5. |
20.4. |
|
|
Bursa > Kartepe |
164 km |
Grossschartner |
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
profil etapy, 2323 nastúpaných metrov (© tourofturkey.org.tr) |
V sobotu bola pre cyklistov pripravená kráľovská etapa, ktorá nemala jasného favorita na víťazstvo. Priebeh celej etapy bol jednoduchý, jedinú prekážku pre pretekárov predstavovalo až záverečné stúpanie Kartepe. To však napokon muselo byť skrátené o päť kilometrov, kvôli nepriaznivému počasiu. Tie najprudšie úseky v okolí 12 % však na trati zostali, a tak nás na záver čakalo pekné vrchárske finále.
Hneď od začiatku sme videli súboje o únik dňa. Ten sa napokon vyformoval až po prvej vrchárskej prémii, ktorú ešte stihol ovládnuť Navardauskas (Delko Marseille) z peletónu. Potom sa však dopredu dostala silná trojica, ktorej sa podarilo odísť. Robbe Ghys (Sport Vlaanderen), José Viejo (Euskadi Murias) a prekvapivo aj Roger Kluge (Lotto Soudal) mali dnes to šťastie, že ich peletón pustil dopredu. Pred peletónom si dokázali vytvoriť náskok aj na úrovni 5:30, ale ako kilometre plynuli, tak ich náskok klesal.
Na čele balíka vzorne pracoval tím UAE Emirates, ktorý si na dnešný finiš veril. Medzi favoritov dnes patril Valerio Conti aj Jan Polanc. Na prvej šprintérskej prémii sa presadil Ghys. Na tej druhej bol úspešnejší, pre zmenu, Kluge. Peletón sa medzitým každým šliapnutím približoval a 20 kilometrov pred cieľom ich náskok klesol pod dve minúty.
Potom sa však pokazilo počasie, začalo mrholiť a peletón značne zrýchlil, čo znamenal definitívny koniec ambícii pre únik dňa. Posledný zástupca bol dobehnutý jedenásť kilometrov pred cieľom a začínalo sa súťažiť opäť odznova. Od začiatku stúpania bola mimoriadne aktívna Bora, ktorá dnes verila Felixovi Grossschartnerovi.
Na čele hlavnej skupinky, ktorá sa medzičasom značne preriedila, pracovali pretekári Dimension Data pre Bena O'Connora, ktorý si na dnešný záver veril. Ako prvá zaútočila dvojica cyklistov z tímu Delko Marseille, ani jednému z nich sa však odísť nepodarilo. Problémy mal však Ben O'Connor.
Potom prišiel útok Valeria Contiho, na ktorého dokázali zareagovať len Grossschartner, Kudus a Evenepoel, ktorý na nič nečakal a zobral za to sám. Nikto na neho spočiatku nebol schopný zareagovať, všetci sa na seba len zúfalo obzerali. Potom však trojica začala dobre spolupracovať a mladého Belgičana sa im podarilo dobehnúť.
Nasledoval obrovský súboj, nástup striedal nástup a vpredu sa napokon ocitla dvojica najsilnejších cyklistov, z ktorých mal vzísť víťaz etapy. Kudus a Grossschartner bojovali vpredu o víťazstvo, o tretie miesto si to rozdali Evenepoel a Conti.
Najsilnejším bol napokon Felix Grossschartner, pre ktorého to bolo zároveň prvé víťazstvo v drese Bory. Druhý skončil Valerio Conti, ktorý sa na páske dostal pred Merhawiho Kususa. So štvrtým miestom sa napokon, po skvelom výkone, musel uskromniť Remco Evenepoel.
Felix Grosschartner a jeho triumf (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling) |
Na čelo celkového poradia sa dostal Rakúšan Felix Grosschartner, ktorý dnešný záver zvládol zo všetkých najlepšie. Mimoriadne dobrým dojmom pôsobil aj Remco Evenepoel, ktorý sa ani počas pretekov nebál zaútočiť a aj tých najväčších favoritov sa mu podarilo niekoľkokrát dostať do úzkych. Záver mu žiaľ nevyšiel podľa jeho predstáv. Štvrté miesto však pre neho môže byť mimoriadne dobrým odrazovým mostíkom do budúcnosti. Sklamaní dnes budú najmä v tíme Dimension Data. Celý deň usilovne pracovali na čele balíka, ale v úplnom závere ich líder Ben O'Connor nestačil na najlepších. Zajtra nás čaká posledná etapa s cieľom v Istanbule, kde sa už veľké zmeny v celkovom poradí neočakávajú.
