Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

V 15. etape Gira to mal únik jednoduché, najsilnejší bol Campenaerts, Nizzolo a Buchmann odstúpili

23.5.2021, 14:00 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
15. 23.5. rovinata etapa ciel rovina Grado > Gorizia 147 km Campenaerts
zprofil etapy
profil etapy, 1800 nastúpaných metrov (© giroditalia.it)
Pätnásty deň vyzeral na papieri nevyspytateľne. Etapa sa jazdila na okruhu v okolí slovinskej Gorizie a nastúpalo sa len 1800 metrov. No posledný prudký kopec bol 17 kilometrov pred cieľom, a tak bolo otázkou, ako sa s tým vysporiadajú šprintérske tímy. Či budú ťahať spolu s Borou, alebo sa na to vykašlú a vyhrá únik, čo nebude pre Petra Sagana až takým problémom, pretože síce nič nezíska, ale ani nič nebude riskovať.
Etapu hneď po pár minútach výrazne ovplyvnil hromadný pád v pelotóne, kde na širokej rovnej ceste spadlo množstvo pretekárov a medzi nimi veľmi tvrdo aj šiesty muž celkového poradia Emanuel Buchmann z Bory. Spolu s ním museli odstúpiť aj Natnael Berhane (Cofidis) a Jos Van Emden (Jumbo). Nebolo úplne zrejmé, čo sa stalo Buchmannovi, zdalo sa, že by mohol mať otras mozgu. Ošetrovali mu rany na hlave.
Maličkou náplasťou na stratu dôležitého muža nemeckého tímu bol fakt, že do etapy nenastúpil druhý muž bodovacej súťaže Giacomo Nizzolo. Talian v tímovom vyhlásení povedal, ako miluje tieto preteky, ale predsa len musí odstúpiť, lebo sa necíti v takej forme, aby zvládol všetky náročné kopce. Po novom sa tak na druhú priečku prepracoval Cimolai s odstupom 22 bodov na Sagana, Gaviria stráca 25. To sú zdrejme poslední dvaja reálni súperi pre Petra. Minimálne Talian sa určite chystá dokončiť preteky.
Po spomínanom hromadnom páde rozhodcovia trochu kontroverzne zastavili preteky, čo sa nepáčilo skupine, ktorá sa už odtrhávala od hlavného poľa. Boli to veľmi nervózne momenty najmä zo strany menších tímov a pretekárov, ktorí dnes cítili veľkú šancu na triumf v jednoduchšom teréne.
Po reštarte sa rýchlo vytvoril únik, ktorý odišiel. Boli tam Victor Campenaerts, Maximilian Walscheid a Lukasz Wisniowski (3x Qhubeka), Stefano Oldani a Harm Vanhoucke (2x Lotto), Dario Cataldo a Albert Torres (2x Movistar), Dries De Bondt a Oscar Riesebeek (2x Alpecin), Simone Consonni (Cofidis), Lars Van den Berg (Groupama), Quinten Hermans (Intermarché), Nikias Arndt (DSM), Bauke Mollema (Trek) a Juan Sebastian Molano (UAE).
Za touto partiou sa dlho vetrala ešte štvorica oneskorencov Gougeard, Tagliani, Pasqualon a Jorgenson, ale pätnástka ich nečakala a v početnej nevýhode nemali šancu. Balík viedli iba pretekári Ineosu a náskok sa vyšplhal cez desať minút.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
87 kilometrov pred cieľom sa konvoj presunul do Slovinska, kde sa odohrala druhá časť pomerne krátkeho dňa. Onedlho začalo aj stúpanie Gornje Cerovo, ktoré dnes šli pretekári trikrát. Malo dĺžku 1,7 km a sklon 8,5 %. Etapa sa vyvíjala pokojným dojmom, Ineos nemal najmenší záujem s touto situáciou niečo robiť a nikto iný iniciatívu prevziať nechcel. Spomalil preto aj únik, ktorý si už začal ísť svoje taktické hry s čo najväčším šetrením síl.
Paradoxné je, že organizátori dnes plánovali finiš o pätnásť minút skôr ako zvyčajne. Teda nie o 17:15, ale cca. o 17:00. Kvôli neutralizácii a ešte aj pomalšiemu tempu sa to ale posunulo znova k tejto hranici. Pre príchod pelotónu ešte ďalej.
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Únik bol dosť nehomogénny, a tak sa začalo nastupovať. Nie však v kopci, ale na rovine 30 kilometrov pred páskou. Najmä Qhubeka potrebovala niečo vymyslieť, keďže mala tam troch ľudí, a tak odišiel Lukasz Wiśniowski. Nebol však úspešný. Nasledovali viaceré ataky a začalo veľmi silno pršať.
Ujsť sa napokon podarilo trojici Campenaerts (Qhubeka), Torres (Movistar) a Riesebeek (Alpecin). Najdôležitejšie ale bolo to, ako zvládnu záverečný prejazd kopcom. Tam bol ako prvý v hustom lejaku Campenaerts, ale Riesebeek bol tesne za ním. Torres mal len malý odstup. Do dvadsiatich sekúnd za nimi ale prešli vrcholom aj ďalší ľudia a v husom lejaku nemal nikto nič isté. Dalo sa veľmi získať i stratiť.
Vrchári museli byť veľmi radi, že sa dnes nešlo o etapu v pelotóne, pretože by to bolo veľmi nebezpečné v závere etapy. Takto museli riskovať najmä ľudia vpredu. Bol zázrak, že kamery nezachytili žiadne pády. Torres sa v zjazde trochu viac bál a nevrátil sa ku dvojici na čele. Vyzeralo to na holandsko-belgický súboj o etapu. No stále to nemali jasné. V pelotóne sa odpojil Peter Sagan, nemal prečo sa krviť.
