Okolo Slovenska: Tesný šprint v Považskej Bystrici vyhral Halvorsen, Peter Sagan bol tretí a obliekol sa do žltého

3. 18.9. zvlnena etapa ciel rovina D. Kubín > Považská Bystrica 193 km Halvorsen
Etapy tohto ročníka pretekov:
P1234
profil etapy (© okoloslovenska.com)
Druhá etapa priniesla dramatickú koncovku, útok Petra Sagana a víťazstvo Jannika Steimleho v Dolnom Kubíne. Tretia etapa štartovala v dejisku včerajšej koncovky, na rovnakom mieste ako sa v piatok finišovalo. Počas dnešného dňa cyklistov čakala najdlhšia previerka v 65. ročníku pretekov Okolo Slovenska. Z Dolného Kubína do cieľovej destinácie v Považskej Bystrici museli prejsť 193 kilometrov, pričom absolvovali 1 800 výškových metrov. Na ceste do cieľa museli prekonať stúpania Zázrivá, Lutiše, Semeteš, Manínska tiesňava a Čelkova Lehota.
 Jazdci reprezentácie Slovenska pred začiatkom etapy (© Ján Melicher)

Tretia etapa mala vo svojom programe niekoľko stúpaní, ale vrchol posledného kopca bol veľmi ďaleko od cieľa, takže dnes sa očakávalo ďalšie divadlo so šprintérmi ako hlavnými hrdinami. Medzi ašpirantov na zisk etapového víťazstva patrili už tradičné mená, Álvaro Hodeg a Peter Sagan. Trojnásobný majster sveta doposiaľ pozbieral v hromadných dojazdoch dve druhé miesta a dnes mal predposlednú šancu získať etapu. Rýchle nohy včera ukázal aj Jannik Steimle alebo Lukáš Kubiš. Otáznik visel na Ceesom Bolom, ktorý v Dolnom Kubíne spadol. 
Členovia tímu Adria Mobil čakajú na slávnostný štart (© Ján Melicher)
Pelotón sa posunul z ulice Športovcov v Dolnom Kubíne presne pätnásť minút po jedenástej hodine. Práve vtedy prebehol slávnostný štart. Pred ostrým štartom, ktorý organizátori naplánovali na konci mesta, musel technické problémy riešiť jeden z jazdcov Astany. Dostal defekt. Balík išiel po Dolnom Kubíne veľmi pomaly. Teplota na štarte bola trinásť stupňov, takže cyklistov čakal ďalší chladný deň. Na rozdiel od včerajšieho dňa im aspoň netiekla voda na hlavy. Ostrý štart prebehol o sedem minút po slávnostnom štarte. 
- ponuka z nášho ehopu -
- ponuka z nášho eshopu -
Krátkom po ostrom štarte sa v pelotóne padalo, na zemi skončilo viacero cyklistov. Pád doslova zablokoval cestu. Všetci aktéri skrumáže po pár sekundách vyskákali na svoje bicykle a pokračovali ďalej. Balík sa však poriadne natiahol. Na malú chvíľu sa pred ním objavil Adam Ťoupalík z tímu Elkov - Kasper, ale World Tour tímy zatiaľ nikoho nechceli pustiť do úniku, pretože situácia na ceste nebola priehľadná, pelotón bol stále rozdelený na viac skupín, ktoré sa spájali veľmi pomaly. 
 Pelotón v úvode rozdelil hromadný pád (© Igor Stančík)
Medzi aktérmi hromadného pádu boli minimálne aj traja slovenskí cyklisti. Do skrumáže sa zapojili Martin Chren z Dukla Banská Bystrica, Juraj Karas a Štefan Nôta obaja z reprezentácie Slovenska. Hlavné pole sa pomaly zväčšovalo o skupiny za ním, ale ešte päť kilometrov pred prvou horskou prémiou neboli súčasťou pelotónu všetky skupiny, ktoré zaostali pre pád z úvodu etapy. Pred balíkom stále nebol vytvorený únik, elitné tímy stále "čakali" na všetky obete. 
