TDF: Neuveriteľný Mark Cavendish opäť zvíťazil, porazil Philipsena, Sagan skončil piaty

1.7.2021, 14:00 | Preteky vo svete | Jakub Andacký
TDF: Neuveriteľný Mark Cavendish opäť zvíťazil, porazil Philipsena, Sagan skončil piaty
(© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)

tdf2020 banner update
6. 1.7. rovinata etapa ciel rovina Tours > Châteauroux 161 km Cavendish
zprofil etapy
profil etapy, 930 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Po stredajšej časovke, ktorá zamiešala kartami v celkovom poradí, sa vo štvrtok o slovo prihlásila profilovo jednoduchá etapa. Pretekárov čakala predovšetkým rovina a v závere šprintérsky dojazd balíka. Body do bodovacej súťaže chcel uchmatnúť aj Peter Sagan, ktorý včera, podobne ako jeho šprintérski konkurenti, šetril sily. Medzi najväčších favoritov sa dnes radili Mark Cavendish, Arnaud Démare, Cees Bol, Michael Matthews, Jasper Philipsen a tiež Peter Sagan.
Slovenský pretekár v rozhovore pre RTVS uviedol, že jeho najväčšími konkurentmi v boji o zelený dres budú Colbrelli a Matthews, no dnes mali byť jeho najväčšími sokmi predovšetkým čistokrvní šprintéri typu Démare alebo Cavendish. Do priebehu etapy mohol zasiahnuť aj vietor, ktorý v minulosti na tejto trati narobil neplechu. V roku 2013 rozdelil pelotón a spôsobil rozdiely v celkovej klasifikácii. Vyše minúty vtedy stratil napríklad Chris Froome.
 
Odštartovalo sa krátko po jednej hodine popoludní a začalo sa zhurta útočiť. Do úniku si chceli naskočiť ľudia zo silných celkov a v jednej chvíli sa vpredu ocitla veľmi silná skupina zložená zo silných klasikárskych mien. Boli tam Greg Van Avermaet (AG2R), Kasper Asgreen (Quick-Step), Nils Politt (Bora), Soren Kragh Andersen (DSM), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Georg Zimmermann (Intermarché - Wanty), Toms Skujinš (Trek) a Jonas Rickaert (Alpecin). Zo silných celkov, ktoré dnes mali ambície, tam chýbal iba Groupama - FDJ a Francúzi tak museli ťahať.
Silnú osmičku nepustili na viac ako minútu. Na čele balíka sa museli otáčať Stefan Kung aj David Gaudu. Francúzsky tím potreboval stoj čo stoj skupinu dolepiť, pretože pre Arnauda Démara dnes šlo o dobrú príležitosť uspieť. 29-ročný šprintér navyše pred štartom vravel, že sa cíti dobre. Šlo sa veľmi rýchlo, únik sa napriek drobnému náskoku nevzdával. Náskok čelnej skupiny narástol na 50 sekúnd a v jednej chvíli sa rozdelila. Štvorica Van Avermaet, Zimmermann, Politt  a De Gendt sa vzdialila ostatným. Do tejto skupiny sa zakrátko vrátili aj Asgreen, Skujins a s nimi aj zbytok skupiny. Okamžite si však nastúpil De Gendt a pokúsil sa to znova rozdeliť.
- reklama -
- reklama -
Skupina prestala spolupracovať a jej náskok začal klesať. De Gendt neuspel, no ujsť sa napokon podarilo jeho krajanovi Gregovi Van Avermaetovi. Ostatných členov pôvodného úniku zatiaľ dobehol pelotón vedený tímom FDJ a šlo sa odznova. Nastúpil si Roger Kluge (Lotto) a začal stíhať belgického klasikára vpredu. Van Avermaet na neho napokon počkal a táto dvojica dostala od balíka konečne zelenú. Ten výrazne spomalil, no napriek tomu dovolil čelnej dvojici vypracovať si iba dvojminútový náskok.
Ani jeden z pretekárov nepredstavoval pre favoritov v poradí riziko. Lepšie bol na tom pretekár AG2R Citroen, ktorý na vedúceho van der Poela strácal už šesť a pol minúty. Opraty v rukách však pevne zvierali šprintérske tímy a tie dnes nechceli nič podceniť. Pod vrchársku prémiu prišla dvojica s náskokom na úrovni minúty a pol. Jediný bod na vrchole uchmatol bez boja Greg Van Avermaet.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
V pelotóne pracovali predovšetkým domestici Alpecinu-Fenix a Quick-Stepu a hneď za nimi sa naskladali aj tímy pre celkové poradie, konkrétne Ineos a Movistar. Nasledovala pokojnejšia pasáž, ktorá pretekárov doviedla až k šprintérskej prémii. Pred ňou pelotón opäť výrazne zrýchlil. 20 bodov bral Van Avermaet z úniku a v balíku sa šprintovalo o 15 bodov.
Peter Sagan mal spočiatku veľmi dobrú pozíciu. Z ľavej strany obehol skupinku svojich súperov, no na poslednú chvíľu ho pri bariérach privrel výrazne pomalší Michael Morkov. Sagan za ním zostal zavretý a pripísal si napokon iba osem bodov. Najrýchlejší bol Sonny Colbrelli a pred Slovákom boli ešte aj Cavendish, Matthews, Philipsen a spomínaný Morkov. Následne si Sagan s Morkovom ešte vymenili zopár slov, pretože Dán pri šprinte výrazne zmenil svoju trajektóriu a zavadil pri tom aj o Petra Sagana. Do kontaktu sa dostali aj Cavendish s Bouhannim. Našťastie sa všetko zaobišlo bez pádu.
- ponuka z nášho eshopu -
eshop tarmac sl6 v2update
- ponuka z nášho eshopu -
Brejk prišiel o veľkú časť svojho náskoku a 30 kilometrov pred cieľom mal už len polminútovú rezervu pred balíkom. Ten prišiel na otvorené úseky, ktoré v minulosti ovládol vietor, no tentokrát sa tak nestalo. Dvojica vpredu udržiavala dlhú dobu udržiavala drobný náskok a odolávala tlaku Quick-Stepu. Ostatné tímy to dlho nechávali na neúnavného Driesa Devenynsa, no postupne sa museli aj oni posunúť dopredu, lebo hrozilo, že im čelná dvojica vyfúkne súboj o prvenstvo.
Únik bol dostihnutý iba dva a pol kilometra pred cieľom. Postarali sa o to predovšetkým borci Quick-Stepu. Za nimi už boli naskladaní všetci favoriti na zisk etapy. Dobrú pozíciu mal aj Peter Sagan, ktorý si našiel zadné koleso Ceesa Bola. Pred ním bol už Mark Cavendish. Záverečný šprint otvoril z pravej strany vláčik Alpecinu-Fenix, za ktorého sa na poslednú chvíľu zaradil aj Peter Sagan. Najrýchlejší bol však opäť Mark Cavendish, ktorý ukázal najlepšie zrýchlenie a poradil si na páske s Jasperom Philipsenom. Tretí skončil Nacer Bouhanni. Peter Sagan skončil na piatom mieste.
 
Peter Sagan síce Marka Cavendisha za súpera na zelený dres nevníma, no britský šprintér naďalej ukazuje, že s ním treba počítať. Dnes si na svoje konto pripísal už 32. víťazstvo zo Starej dámy a iba dve ho delia od fenomenálneho Eddyho Merckxa. Otázne je, ako si šprintér Quick-Stepu poradí s etapami v horách, ktoré prídu už cez víkend. Dobrý výkon predviedol aj Jasper Philipsen, ktorému tímoví kolegovia výborne rozbehli šprint a nakoniec bol iba o málo pomalší. V samom závere sa ešte na Brita hneval. Chaotický súboj prebehol aj za jeho zadným kolesom, o ktoré sa v jednom momente bila asi pätica šprintérov, vrátane Petra Sagana.
V celkovom poradí sa nič nemení. Aj v siedmej etape si na seba oblečie žltý dres Mathieu van der Poel. V zelenom drese zostáva dnešný víťaz Mark Cavendish, ktorý navýšil svoj náskok pred druhým Philipsenom už na 46 bodov. Peter Sagan stráca 76.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Marka Cavendisha (víťaz)
"Je to skvelé. Bola to takticky náročná skúška, no zvládli sme ju. Bolo skvelé vidieť, ako všetci moji tímoví kolegovia pristúpili k dnešnej etape. Je tu veľa šprintérskych tímov a často rozhodujú maličkosti. Vždy keď sme tu v minulosti končili, to bol iný dojazd. Raz to bolo viac do kopca, inokedy v miernom zjazde. Tentokrát to bola čistá rovina. Za žiadnymi rekordami sa nenaháňam, chcem však naďalej vyhrávať."
Výsledky etapy
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 03:17:36 120
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 50
3. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 00:00 25
4. DÉMARE Arnaud Groupama-FDJ 00:00 15
5. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 00:00 5
6. BOL Cees Team DSM 00:00
7. MERLIER Tim Alpecin-Fenix 00:00
8. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 00:00
9. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 00:00
10. PEDERSEN Mads Trek-Segafredo 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 20:09:17
2. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:08
3. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 00:30
4. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 00:48
5. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 01:21
6. LATOUR Pierre Team TotalEnergies 01:28
7. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 01:29
8. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 01:43
9. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 01:44
10. ROGLIČ Primož link ikonka Jumbo-Visma 01:48
66. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 11:49
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 148
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 102
3. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 99
4. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 96
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 84
6. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 78
7. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 72
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. SCHELLING Ide BORA-hansgrohe 5
2. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 4
3. PEREZ Anthony Cofidis 3
4. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 2
5. THEUNS Edward Trek-Segafredo 2
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 2
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 20:09:25
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 01:35
3. GAUDU David Groupama-FDJ 02:27
4. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 02:58
5. HAMILTON Lucas Team BikeExchange 03:51
6. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 05:14
Všetky prémie na trase etapy:
4-20 88 km - Côte de Saint-Aignan: dĺžka 2,1 km; sklon 2,9 % (1)
sprint-20 56,3 km - LUÇAY-LE-MÂLE (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
ciel Cieľ - CHÂTEAUROUX (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po časovke jednotlivcov nás čaká ďalší súboj najrýchlejších mužov v pelotóne. Vo veľkej eufórii sa po triumfe v štvrtej etape nachádza Mark Cavendish. Brit nielenže drží zelený dres, ale zároveň sa priblížil k rekordnému zápisu Eddyho Merckxa. V posledných dvoch hromadných dojazdoch sme videli zlepšujúcu sa výkonnosť Nacera Bouhanniho, ktorý by sa prípadným triumfom dostal do spoločnosti jazdcov, ktorí triumfovali v etape na každej z Grand Tour. Žltý dres naďalej drží tím Alpecin - Fenix a v predchádzajúcich previerkach sme sa presvedčili, že ktokoľvek z trojice Van der Poel - Merlier - Philipsen dokáže atakovať najvyššie priečky. Viac ako desať mesiacov čaká na víťazstvo Michael Matthews a po pokazenom predchádzajúcom šprinte si budú chcieť pozdvihnúť sebavedomie Arnaud Démare a Bryan Coquard. 
Peter Sagan prekonal ITT bez ujmy a prvoradým cieľom lídra Bory bude nazbierať ďalšie body do súťaže o zelený dres. V poslednom šprinte sa napriek zraneniu vmestil do Top 5 a dnes bude jeho najväčším súperom Cavendish, nakoľko má Brit pred ním už viac ako päťdesiatbodový náskok. Slovenský šprintér nepatrí medzi pretekárov s najvyššom rýchlosťou, ale v priamočiarom dojazde sa môže presadiť svojou šikovnosťou a správnym výberom konkurenčného vláčika. Okrem už spomínaných súperov si bude musieť dať pozor na Sonnyho Colbrelliho či veterána Andrého Greipela. O víťazstvo by mali šprintovať aj Christophe Laporte alebo Cees Bol, ktorý je majiteľom jediného tohtosezónneho víťazstva DSM.  
Krátky opis trasy etapy:
Len jedna horská prémia štvrtej kategórie a menej ako tisíc nastúpaných výškových metrov signalizuje, že v meste Châteauroux by sa mal odohrať ďalší šprintérsky súboj. Šprintérske celky nečakajú na trati nijaké prekážky, ktoré by ich spomalili pri kontrole brejku. V samotnom finále striehnu dve zákruty na úrovni 2000 metrov pred cieľom. Posledných 1600 metrov je úplne priamočiarych, čo využijú dobre spolupracujúce tímové vláčiky a pretekári s najvyššou rýchlosťou.
mapa dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 15:10 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 15:37:42
Chcem sa opýtať pána Andackého, KDE PROSIM VAS - píšu, alebo odkiaľ ste zistil, že by malo fúkať žeby malo byť VETERNO- prosím O ODPOVED!!!!!§
Ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 15:39:02
Dneska to vyhra Cavendish
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:07:18
dnes už asi do boja zasiahne aj Démaré, tipujem to na jeho súboj s Cavendishom a niekým s Alpecinu, silný je tento rok po dlhšej dobe aj Bouhanni, dúfam, že Sagan to dá minimálne do top 5 ale snáď aj o niečo vyššie...
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:20:03
Mörkov špinavo vyblokoval Sagana na prémii !! Bora by mala dať protest. Nech mu odoberú body.
Pavol (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:26:47
Absutny súhlas Morkov šiel ako debil. Vyblokoval Petra. Protest odobratie bodov ako v F 1
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:35:45
Uplne suhlasim.
Andrej (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:09:41
Súhlasím, som zvedavý či sa BORA zobudí
Filip (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:20:20
Morkov na premii otrasny, hnusny a zakerny.
Hehehe (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:21:08
Toto čo spravil Morkov na prémii keby spravil Sagan tak príde o body, hnus
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:21:22
dpc TO CO UROBIL MORKOV NA SPRINTE, VED OD POLKY CESTY HO ZASTAVIL A POTOM VYBLOKOVAL - to kebyže je v cieli, tak by som mu dal po papuli za to. To bolo schvaálne, periferne ho videl... - pekna svi...na
Filip (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:22:31
Genda ho este vychvaluje :D to sa takto nerobi do psej matere
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:23:08
genda je proste klasik, absolutne nerozumie tomu a ešte vychvali Morkova :D VLNA JAK SLAK , ešte ho zastavil a už....
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:23:59
ak za toto nedostane morkov trest,nech idu vsetky pravidla do prdele.cav moze dakovat takemuto oddanemu domestikovi,ktory nie lenrozbieha,ale aj blokuje,navyse spinavo.
Emor (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:25:35
Morkov je dqs.... Najlepsi na svete ale cocot jak rampa
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:26:08
Spičeny morkov! Palicu do kolesa by si zaslužil
Caky (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:27:12
Okamzite zobrať body tomu hnusnemu morkövovi z quickstepu
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:27:28
A Cavendish tvrdo vytlačil Bouhanniho. Chlapec sa nezmenil. Predvčerom keď vyhral ste mu tu majlo ešte s niekým dávali poctu. Ja svoj názor naňho nezmením. Nefér pretekár, ktorý ide cez "mŕtvoly"
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:34:32
s tymto sa da len suhlasit.doteraz nepriznal,ze peter nemal prsty v jeho pade,naopak stale okolo siri vety typu:s petrom sme ok,peter sa mi ospravedlnil.............
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:40:56
Nedaval som mu poctu povedal som ze akykolvek je zakerny to vitazstvo som mu prial nie netvrdim ze vela krat pochybil ale preto ze ho odpisovali ze uz nic nevyhra.
Zastavat sa nebudem Cava ale ani Sagana ak urobi spinavost.
melich (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:33:34
cavendischova robota darmo mu sagan sa podlízal a gratuloval k víťazstvu pred 2 dňami
diver (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:34:06
DQT už od čias, keď sa volali Mapei, nevedia pretekať fair. Ale niet sa čo čudovať, keď šéf je gauner a doktorom mala byť už dávno odobratá licencia. UCI v podstate podporuje podvádzanie.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:40:28
pre mňa dlhodobo najnesympatickejší tím... aspoň, že tam Sagan neprestúpi, tam by síce znovu bol vo forme ako z rokov 2015-2017 ale ktovie za akú cenu...
Fero (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:37:08
Zosertesa zo Sagana ,je dobrý viklista ani puding,proste na to nemá zatiaľ aj keď mu fandím
Jano (Neprihlásený užívateľ) - 02.07.2021 09:56:18
Ty si pekný umelec. Aspoň sa pozri, čo si napísal, kým to odošleš.
Fero (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:40:58
Až le mal prsty vtom,ale nebermesi to tak vtomtoomente sa deje rýchlo nikto nevie ako dopadne
Fero (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:43:15
Ale mu po tajem etapu aspoň a zel.dtes to je jasne
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:51:45
Neviem či len mne sa to tak videlo, ale Peter ten úplnučký záver pred čiarou prémie akoby vypustil a dostali sa pred neho zo tri kolesá súperov. Že by bol taký naštvaný z Morkova a z trucu vypustil?
Caky (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:55:12
Stratil rychlost a uz sa nato vykaslal
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:00:27
Podľa mňa sa ešte dalo tu vybojovať. Minimálne jeden, možno aj dvaja by ho neprebehli, keby nezložil nohy v poslednom metri, dvoch. No možno nemám pravdu. Ťažko to poznať zo záberov.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:05:00
Máš pravdu a takto ležérne špurtoval na prémií už viackrát.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:07:10
Nechápem prečo tak robí. A nielen na prémiách, aj v niektorých cieľoch. Akoby daroval súperom.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:46:21
Veď vyššie si to vysvetlil, prečo to Sagan robí :
Z trucu to vypustil...
Len mám na teba otázku :
Čo šňupeš ?
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:13:34
mas pravdu,nebolo to po prvy krat.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:17:17
SAmozrejme , keď stratí rýchlosť nedá sa to naštartovať hneď. Ani motorka nevyletí stovkou, nie to športovec na bicykli.
Kb (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:52:31
Ja by som to riešil ako na hokeji, vyvedies kokotinu, kamarát ťa zloží a he na mesiac vybavený. Po dvoch troch incidentoch, vy si to každý chuj rozmyslel, či bude blokovať
Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 16:55:44
Peter tu na Tour zatiaľ nedostal možnosť sa naplno prejaviť. Naplno myslím plnú rýchlosť bez ohrozenia súpermi. Furt ho niekto blokuje a ohrozuje. Už ma to sere!
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:15:59
ono je v tom aj to,ze ho nema kto z bory chranit.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:48:04
Za všetkým je Soros.
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:15:24
Tip na cieľ: 1 ? 2. Démare.3. Matthews 4. Sagan 5. Colbrelli
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:07:34
Matthews?... na čistej rovine v top 3 v top konkurencii? minimálna šanca
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:23:57
Vyjebany cavendish latu do predneho kolesa
Majlo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:27:41
A tere tou latou po hlave. Bud na to masalebo nemas bohuzial tieto etapy mu sadli boli kratke a rovinate plus quickstep vie asi dobre carovat.Ale taky komentar len preto ze ho nedokazali ani dnes porazit si isto nezasluzi a to tvrdim s vedomim ze ho nemusim
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:50:21
Úbohý názor typického hejslováčika.
Templar (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 20:31:48
A kto si ty, Trtkotroll? Napísal len svoj názor. Si tu zrejme najmúdrejší, zdá sa. Taký typický vševedko s povysávanou gebulou, v praxi často nepoužiteľný. Zrejme stále veríš v panensky čistý reštart chlapíka z ostrova Man.
Verca (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:25:56
Vedela som že Sagan nemá formu ale že stratil aj zdravý rozum ? Jediný cyklista v pelotóne čo sa nechá zavrieť 400 metrov pred cieľom.
Bol na zadnom kolese Cavendisha a on sa ako blb rozhodne že pôjde na druhú stranu do stredu... Jednoducho prosťáček
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:28:36
čo tak video nejakého tvojho dojazdu?
Nech vieme, ako inteligentná si;-)
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:31:18
Chcel by som vidieť teba v jeho koži. To neni ľahké.
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:26:02
Jednoznacna diskvalifikacia ....krista chce tam niekoho zabit? Jebnuty chuj cavendish
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:51:42
Alebo žeby si bol tým chujom ty ?
Filip (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:26:52
Quickstep je nedotknutelny? Krasna Cavendishova vlna bez povsimnutia. Dnes som z nich uplne znechuteny
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:27:19
škoda, že Peťo neostal vo vláčiku dqs, mal v ňom celkom dobrú pozíciu.
Peto (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:31:41
To som si najskôr povedal aj ja, ale on sa doňho potom ešte vrátil, hneď za Cevendisha, ale opäť tam bol zavretý, takže aj preto nevydalo na lepšie umiestnenie, aj keď 5. miesto aj s ohľadom na nedávny pád nie je zlé.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:40:54
áno, tam ho potom vyklepali ako rezeň z každej strany:-))))
Peto (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:00:19
Veru tak, bol plnkou v strede sedviča :)
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:14:21
aj s Van Artom, ale nedalo sa nič robiť, 2 vláčiky sa spojili, a tí vzadu boli zavretí... a ten Cees Bol - to je najvačši brzdič Sagana túto TDF, tlačí sa tam ako keby bol elitný šprintér a pretláča sa so Saganom, teraz aj oplácal počas plného šprintu, vytlačil Peťa z Bouhanniho háku a už v tom háku ani neostal, namiesto toho ďalej vytláčal - čistý úmysel
Peto (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:08:21
Viacerí idú do súbojov s ním dosť ostro, zostáva dúfať, že nejaký finiš mu vyjde pozične lepšie.
Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:29:50
Nieže by som Marcovi vyslovene neprial, tento výsledok si dnes viac- menej zaslúžil, len by som chcel, aby sa mu vrátili všetky tie jeho zákernosti a ohrozovania súperov, čo napáchal v kariére. Žeby a to už vyrovnalo? No, uvidí sa v ďalšom priebehu.
Dr.Jones (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:37:26
No, teraz keď som videl ten dojazd spomalene, nuž čo napísať. Cavendish je majster v tom, že preteká na hrane, niekedy tesne za hranou fair play. Ale to je na rozhodcoch.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:22:25
toto bolo určite horšie ako ten ťukes Sagana s Van Aertom minulý rok, Cavendish teraz skrižoval 2 šprintérov Alpecinu a ovela viac ich ovplyvnil, hlavne Merliera, ktorý keby to nevybalansoval, tak by z toho bol hromadný pád...
