bol na druhom mieste.  
 
 
sagan časovka
Juraj Sagan zašiel výbornú časovku (© Ján Melicher)
 
 
Ďalšie okamihy patrili slovenskej cyklistike, veď až štyria Slováci sa ocitli na štarte, a to po sebe. Ako prvý z tohto tria sa vydal do ulíc Bardejova Babič (Slovenská reprezentácia), a napriek svojmu mladému veku dosiahol čas 10:40. Rýchlejšie ako on prešiel časovku Štoček (Slovenská reprezentácia), ktorému zas namerali 10:19. Po nich sa po Bardejove vyšiel prejsť Sagan (Bora) a Juraj zo seba vydal úplné maximum. Do cieľa doslova priletel za 9:54, čo bol doposiaľ najlepší výkon spomedzi domácich borcov. Nezmenil to ani Haring (Dukla), aj Martin išiel dobre, ale na Sagana nestačil. Zaostal za ním o 21 sekúnd.
 
 
- inzercia -
okolo slovenska janom 560x300
- inzercia -
 
 
Svoju bitku o dobrý výsledok zviedol Schlegel (Elkov), ktorý pokračoval vo výbornej prezentácii českého celku, bol z toho čas 9:58. Naopak, miernym sklamaním bol výkon Vorobjeva (Gazprom), ktorý na Bodnara stratil kvantum času, takmer dve minúty. Určite od časovky očakával viac. Frapporti (Androni) s časom 10:01 mohol byť spokojný, rovnako aj Weening (Roompot) s časom 9:56. Azda najviac sa mohol v cieli usmievať Quaade (Riwal), pretože potvrdil papierové predpoklady a s časom 9:40 sa zaradil k tomu najlepšimu, čo diváci v Bardejove dnes videli.
 
 
policajt v časovke
Policajti strážili priebeh časovky (© Igor Stančík)
 
 
Taký dôvod na úsmev ako on už nemal jeho kolega, Aaen (Riwal) spadol a stratil veľmi veľa. Na vlnu lepších výsledkov naskočil aj Grosu (Delko), ktorý sa vôbec nešetril. Jeho čas v cieli bol 10:19, pričom na cieľovej rovinke poriadne tlačil do pedálov. Na uliach v Bardejove zažiaril Naberman (Development Team Sunweb) s výsledkom 9:47, a ešte viac Sleen (Uno-X), ktorý takmer zosadil Bodnara z prvého miesta. Zaostal iba o 3 sekundy! Ani Vakoč (Quick-Step) sa v silnej konkurencii nestratil, v časovke strávil na bicykli presne 9:40.
 
 
Jazdec CCC
Laurens Ten Dam (© Igor Stančík)
 
 
Sériu fantastických výkonov neukončil ani Heinschke (Development Team Sunweb), mladík prišiel do cieľa v čase 9:33 a namieril si to rovno do najlepšej desiatky. Pretekár za ním už dokázal prekonať doposiaľ najrýchlejší čas. Jungels (Quick-Step) vyhral prológ v Poprade, pred rokom, a aj dnes potvrdil, že na slovenských cestách mu časovky chutia. Bodnara zdolal o priepastných sedemnásť sekúnd! Dlho sa z prvého miesta netešil, pretože Küng (FDJ) stlačil čas až ku deviatim minútam. Nový čas lídra bol 9:04. Bohli (UAE) tlačil na pílu, ale s časom 9:16 poskočil na tretie miesto.
 
 
Stefan Kung v časovke
Stefan Küng na ceste za výhrou (© Igor Stančík)
 
 
Menoslov špecialistov na túto disciplínu pokračoval aj naďalej. Čanecký (Dukla), ktorý pred dvoma mesiacmi prekvapivo nezískal dres pre slovenského šampióna v časvoke, ukázal,  že trasa na Okolo Slovenska mu viac vyhovovala. Jeho čas v cieli bol 10:00, čiže bol druhým najlepším Slovákom. Veľmi dobrý tempár je aj Gradek (CCC) a ani on nezoastal za očakávaniami. Poliak pokukoval aj po priebežnom druhom mieste, nakoniec sa dostal na tretie. Jeho čas bol 9:14. Do skupiny špecialistov patrí aj Bárta (Elkov) a aj on to potvrdil. V cieli mu stopky namerali 9:19.
 
