Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Giro: V dvanástej etape triumfoval z úniku Andrea Vendrame, favoriti šetrili sily

20.5.2021, 14:00 | Preteky vo svete | Jakub Andacký
Giro: V dvanástej etape triumfoval z úniku Andrea Vendrame, favoriti šetrili sily
(© LaPresse/Fabio Ferrari)

12. 20.5. rovinata etapa ciel rovina Siena > Bagno di Romagna 212 km Vendrame
zprofil etapy
profil etapy, 3700 nastúpaných metrov (© giroditalia.it)
Po náročnej etape na štýl Strade Bianche čakala pretekárov jedna z najdlhších previerok tohto ročníka. Merala 212 kilometrov a mala kopcovitý charakter. Profilovo mala svedčať najmä úniku, no na pozore sa museli mať aj favoriti na celkové poradie. Egan Bernal totiž jazdil vo veľmi dobrej forme, obklopený silným tímom. Po včerajšom zaváhaní Evenepoela, Cicconeho a ďalších, ktorí si museli siahnuť až na dno síl, dnes Ineos na to mohol nadviazať a zasadiť im ďalší dôležitý úder. Medzi favoritov na zisk etapy sa radili dobrí vrchári, ktorí mohli uspieť práve z úniku, a to George Bennett, Bauke Mollema, Gianluca Brambilla, Diego Ulissi a Geoffrey Bouchard.
Krátko po štarte sa v pelotóne udial hromadný pád. Ocitli sa v ňom Marc Soler, Gino Mäder a Harm Vanhoucke. Všetci boli poriadne doudieraní, predsa len však nasadli späť na bicykel a vrátili sa do hlavného poľa. Z neho si nastupovalo množstvo pretekárov, ktorí sa dnes chceli dostať do úniku. Skúšali to Rémi Cavagna, Samuele Battisella. Po nich aj Nicholas Roche, no žiaden z nástupov nežal úspech. Následne sa to stále mlelo, vpredu sa ukazoval aj Peter Sagan, za ktorým sa však dobre držal Fernando Gaviria a slovenskému pretekárovi tak nebolo umožnené odísť.
 
Veľké problémy mali, naopak, Alessandro De Marchi a Marc Soler. De Marchi nepríjemne spadol a musela ho odviesť sanitka. Podľa správ izraelského tímu bol však po celú dobu pri vedomí. Soler vypadol z hlavného poľa vypadl a rýchlo nabral veĺkú stratu. Držal sa za ľavý bok a vyzeralo to, že dosť trpí. Neskôr prišla správa, že sa rozhodol odstúpiť z pretekov. Spoločne s ním to po páde zabalili aj Gino Mäder a Alex Dowsett. Izrael tak zostal na Gire už len v pätici. Do tímového auta nastúpil aj kľúčový domestik Remca Evenepoela, Fausto Masnada. Dôvodom však nebol pád, ale pretrvávajúce problémy s kolennou šľachou.
Únik dňa sa napokon vytvoril až po 65 kilometroch. Stalo sa tak tesne pred šprintérskou prémiou. Tvorilo ho až 16 pretekárov, z toho niekoľko veľmi dobrých vrchárov, ktorí si dnes verili na triumf. Andrea Vendrame, Geoffrey Bouchard (2x AG2R), Natnael Tesfatzion, Simone Ravanelli (2x Androni), George Bennett (Jumbo), Diego Ulissi (UAE Emirates), Simone Petilli (Wanty), Chris Hamilton (DSM), Gianluca Brambilla (Trek), Mikkel Honoré (Quick-Step), Guy Niv (Israel), Victor Campenaerts (Qhebeka), Nicolas Edet (Cofidis), Dries De Bondt (Alpecin), Vincenzo Albanese (Eolo Kometa) a Giovanni Visconti (Bardiani) si rýchlo vybudovali viac než šesťminútový náskok.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Najviac bodov na šprintérskej prémii vzal Dries De Bondt. Podstatný bol najmä fakt, že únik pobral všetky body a z balíka sa už o žiadne nešpurtovalo. Peter Sagan si teda po náročnejšom úvode mohol trocha odfúknuť. Na čele pelotónu pracoval tím Ineos, ktorý však nešiel jednoduché tempo. Bolo vidieť, že súperov nešetrí. Ich tempu padlo za obeť už na prvom stúpaní niekoľko slabších vrchárov, vrátane šprintérov, ktorí začali už pomerne skoro vytvárať groupetto. V zjazde sa to následne viac menej pospájalo, no rýchlych pretekárov to stálo nepochybne veľa síl.