Slovenskej reprezentácii sa nevyhli problémy (© Igor Stančík)
Ešte pred Zázrivou sa pred balíkom objavili dve skupiny. V prvej boli Jonas Wilsly z Astany, Marcin Budzinski z HRE Mazowsze Serce Polski, Mirco Maestri z Bardiani CSF Faizane a Matej Zahálka z Elkov - Kasper. Za nimi sa vydali Idar Andersen z Uno-X Pro Cycling Team, Hannes Wilksch z Team DSM, Damiano Cima z Gazprom - Rusvelo, Patrick Gamper z Bora - hansgrohe, Alexej Lutsenko z Astany a Carl Fredrik Hagen z Israel Start-Up Nation. Rozdiely však boli minimálne, pelotón nebol ďaleko. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Stúpanie Zázrivá (1,2 km - 6,7 %) nebolo príliš dlhé, pelotón ho však využil na to, aby dobehol všetkých členov úniku. Body do horskej súťaže tak mohli získať pretekári v hlavnom poli. Ako prvý cez čiaru prémie prešiel Bárta (Elkov - Kasper), body získali ešte Pozzovivo (Qhubeka), Adria Oliveras (Equipo) a Oss (Bora). Tempo pelotónu bolo rýchle a už v prvom kopci mali niektorí cyklisti problémy udržať sa v ňom. Nakoniec sa za ním vytvorilo grupeto, v ktorom však bolo veľa pretekárov.  
 Momentka zo začiatku etapy (© Igor Stančík)
Sobotu si našlo cestu povzbudiť cyklistov na Okolo Slovenska veľké množstvo divákov, ktorí stáli pri cestách a tlieskali všetkým účastníkom podujatia. Za Zázrivou sa sformoval ďalší únik, ešte stále bez prívlastku celodenný. Dostali sa do neho Jonas Abrahamsen z Uno-X Pro Cycling Team, Helmut Trettwer z Maloja Pushbikers, Marcin Budzinski z HRE Mazowsze Serce Polski a Andrea Garosio z Bardiani CSF Faizane. Ambíciu dostať sa k nim mal ešte Jan Bárta z Elkov - Kasper. Skupina mala za obcov Kubíková náskok 35 sekúnd. 
 Jan Bárta vyhral úvodné dve horské prémie (© Igor Stančík)
Vedúca skupina začala stúpať na druhú horskú prémiu. Bol ňou kopec v dedine Lutiše (4,3 km - 4,8 %). Lenže Abrahamsen (Uno-X), Trettwer (Maloja), Budzinski (Mazowsze), Garosio (Bardiani) a Bárta (Elkov) nebojovali len s naklonenou cestou, ale aj letiacim balíkom, ktorý sa k ním priblížoval každým metrom. Niektorým tímom sa očividne nepáčilo zloženie úniku a snažili sa ho dobehnúť. Rýchlosť hlavného poľa bola vysoká a hlavné pole sa znovu potrhalo na viacero skupín. Napriek tomu vyšiel na vrchol ako prvý Bárta. Český cyklista tak vyhral už druhú horskú prémiu.
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Ďalšie body na prémii získali už pretekári z pelotónu. Boli nimi Adria Oliveras (Equipo), Pozzovivo (Qhubeka) a Oss (Bora), teda rovnaké mená ako v Zázrivej. Medzičasom sa pri lekárovi pretekov zastavil Bol (DSM), jedna z obetí včerajšieho hromadného dojazdu. Holandský šprintér si vypýtal od lekára tabletky proti bolesti, následne pokračoval v etape. Pri jeho návšteve u lekára bol pri ňom aj jeho športový riaditeľ. Na čele balíka pracovali jazdci Elkov - Kasper, Uno-X Pro Cycling TeamBardiani CSF Faizane.  
 Peter Sagan prechádza horskú prémiu (© Igor Stančík)
Celodenný únik sa vytvoril až pred obcou Klubina. Boli v ňom Alessandro Tonelli a Andrea Garosio obaja z Bardiani CSF Faizane, Roger Adria Oliveras z Equipo Kern Pharma, Matej Zahálka z Elkov - Kasper a Tomasz Budzinski z HRE Mazowsze Serce Polski. Pätici jazdcov vpredu pomohla pauza, počas ktorej viacerí účastníci podujatia potrebovali odľahčiť svoje telá a zbaviť sa prebytočnej vody. Preto sa pelotón zastavil a zozadu si do neho doskočili aj všetky ostatné skupiny. Situácia na ceste sa konečne ustálila.  