 
banner kolekciaCI v2
 
 
Na štarte bolo ešte niekoľko kvalitných cyklistov, ale adeptov na zisk víťazstva už veľa nebolo, obaja štartovali až na konci. Pred nimi ešte svoje súboje s chronometrom absolvovali niekoľkí ďalší jazdci, napríklad Kubiš (Dukla), ktorý zajazdil dobrú časovku, za 10:04 alebo Neuman (Elkov), ktorý dosiahol čas 9:58. Takmer na vlas rovnaký výkon podal Hoelgaard (Uno-X), pretože jemu sa podarilo sedem a pol kilometra prejsť za 10:06. Ďaleko od nich nebol ani Wallin (Riwal), ďalší člen celodenného úniku v rannej pol etape, ktorého čas v časovke bol 9:56, či Skaarseth (Uno-X), najbojovnejší jazdec ranného dobrodružstva. Ten dosiahol čas 9:59.
 
 
Bob Jungels
Na víťazstvo útočil aj Bob Jungels (© Igor Stančík)
 
 
Po nich už štartoval Maas (Development Team Sunweb), ktorý sa snažil ubrániť vedúcu pozíciu v súťaži do 23 rokov. Viac-menej sa mu to podarilo, pretože jeho čas v cieli bol 10:02. Potom už išiel jeden z možných kandidátov na výhru. Lampaert (Quick-Step) atakoval dokonca prvé miesto, ale nakoniec mu chýbali tri sekundy! Všetko tak nasvedčovalo tomu, že Yves bude opäť druhý, rovnako ako vlani v prológu v Poprade. Nezmenil to ani Van Poppel (Roompot), pretože ten skončil ďaleko pod ním, čas 9:54 by spočiatku patril k tomu lepšiemu, na konci už to bol priemerný čas. Lepšie ako on nezašli ani Liepins (Wallonie) a Peron (Novo).
 
 
Lampaert v Bardejove
Yves Lampaert v uliciach Bardejova (© Igor Stančík)
 
 
Na trati bolo už posledných šesť jazdcov. Barbier (ICA) dosiahol čas 10:10, teda sa nezapojil do boja o etapu. Oveľa bližšie k výhre bol Démare (FDJ), ktorému sa v Bardejove darilo, časovku zašiel za 9:27. Výborne išiel aj Baška (Bora), Erik zlomil najrýchlejší čas najlepšieho Slováka a upevnil si vedúce postavenie v súťaži o bielo-modro-červený dres. Jeho čas bol 9:27. Bašku neprekonal ani Viviani (Quick-Step), Talian bol pomalší ako Erik, o sekundu. Predposledným mužom na trati bol Mörköv (Quick-Step), aj on zašiel skoro na vlasť rovnaký čas ako jeho najbližší súperi, teda 9:29. Kristoff (UAE) bol z najvyššie postavených pretekárov najpomalší. Jeho čas bol 9:58, ale Nór pravdepodobne spadol.
 
 
Baška na koze
Erik Baška sa doma vybičoval ku skvelému výkonu (© Igor Stančík)
 
 
Papierové predpoklady niekedy sklamú, o čom by dnes vedel hovoriť Maciej Bodnar. Elitný časovkár sa nedostal ani do najlepšej desiatky. V prípade Stefana Künga sa však udialo očakávané, a to, že sa stal víťazom. Držiteľ švajčiarskeho dresu naplno nechal prehovoriť svoje zbrane, a keďže si postrážil aj nebezpečné časti v technickej pasáži, mohol sa usmievať na všetky strany. Küng tak nadviazal na svoj výkon z nedele, kedy sa mu podarilo vyhrať podujatie Tour du Doubs, v časovke však na prvé miesto čakal od domáceho šampionátu. Na námestí v Bardejove sa dočkal 13. profesionálneho víťazstva.  
 