Na vrchole prvého kategorizovaného stúpania bral najviac bodov držiteľ modrého dresu Geoffrey Bouchard. Nikto sa mu nepokúsil skomplikovať život. Nemal o to záujem ani Vincenzo Albanese, ktorý mal z úniku po Bouchardovi najviac bodov, no na francúzskeho pretekára si očividne neveril. Nasledoval zjazd, v ktorom sa čelnej skupine podarilo navýšiť náskok na osem a pol minúty a už bolo jasné, že práve z tejto skupiny vzíde víťaz.
 
Ešte pred nájazdom do stúpania Passo della Consuma spadla reťaz Markovi Christianovi z Eolo Kometa. Ako zosadal z bicykla, hodil okolo seba vlnu a jeden z pretekárov DSM sa ocitol na zemi. Išlo však o pád z nízkej rýchlosti a pretekár nemeckého tímu bol schopný okamžite nasadnúť späť na bicykel. Utečenci dosiaľ dobre spoluracovali a udržiavali si pred balíkom pohodlný deväťminútový odstup. Gro najdlhšieho stúpania dňa odtiahol z čela Andrea Vendrame a jeho kolega Bouchard si následne poľahky prišiel po body do vrchárskej súťaže. Ziskom ďalších  osemnástich bodov si opätovne vylepšil svoju pozíciu na čele rebríčka.
Následne začalo pršať. Klesanie vyzeralo nebezpečne, vozovka bola mokrá, a to sa snažilo využiť niekoľko pretekárov. Skupina sa vplyvom dažďu pretriedila. Na mokrom teréne to nešlo Victorovi Campenaertsovi ani Natnaelovi Tesfatsionovi, ktorí stratili kontakt s čelnou skupinou. Naopak, v zjazde sa šikovne odčlenila šestica pretekárov: Ravanelli, Vendrame, Honoré, Hamilton, Brambilla a Albanese. Ešte pred ďalším stúpaním si ich docvakli Bennett s Ulissim. Pred ďalším stúpaním si vypracovali zaujímavý náskok. Za nimi zaostávali Bouchard, Visconti, Edet a ďalší s viac než polminútovou stratou. V pelotóne sa, naopak, neriskovalo. Zviezol to v kľude tím Ineos.
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
58 kilometrov pred cieľom sa do čela dotiahol Natnael Tesfatsion. Krátko po ňom sa to podarilo aj ďalším odpadlíkom. Vpredu sme tak mali štrnástku pretekárov. Chýbali len De Bondt a Campenaerts. Pretekár Alpecinu však nebol ďaleko a aj on sa ešte pred vrcholom stúpania dostal do čela. Ďalších osemnásť bodov pozbieral na vrchole Bouchard a navýšil svoje konto na 96 bodov, pred druhým Bernalom mal už 48 bodový náskok.
V zjazde sa čelná skupina opäť rozdelila. Strácali Bouchard, Tesfatsion a Petilli, ktorí mali už v predchádzajúcom v zjazde značné problémy. Za nimi jazdila s ešte väčšou stratou dvojica Niv a Ulissi. Spomínaná trojica sa onedlho spojila so zvyškom a o bonusové sekundy na prémii si prišiel Dries De Bondt.