Výsledky etapy |
1. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
4:17:13 |
40 |
2. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:09 |
15 |
3. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:09 |
6 |
4. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:16 |
|
5. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:40 |
|
6. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:51 |
|
7. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:58 |
|
8. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
01:03 |
|
9. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:08 |
|
10. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
01:08 |
|
11. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
01:08 |
|
12. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:13 |
|
13. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
01:14 |
|
14. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
01:14 |
|
15. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
01:14 |
|
16. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:37 |
|
17. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
01:44 |
|
18. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
01:54 |
|
19. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
02:05 |
|
20. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
02:11 |
|
21. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
02:11 |
|
22. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
02:19 |
|
23. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
02:33 |
|
24. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
02:33 |
|
25. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
02:44 |
|
26. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
03:07 |
|
27. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
03:15 |
|
28. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
03:23 |
|
29. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
03:25 |
|
30. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
04:00 |
|
31. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
04:02 |
|
32. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
04:13 |
|
33. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
04:17 |
|
34. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
04:21 |
|
35. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:24 |
|
36. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
04:24 |
|
37. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
05:22 |
|
38. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
05:22 |
|
39. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
05:22 |
|
40. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
05:27 |
|
41. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
05:30 |
|
42. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
05:51 |
|
43. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
06:10 |
|
44. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
06:14 |
|
45. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
06:14 |
|
46. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
06:25 |
|
47. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
06:56 |
|
48. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
07:00 |
|
49. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
07:02 |
|
50. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
07:02 |
|
51. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
07:41 |
|
52. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
07:47 |
|
53. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
07:50 |
|
54. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
09:26 |
|
55. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
09:31 |
|
56. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
09:48 |
|
57. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
10:04 |
|
58. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
10:51 |
|
59. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
11:07 |
|
60. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
11:13 |
|
61. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
11:16 |
|
62. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
11:46 |
|
63. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
12:41 |
|
64. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
12:41 |
|
65. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
12:41 |
|
66. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
12:41 |
|
67. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
12:41 |
|
68. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
12:55 |
|
69. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
12:55 |
|
70. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
12:55 |
|
71. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
15:40 |
|
72. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
15:50 |
|
73. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
15:50 |
|
74. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
15:50 |
|
75. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
15:50 |
|
76. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
15:50 |
|
77. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
15:50 |
|
78. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
15:50 |
|
79. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
15:50 |
|
80. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
15:50 |
|
81. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
15:50 |
|
82. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
15:50 |
|
83. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
15:50 |
|
84. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
15:50 |
|
85. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
15:50 |
|
86. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
16:09 |
|
87. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
16:09 |
|
88. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
16:46 |
|
89. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
17:16 |
|
90. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
18:09 |
|
91. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
18:30 |
|
92. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
18:30 |
|
93. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
18:30 |
|
94. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
18:30 |
|
95. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
18:30 |
|
96. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
18:30 |
|
97. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
18:30 |
|
98. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
18:30 |
|
99. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
18:30 |
|
100. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
18:30 |
|
101. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
18:30 |
|
102. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
18:30 |
|
103. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
18:30 |
|
104. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
18:30 |
|
105. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
18:30 |
|
106. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
18:30 |
|
107. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
18:30 |
|
108. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
21:00 |
|
109. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
21:00 |
|
110. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
21:02 |
|
111. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
21:02 |
|
112. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
24:38 |
|
DNS |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Soudal |
neštart. |
|
DNS |
|
RENSHAW Mark |
Team Dimension Data |
neštart. |
|
DNS |
|
CABEDO Óscar |
Burgos - BH |
neštart. |
|
DNS |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA - hansgrohe |
neštart. |
|
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
20:43:09 |
6 |
2. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:19 |
|
3. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:25 |
|
4. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:41 |
|
5. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:59 |