 
Stefan Kung na podiu
Víťaz časovky pozdravuje divákov (© Igor Stančík)
 
 
Veľmi tesný súboj s dnešným víťazom časovky zviedol Yves Lampaert, aj keď v Poprade v prológu bol ešte o niečo bližšie k prvému miestu. To, čo sa mu minulý rok nepodarilo, teda poraziť Boba Jungelsa a obliecť sa do žltého dresu, to si vynahradil dnes. Lampaert na Künga stratil iba tri sekundy a za sebou nechal všetkých jazdcov, ktorí doobeda v poletape skončili pred ním. Všetkým nadelil potrebný čas k tomu, aby v kráľovskej etape bránil najcennejší dres. Veľmi dlho však prebiehala komunikácia táboru Groupama - FDJ s rozhodcami, pretože zástupcovia francúzskeho celku nechápali, prečo ráno pelotón dostal 14 sekúnd stratu za víťazom, keďže tam bol pád. Rozhodcovia nakoniec rozhodli, že do žltého pôjde Belgičan.
 
 
Yves Lampaert v žltom
Yves Lampaert v žltom (© Igor Stančík)
 
 
Súboj s chronometrom poriadne prekopal pozície v celkovej klasifikácii. Najväčšou obeťou časovky bol Alexander Kristoff, ktorého víťazstvo v doobedňajšej časti poriadne nakoplo, že v náročnej technickej pasáži neustrážil svoj špeciál a ochutnal asfalt. Kristoffovi ustrelilo zadné koleso a už celú situáciu nemohol ustáť. V časovke obsadil  Nebyť pádu, pravdepodobne by atakoval pozície v okolí Eliu Vivianiho, Erika Bašku alebo Arnauda Démara. Na keby sa však cyklistika nerobí a teraz bude záležať, ako tento pád poznačí Kristoffa v ďalších dňoch. Je dosť možné, že dnes poobede prišiel o šancu zabojovať o celkové víťazstvo.
 
 
ešte raz Alexander
Najväčší smoliar v časovke (© Igor Stančík)
 
 
Vyššie spomínané hádky, ktoré prebiehali medzi členmi Groupama - FDJ a rozhodcami, nemusel riešiť Erik Baška, musel si len počkať, ako rozhodcovia rozhodnú. Počas čakania bol zabalený do červenej deky, pretože večer klesla teplota pod desať stupňov. Erik si svoju úlohu v úvodný deň splnil na jednotku. Doobeda skončil na štvrtom mieste a poobede zajazdil azda najlepšiu časovku za posledných pár rokov. Baška si upevnil prvé miesto v súboji o najlepšieho Slováka, pred druhým dňom je jeho náskok dosť veľký. Lídrami ďalších súťaží sú Alexander Kristoff, ktorý vedie bodovačku, Kenny Molly, ktorý je na prvom mieste v súťaži o kráľa hôr a najlepším najmladším jazdcom je Torjus Sleen.
 
 
Erik Baška v cennom drese
Erik Baška zvládol prvý deň na výbornú (© Igor Stančík)
 
 
Vyhlásenie najlepších sa oddialilo takmer o pol hodiny kvôli kontroverzii týkajúcej sa ešte záveru prvej poletapy. Stefan Küng sa dožadoval opravenia výsledkov, čo si môžete detailne vypočuť z jeho úst. Yves Lampaert bol zasa toho názoru, že ľudí za pádom to až tak zásadne neovplyvnilo a ak šiel niekto na 50. pozícii v balíku, bola to jeho smola, že sa spadlo. V kľukatom závere nastali výkonnostné rozdiely, a tak by mali všetci rovnakú stratu. Rozhodcovia na čele s Iráncom Majidom Khorramom Nasserim sa napokon uzniesli, že ostanú v platnosti výsledky z prvej pol etapy. Preto tak veľmi dlho trvalo aj zverejnenie výsledkov.
 