V stúpaní Camaio za to ako prvý vzal Gianluca Brambilla. Pretekár Treku sa zbavil De Bondta, Albaneseho, Honorého aj ďalších. Na jeho útok následne nadviazali George Bennett a po ňom aj Andrea Vendrame. Pretekár AG2R sa osamostatnil na čele, za ním jazdila skupinka s Bennettom, Hamiltonom a Brambillom. Visconti a Edet zaostávali, no neboli ďaleko.
Andrea Vendrame si udržiaval desaťsekundový náskok, no profitoval najmä z toho, že trojica za ním dobre nespolupracovala. V najprudších úsekoch zaútočil Hamilton a dobehol pretekára francúzskeho tímu. Onedlho sa k nim pridala aj zostávajúca dvojica. Pri prejazde horizontom stúpania zaútočil Bennett a po ňom to vyskúšal Brambilla. Ani jedného atak však nebol úspešný. Z pelotónu medzičasom útočil Ciccone s Nibalim. Pred zvyškom skupiny vedenej Ineosom si vypracovali len krátky odstup. Čelná štvorica medzičasom klesala do cieľa.
Štvorica v závere taktizovala. George Bennett a Gianluca Brambilla boli v stúpaní jasne najsilnejší a koncentrovali sa na seba. Dva kilometre pred cieľom im však nastúpil Chris Hamilton, ktorého si dotiahol Andrea Vendrame a práve medzi týmito dvoma borcami sa napokon rozhodlo o víťazovi. Bennett s Brambillom to napokon zbytočne pretaktizovali. V záverečnom šprinte triumfoval Andrea Vendrame, ktorý zapísal prvé víťazstvo pre AG2R na tohtoročnom Gire. Súboj o tretie miesto síce vyhral Gianluca Brambilla, no podľa rozhodcov si pri šprinte počínal nedovoleným spôsobom a bronzová pozícia napokon pripadla Georgovi Bennettovi.
 
Favoriti v dnešnej etape s výnimkou Vincenza Nibaliho neútočili. Taliansky pretekár prišiel napokon do cieľa osem sekúnd pred zvyškom favoritov vedených tímom Ineos. Britský tím to zvládol veľmi dobre, no mrzieť ho predsa len môže páda Gianniho Moscona, ktorý spravil v záverečnom zjazde zbytočnú chybu a nepríjemne spadol. Movistar postihla obrovská smola hneď na začiatku dňa. Ich líder, Marc Soler, totiž po páde musel odstúpiť.
Ďalším nečakaným víťazom etapy na Gire sa stal Andrea Vendrame, ktorý do tímu AG2R priniesol iba druhé tohtosezónne prvenstvo. Dokonale využil rivalitu Brambillu a Bennetta, ktorí ho po vlastnej chybe v závere nechali ujsť. Z dnešnej etapy využil čo to len šlo aj Geoffrey Bouchard, ktorý si ziskom 45 bodov poistil držanie modrého dresu. Zajtra je na programe rovinatá etapa, v ktorej dostane opäť šancu aj Peter Sagan.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Andreu Vendrameho (víťaz)
"Skúšal som to už aj pred dvomi rokmi, no vtedy to nevyšlo. Tento rok som tvrdo trénoval a v dnešnom dojazde sa mi splnil sen. Cieľom nášho tímu je modrý dres. Počas etapy som preto musel pracovať aj pre Boucharda. V závere sa mi však otvorila možnosť zabojovať o etapu a som rád, že som ju využil."

 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Gianlucu Brambillu (4. miesto)
"Nemám k tomu, čo povedať. Stačí sa opýtať Georga Bennetta, ako prehrať preteky. Niekedy je lepšie nejaké sledovať v televízii, aby ste sa naučili, ako na to."

 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Chrisa Hamiltona (2. miesto)
"Bol to dosť náročný deň, tak ako sme to aj všetci očakávali. Videli sme príležitosť presadiť sa z úniku. Nico Roche a ja sme dostali zelenú, aby sme to skúsili a po tuhom boji sa to napokon podarilo práve mne. Následne to bolo o rozvážnosti a taktike. Nemal som zatiaľ veľa príležitostí, ísť si na vlastný výsledok, takže som veľmi vďačný tímu, že mi dal šancu. Rád by som samozrejme zvíťazil, no aj druhé miesto z etapy na Grand Tour sa počíta. Dnes som už viac nemohol urobiť, a preto som so sebou spokojný."
Výsledky etapy
1. VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team 05:43:48 100
2. HAMILTON Chris Team DSM 00:00 40
3. BENNETT George Jumbo-Visma 00:15 20
4. BRAMBILLA Gianluca Trek-Segafredo 00:15 12
5. VISCONTI Giovanni Bardiani CSF Faizanè 01:12 4
6. BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 01:25
7. EDET Nicolas Cofidis 01:47
8. PETILLI Simone Intermarché-Wanty-Gobert 01:47
9. HONORE Mikkel Deceuninck-Quick Step 03:00
10. RAVANELLI Simone Androni Giocattoli-Sidermec 04:19
159. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 26:13
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 48:29:23 20
2. VLASOV Aleksandr Astana-Premier Tech 00:45
3. CARUSO Damiano Bahrain Victorious 01:12
4. CARTHY Hugh EF Education-NIPPO 01:17
5. YATES Simon Team BikeExchange 01:22
6. BUCHMANN Emanuel BORA-hansgrohe 01:50
7. EVENEPOEL Remco Deceuninck-Quick Step 02:22
8. CICCONE Giulio Trek-Segafredo 02:24
9. FOSS Tobias Jumbo-Visma 02:49
10. MARTINEZ Daniel INEOS Grenadiers 03:15
117. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 01:53:51
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 108
2. GAVIRIA Fernando UAE Team Emirates 91
3. CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 91
4. VIVIANI Elia Cofidis 79
5. NIZZOLO Giacomo Qhubeka ASSOS 76
6. GAVAZZI Francesco EOLO-KOMETA 42
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 96
2. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 48
3. DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 24
4. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 23
5. CICCONE Giulio Trek-Segafredo 20
6. GAVAZZI Francesco EOLO-KOMETA 17
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 48:29:23
2. VLASOV Aleksandr Astana-Premier Tech 00:45
3. EVENEPOEL Remco Deceuninck-Quick Step 02:22
4. FOSS Tobias Jumbo-Visma 02:49
5. MARTINEZ Daniel INEOS Grenadiers 03:15
6. VALTER Attila Groupama-FDJ 03:51
Všetky prémie na trase etapy:
sprint-20 136 km - Sesto Fiorentino (12-8-5-4-3-2-1)
3 20 127 km - Monte Morello: dĺžka 7,6 km; sklon 6,6 % (9-4-2-1)
2 20 79 km - Passo della Consuma: dĺžka 17,1 km; sklon 5,7 % (18-8-6-4-2-1)
2 20 48 km - Passo della Calla: dĺžka 15,3 km; sklon 5,5 % (18-8-6-4-2-1)
sprint-20 21 km - Santa Sofia (len 3-2-1 bonusové sekundy)
3 20 9 km - Passo del Carnaio: dĺžka 10,8 km; sklon 5,5 % (9-4-2-1)
ciel Cieľ - Bagno di Romagna (25-18-12-8-6-5-4-3-2-1)
Krátky úvod k etape:
Podobne ako včera profil favorizuje únik, ale tentoraz by sa nemali zapojiť do veľkej akcie aj jazdci na celkové poradie. Tí v jedenástej etape maximálne využili svojich tímových kolegov a dnes im môžu ponechať voľnosť, aby sa dostali do brejku a pokúsili sa získať etapový triumf. Posledný kopec nie je veľmi dlhý a mohol by to využiť vo forme jazdiaci Alberto Bettiol alebo Diego Ulissi. Obaja talianski pretekári majú aj dobrú koncovku, čo sa vyžaduje v meste Bagno di Romagna. Trasa môže byť vhodná pre Gorku Izagirreho alebo LL Sáncheza, v únikoch môže pokračovať aj Bauke Mollema. Posledný kopec Passo del Carnaio obsahuje aj náročný 3-kilometrový úsek a uvidíme, či po včerajšku sa nájdu nejakí nespokojní favoriti, ktorí to budú chcieť využiť. Tím Ineos Grenadiers s Eganom Bernalom pevne ovláda preteky a na tomto kopci nastaví také tempo, aby nemohol nikto zo súperov atakovať. Ak etapový triumf získajú utečenci, s veľkou pravdepodobnosťou sa odohrá ďalší súboj o ružový dres len na Monte Zoncolan.
Krátky opis trasy etapy:
Na začiatku kopcovitej etapy v Apeninách sa nachádza zvlnená pasáž a na krátkych stúpaniach s priemerom štyri percentá sa môže vytvoriť kvalitný brejk, ktorému to vydrží až do cieľa. Prvá horská prémia je najkratšia z celého dňa, ale poskytuje najväčší priemerný sklon. Potom nasleduje 17-kilometrový kopec Passo della Consuma a za ním podobne náročný Passo della Calla. Obidve stúpania poskytnú pravidelné prevýšenie presahujúce päť percent. Po takmer 30-kilometrovom klesaní sa rozhodne etapa na Passo del Carnaio. Nepravidelný kopec obsahuje aj dve krátke klesajúce úseky a presne v polovici ťažkú 3-kilometrovú pasáž so sklonmi necelých desať percent. Posledné tri kilometre sú pomerne jednoduché s priemerným sklonom cez tri percentá. Z vrcholu zostáva do cieľa jedenásť kilometrov, z toho osem sa odohrá v klesaní. Na záverečnom stúpaní sa vyskytnú úseky vhodné na útoky a uvidíme, či ich využijú aj jazdci na celkové poradie. Kopcovitý profil bez cieľového stúpania bude dobrou príležitosťou pre utečencov.
profil kopca (© giroditalia.it)
profil predposledného kopca (© giroditalia.it)
profil posledného kopca (© giroditalia.it)

Diskusia

radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 14:31:44
ako si neustrazit unik 16 jazdcov tesne pred premiou nechapem.nevidel som to.
ifčopifčo - 20.05.2021 14:45:20
:-) Práveže to vyhovuje, keby prišlo na šprint peletónu na prémii, Peter by mohol stratiť, takto je to v poriadku. Keď si nepozeral, tak by si nemal komentovať, Peter sa viackrát pokúšal o únik, ale etapa bude veľmi ťažká a tak vyplytvať množstvo síl len pre prémiu nemalo zmysel.
coll (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 14:48:21
Na premii ho mohol osprintovat Gaviria Viviani alebo Cimolai a mohol body stratit. Takto je to stale dobre, zajtra snad bude jeho den
Ander (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 14:58:56
Presne, ked sa zacal vytvarat unik tak Peter jazdil za Gaviriom a vsetky teams sprinterske to nezvladali, co jemu vyhovuje.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 19:39:23
Tak načo reagujes, keď si to nepozeral pozorne. Treba sledovať pozorne alebo čítať pozorne informácie z etapy od začiatku . Minule som chcela aj inému napísať, ale radsej som počkala, ale keď vidím ze už aj ty. A ifčopifčo to teraz dobre napísal.
ach bože (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 20:49:23
Elviska, tie tvoje komentáre, radšej nič nepíšem, lebo tamto a hento, radšej nič nehovorím , radšej počkám, ja som iná citlivá....