 Dostať sa do úniku chcelo viacero cyklistov (© Igor Stančík)
Do úniku sa dostal aj Adria Oliveras (Equipo), šiesty muž v priebežnej klasifikácii. Španiel sa dostal do výhodnej situácii, pretože na troch šprintérskych prémiách mohol získať dvanásť bonifikačných sekúnd a posunúť sa na priebežné druhé miesto. Lenže v Čadci, kde bola umiestnená úvodná rýchlostná prémia jeho plány narušil Budzinski (Mazowsze), ktorý vyhral po veľkej bitke nielen tri bonifikačné sekundy, ale aj šesť bodov do bodovacej súťaže. Ďalšie miesta na prémii obsadili Zahálka (Elkov), Adria Oliveras a jeden bod bez sekundy získal Tonelli (Bardiani).  
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Z Čadce sa cyklisti vybrali smerom k tretej horskej prémii, k stúpaniu Semeteš (3,5 km - 4,8 %), ktoré organizátori označili ako kopec druhej kategórie. Na jeho vrchole bolo pre víťaza pripravených šesť bodov. Tonelli a Garosio (obaja Bardiani), Adria Oliveras (Equipo), Zahálka (Elkov) a Budzinski (Mazowsze) prišli pod kopec o minútu a pol skôr ako pelotón. Podľa predpokladov plný bodový zisk bral muž v bodkovanom drese a upevnil si prvé miesto v súťaži o kráľa hôr. Pelotón vyliezol na kopec o dve minúty a štyridsať sekúnd za únikom. 
 Bitka o bonifikačné sekundy na prémii v Čadci (© Ján Melicher)
Utečenci tak zväčšili medzeru medzi nimi a hlavným poľom o celú minútu. Na čele balíku pracovali kolegovia Hodega (Quick - Step), ktorý včera v divokom finále ubránil najcennejšie tričko. Vpredu v pelotóne bol aj Peter Sagan (Bora) so svojimi kumpánmi. Rovnako aj Froome (ISN). Veľmi ťažký deň plný bolestí prežíval Bol (DSM), no aj po tretej horskej prémii bol súčasťou hlavného poľa. Lekár mu dal lieky na bolesť. Aj ostatní aktéri včerajšieho pádu boli stále v pelotóne, dnes zatiaľ neodstúpil ani jeden pretekár.  
 Chris Froome v družnom rozhovore s kolegom (© Igor Stančík)
Tonelli a Garosio (obaja Bardiani), Adria Oliveras (Equipo), Zahálka (Elkov) a Budzinski (Mazowsze) vstúpili do Bytče, a práve v tom okamih sa z neba sputila voda. Opäť začalo pršať, teda ako-tak dobré počasie nevydržalo až do konca etapy. Rovnaký problém museli riešiť aj cyklisti v pelotóne. Niektorí pretekári sa museli zastaviť u svojich sprievodných autách a vytiahnuť pláštenky. Medzičasom sa medzera medzi obomi skupinami zmenšila na dve minúty a pätnásť sekúnd. 
- reklama -
- reklama -
Pelotón sa neustále približoval ku piatim utečencom, pod kopcom sa ich náskok zmenšil na minútu a trinásť sekúnd. Parťáci žltého Hodega (Quick - Step) nechceli tráviť na bicykli viac času ako museli. Tonelli a Garosio (obaja Bardiani), Adria Oliveras (Equipo), Zahálka (Elkov) a Budzinski (Mazowsze) zatiaľ stúpali na Manínsku tiesňavu (4,5 km - 5,2 %), teda štvrtý hodnotený kopec v programe tretej etapy. Prémiu vyhral Adria Oliveras, pred Zahálkom, Garosiom a Budzinskim.   
 Štefan Nôta vymieňa predné koleso (© Ján Melicher)
Jazdci belgického celku Deceuninck Quick - Step mali etapu pevne pod kontrolou. Síce balík pod ich vedením vyliezol na Manínsku tiesňavu o tridsať sekúnd pomalšie ako vedúca skupina, teda strata hlavného poľa na utečencov sa zväčšila na minútu štyridsať sekúnd, stále udržiavali únik na dostrel. Hneď za belgickým tímom boli poskladaní jazdci Bora - hansgrohe, za nimi išiel Israel Start-Up Nation. Z trate zatiaľ neprišla žiadna informácia o odstupujúcom pretekárovi. 
 Álvaro Hodeg v žltom drese (© Igor Stančík)
Nasledovala rýchlostná prémia v Považskej Bystrici, pred ktorou z úniku ušli Zahálka (Elkov) a Adria Oliveras (Equipo). Obaja prišli na prémiu spolu, vyhral český jazdec, pre Španiela sa ušli dve bonifikačné sekundy. Ostatní traja členovai celodenného úniku, teda Tonelli a Garosio (obaja Bardiani) a Budzinski (Mazowsze) prešli cez prémiu o 43 sekúnd neskôr. Lenže vedúce duo po prémii počkalo zvyšnú trojicu a tak vpredu bolo opäť päť jazdcov. Pelotón na prémii strácal dve minúty a štyridsať sekúnd.
 Únik vychádza na Manínsku tiesňavu (© Ján Melicher)
Ešte pred Manínskou tiesňavou sa do pádu zapojili Frolek (Cycling Academy) a Boguslawski (Mazowsze), obaja sa do balíku vrátili ešte pred vrcholom kopca, žiadne vážnejšie zranenia nehlásili. Naopak, kontakt v stúpaní stratil jeden z pretekárov tímu Novo Nordisk, ktorý sa snažil využiť zjazd k tomu, aby sa opäť stal súčasťou balíka, lenže až príliš riskoval a tiež spadol. V rovnakom klesaní spadol aj jeden motorkár. Prvým odstupujúcim cyklistom v dnešnom dni bol Glivar (Adria). 
  Pohľad na zadnú časť pelotónu (© Igor Stančík)
Medzičasom sa Tonelli a Garosio (obaja Bardiani), Adria Oliveras (Equipo), Zahálka (Elkov) a Budzinski (Mazowsze) dostali pod poslednú horskú prémiu v itinerári tretej etapy 65. ročníka Okolo Slovenska, pod kopec Čelkova Lehota (2,3 km - 3,8 %). Ďalší čiastočný úspech si pripísal český reprezentant, ktorému sa podarilo vyhrať ďalšiu prémiu. Celkovo dnes jazdci tímu Elkov - Kasper výborne zviditeľňovali farby svojho celku a tiež svojich sponzorov. Úvodné dve horské prémie vyhral Bárta (Elkov).
  Štyria členovia celodenného úniku tesne pred balíkom (© Igor Stančík)
Zahálka (Elkov) práve pred vrcholom poslednej prémie utrhol ostatných členov celodenného úniku a pokračoval v čele sám. Na Čelkovej Lehote mohol oslavovať Garosio (Bardiani), získal jeden bod a definitívne vyhral horskú súťaž. Zajtra je v hre už iba dvanásť bodov, pričom strata druhého muža v súťaži o kráľa hôr má väčšie manko ako dvanásť bodov. On, Tonelli (Bardiani), Adria Oliveras (Equipo) a Budzinski (Mazowsze) boli stále medzi vedúcim mužom a pelotónom. 
 Pelotón ide na Manínsku tiesňavu (© Ján Melicher)
Posledná prémia v programe dňa sa nachádzala v Dolných Kočkovciach na méte 22 kilometrov od pásky. Zahálka (Elkov) ňou prešiel ako prvý a získal tri bonifikačné sekundy. Garosio, Tonelli (obaja Bardiani), Adria Oliveras (Equipo) a Budzinski (Mazowsze) krátko pred prémiou zhltou pelotón. V ňom sa o zvyšné dve a jednu bonifikačnú sekundu zrodil veľký boj Petra Sagana (Bora) a Hodega (Quick - Step). Trojnásobný majster sveta zdolal svojho súpera, a keďže Steimle (Quick - Step) nezískal žiadnu sekundu sa Sagan posunul na priebežné druhé miesto v celkovej klasifikácii.
 Peter Sagan vyhral šprint balíka na prémii (© Igor Stančík)
Púť Zahálku (Elkov) v čele pretekov sa skončila na méte 20 kilometrov od cieľa, práve vtedy sa cez neho presypal pelotón. Získal cenu pre najbojovnejšieho jazdca. V tom čase dostal defekt Karas (Slovensko). Od tohto momentu už na čele balíka išli tempo šprintérske tímy. Najskôr iba kolegovia Hodega (Quick - Step) diktovali tempo, neskôr sa ku nim pridali aj domestici iných tímov. Žiadne útoky z pelotónu neprebiehali, scéna sa pripravovala pre šprintérov. V pelotóne bol okrem Petra Sagana (Bora), Hodega aj Steimle (Quick - Step) a Bol (DSM).  
 Pelotón na ceste do cieľa (© Igor Stančík)
Záverečné kilometre neboli technicky náročné, ale cesta bola premočená, rovnako aj cieľová rovinka, ktorá bola mierne z kopca. Viaceré tímy si sformovali vláčiky už sedem kilometrov od cieľa, išlo sa po dosť širokej ceste, takže mali veľa priestoru. Nakoniec do šprintu priviedol balík Israel Start-Up Nation a Deceuninck Quick - Step. Peter Sagan využil prácu belgického tímu, nakoniec porazil Álvara Hodega, ale pred slovenským cyklistom skončili Kaden Groves a Kristoffer Halvorsen. O víťazovi rozhodli centimetre, vyhral Nór.   
 Tesný šprint vyhral Kristoffer Halvorsen (© Igor Stančík)
V koncovke tretej etapy ukázal svoje šprintérske kvality Kristoffer Halvorsen, ktorý dnes zaznamenal piate profesionálne víťazstvo na ceste. 25-ročný Nór mal v závere výbornú tímovú podporu, boli to jeho kolegovia, ktorí sa tri kilometre pred koncom vetrali v čele balíka, dostali svojho lídra na dobrú pozíciu. Samotný Halvorsen si potom nechal rozbehnúť šprint Álvarom Hodegom, ktorého predbehol po ľavej ruky a nakoniec len tak-tak udržal prvé miesto pred dnes druhým Kadenom Grovesom. Halvorsen tak mohol explodovať radosťou, pretože na víťazstvo čakal dva roky. 
 Kristoffer Halvorsen s trofejou pre víťaza etapy (© Igor Stančík)
Tretie pódiové umiestnenie získal Peter Sagan, ktorý v sobotnom finále sledoval zadné koleso žlté muža. Trojnásobný majster sveta na cieľovej rovinke neurobil žiadnu chybu, pár sekúnd to vyzeralo, že by dnes mohol zvíťaziť, ale nakoniec sa našli dvaja rýchlejší súperi. Sagan preto finišoval na treťom mieste a získal štyri bonifikačné sekundy, ktorými vymazal svoju stratu na priebežne prvého pretekára. Najlepší slovenský cyklista ešte na poslednej rýchlostnej prémii nešetril silami, tie mu možno chýbali v koncovke, získal ďalšie dve bonifikačné sekundy a na pódiu si prevzal žltý dres. 
 Peter Sagan sa obliekol do žltého dresu (© Igor Stančík)
Álvaro Hodeg tak neudržal priebežne líderskú pozíciu v čele pretekov a pred posledným dňom podujatia sa prepadol na druhé miesto. Kolumbijský cyklista stráca na Petra Sagana dve sekundy. Tiež Jannik Steimle, ktorý sa nezapojil do boja o etapu, sa posunul na tretiu pozíciu so stratou piatich sekúnd. Taktika zbierať bonifikačné sekundy z úniku sa vyplatila aj pre Rogera Adria Oliverasa, ktorý sa posunul na štvrú priečku. Jeho strana na lídra je dvanásť sekúnd. V najlepšej päťke je aj Eirik Lunder. V Top 10 sa nachádzajú ešte Jakub Otruba, Matej Zahálka, Cees Bol, Casper Pedersen a Idar Andersen.
 Peter Sagan v drese najlepšieho Slováka máva divákom (© Igor Stančík)
Peter Sagan sa po tretej etape dostal aj do vedenia v bodovacej súťaži. Druhý je Álvaro Hodeg, ktorý tak v poslednej etape bude mať na sebe zelený dres. Trojnásobný majster sveta si zároveň poistil prvé miesto v súťaži o najlepšieho slovenského cyklistu. Jeho najväčším súperom v boji o modro-červeno-biely dres je Lukáš Kubiš, ktorému v priebežnej klasifikácii pretekov patrí 15.. miesto a v súťaži o najlepšieho domáceho jazdca je druhý. Na Sagana stráca 20 sekúnd. Definitívnym víťazom bodkovaného trička sa dnes stal Andrea Garosio, zajtra ho už nikto nemôže vyzliecť. Biely dres si na pódiu prevzal Eirik Lunder
Výsledky etapy
1. HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team 04:28:47 14
2. GROVES Kaden Team BikeExchange 00:00 5
3. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 00:00 3
4. HODEG Alvaro Deceuninck - Quick-Step 00:00
5. PUPPIO Antonio Team Qhubeka NextHash 00:00
6. LONARDI Giovanni Bardiani CSF Faizanè 00:00
7. EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 00:00
8. MÖRKÖV Michael Deceuninck - Quick-Step 00:00
9. ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper 00:00
10. NEUMAN Dominik Elkov - Kasper 00:00
22. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 00:00
23. ŠTOČEK Matúš Topforex - ATT Investments 00:00
24. VANČO Tobias Dukla Banská Bystrica 00:00
27. KAŠKO Dávid BORA-hansgrohe 00:00
38. KARAS Juraj Slovensko 00:00
76. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 00:00
79. NAGY Simon Cycling Academy Trenčín 00:00
81. ČANECKÝ Marek Dukla Banská Bystrica 00:00
84. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 00:00
89. NÔTA Štefan Slovensko 00:00
92. LOHINSKÝ Filip Slovensko 00:00
93. BÉREŠ Stanislav Slovensko 00:00
98. KAŠKO Dávid Slovensko 00:00
101. SAGAN Juraj BORA-hansgrohe 00:00
108. LAJCHA Juraj Slovensko 00:00
109. FOLTÁN Adam Dukla Banská Bystrica 00:00
112. OROS Samuel Cycling Academy Trenčín 00:30
115. FROLEK Ladislav Cycling Academy Trenčín 00:44
116. GAVENDA Martin Slovensko 00:44
122. CHREN Martin Dukla Banská Bystrica 00:57
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 12:23:30
2. HODEG Alvaro Deceuninck - Quick-Step 00:02
3. STEIMLE Jannik Deceuninck - Quick-Step 00:05
4. ADRIÁ Roger Kern Pharma 00:12
5. LUNDER Eirik Gazprom-RusVelo 00:14
6. OTRUBA Jakub Elkov - Kasper 00:15
7. ZAHALKA Matej Elkov - Kasper 00:16
8. BOL Cees Team DSM 00:16
9. PEDERSEN Casper Team DSM 00:16
10. ANDERSEN Idar Uno-X Pro Cycling Team 00:17
15. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 00:20
20. ŠTOČEK Matúš Topforex - ATT Investments 00:21
37. ČANECKÝ Marek Dukla Banská Bystrica 00:25
61. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 01:53
77. SAGAN Juraj BORA-hansgrohe 05:13
93. LAJCHA Juraj Slovensko 08:58
97. KAŠKO Dávid BORA-hansgrohe 10:09
99. LOHINSKÝ Filip Slovensko 10:16
103. OROS Samuel Cycling Academy Trenčín 10:44
105. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 10:52
106. NAGY Simon Cycling Academy Trenčín 10:56
111. KAŠKO Dávid Slovensko 13:14
119. KARAS Juraj Slovensko 14:41
120. BÉREŠ Stanislav Slovensko 14:44
126. VANČO Tobias Dukla Banská Bystrica 16:43
127. NÔTA Štefan Slovensko 16:43
129. CHREN Martin Dukla Banská Bystrica 17:39
130. FOLTÁN Adam Dukla Banská Bystrica 17:45
132. FROLEK Ladislav Cycling Academy Trenčín 20:34
133. GAVENDA Martin Slovensko 20:36
Zobraziť kompletné poradie
Všetky prémie na trase etapy:
 172,4 km - Zázrivá: dĺžka 1,2 km; sklon 6,7 % (6-4-2-1)
 156,3 km - Lutiše: dĺžka 4,3 km; sklon 4,8 % (6-4-2-1)
 128,5 km - ČADCA (6-4-2-1)
 106,3 km - Semeteš: dĺžka 3,5 km; sklon 4,8 % (6-4-2-1)
 73,4 km - Manínska tiesňava: dĺžka 4,5 km; sklon 5,2 % (6-4-2-1)
 63,1 km - POVAŽSKÁ BYSTRICA (6-4-2-1)
 41,8 km - Čelkova Lehota: dĺžka 2,3 km; sklon 3,8 % (6-4-2-1)
 22,3 km - DOLNÉ KOČKOVCE (6-4-2-1)
 Cieľ - POVAŽSKÁ BYSTRICA (15-12-10-8-6-5-4-3-2-1)
Krátky opis trasy etapy:
Ani tretí deň si svetový pelotón nevydýchne. Na trase z Dolného Kubína sa počas 193,2 kilometrov cez oravské a kysucké cesty dostane až do Považskej Bystrice. Na trase ho čaká päť horských prémií (Zázrivá, Lutiše, Semeteš, Manínska tiesňava a Čelkova Lehota – sedlo) a tri rýchlostné prémie (Čadca, Považská Bystrica pri prejazde cieľom a v Dolných Kočkovciach).
mapa etapy (© okoloslovenska.com)
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z Okolo Slovenska 2021
 
Náš eshop