Onedlho bola situácia úplne iná. Do žltého dresu sa dostal Stefan Küng, pretože rozhodcovia uznali jeho sťažnosti. Všetkým jazdcom v pelotóne, ktorí ráno skončili za pádom, udelili čas víťaza a preto sa po časovke navliekol do najcennejšieho trička švajčiarsky časovkár. Yves Lampaert si tak prevzal dres na pódiu, ale zajtra ho na sebe neponesie. Momentálne je na druhej pozícii, pričom jeho strata na lídra je iba trojsekundová. Tretí je Bob Jungels so stratou ôsmich sekúnd, medzi piatich najlepších sa dostali aj Kamil Gradek a Matthias Brändle. Erik Baška sa po úprave výsledkov zosunul na deviatu priečku približne s pol minútovou stratou na vedúceho Švajčiara. Bez korekcie by bol v Top 5.
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideo z on-board záberov 1. dňa
 
 
audio ikonkaAudiovyjadrenie športového riaditeľa Ľudovíta Lučaniča
 
 
audio ikonkaAudiovyjadrenie Stefana Künga k časovke aj kontroverzii
 
 
audio ikonkaAudiovyjadrenie Yvesa Lampaerta po zisku žltého dresu
 
 
audio ikonkaAudiovyjadrenie Erika Bašku po výbornom výkone
 
 
audio ikonkaAudiovyjadrenie Alexandra Kristoffa o páde
 
 
 
Výsledky etapy
1. KÜNG Stefan Groupama - FDJ link ikonka 09:04 14
2. LAMPAERT Yves Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:03 5
3. JUNGELS Bob Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:08 3
4. GRADEK Kamil CCC Team link ikonka 00:10  
5. BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 00:12  
6. BOHLI Tom UAE Team Emirates link ikonka 00:12  
7. BÁRTA Jan Elkov - Author Cycling Team 00:15  
8. VAN HOECKE Gijs CCC Team link ikonka 00:17  
9. BAŠKA Erik link ikonka BORA - hansgrohe link ikonka 00:23  
10. DÉMARE Arnaud Groupama - FDJ link ikonka 00:23  
38. SAGAN Juraj BORA - hansgrohe link ikonka 00:50  
56. ČANECKÝ Marek Dukla Banská Bystrica 00:56  
73. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 01:00  
79. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 01:04  
91. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 01:11  
97. ŠTOČEK Matúš Slovensko 01:15  
107. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 01:21  
113. KAŠKO Dávid Slovensko 01:24  
120. VLČÁK Martin Dukla Banská Bystrica 01:33  
123. BERES Stanislav Slovensko 01:33  
126. BABIČ Adrián Slovensko 01:36  
134. VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banská Bystrica 01:44  
137. MALÍK Robert Slovensko 01:50  
141. LAJCHA Juraj Slovensko 02:00  
145. SZABÓ Miklós Pannon Cycling Team 02:16  
146. COMA Richard Slovensko 02:16  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
zlty s
Priebežné poradie pretekov po etape
1. KÜNG Stefan Groupama - FDJ link ikonka 3:30:52 3
2. LAMPAERT Yves Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:03  
3. JUNGELS Bob Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:08  
4. GRADEK Kamil CCC Team link ikonka 00:10  
5. BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 00:12  
6. BOHLI Tom UAE Team Emirates link ikonka 00:12  
7. BÁRTA Jan Elkov - Author Cycling Team 00:15  
8. VAN HOECKE Gijs CCC Team link ikonka 00:17  
9. MÖRKÖV Michael Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:21  
10. VIVIANI Elia link ikonka Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:22  
11. BAŠKA Erik link ikonka BORA - hansgrohe link ikonka 00:23  
37. SAGAN Juraj BORA - hansgrohe link ikonka 00:50  
53. ČANECKÝ Marek Dukla Banská Bystrica 00:56  
70. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 01:00  
76. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 01:04  
88. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 01:11  
94. ŠTOČEK Matúš Slovensko 01:15  
102. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 01:22  
108. KAŠKO Dávid Slovensko 01:25  
114. VLČÁK Martin Dukla Banská Bystrica 01:33  
117. BERES Stanislav Slovensko 01:33  
120. BABIČ Adrián Slovensko 01:36  
126. VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banská Bystrica 01:45  
127. MALÍK Robert Slovensko 01:50  
131. LAJCHA Juraj Slovensko 02:00  
144. SZABÓ Miklós Pannon Cycling Team 04:13  
145. COMA Richard Slovensko 05:44  
 