|
6. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
01:07 |
|
7. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
01:19 |
|
8. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
01:26 |
|
9. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:29 |
|
10. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
01:30 |
|
11. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:40 |
|
12. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
01:40 |
|
13. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
01:40 |
|
14. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
01:46 |
|
15. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
01:46 |
|
16. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:57 |
|
17. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
02:16 |
|
18. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
02:34 |
|
19. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
02:36 |
|
20. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
02:51 |
|
21. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
03:21 |
|
22. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
03:57 |
|
23. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:04 |
|
24. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
04:22 |
|
25. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
04:41 |
|
26. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
04:49 |
|
27. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
04:54 |
|
28. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
04:54 |
|
29. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
04:54 |
|
30. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
05:34 |
|
31. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
05:51 |
|
32. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
05:54 |
|
33. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
06:05 |
|
34. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
06:08 |
|
35. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
06:11 |
|
36. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
06:23 |
|
37. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
06:34 |
|
38. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
06:45 |
|
39. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
06:52 |
|
40. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
07:18 |
|
41. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
07:56 |
|
42. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
07:58 |
|
43. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
08:21 |
|
44. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
08:31 |
|
45. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
08:41 |
|
46. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
09:20 |
|
47. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
09:46 |
|
48. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
09:57 |
|
49. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
11:15 |
|
50. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
11:19 |
|
51. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
11:42 |
|
52. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
11:51 |
|
53. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
12:28 |
|
54. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
12:40 |
|
55. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
13:01 |
|
56. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
15:36 |
|
57. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
15:40 |
|
58. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
15:44 |
|
59. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
15:50 |
|
60. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
15:55 |
|
61. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
16:02 |
|
62. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
16:22 |
|
63. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
16:34 |
|
64. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
16:36 |
|
65. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
16:45 |
|
66. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
16:47 |
|
67. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
17:03 |
|
68. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
17:30 |
|
69. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
18:16 |
|
70. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
18:29 |
|
71. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
18:32 |
|
72. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
18:47 |
|
73. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
18:48 |
|
74. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
18:55 |
|
75. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
19:30 |
|
76. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
19:49 |
|
77. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
19:54 |
|
78. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
20:05 |
|
79. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
20:26 |
|
80. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
20:49 |
|
81. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
21:06 |
|
82. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
21:15 |
|
83. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
21:27 |
|
84. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
21:29 |
|
85. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
21:32 |
|
86. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
21:40 |
|
87. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
21:49 |
|
88. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
21:53 |
|
89. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
21:54 |
|
90. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
22:05 |
|
91. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
22:13 |
|
92. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
22:19 |
|
93. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
22:26 |
|
94. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
22:29 |
|
95. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
22:41 |
|
96. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
23:00 |
|
97. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
23:09 |
|
98. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
23:09 |
|
99. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
23:40 |
|
100. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
23:51 |
|
101. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
23:57 |
|
102. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
24:01 |
|
103. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
25:00 |
|
104. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
25:28 |
|
105. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
25:45 |
|
106. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
26:48 |
|
107. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
27:25 |
|
108. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
28:15 |
|
109. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
28:17 |
|
110. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
29:10 |
|
111. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
31:21 |
|
112. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
31:23 |
|
Kopce na trase etapy:
149,7 km - Názov: dĺžka 2,5 km; sklon 5,6 %
Cieľ - Kartepe: dĺžka 12 km; sklon 9,5 %
Krátke preview etapy:
Kráľovská etapa podujatia vyvrcholí na mimoriadne náročnom stúpaní. Celý deň bude len čakaním na kopec Kartepe (12 km; 9,5 %), ktorý bude jasne najťažším bodom pretekov. Pred cieľovým výstupom sa zahrejú pretekári na dvoch menších kopcoch, tie sa však v ničom nevyrovnajú rozhodujúcej previerke. Kartepe je veľmi tvrdý na celej svojej dĺžke a neochvejne poskytuje nepríjemné sklony v okolí osem až jedenásť percent. Dvojciferné prevýšenie sa nachádza najmä v druhej časti stúpania, kde nájdu najsilnejší jazdci výhodný priestor na vytvorenie kľúčových rozdielov z pohľadu klasifikácie. Kopec vrcholí vyše štyri kilometre pred páskou, potom sa bude ešte finišovať na mierne zvlnenom profile, kde úplne jednoduché pasáže striedajú krátke momenty so siedmimi percentami.