Bol tam totiž ešte taký brdok za rýchlostnou prémiou, kde sa dalo ešte nastúpiť, ak ste dovtedy niečo ušetrili. No nikto už nič zásadné nedokázal vymyslieť a dvojička prišla na flamme rouge spolu. Črtal sa skúsený víťaz etapy, no Campenaerts s Riesbeekom začali taktizovať. Skúsený časovkár musel ísť z prvej pozície. No jazdec Alpecinu nastúpil priskoro a skvelý tempár tento nástup zachytil. Na páske si ho vychutnal. Kto by to bol povedal, že Victor Campenaerts získa prvý triumf na Grand Tour v klasickej etape, nie časovke.
video v clanku ikonka ciernaVideo posledného kilometra
Qhubeka získala tretí triumf za posledných päť etáp, čo by sa asi nesnívalo ani ich najväčšiemu fanúšikovi. Vyhrať s troma rôznymi pretekármi na jednej GT a nebyť to Quick-Step, to si nepamätáme. Po Schmidovi a Nizzolovi sa dočkal aj časovkár, ktorý bol už vo dvoch bojoch proti chronometru na Gire druhý. Treba povedať, že to bol práve Campenaerts, ktorý zaútočil v skupine a jeho tím porazil súperov už len tým, že dostal dopredu troch ľudí, čím si mohol víťaz etapy oveľa viac oddýchnuť ako súperi a to sa mu vyplatilo.
Balík dorazil vo výletnom tempe s odstupom vyše sedemnástich minút. Peter Sagan sa napokon do skupiny aj vrátil a s úsmevom prešiel páskou. Môže si tak odškrtnúť ďalší deň. Okrem vypadnutia Buchmanna sa v GC nič nezmenilo.
Dnes to na Gire mohol byť deň pre Petra Sagana, ale vytvoril sa veľký únik a žiadny tím by zrejme s Borou nespolupracoval. Pripomíname ešte fakt, že do etapy nenastúpil Giacomo Nizzolo, teda Qhubeka nešla ťahať, ale vyslala ľudí do úniku, čo im aj stopercentne vyšlo. Ani zajtra nie je deň voľna. Pretekári si dajú ďalšiu superťažkú porciu dokonca s Cima Coppi v obrovských nadmorských výškach.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Victora Campenaertsa (víťaz)
"Fantastické. Na ranajkách sme si dnes hovorili, že čo by ešte mohlo toto Giro urobiť pre nás úžasnejšie. Dve víťazstvá už boli neskutočné, toto je už epické. Bol tam dnes dramatický štart s pádmi. Chceli sme ísť do toho a tlačiť sa do úniku. Podarilo sa to parádne s troma ľuďmi. Výborné preteky pre nás, pre Qhubeku, ktorá žije. Sme tu, podporujeme africké deti, jazdíme pre ne a veľmi sa tešíme. Boli sme veľmi motivovaní v celej etape."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Oscara Rieseebeka (druhé miesto)
"Jasné, že som strašne sklamaný. Nikdy neviete, ale možno to bola šanca, ktorá sa naskytne len raz za život a urobil som asi chybu v tom závere. Neviem. Victor bol asi silnejší. Bol to ťažký deň. Posledných desať kilometrov bolo strašne klzských, bolo ťažké sa udržať na kolesách. Absolútne sklamanie je to pre mňa. Neviem, čo mám povedať."
Výsledky etapy
1. CAMPENAERTS Victor Qhubeka ASSOS 03:25:25 100
2. RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 00:00 40
3. ARNDT Nikias Team DSM 00:07 20
4. CONSONNI Simone Cofidis 00:07 12
5. HERMANS Quinten Intermarché-Wanty-Gobert 00:07 4
6. CATALDO Dario Movistar Team 00:07
7. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 00:09
8. TORRES Albert Movistar Team 00:44
9. MOLANO Sebastian UAE Team Emirates 01:02
10. WALSCHEID Max Qhubeka ASSOS 01:02
143. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 17:52
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 62:13:33 20
2. YATES Simon Team BikeExchange 01:33
3. CARUSO Damiano Bahrain Victorious 01:51
4. VLASOV Aleksandr Astana-Premier Tech 01:57
5. CARTHY Hugh EF Education-NIPPO 02:11
6. CICCONE Giulio Trek-Segafredo 03:03
7. EVENEPOEL Remco Deceuninck-Quick Step 03:52
8. MARTINEZ Daniel INEOS Grenadiers 03:54
9. BARDET Romain Team DSM 04:31
10. FOSS Tobias Jumbo-Visma 05:37
119. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 02:31:08
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 135
2. CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation 113
3. GAVIRIA Fernando UAE Team Emirates 110
4. VIVIANI Elia Cofidis 86
5. DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 51
6. AFFINI Edoardo Jumbo-Visma 50
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 96
2. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 57
3. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 53
4. FORTUNATO Lorenzo EOLO-KOMETA 40
5. DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 30
6. TRATNIK Jan Bahrain Victorious 26
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 62:13:33
2. VLASOV Aleksandr Astana-Premier Tech 01:57
3. EVENEPOEL Remco Deceuninck-Quick Step 03:52
4. MARTINEZ Daniel INEOS Grenadiers 03:54
5. FOSS Tobias Jumbo-Visma 05:37
6. VALTER Attila Groupama-FDJ 07:49
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
Všetky prémie na trase etapy:
sprint-20 93 km - Mariano del Friuli (12-8-5-4-3-2-1)
4 20 modre 79 km - Gornje Cerovo: dĺžka 1,7 km; sklon 8,5 % (3-2-1)
4 20 modre 48 km - Gornje Cerovo: dĺžka 1,7 km; sklon 8,5 % (3-2-1)
4 20 modre 17 km - Gornje Cerovo: dĺžka 1,7 km; sklon 8,5 % (3-2-1)
sprint-20 3 km - Nova Gorica (len 3-2-1 bonusové sekundy)
ciel Cieľ - Gorizia (25-18-12-8-6-5-4-3-2-1)
Krátky úvod k etape:
Profil obsahujúci krátke, výbušné stúpania vyhovuje brejku, ale na zaujímavej trase sa môže rozohrať aj dôležitý súboj o cyklámenový dres. Posledné dve stúpania by mali byť ťažké pre klasických šprintérov. Na čele bodovacej súťaže sa nachádzajú Peter Sagan, Giacomo Nizzolo a Davide Cimolai, ktorí dokážu prejsť cez kopcovité prekážky, a každý jeden z nich si môže trúfať, že zostane v hlavnej skupine až do samého konca etapy. Peter Sagan má príležitosť zveľadiť svoj náskok na čele bodovacej súťaže a spoločne s tímom Bora - hansgrohe musí nájsť tú správnu taktiku, ako získať v cieli čo najviac bodov. Ak sa bude chcieť dostať do brejku, najmä tím Qhubeka Assos urobí všetko možné na začiatku etapy, aby sa mu to nepodarilo. Keď sa vytvorí únik bez Sagana, v pelotóne čaká náročná práca na Boru, aby eliminovala vedúcu skupinu a zároveň sa príliš nevyčerpala, aby slovenskému cyklistovi poskytla potrebnú podporu až do samého konca. Sagan si bude veriť, že v závere dostane do ťažkostí svojich hlavných konkurentov a v okresanej hlavnej skupine bude najrýchlejším jazdcom. Na druhej strane, ak by mal pri sebe Nizzola alebo Cimolaia, v šprinte po náročnom finále môže využiť svoju dolnosť a vysokú rýchlosť na konci náročných pretekov. Ak Bora ovládne celú etapu a chytí únik, stále musí byť pripravená na scenár, že na posledných dvoch kopcoch sa odohrajú nové útoky, ktoré môžu ohroziť Saganove ambície. Nizzolo s Cimolaiom majú dobrú formu a keďže aj oni potrebujú bodovať v cieli, Qhubeka Assos a Israel Start-Up môžu takisto pracovať v balíku, čo by výrazne znížilo šance brejku. Do úniku sa budú chcieť dostať kvalitní jazdci a svoje skúsenosti, aktuálnu formu alebo dobrý finiš môžu využiť De Gendt, Campenaerts, Vendrame, LL Sánchez, Bettiol alebo Gallopin.