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 
body s
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 20
2. MÖRKÖV Michael Deceuninck - Quick-Step link ikonka 15
3. VIVIANI Elia link ikonka Deceuninck - Quick-Step link ikonka 12
4. BAŠKA Erik link ikonka BORA - hansgrohe link ikonka 10
5. KIERNER Florian Felbermayr - Simplon Wels 8
6. DÉMARE Arnaud Groupama - FDJ link ikonka 8
 
 
vrcharsky 2019
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. MOLLY Kenny Wallonie - Bruxelles 6
2. KIERNER Florian Felbermayr - Simplon Wels 4
3. DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence 2
4. WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Team 1
 
 
do23 s
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development 3:31:20
2. HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 00:01
3. ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development 00:14
4. NABERMAN Tim Development Team Sunweb 00:15
5. SALMON Martin Development Team Sunweb 00:25
6. HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development 00:26
14. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 00:32
19. ŠTOČEK Matúš Slovensko 00:47
24. KAŠKO Dávid Slovensko 00:57
26. VLČÁK Martin Dukla Banská Bystrica 01:05
32. VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banská Bystrica 01:17
35. SZABÓ Miklós Pannon Cycling Team 03:45
36. COMA Richard Slovensko 05:16
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z 1b. etapy (© Ján Melicher)
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
Fotografia 1 z 73
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z 1b. etapy (© Igor Stančík)
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
Fotografia 1 z 35
 

 
 
 
 
Krátke preview etapy:
Ešte v prvý deň sa cyklisti vydajú do ulíc Bardejova, v ktorých absolvujú súboj s chronometrom. Tri hodiny po dojazde úvodnej previerky cyklisti opäť vysadnú na bicykle, tentokrát na špeciály. Trasa časovky je rovinatá, ale s náročnými technickými úsekmi. Svoju špecializáciu v tejto disciplíne by mali ukázať niektorí elitní svetoví časovkári. Hlavnými favoritmi sú Stefan Küng a Maciej Bodnar. Mal by to byť práve súboj týchto dvoch mužov, ktorý by mal rozhodnúť o víťazovi. Kvalitné výkony v časovkách vedia podať aj Yves Lampaert, Bob Jungels a aj aktuálny líder Alexander Kristoff, ktorý sa pokúsi ubrániť žlté tričko. Trať časovky nie je dlhá, ale dá sa na nej získať dosť sekúnd, takže Nór bude čeliť ťažkej úlohe. Spomedzi Slovákov by zaujímavé výsledky mohli dosiahnuť Erik Baška, Marek Čanecký a Ján Andrej Cully, držiteľ slovenského národného dresu v tejto disciplíne.
 
 
Krátky opis trasy etapy:
Ešte v úvodný deň organizátori pripravili ďalšiu previerku, krátku časovku. Pôjde sa poobede. Jej štart a cieľ je situovaný na Radničnom námestí pri Mestskom úrade a jej celková dĺžka nepresiahne ani sedem kilometrov. Trasa je úplne rovinatá, rozdiely medzi najlepšími by nemali byť veľké. Úvodné stovky metrov budú technickejšie, pár metrov potom ako sa pretekári spustia zo štartovej rampy budú točiť doľava a čoskoro ich bude čakať pravotočivá zákruta. Potom organizátori pripravili menej náročnú pasáž, kde výhodu na svoju stranu získajú kvalitní tempári. Tesne pred polovicou, po prejdení tri a pol kilometra, cyklistov bude čakať prvá väčšia prekážka. Na Chyzerovej ulici sa otočia o 180 stupňov a budú pokračovať na Partizánsku ulicu, kde sa začne ďalšia technicky náročná časť. Záverečné dva kilometre sú preplnené ostrými zákrutami, kde budú musieť cyklisti predviesť aj veľa technických zručností. Najmä posledných tisíc metrov. V tejto pasáži sa bude dať získať pár sekúnd, ale aj stratiť. 
 
 
itinerar 1b
 
 
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z Okolo Slovenska 2019
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop