Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TdF: Van Moer takmer prekazil záverečný šprint, vyhral Cavendish, Peter Sagan piaty

29.6.2021, 13:50 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Van Moer takmer prekazil záverečný šprint, vyhral Cavendish, Peter Sagan piaty
(© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)

tdf2020 banner update
4. 29.6. rovinata etapa ciel rovina Redon > Fougères 150 km Cavendish
zprofil etapy
profil etapy, 1380 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Vo štvrtej etape sa očakával prvý hromadný dojazd, nakoľko včera vplyvom pádov šprintovala o víťazstvo iba malá skupina šprintérov. Dianie vo včerajšej etape nenechalo chladným Philippa Gilberta (Lotto Soudal), ktorý pred treťou etapou naliehal na rozhodcov, aby posunuli ochrannú zónu pre cyklistov z troch na päť kilometrov pred cieľom kvôli komplikovanému technickému záveru.
Jeho prosby ale zostali nevyslyšané a Belgičan sa spoločne s ostatnými pretekármi rozhodol protestovať pomalou jazdcou po odmávaní ostrého štartu. Okrem Ewana si včera zlomil kľúčnu kosť aj Jack Haig (Bahrain - Victorious), ktorý si privodil aj otras mozgu a noc strávil v nemocnici. Ďalšie vyšetrenia, našťastie, neodhalili závažnejšie poranenia. Avizovaný protest sa stal realitou a cyklisti po odmávaní ostrého štartu zastavili
Po chvíli sa cyklisti pohli, ale prvých desať kilometrov mali ísť pomaly. Okrem jednotlivých pretekárov sa po včerajšom dojazde ozval aj generálny manažér Groupamy - FDJ Marc Madiot, ktorý v rozhovore pre Eurosport povedal: „Posledné udalosti nerobia cyklistike dobrú reklamu a takto deti na bicykel neprivedieme," Zároveň spomenul pády, ktoré v uplynulých dvoch rokoch postihli jeho tím. 
Po desiatich kilometroch bol protest ukončený a zaútočil Brent Van Moer (Lotto Soudal), ku ktorému sa pridal Pierre-Luc Périchon (Cofidis). Ďalší cyklisti o únik neprejavili záujem. Belgičan tento rok zvíťazil v prvej etape na Critérium du Dauphiné, najlepším výsledkom Francúza bolo druhé miesto na jednorázovke Paríž - Camembert. Pre Van Moera to bola premiérová Tour, Périchon sa objavil už na šiestej Starej dáme. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Cofidis mal zastúpenie v úniku v každej etape doterajšieho priebehu Tour. V pelotóne začali udávať tempo zástupcovia Deceunincku, Alpecinu a Groupamy - FDJ. Náskok vedúcej skupiny sa pohyboval na úrovni troch minút. Périchon sa z víťazstva naposledy radoval v roku 2018, keď ovládol francúzsku jednorázovku La Poly Normandie. Peter Sagan si našiel čas na debatu s Vincenzom Nibalim (Trek - Segafredo).  
Vedúca dvojica si viac ako tri minúty k dobru nevypracovala. Kandidáti na celkové poradie dnes chceli prísť do cieľa bez časového manka a pádu. Primož Roglič Geraint Thomas sa chceli zotaviť zo včerajších pádov pred zajtrajšou časovkou. 95 kilometrov pred páskou strácala hlavná skupina na únik dve minúty. Périchonov zamestnávateľ Cofidis čaká na víťazstvo na Tour od roku 2008. 
Na konci pelotónu jazdil Michael Matthews (BikeExchange). Na opačnej strane sa naďalej otáčali borci z Alpecinu, Deceunincku a Groupamy. Ostatné celky šetrili sily na neskorší priebeh etapy. Peter Sagan sa nachádzal priblížne v strede balíka, pričom spoločnosť mu robili tímoví kolegovia. Šprintérov dnes okrem záverečného šprintu čakala prémia, ktorá sa nachádzala na trati 35 kilometrov pred páskou. 
Za hlavnou skupinou sa ocitol líder Movistaru Enric Mas, ktorý sa doťahoval do pelotónu za mechanickým vozidlom Ineosu. Meniť bicykel musel Mark Cavendish (Deceuninck Quick-Step). Peter Sagan pred dnešnou etapou povedal: „Včerajší deň bol šialený. Bolo väčším problémom ostať na bicykli, ako šprintovať. Som otĺčený a uvidím, či budem dnes vedieť šprintovať. Mohlo by to byť lepšie, ale aj horšie." povedal pre kamery Eurosportu. 
- reklama -
- reklama -
Pred šprintérskou prémiou si musel vymeniť tretru Christophe Laporte (Cofidis). V balíku začali udávať tempo aj pretekári Israel Start-Upu, UAE Team Emirates a EF Education - Nippo. Slovák sa pred prémiou nachádzal na zadnom kolese Daniela Ossa. V úniku sa o body šprintovalo a úspešnejší bol Van Moer. V pelotóne získal pätnásť bodov Cavendish pred Morkovom a Bouhannim
Za nimi šprintoval Matthews, Greipel a Sagan. Majster Slovenska si tak pripísal osem bodov a v súťaži o zelený dres sa posunul na dvanáste miesto. Matthews preskočil Merliera, ktorý o prémiu nebojoval a priebežne mu tak patrila tretia priečka. Bodoval aj Alaphilippe, ktorý získal dva body. Dvadsať kilometrov pred cieľom malo vedúce duo k dobru 55 sekúnd. S blížiacim sa záverom etapy sa na čele otáčali šprintérske zoskupenia, ale aj tímy s pretekármi na GC. 
Vo vedúcej skupiny si nastúpil Brent Van Moer a pokračoval sám. Jedenásť kilometrov pred cieľom mal k dobru minútu a pelotón nesťahoval jeho náskok. Napokon sa do práce pustil tím DSM, Deceuninck a Groupama - FDJ. Päť kilometrov pred páskou bol Périchon dostihnutý. Van Moer bol napokon dobehnnutý menej ako pätsto metrov pred cieľom a z víťazstva sa radoval Mark Cavendish
Brit dosiahol svoje 31. víťazstvo na Tour. Druhý skončil Nacer Bouhanni (Arkéa Samsic), za ním preťal pásku Jasper Philipsen (Alpecin - Fenix). Za Belgičanom skončil Michael Matthews a Top 5 uzavrel Peter Sagan. Predpokladaný hromadný šprint takmer prekazil Brent Van Moer, ktorá utvoril dvojčlenný únik s Pierrom-Luc Périchonom, v závere mu nastúpil a dlho odolával sile hlavnej skupiny. 
- ponuka z nášho eshopu -
banner detske oblecenie green
- ponuka z nášho eshopu -
Mark Cavendish dosiahol šieste tohtosezónne víťazstvo. Po včerajšej etape predviedol ďalší silný šprint Nacer Bouhanni, ktorý sa v závere dobre zorientoval, ale po rýchlostnej stránke na Brita nestačil. Druhé pódium v rade dosiahol aj dnešný líder Alpecinu Jasper Philipsen. V porovnaní s klasickými šprintérmi slušne obstál Michael Matthews. Do záverečného šprintu sa nedostal Arnaud Démare ani Bryan Coquard
Peter Sagan na rýchlostnej prémií nestačil na viacerých konkurentov a na konci sa zavesil za zadné koleso Ceesa Bola. Sagan ale nevyvinul takú rýchlosť ako ostatní šprintéri a obehol len Christopha Laporta a tesne pred páskou aj spomínaného Bola. Napriek nepríjemnému zraneniu sa v závere nestratil. Za piate miesto získal šestnásť bodov a po dnešku mu tak patrí ôsme miesto v súťaži o zelený dres, ktorého novým držiteľom je víťaz etapy. Žltý dres naďalej drží Mathieu van der Poel a dnešná previerka nespôsobila žiadne zmeny medzi kandidátmi na celkové poradie. Svojich majteľov nemenil ani biely a bodkovaný dres.  
vyjadrenie ikonky ciernaMark Cavendish (víťaz)
"Nemám slov. Ja som si ani nepredstavoval, že sa ešte vrátim na Tour de France. Víťazstvo bola práca celého tímu. Stratil som koleso Morkova, ale potom tam prišiel Alaphilippe a vďaka nemu sme dostihli únik. Množstvo ľudí mi neverilo, ale tím mi veril. Veriť som musel najmä sám sebe. Nepredstavoval som si, že tu ešte vyhrám, ale v Deceunincku sú najlepší pretekári na svete. Konečne som si po rokoch začal veriť."
Sumár reakcií ďalších aktérov bude publikovaný vo večerných hodinách...
Výsledky etapy
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 03:20:17 120
2. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 00:00 50
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 25
4. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 00:00 15
5. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 00:00 5
6. BOL Cees Team DSM 00:00
7. LAPORTE Christophe Cofidis 00:00
8. PEDERSEN Mads Trek-Segafredo 00:00
9. VAN POPPEL Boy Intermarché-Wanty-Gobert 00:00
10. GREIPEL André Israel Start-Up Nation 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 16:19:10
2. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 00:08
3. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 00:31
4. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 00:31
5. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 00:38
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:39
7. MAS Enric Movistar Team 00:40
8. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 00:40
9. LATOUR Pierre Team TotalEnergies 00:45
10. GAUDU David Groupama-FDJ 00:52
67. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 08:16
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 89
2. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 82
3. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 78
4. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 74
5. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 67
6. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 61
8. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 48
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. SCHELLING Ide BORA-hansgrohe 5
2. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 4
3. PEREZ Anthony Cofidis 3
4. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 2
5. THEUNS Edward Trek-Segafredo 2
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 2
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 16:19:49
2. GAUDU David Groupama-FDJ 00:13
3. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:13
4. HAMILTON Lucas Team BikeExchange 01:03
5. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 01:08
6. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 02:36
Všetky prémie na trase etapy:
sprint-20 36 km - VITRÉ (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
ciel Cieľ - FOUGÈRES (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po hektickej koncovke tretej etapy prišli hromadné šprinty o svojho najväčšieho favorita. Caleb Ewan si pri páde zlomil pravú kľúčnu kosť a jeho cieľ o etapovej výhre na každej Grand Tour sa tak rozplynul. Ewan stiahol so sebou aj Petra Sagana, ktorý si z kolízie odniesol hematóm a hlbokú reznú ranu, ale jeho tím informoval, že na štart štvrtej etapy by mal byť pripravený. Spomedzi šprintérov sa na zemi ocitol aj Arnaud Démare, ale domáca nádej pri prejazde cieľom ukázala fanúšikom zdvihnutý palec a na Francúzovi chýbali stopy po zranení. Na víťaznej vlne sa vezie tím Alpecin - Fenix a tím okolo Mathieua van der Poela má kvality na zisk ďalšieho víťazstva. Okrem Merliera sa môže o etapu pokúsiť aj Jasper Philipsen, ktorý včera zvládol rozbehnúť šprint svojho spolujazdcovi a k tomu vybojoval druhé miesto. 
Výsledok z tretej etapy musel povzbudiť Nacera Bouhanniho, ktorý vo svojej kariére už získal triumfy na Gire a Vuelte, ale víťazná etapa zo Starej dámy mu doposiaľ unikala. Mark Cavendish sa do šprintu tretej etapy nedostal, ale na rýchlostných prémiach bol zdatným konkurentom. Svoje kvality budú chcieť predviesť aj Christophe Laporte či Bryan Coquard. Peter Sagan po tretej etape stráca na Juliana Alaphilippa 56 bodov a v utorkovej previerke bude potrebovať kvalitný šprint na rýchlostnej prémii, ale aj v závere, aby strata na Alaphilippa, Matthewsa či Merliera nenarastala. Sedemnásobný držiteľ zeleného dresu si bude musieť dať pozor aj na Bola či Colbrelliho. Najmä druhý menovaný predvádza odolné výkony v kopcoch, ale zapojil sa aj do včerajšieho šprintu.   
Krátky opis trasy etapy:
Šprintérske celky zostanú v pohotovosti aj vo štvrtej etape. Bez horských prémii by bolo prekvapením, ak by v meste Fougères nebojovali o víťazstvo najrýchlejší jazdci v balíku. Finále neposkytuje žiadne technické prekážky a posledné stovky metrov sa odohrajú v miernom stúpaní na úrovni dvoch percent. Podobne ako v predchádzajúcej etape môže očakávaný priebeh dňa narušiť silný bočný vietor.
mapa dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 14:40 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 10:14:38
Tak čo? Bude to dnes bodová žatva konečne? Už by stačilo tých pádov. Ak dôjde k hromad. špurtu, tipujem, že Peter to na pódium dá. Nech ho nelimituje zranenie.
jano (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 10:37:09
najhoršie sú prve dva dni po pade .To všetko boli telo nemôže svoje telo využiť na 100 % .Takže nepočítam že by už dnes išiel ako keby sa nič nestaloBol to velmi zlý pad Dakujme Bohu že sa z toho dostal
deges (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 11:08:06
s hentak odretou ritnou polkou bude rad, ak si sadne na turecky zachod.
pussyfer (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 14:11:40
jasne ze nesadne na turecky
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 15:23:47
ZA včerajší priestupok má CAleb Ewan byť vylúčený z Tour, hoci iste sa sám vylúčil,ale otvorene uviesť,že spôsobil pád.TAk ako vylúčili SAgana,hoci to bolo úplne odlišne voči CAvendishovi, Ewan by mal dosta trest!!! Ak to neurobí Bora, písali sme im, urobíme to my ,doma zo Slovenska!
hujhe (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 15:40:09
No tak sa na vas email v tej Bore museli pekne nechapavo pozerat ????
hujhe (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 15:40:44
Miesto smajlika to hodilo otazniky...
ali (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 16:26:49
Sagan sa tak trapi, naco ho drzat? Je tazky, nasvaleny, no bez rysovacky. Bez stavy. Vcera v podstate zavinil pad a teraz sa nevie ani rozbehnut. Ach :(
nina (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 16:34:41
Ako včera Sagan zavinil pád?
Caky (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 16:39:30
Ty si dobry kokot
Slavo (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 16:42:34
Keď sa nerozumieš cyklistike tak nekomentuje, lebo potom si tu za debila.
ali (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:03:51
No co? Localis amateris onanis? :) dnes opat hviezdny den. Ake lahke je cez prispevok donutit na presne predpokladanu reakciu miestnych sasov? Mam vas v hrsti a ked zacnem vyucovat, budete v pozore :))

Skuste novu predpoved, Sagan vyhra celu Tour. Co poviete? :)))
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:11:58
ty máš v hrsti akurát svojho gašpara a to je celé:-)
Kúp si lubrikant a hraj sa s ním, bude to hra kkta s kktom;-)
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:39:08
A tohtoročné prvenstvo obháji aj budúci rok.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:10:27
škoda Peťo pozatváraný na úvod šprintu, potom tam rýchlosť bola.
Vyzerá to, že ho zranenie až tak nelimituje.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:12:21
Ale potom sa tam pekne pretiahol.Ak tie zaveri bude zvladat lepsie ako na Giro bude to dobre.sila tam je.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:10:33
Akokolvek mozte toho cloveka nenavidiet a nepriat mu po jeho extempore toto vitazstvo som mu doprial velmi rad.
Peto po vcerajsku maximum co mohol dosiahnut skoda ze ho dal Matthews.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:14:04
tiež sa pridávam, Mark bol prasa, ale od pádu je vidieť, že našiel rešpekt a hlavne posledné dva roky dostal toľko úderov, že čau.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:41:19
Pán nám aj vysvetlí, v čom akože bol Mark prasa ? Ďakujem.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:53:35
pán trolla odporučí na archívy, ak samozrejme troll vie čítať.
Predpokladám, že príspevky diktuješ mame, aby ti ich tu naťukala a ohúril si nás svojím intelektom.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:04:22
Pretože čítať neviem, poprosil by som odpoveď v obrázkoch.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:42:46
Mamina ti nakreslí, popýtaj ju keď príde z krčmy;-)
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:11:20
Neverím tomu. Cavendish bol mŕtvola prakticky, nevedel sa pohybovať v pelotóne a teraz je zase schopný vyhrávať? Nehovorím, že nemožné, ale blíži sa to zázraku. Peťo tam bol dosť zatvorený, dosť veľa ľudí sa tam zapojilo a zavadzalo.:D
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:24:08
lidlaci robia zazraky na pockanie, ozivia aj mrtvolu..:):)
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:37:02
presne, a keď odtial odíde, znovu bude "mrtvola" :D
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 30.06.2021 13:37:48
Veď to...
Noir (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:14:27
Zasa zle pozicne, spurt zo zadu....vcera jeden z mala sprintov, kde sa drzal dobre, kym ho nechcel z kolesa merliera vytlacit ewan.
Dominik (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:17:56
Podla mna ma Peto dobru rychlost, uz len okolnosti a vyjde to. Verim tomu
ali (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:22:02
Chudak, zavrety, zhodeny, defekt …. vzdy nieco vytiahnete. Proste nebol tak rychly a sikovny, ako ini. Ved si slavu uzil, co ho chcete do 50-ky vidiet? Teraz robi reklamu a business, cyklo ma ako doplnok na kavu a vylety po svete v cene. Prajte mu to, predsa :)
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:45:15
mudrc a troll, čo sa tomu ani nerozumie... Sagan može byť aj najšikovnejší a je mu to prd platné, keď pomocníci ostatných šprintérov ho dopredu tak lahko nepustia a najma ak ich tam bolo tak vela... v tomto dojazde, ak by mal ideálnu pozíciu, top 3 by bolo zaručené, možno by do toho kopčeka predbehol aj Cavendisha, ako v Dohe 2016.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:01:40
'Sagan môže byť aj najšikovnejší a mu je to prd platné'.
Presne, keď je proti tomu Soros, Sagan nič nezmôže.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:49:09
Asi si zabudol že včera mal pád, na to že je zranený, tak piate miesto celkom dobre. Ja som myslela že nebude vobec šprintovať dneska, po včerajšku. Ešte može vyhrávat, tiež ho odpisuju, tak jak pred rokom ešte Cavendisha. Sagan tiež ešte môže vyhrávať.
Čukro (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:25:30
No čo, také víťazstvo s takou podporou... Sagan, hoci by možno aj teraz povedal že nepotrebuje lead- out a aj fanúšikovia sú zväčša toho názoru, tak podľa mňa by už mohol mať možno aj o 20 víťazstiev v kariére viac, keby ho vyviezli kolegovia pred cieľ. Olympijskému zhadzovačovi to bolo akoby darované. Fuj! Nejedno jeho víťazstvo bolo za cenu pádu tých, ktorých vytlačil alebo zhodil.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:43:44
Neblúzni
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:50:37
Tak si pozri Rio 2016, alebo TDF 2013. atd
Val - 29.06.2021 17:58:18
To nepatrilo tebe.
Čuráci (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 18:23:43
Neblúzni
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:25:47
KAŽDÝ SÚDNY ČLOVEK OCENÍ SAGANOVO SKORO (4)PIATE MIESTO
-treba uznať, že Peter dnes bojoval o pozíciu s rešpektom
-silu ukázal aj na prémiii aj v cieli, čo je super po takom hroznom páde
-na druhú stranu, Matthews má dobré nohy, ak zajazdí hromadné dojazdy a Cavendish nevyhrá ďalšie 3-4 etapy do konca,bude to súboj medzi Petrom a Michaelom, čo by bolo fajn aj v horách, keby si to rozdali v mierne kopcovitej etape v úniku.
-Ďakujem Petrovi, že bojuje ako lev po takom páde, aj keď mal vlastne šťastie v neštastí - bojoval a získal solídne piate miesto(SKORO STVRTE), nebyt lepšej pozicie , mohol byť do top3, čo by bolo užasne po takom páde, ale UZNAJME - kto by takto tam teraz išiel a dral sa do predu po TAKOM PADE?

klobúk dole MARK a aj PEŤO!
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:41:19
Ano bolo to opatrne a vypliva to z toho padu potom sice stahoval ale uz neskoro tak snad sa to bude zlepsovat dnes nastastie aj kratka etapa.
Ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 17:42:26
Peter na to ako vcera spadol a zodrel si stehno tak bolo otazne ci vobec bude spurtovat. Takze 5 miesto je super
 
Náš eshop