Krátky opis trasy etapy:
Etapa sa odohrá na taliansko-slovinských hraniciach a prebehne na okruhu s krátkymi stúpaniami. Trikrát sa pôjde cez kopec Gornje Cerovo a dva razy ho bude nasledovať stúpanie Hum. Vo finále je pripravený výstup na Gornje Cerovo šestnásť kilometrov pred cieľom. Na kopci sa nachádza pred vrcholom 700-metrový úsek s dvojciferným sklonom a maximom  pätnásť percent. Tri kilometre pred cieľom sa nachádza ešte jedno kilometrové stúpanie so sklonom necelých šesť percent a aj tu nájdeme maximum štrnásť percent. Profil etapy je vhodný pre utečencov. Ak sa nájde v pelotóne ochota pracovať počas celého dňa na kontrole brejku, na posledných dvoch kopcoch môžu útočiť klasikári alebo budeme v meste Gorizia sledovať šprint odolných cyklistov.
profil posledného kopca (© giroditalia.it)

Diskusia

shady (Neprihlásený užívateľ) - 17.05.2021 21:06:53
etapa vhodna pre sagana
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 07:03:12
Ak to dnes zvládne Bora a nevytvorí sa silný únik, tak ich dnes Peťo rozpráši na prach!!!
Medik (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 08:01:41
Dnes to bude zaujímavé, teším sa. Boráci to budú mať ťažké... Držím palce✌️
ikso (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 13:56:07
No dnes to pekne zacina. Nizzolo nenastupil na start, par km po starte po pade preteky prerusene, Buchmann, Berhane, van Emden nasledne odstupili. Dnesnu a 18 etapu moze ist teda Bora naplno pre Petra.
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:33:30
tak a je po etape.preladujem na formule.peleton nech si ide nadalej vychadzkovym tempom.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:34:38
Nechápem, o čo ide Bore, hlavne po strate Buchmanna. Na akú etapu sa šetria? A keď sa už šetria, načo zatvárali dvere unikajúcim cyklistom. Sorry, ale vôbec nechápem to, čo som videl.
Drahomír (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 17:40:28
Šetria na zajtrajších 6 000 výškových metrov
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:39:06
Pokazená celá nedeľa,,to sa máme kukať na výletné tempo pelotónu?pre boru ideálna etapa,a oni sa na to vyseru,lebo sú otrasení...tak nech rovno všetci odstupia
Gege (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:40:51
Prepinam, nuda. Nechapem Boru.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:45:29
Obrovské ďakujeme Bora!!!
Totálna cyklistika!!!
Nikto v úniku, zajtra mohli oklepnut a ďalší deň voľno..
Na čo sú tam vôbec jazdci Bory?
??? (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:51:16
Hlavna cec ze si mudruval ako ich roztrha a ake etapy vyhra Peto.Aspon trosku vytriezvejes lebo nikdy ale nikdy nie je dopredu nic iste.
ifčopifčo - 23.05.2021 14:59:14
Bora nie je iba Sagan, dnes si oddýchnu a zajtra to môže vyskúšať Fabro či Grosschartner, pre Petra je ešte 18. etapa za 50 bodov ktorá pravdepodobne rozhodne o čiklamíne, tá bude dôležitá Z diskusie je zrejmé, že sem nechodia ani tak fanúšikovia cyklistiky ako fanúšikovia Sagana, či ešte presnejšie fanúšikovia úspechu. Nikto z vás nevie ako cíti po včerajšku Peter, ako jeho kolegovia, ale mudrovať čo by mali robiť viete. Radšej choďte pozerať tú F1 :-)
??? (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:08:47
Presne tak dobre si to napisal.
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:00:08
"Z diskusie je zrejmé, že sem nechodia ani tak fanúšikovia cyklistiky ako fanúšikovia Sagana..."
? Je predsa uplne logicke a normalne ze sem chodia fanusikovia Petra Sagana a nie fanusikovia futbalu...
ifčopifčo - 23.05.2021 16:05:31
Zvláštne logika, ja sem futbal nemotám, rozdiel medzi fanúšikom cyklistiky a zároveň Sagana a len fanúšikom Sagana je v tom, že keď Sagan zavesí bicykel do garáže tak toho druhého prestane cyklistika zaujímať tak ako ho nezaujímala pred Saganom.
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:14:13
Ano, ale to ja nespochybnujem. :)) Teba prekvapuje ze sem chodia hlavne fanusikovia Petra Sagana a nie fanusikovia Cyklistiky. A? Peter Sagan je co? Je uplne logicke ze fanusikovia Petra Sagana budu navstevovat a komentovat web ktory sa venuje prave cylistike.
sdf (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:30:15
presne tak nech si ide forumovať, na cyclingnews-forum sekcia a nechsi debatia ,kto vyhra v uniku a že peloton proste vobec neni čudne, že nebrani sa a nebojuje sa. nech si tam jednoducho davaju za pravdu, aka je to uzasna cyklistika a perfektne giro
ifčopifčo - 23.05.2021 17:47:18
Škoda, že si nepochopil, čo som napísal.