Možno by stačilo rešpektovať názor aj toho druhého, mám pocit ako by si mala o koliesko viac? alebo menej?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 23:35:57
Rešpektujem aj názor iného, ale možno inak jak ty. A nie som viac ani menej. Ale keď tak nech pozerajú potom podaktorí poriadne preteky. Ze prečo nešiel do úniku, prečo nechal taky početný únik odísť, ale to že skúšal únik podaktorí asi nevidia.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 23:39:00
Nečítaj moje komentáre, a ze som citlivá je pravda,, aj bežnom živote. A že si počkám, som preto napísala, či zase dakto nenapíše, že prečo nešiel do úniku.
Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 17:03:01
Za nami 11 etáp, z toho 1 časovka - z 10 etáp sa 6x radoval z výhry niekto z úniku. Netreba sa preto čudovať tej snahe cyklistov dostať sa do úniku... :)
Peter (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 18:52:06
Zajtra bude športový sviatok. Etapa ušitá pre Peťa, začiatok MS v hokeji. Paráda.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 20:40:50
to áno, ale tá etapa je totálna rovina, čiže čistokrvný šprintéri majú vačšiu šancu, je to skor šité pre nich ako pre Peťa, ale samozrejme, prekvapiť ich može, hlavne keď tam už nie je Ewan... Najvačšiu šprintérsku formu z tých čo tam ostali má asi Nizzolo, jemu by som veril najviac... Gavíria a Viviani vždy niečo pokazia, alebo ich rozbiehači.
Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:08:42
Myslím si, že momentálne je pätica Sagan - Nizzolo - Gaviria - Viviani - Cimolai na tom úplne rovnako, čo sa týka šance vyhrať zajtrajšiu etapu. Rozhodnú maličkosti. Ja Petrovi verím zajtra. :)
ifčopifčo - 20.05.2021 21:01:27
Ušitá pre Petra bude skôr 18. etapa, zajtra je to skôr pre rýchlych špurtérov.
Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:13:18
Otázne je, kto je rýchly šprintér na Gire. Nizzolo trochu vyčnieval v úvode, keď ho porazili Merlier a Ewan, ale po včerajšej a trochu aj dnešnej by som šance všetkých videl rovnako. Mne sa páčil Petrov víťazný šprint, že Gaviria bol rýchlostne na tom rovnako, takže zajtra azda potvrdí narastajúcu formu - samozrejme, Peter. :D
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 23:25:12
tak Viviani a Gavíria majú aj rozbiehačov v šprinte, takže najvačšiu šancu majú oni, keď to nepokazia... ale dúfam, že máš pravdu a Peťo vyhrá.
kotel (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 22:11:13
Saganove vitazstvo by mi vobec nevadilo, ale viac by som doprial konecne vitazstvo na Gire Nizzolovi :)
Tamariška (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 20:47:36
Prepáčte, trocha mimo témy, ako sa volá tá lokalita s tými tunelmi na úvodnom obrázku? Nestihla som dnes sledovať.
Timo32 (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:02:07
Passo San Boldo
Tamariška (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:22:57
Timo32: Vďaka
Slovák Slovenka Slovensko (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:18:34
Dúfam, že zajtra sa na čele pelotónu neotočí ani jeden borák, nech to ťahajú jazdci Qhubeky, Cofidisu a UAE, lebo v etapách, keď to ťahala Bora pre Petra a Viviani alebo Gaviria sa držali, tak nepohli ani pedálom navyše. Bora by mala zajtra počkať na posledný kilometer a relatívne svieži Oss s Bodnarom by urobili nejaký leadout Peťovi. :)
3pa3ck3 (Neprihlásený užívateľ) - 20.05.2021 21:34:37
Ja tiež dúfam, že nebudú zajtra ťahať vôbec, keďže bránia čiklamíno a z tohto pohľadu im nemusí vadiť ani víťazstvo úniku. Akurát si nie som istý, či Oss má dostatočnú rýchlosť na vypustenie bez toho, aby sa Peter musel zaradiť za súpera.
 
Náš eshop