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 19:51:26
Ale co. Vazne? no skus ked sa o tom chces bavit :)
ifčopifčo - 23.05.2021 21:42:02
O čom?
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 21:59:23
No pises ze som nieco nepochopil tak mas priestor. Konkretizuj s cim mas problem
ifčopifčo - 24.05.2021 10:14:37
Prejdi si toto vlákno diskusie a máš to tam zreteľne napísané, ak to z toho nepochopíš čo tvrdím, tak ti nepomôžem.
Sorry (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 11:25:34
V prvom rade by si mal citat po sebe ty sam a mozno potom prestanes trollovat.
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:50:36
Za dnešnú etapu im prajem stratu cyklamina v 18etape,Sagan,nesagan,nech idú do riti
123 (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:53:01
Idiot
??? (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:59:25
Mozes aj ty ist do analu nesmrad tu blbostami.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:30:53
Toto priať, že stratu dresu. Dosť sklamanie od akože fanúšika. Nie vždy to tak musí byť, jak ty chces, (Vy) chcete. Na Gire nie je len Bora a Sagan.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:37:44
TAk sme sa tešili, že zo stránky CYklistika titulka zmizli vulgarizmy.A tu ho máme! ZAse je to tu ,nekultúrni národ sa ozýva ako pri hoaxoch na facebooku.
Všetkým ostatným ďakujeme za správne názory.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:39:34
OPrava. Nekultúrni ľudia- "fanúšikovia".
??? (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 14:53:09
Fanuskovia uspechu ale vas tu je.inac okrem Sagaba nik nechcel tuto etapu vyhrat?
diver (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:00:15
Nie, my sme fanúšikovia závodenia a nie promenády cyklistov.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:13:59
Tak to nepozeraj.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:20:27
Asi tak, fanúšikovia úspechu. Viacerí asi neprečítali vyjadrenie Petra pre Rai. Ano môže byť nudná etapa pre nás, ale aj keby išiel Peter do úniku tak za ním by išiel možno Cimolai alebo Gaviria. Dakedy mám taký pocit že fanúšikovia majú až veľmi veľké očakávania a hneď sklamanie. Ja tiež fandím, verím, ale nepíšem dopredu rôzne špekulácie dopredu.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:22:11
a keď by išiel Cimolai s ním do úniku, čo by tam vôbec v takomto profile robil, veď by ho rozobral na šrot Peter.....s ostatnymi v úniku, idealna etapa pre Petra také 65% Amstel gold Race... a to tam Peter skoro vyhral....
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:25:52
Si až moc veľmi istý.
Paťo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:04:13
krásna cyklistika!! toto nie je hodne ani Grand Tour.. A Boru nechápem už vôbec.. Toto keby mám dopozerať do konca, tak by som musel vypit 3 flase borovicky
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:24:43
Tak nepozeraj.
Jozefc (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:06:42
OK v PORIADKU - MOŽNO sa PETER NECITIL,
ale Buchmann odstúpil, to čo robili Valach, jedine že pre Peťa nepracoali, ak sa necítil, ale ak by sa cítil prečo ich nenechali na 5 min ? veď Sagan je lepší vrchár ako Cimolai či Gaviria? tak by ich potrhali aSagan b mohol byť do top 5.

ĎALŠI VEC: prečo nebol niekto v útoku z Bory, ak sa Peter necítil, Buchmann odstúpil, prečo Fabro , Felix či Daniel nešli do úniku? mali šancu na pódium dnes.... to im ako nemohli povedať počas tých 20 min, čo bola neutralizovaná etapa, že skúste šancu v úniku?

NIe som fanúšik úspechu, ale NEJDE MI TO DO HLAVY, že keď tam nie je Peter, Bora nepracuje, alebo tam nie je niekto z BORY - hocikto


rád si tieto info prečítam po etape
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:54:31
Sagan je taký vrchár ako som ja kozmonaut.
jano (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:00:57
Tak s týmto prispevkom súhlasim
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:07:44
Pre???
Ty tupec tupý, čítaj co som napísal.
Ak Bora nepustí silný únik, čo sa aj stalo..
A pravdepodobnosť výhry pre Boru dnes so Saganom a zajtra s niekym iným z Bory je neporovnateľná. Už dnes mohlo byt o cyklámene rozhodnuté v podstate..
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:12:22
Úplne rozhodnuté by nebolo, keby aj išiel Peter do úniku, tak išiel by za ním asi Cimolai alebo Gaviria..
jozefc (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:14:14
VED PRAVE a ty si myslíš, v nejakej sfére vesmíru po zhliadnuti ich vrcharskych schopností - za celú kariéru alebo posledné 2r. - mohol by Gaviria dnes vyhrať či Cimolai po brejku v úniku? prosím Ťa odpovedz mi.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:22:48
Asi nie, ale tiež by mali šancu, takisto jak Peter. Aj keď väčší favorit by bol Peter
ifčopifčo - 23.05.2021 15:24:04
V ktorom vesmíre mohlo byť už dnes rozhodnuté o čiklamíne? Ak by chcel ísť Peter do úniku išli by určite aj Cimolai a Gaviria a tak by to na prémii bolo +- rovnaké, v závere sa ide o 25 bodov a aj keby Sagan vyhral, stále by mu to nestačilo vzhľadom k tomu, že v 18. sa ide o 50 bodov. Kontrolovať takúto etapu by bolo nesmierne ťažké a bola by celkom vysoká pravdepodobnosť, žeby sa opakoval scenár keď z práce Bory by ťažili iní. Peter podľa mňa punchersky nevyzerá celkom v svojej koži už dlhší čas. Okrem toho pravdepodobnosť je jedna vec, ale dať priestor aj kolegom je druhá, ktorá sa z dlhodobého hľadiska vypláca.
??? (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:50:32
Si precitaj co si napisal pred 3 dnami a tupec je ten co ta rano obuva keby ze stojis oproti mne tak ti rozdzigam tvoju gebulu za toho tupca to si pis.
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:07:03
Daj sa liecit
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:16:21
Čo máte furt s tou frázou"fanúšik úspechu"? normálni fanúšikovia športu,zavodenia sú dnes všetci sklamaní.. pripomína mi to dohodnuté futbalové remízy,kde sa obidve mužstvá snažia, aby nedali gól a diváci kukajte
diver (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:38:46
Povedal si to presne.
Adamovotec (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 09:00:52
Co nevysiel ti tiket v stavkovej kancelarii? Mohol si prepinat TV programy a prelozit si to hokejom, alebo nejakym oddychovym programom, ked neboli uspokojene tvoje vysoke naroky na uroven cyklistikeho vykonu a ked bolo dopredu vsetko dohodnute. Mas dialkovy ovladac v ruke, tak ho pouzi a najdi si vzrusujucejsi program a hlavne to chce klud ;)
Darth Maul (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:17:30
Sagana a fandenie jeho úspechom dajme nabok...
Prebieha 15. etapa Gira a z tohto množstva skončí už 8 etáp víťazstvom úniku. Čiže viac ako polovica.
Nemám nič proti tomu, keď vyhrá únik. Ale nech si to chlapci poriadne vybojujú v šťavnatom súboji s pelotónom. Takáto vybojovaná etapa bola len jedna (3. etapa - Taco Van Der Hoorn).
Na ostatných sedem etáp sa pelotón jednoducho vybodol. Je trestuhodné, že medzi tými etapami, ktoré pelotón ledabolo prenechal úniku, boli aj 11. a 14. etapa - najväčšie lákadlá pre fanúšikov cyklistiky.
Takéto poňatie cyklistiky zo strany tímov je podraz na fanúšikov, je to prudko nudné a, dovolím si tvrdiť, že až nepozerateľné...
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:20:47
GIRO je nepozerateľné, okrem toho ak uznáme, že BERNAL atakuje v kopcoch , aj keď nemusí - inak som sklamaný, Peter asi pôjde na Tour de France a možno dostal signal, že nech sa nezniči v horách a nech čo najviac šetrí, zvlášť kvôli tomu, že Ackermann je totalne z formy.
ifčopifčo - 23.05.2021 15:28:24
Prečo nepozerateľné? Pretože nemáš v úniku svojho koňa? Pre iných ktorí tam majú toho svojho to je pozerateľné a pre fanúšikov cyklistiky tiež, mňa zaujíma sledovať kto z úniku vyhrá, kto akú taktiku použije a víťazstvá aké predviedol včera outsider sú emotívne a patria ku GT.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:35:25
aj mňa to zaujíma, do konca sa mi strašne páčila etapa, kde TACO VAN DE HORN vyhral, ale uznaj, nebolo by to zaujímavejšie, dramatickejšie, keby aspoň v každej tretej etape Pelotón poriadne vytrápil únik?.... veď nech vyhra Unik, peťo nech je aj v top 3, ja nefandim iba vitazstvam, ale nech to ma proste drámu, preto zbožnujem cyklistiku - myslíš že som včera nebol napätý či vyhra unik, alebo vyhra bernal či niekto iny? ANO BOL SOM A POZERAL SOM AJ KED PETER NEMAL SANCU, ale... uznaj ujde 15 jazdcov, a teraz nikto z bory tam neni - aky mas na to nazor ty? aspon niekto z tych 6 mohol tam isť skusiť bojovať, myslim aspon ossa ci Fabra, ved je zajtra VOLNO
ifčopifčo - 23.05.2021 15:49:27
Ale iste, tiež si viem predstaviť dramatickejší scenár, ale my tu sedíme na gauči a oni majú za sebou Zoncolan a pred sebou ďalšie ťažké etapy, toto nie je klasika, že si po nej oddýchnu. Nikto z nás nevie ako sa cyklisti cítia, ako sú na tom zdravotne. Bora k tejto etape pristúpila defenzívne, uvidíme ako to bude v 18. etape, uvidíme, či nechcú dať zajtra čuchnúť Aleotimu, Fabrovi či Grosschatrtnerovi alebo Bennedetimu, keďže pre Buchmanna už nebudú musieť robiť.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:26:25
ako okomentuješ Nizzola, Merliera a spol ,ktori sa po..... že odstúpili
Darth Maul (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:54:46
Nepozerateľné preto, lebo už siedmykrát sa na týchto pretekoch zúžil počet kandidátov na etapové víťazstvo pod číslo pätnásť... Nepozerateľné preto, lebo štyri hodiny pred koncom etapy je jasné, že to vyhrá niekto z čelnej skupiny... Nepozerateľné preto, lebo ostatní cyklisti sa len vezú...
Ak peletón dobieha únik, je to dráma. Dajú to? Nedajú to? Súboj pelotónu a úniku ponúka dramatické momenty, pre ktoré si rád pozriem aj celé etapy. Táto dráma tu absentuje.
Chápem, že k trojtýždňovému pretekaniu patria aj takéto etapy, keď si pelotón vyvesí. Ale 7 - 8 je predsalen priveľa. Najmä to množstvo vypustených etáp je pre mňa problémom. A na tento problém som sa snažil slušne poukázať vo svojom predchádzajúcom príspevku.
Som rád, že existujú fanúšikovia cyklistiky, ktorí si dokážu vychutnať aj takéto etapy. Prajem ti peknú nedeľu a príjemný zážitok pri sledovaní cyklistiky.
sdf (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:08:17
absolútny súhlas - viac ma ale serie, že jazdci ostupujú a degradujú preteky, potom toto že sa nebojuje medzi pelotonom a unikom, (jedine prašné preteky, kedy aj peter zabojoval trochu, ale kopce boli viac silne ako na Strade).... človek sa teší že bude pozerať všetky etapy na Gire a to mu stačí pozrieť si posledných 10KM.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:21:11
snad bora vsetkym splni priania na vianoce..:), situacia v preteku je taka, ze bora nema dovod snazit sa, toto nie je playstation, tu kazda snaha nieco stoji a nemusi sa vyplatit, su tu zaujmy aj inych timov...:)
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:36:35
Dala by som ti palec hore, ale tu sa nedá.
Zihadlo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:25:56
Myslím si, že kontrolovať dnešnú etapu, hlavne záver, kde určite budú nastupovať klasikari či vrchári, by bolo pre boru veľmi náročné, dokonca hrozila aj situácia, že by do konca s Petrom vydržali gaviria a cimolai (ako to bolo v 10. etape) a obrali ho o dres. Z taktického hľadiska Bora aktuálne jazdí defenzívne, bráni dres (etapu už majú). Samozrejme, pre športových fanúšikov je to neatraktívne, pre boru účelne..
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:34:31
Konečne rozumný názor.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:36:58
TO ako prosím ťa fakt porovnávaš záver tejto etapy a pribeh s etapo č.10 - pozri si kopce, percenta aj to ako su na tom vrcharsky a tempovo jazdci podobni v tomto - sagan, gavrijra cimolai a potom niečo vôbec napíš, napíš mi kedy vyhral fernando takuto etapu - prosim ta napiš mi...s poslednymi 45 km takto naročnymi a v úniku, napr. kebyuž bol peter s ním
Klara (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:39:52
????
Klara (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:42:58
Chcela som dat palec hore "Zihadlo"...(nie otazniky)
romo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:38:12
sedel niekto z vás na bycikli a dal si aspoň 150 km?
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:38:51
Peloton aspon mohol niečo vymyslieť na vetre , ked sa to dalo - hlavne mne sa na tour pači ta nervozita, jasne jazdcom sa to vôbec nepáči, ale dostať sa do úniku na Tour je niekedy nemožné a niekedy peloton aj 100 km a neni sformovany unik, ale to je boj -

ina tema: čo si myslíte o tom, že dylan, giacommo a pod. už predtym ostatni odstupili, len kvôli tomu, ako aj Tom merlier a ostatni už skôr bez zranenia a len preto, že už je 1 etapa, kde sa da vyhrať, tak.... proste nechcem liezť8 etap a bojovať o dres ? DEGRADACIA GIRA, ja by som im zobral vitazstvo, pokiaľ bez žiadneho zranenia, bez boja proste odstúpia.
Medik (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 08:04:06
Úplne s Tebou súhlasím... Pokiaľ cyklista,, nekrvaca,, nemal by opúšťať preteky... A Giro už vôbec nie!!!
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:42:31
uznajte, že GIRO nie je proste Tour of BEJING, kde im to je jedno čo sa na tychto pretekoch deje (timom) a že proste nie su tie priority pre jazdcov také (väčšinou odjazdiť).

len tak opustiť GIro, žiadne aktivity pelotonu, ak sa odtrhne skupina na 6 minut.... ani žiadna taktika, mne sa strašne páčilo, ako Contador aj v takychto etapach, A TOHO NEMUSIM ANI SOM HO NEMUSEL aj ked BOL S PETROM V TIME: že vymysleli, že ide do úniku 150 km pred cieľom, alebo že v strede etapy nastúpi na rovine a skúsi aj isť do úniku, kde by sa dalo znervozniť favoritov, dohnať stratu atď - bohužiaľ covid a tie prestavky ešte viac rozdrobil drama v cyklistike....cyklistika v klasikach je 100x zaujímavejšia ako tieto etapy. Ano prajem uniku pekne vitazstvo, ale nech to nie je takto. Bora jazdila v prvom tyzdni aktivne, ale aj keby bol buchmann v top 5 - neurazte sa je to 100x lepšie, ak by vyhrali ciklamino - ako byť 4-5 pre BUCHMANNA!!!!!!!!!!!
ážédézár (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:48:34
Ale vážne teraz by ma zaujímalo, tí čo ste pozerali od začiatku, prečo podľa vás, keď riaditeľ znovu začal preteky PEŤO Sagan začali šprintovať, že sa chce dostať do úniku, potom začali ostatní a odtrhla sa tá skupina a o pár sekúnd asi 30 bol už únik dokonaný, ak niekto sa díval, či šprintuje Fernando či Davide, povedzte mi lebo z tých TV záberov to ôbec neboolo vidno.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:53:47
pravdepodobne mal zaujem len o vznik uniku bez jazdcov na jeho dres... a dnes ma oddych :):)
ážédézár (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:10:40
ano a čo potom ostatni jazdci, inak myslíš že zajtra vyhrá niekto z gc jazdcov? to som zvedavy. myslim, že zajtra zasa únik a tak aj v ďalších troch etapách gira - ineos je proste uplne inde, ako ostatne timy, Evenepoel nevyzerá, že by dokázal gradovať formu, skôr nebude stačiť napr. zajtra ak niekto iny vyskúša INEOS.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:48:44
pracovat na stahovani uniku ak maju zaujem o dres musia UAE a ISUN, to plati aj pre 18 etapu, bora sa bude inak len viezt, ak sa nic nezmeni peter ma dres, na stahovani uniku musia zapracovat ine timy...
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:52:12
Prepáč, ale aký dres? Niekto z jazdcov TOP 5 GC môže vyhrať dve etapy, alebo môže sa im podariť, v 'dalších viac menej horských etapách a je to proste tak - nádej tam pre nich je veď aj na vuelte Peter prišiel kvôli tomu o dres jazdca v bodovani ak taky Rodriguez atakoval a bral body. ak unik vyhra 18. etapu a niekto zabojuje a ziska par podiovych umiestneni, napr. bernal môže vyrať 2 etapy a byť v top 3 v ďalších dvoch ak bude rošambó a budú ataky, tak si to PROSIM TA PEKNE PREPOCITAJ a povedz mi, ako to bude -zvlášť ak je jasné, že v časovke ak sa bude bojovať, tak BERNAL porazí Sagana a môže byť v top 5.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:55:57
nemyslim si ak v 18 vznikne unik, tak si ho budu musiet dotiahnut timy,kotre maju zaujem o jeho dres inak ho dostane bez boja...:)
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:59:17
a dnes sa ako nebojuje, keď je v podstate sprinterska etapa, alebo pre puncherov? vysvetli mi niekto, lebo asi som čudny, podobnu etapu vyhral aj Bennet, ked boli taketo stupania na TOUR
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:11:21
vies ked chces stahovat unik vela sil na zaver ti uz neostane, hlavne ked ostatni sa len vezu, ak chces stahovat 50, 70 km uniky a zaroven ist do spurtu, musis mat na to kvalitny tim..., neviem ako si v tomto smere veria adepti na petrov dres :)
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:19:42
ako si veria ? To jednoznačne ukazuje, čo urobili: viď Melier, alebo Nizzolo odstúpili.... je to smutné, pretože o dresy sa bojuje a nie o to, že však............bodaj by im to Peter natrel na tour de france, ak by tam štartoval a vyhral by dres aj na tour a giro, ja viem je to scifi, ale peter môže šetriť a môže sa dokonca ešte zlepšiť, tak ako mohol na tour min. rok lepšie skončiť, môže teraz iba na tour prekvapiť, súhlas?
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:32:39
cyklistika je aj o taktike a psychike, peter je pravdepodobne na tom uz dobre, co vzbudzuje respekt aj u inych timov a nechcu ist do pravdepodobne prehratych "bojov"... o tour sa bude v bore este rozhodovat ale peter by mal zvazovat priority a to si myslim ze su MS a PR...
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:50:17
Sa zobuďte konečne ! Bora už ciclamino drží oni nemusia tvoriť ! Už ste zabudli ako ste nadavali minulý rok ked to musel takto nahanať sagan? Fakt demencia
shady (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 15:54:28
Klid videl som ten kopec keby aj dosiel peloton su tam lepsí vrchari nez peter myslim ze by to na vitazstvo dnes aj tak nebolo peter nech len setri sily caka ho aj tour de france mali byste to pochopit uz konecne a nechciet od peta furt aby bol vsade vidiet
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:01:21
Z tejto debaty mám pocit, ako keby bola tá cyklomína dôležitejšia ako ružový dres pre celkovú kvalifikáciu tejto Tour. A pritom je to len taký doplnok hlavnej súťaže.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:06:48
máš samozrejme úplnú pravdu - ale uznaj, existuje niečo okrem zranenia, aby ohrozilo Bernala v ceste do víťazstvo - veď ako Makala astana pre Vlasova a ten vyhasol? takisto minulyrok si pamätam ako pracovala astana pre svojich jazdcov a potom im dali v poslednom kopci 4 minuty - ale jedno treba uznať, aspoń bojujú a také UAE absolútne nebojuje, pritom Fernando sa mi páči tento rok aj v kopcoch zdá sa mu to ide čoraz zasa lepšie, ale prečo neskúšali ho dostať do úniku? prečo nebojuje Fernando aspoň viac s Petrom? prepáč, ale príde mi to ako by na to tímy nemali a sa im nechcelo vôbec vymýšľať taktiku...
...
uznaj, akú šancu má zajtra únik, že si zoberie víťazstvo? 95% alebo 99,99% podľa mňa 99,999999% pretože je voľny den pôjde 30 jazdcov a ak im dajú zasa rýchlo 5 min, tak je potom pretože peloton nebude ťahať 180 km v kuse, to sa bohužiaľ dialo, keď pretekal napr. Contador a vted to bolo zaujímavé.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 21:23:12
Azda nechceš tvrdiť, že o víťazstve Bernala je rozhodnuté. Keď do konca Tour cyklistov čakajú 4 ťažké horské etapy plus jedna 30 km časovka. Veď aj siedmy Remco má na Bernala stratu necelé 4 min. To pri tom brutálnom poslednom týždni nie je tak veľa. Nehovoriac o tom, že každé umiestnenie v top 5 v GT má pre špičkových cyklistov ďaleko väčšiu hodnotu ako nejaký dres smiešnej farby.
ifčopifčo - 23.05.2021 16:17:31
To ako fakt? To akože ten hnusný ružovučký dres ktorý si žiadny poriadny chlap neoblečie je dôležitejší ako ten pekný cyklámenový? Tak to ti ďakujem, že si nám to prišiel vysvetliť až zo SME, čo by sme si bez teba počali.
Mimochodom, komoliť niekomu nick a hrať sa na iného vôbec nie je infantilné a tupé, ale je to neobyčajne vtipné a duchaplné, to by nikomu nenapadlo, si fakt hlavička :-)
sdf (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:12:25
Inak je šanca, že Peter bude na Tour de France? čo si o tom myslíte?
ážédézár (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:20:45
bol nejaky rozhovor o tejto etape niekde na talianskych serveroch ako to byva? môže niekto tu skopčiť?
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:21:08
Ifčo, máš čas sem vypisovať? hádam sa nenudíš? :-)))
sdf (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:23:34
nepíše nič zlé, proste ho vozrušujú tieto preteky, ktoré sú neskutočne zaujímavé hlavne táto etapa, že čo sa asi bude diať? no budú si nastupovať 17km pred cieľom čo je kopec a potom 3 km sa rozhodne pred cieľom a možno špurt 2-3 ludi ------ či nie? FAKT ? noooooo nie vobec. hahahahah
ážédézár (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:35:53
a ideme do finale tejto etapy, čo myslíte, kto vyhra? skúsi to ešte pelotón? napr. eevenepoel?
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 16:41:39
úžasný záver, tak som zvedavý čo sa stane v závere :) hlavne zajtra, hádam bude aj v GC súboj a možno únik ani nebude chcieť nikto tvoriť, to by bola krásna bodka za Girom a mohli by všetci odstúpiť okrem Ineosu. :-)
StanoPP (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 17:26:23
Toto je cyklistika fuj taka etapa na Gire Bora ma sklamala
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 17:32:35
Tak keby si Elviska nenechávala to vyjadrenie Sagana pred etapou len pre seba,nikto tu nemusel byť nasratý:-)
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 18:08:47
Nájdite si sami vyjadrenie Sagana, pred etapou. A nebudem to tu vešať stále, keďže podaktorym to davnejsie vadilo. Tak teraz už dávam len sporadicky.
ifčopifčo - 23.05.2021 17:51:18
Pre všetkých, ktorým sa dnešná etapa nepáčila, pozrite si profil zajtrajšej a pochopíte, prečo väčšina dnes nechcela míňať príliš veľa síl. 5700 výškových metrov a prakticky po štarte prvý kopčisko kategórie 1. Mňa rozboleli nohy hneď keď som sa pozrel na ten profil ;-)
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 17:56:09
HEJ TY MUDRLANT, hlavne odpoveď pre tím bora, ktorá jednoducho bude pracovať pre Buchmanna, sorry ale zajtra.... nikto z bory nebude do top 3, ak áno môžeš ma tu totálne zosmiešniť a sľubujem , že sa Ti ospravedlním, PIFCO
ifčopifčo - 23.05.2021 18:10:02
Ja som predsa netvrdli, že z Bory niekto bude do top 3, ja som, len predpokladal, že sa niekto zajtra z Bory môže pokúsiť o únik prípadne o etapu. A možno sa na to nikto necíti tak ako sa dnes necítili na to kontrolovať etapu. Toto povedal Sagan pre laflammerouge:
"Sagan basically saying at RAI he's not going for the stage today. His (and the team) target is defending the ciclamino jersey, it will be up to other teams to pull, unless someone dangerous for ciclamino is in the break."
Mudrlanta si nechaj od cesty, všetci tu mudrujeme, nebuď osobný.
Dominik (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 19:03:40
Peter sa tam po restarte viditelne tlacil do denneho uniku, ale zrazu sa zacal prepadat, kto vie ci si to rozmyslel alebo o co tam slo.
Starscream (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 19:26:32
Čo sa tu rozčuľujete a podobne? Buďme radi ako to je, že Peter má dres v držbe a po odstúpení druhého Nizzola sa šanca ešte zvýšila. To, že vyhrávajú úniky na Gire nie je nič nové, toto nie je TdF. Buchmann padol, s tým nič, stalo sa. A Peter dostal asi pokyn aby vycúval z úniku, proste sa tak rozhodli, určite lepšie vedia než my.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 19:48:10
Peter stratí dres v 18-tej etape.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:09:36
a vies aj ako sa to stane?? :)
diver (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:20:54
Hej, vyhrá Gaviria a Peter bude mať opäť zlú pozíciu, takže skončí okolo piateho miesta.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 14:30:32
mozem si ist vsadit, davas zaruky..:)
Starscream (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:10:38
Ako viete pán diver, ste veštec? Vysvetlíte aj ako, koľký skončí?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 21:06:50
Nemusí stratiť dres, ty odkial vieš že to tak bude? Može byt aj do top3 alebo môže aj vyhrať, plus koniec nie je uplna rovina. Plus v ešte može skusiť aj unik po premiu.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 21:12:38
Teda može ešte skusit unik po premiu v niektorej horskej etape.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 14:14:42
Zjavne kašle na úniky.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 15:08:46
Ešte môže ísť do únikov, ešte nie je koniec, napr pozajtra. A možno majú inú stratégiu, jak ty. Môže sa stať hocičo, ale berieš to dopredu až moc pesimisticky.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 15:28:09
Sagan si musí davat teraz pozor na Cimolaia a Gaviriu, tu je popis k 18 etape, ktorá bude dost dlhá, a koniec je skor troška klasikárska. A može vyhrať aj unik.
Krátky opis trasy etapy:
Na prvý pohľad jednoduchá etapa, ktorá ale meria 230 kilometrov a na konci ponúka štyri krátke stúpania. Takmer dvesto kilometrov bude prechádzať pelotón po rovine a pre utečencov bude jediným osviežením rýchlostná prémia. Posledných tridsať kilometrov však ponúkne zaujímavú koncovku. Jediná horská prémia Castana nie je náročná, ale spolu s tromi nehodnotenými stúpaniami natiahne pelotón a záverečný úsek môže dostať do ťažkostí rýchlych cyklistov. Predposledný kopec meria 1400 metrov s priemerom vyše sedem percent a finálne stúpanie má dĺžku 2600 metrov so sklonom necelých šesť percent, pričom vrcholí šesť kilometrov pred cieľom. Záverečný zvlnený terén môže byť príliš ťažký pre klasických šprintérov, čo môžu využiť klasikári na útok, a rozhodnúť sa môže aj v šprinte okresanej hlavnej skupiny. Na druhej strane finále je nevyspytateľné a etapa veľmi dlhá, preto sa v pelotóne nemusí vytvoriť potrebná spolupráca na kontrolu utečencov, čo bude znamenať úspech brejku.
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 21:11:32
aby tam ten Gaviria este bol po nasledujucixh 2 etapach:-)
diver (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 14:13:15
Bude ;-)
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 24.05.2021 15:11:09
Bude, ale na preteku nie je len Gaviria, ale aj Cimolai a Viviani a aj Peter.
Dubničan (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 19:58:35
Po odstúpení EB je PS posledné želiezko v ohni z BORY. Neviem, či niektorí diskutujúci sledujú ten istý športový prenos ako ja. Včera peklo, zajtra asi to isté pokiaľ to už ostatní nevzdali, ale to by bolo ešte skoro. Ak si dobre poamätám cieľom PS bolo víťazstvo v etape a dres. Jedno je a to druhé je na dobrej ceste. Takže zajtra jeden, ktorý na to má Felix, alebo Fabbro do úniku, ostatní grupetto. Tá 18 etapa je zradná a BORA by nemala byť iniciatívna ani ťahať peletón. Víťazstvo potrebujú iní. Priznám sa, že ani ja som nečakal takú úmrtnosť šprintérov. Takže ten profil celého ročníka je asi nad sily súčasných vyslovených šprintérov. Neviem ako ostatní, ale ja budem rád za 1 + 1 Etapu a tričko a v palmáre PS sa bude pekne vynímať ak by mal všetky 3 tričká z GC. Možno sa mýlim, ale z Vuelty mal prvé.
sorry (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:16:25
z vuelty dres neziskal
Dubničan (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 22:48:31
Sorry máš pravdu. Vtedy bolo ešte iné bodovanie. Veď ho zmenili kvôli nemu. Ale myslím, že isto mal 2 etapy a nejaké umiestnenia do prvej 5.
Starscream (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:24:14
Nalepšie bol druhý v 2011, v 2018 bol štvrtý, dva krát nedokončil. Čiže ak ho vyhrá toto Giro, o rok hurá na Vueltu skompletizovať.
Starscream (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:27:47
Sorry, naopak, v 2018 bol druhý.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:44:51
Tohto roku vyhrá Giro Bernal.
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 23.05.2021 20:53:32
Sa mi paci, ako sa vsetci rozculuju a nadavaju na Boru, ale preco by to mala tahat? Ved by im nikto nepomohol, zbytocne by sa odrovnali pred tazkou etapou a riskovali, ze sa nieco stane v dojazde, staci, ze spadne retaz, pride defekt a zrazu vyhra nejaky konkurent Peta a preskoci ho v boji o fialovy dres. Takto mali istotu, ze sa nic neudeje, a ak bude este niekto chciet obrat Petra o ten dres, tak si to bude musiet odmakat jeho tim a Bora sa pekne posetri na pripadny zaver. Za mna mudre rozhodnutie, vsadili na istotu, i ked je jasne, ze by som videl radsej Petra dnes vyhrat, ale on to fakt nepotreboval, kde boli ostatne timy?
 
Náš eshop