Hm (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:29:58
Cavenbitch zase vyhral prosim vas aj to niekto sleduje co spravil v ciely ten podla neho najlepsi ciklista na svete? Toto kebi nas Peto spravy v spurte tak ho uz zase riesia mohli by si posvietit ze z kade 36 r ciklista ma taku obrovsku sylu v spurte ked za posledne tri roky nic nedaval a zrazu valcuje na Tour
Jojo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:37:41
... hlavne tu sYlu treba mat
yor (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:31:54
Tie vyhlásenia o víťazstve v etape a zelenom drese neboli podložené výkonnosťou. Dnešný špurt len potvrdil, že na to nemá. Motal sa tam v posledných dvoch kilometroch, skákal z kolesa na koleso, neudržal sa za Cavendisom, skrátka slabá výkonnosť.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:32:02
NA každých pretekoch nemá Sagan pred sebou nikoho . Sám sa iste nedostane pred silné šprintérske vlaky.Aspoň jedného boráka pred sebou. Čo je to za stratégia. Všetky družstvá sa tlačia na čelo a Bora ide na koniec. TAkto sa nedostane nikdy na prvú pozíciu. Sú tam minimum 3 šprintérske skupiny a SAgan sám. A to je stará borácka chyba. MOrokov dúfam bude potrestaný!!!
diver (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:34:47
Je nechutné, ako je v každej etape doping do oči bijúci a ľudia sa na tom bavia. Z cyklistiky sa stal čistý odpad.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:35:37
svedkovia Saganovi zase v akcii :)...
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:46:59
Ale tu nejde o Sagana, tu ide o vychcaného ochcaného žumpára a jeho debilného pomocníka, ktorý toto robia celú karieru, aj keď nie samozrejme stále spolu. Morkov bol odjakživa blokár a na tom sa nedá nič zmeniť.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:56:41
Presne ide o vás, svedkov Saganových. Je to priam zarážajúce, akí ste závistliví, zákerní a neprajníci.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:17:31
kludne doprajem výhru hocikomu, keď je férová...
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:36:48
Tiež tomu nerozumiem čo sa deje. Najprv Morkov jasné blokovanie, tam sa nedá na nič vyhovoriť a to čo spravil ten špinavec v cieli, tak to je hnus. Niekedy sa trestalo a presúvalo na koniec skupín za oveľa smiešnejšie priestupky. A neraz aj Peťo dostal tresty za takéto dojazdy. Napríklad minulý rok, keď akože blokoval WVA. Som znechutený.
Ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:37:36
Cavendish gratulujem. Petrov den este len pride :) O zelenom este nie je ani náhodou rozhodnute
jano (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 17:38:44
Morkov ho zarezal už na šprin.premii že ho blokoval. Ale kde je BORA majitelia???? Ak rozhodcom nevadi toto svinstvo čo potom BORA robi na pretekoch prečo neprotestuje proti evidentnemu blokovaniu Sagana ????
Eli (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:03:22
Na premiji čistá špinavost, to vsjo,, ,,,,
Rolo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:27:43
Mne už príde že tu sú svetkovia Sagana rovno aj voliči OLANO.
Diagnóza sám o sebe ????
Volič olano = magor
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:37:47
kto by to bol povedal, že Slováci budú najviac fandiť Slovákovi... potom ale zase niektorí závistlivci nedoprajú úspech ani svojmu krajanovi, lebo vďaka tomu úspechu je známy a bohatý... smutné, že aj takí ludia existujú... čo sa dá robiť
Hehehe (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:40:13
Sa mi páči že tu nakladáš ľuďom do magorov a nevieš ani písať ty "svetok".
Peto (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:11:40
Tak chyby u iných sú vždy viditeľnejšie ako tie vlastné :DDD
shady (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:04:58
absolutne nikto z jeho týmu nebol schopny mu kus na konci pomoct
Peto (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:17:40
Peter sa v minulosti vyjadril, že takú pomoc v zásade nepotrebuje. Či je to úplne tak, si netrúfam povedať. Ale Bora celkovo nie je stavaná na šprinty, ale na úspech v celkovom poradí, takže väčšinu tímu tvoria domestici pre kopce.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:27:04
nikdy nemal top rozbiehačov, vačšinou, keď ho v Bore skúšali rozbiehať do šprintu, tak to pokazili, tak je jasné, že sa vyjadril tak ako sa vyjadril... dalo by sa nájsť niekolko prípadov, kde by mu rozbiehač zabezpečil víťazstvo, napríklad minulý rok na Gire by mohol mať o 1 až 2 výhry viac...
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:46:29
Skoda ze nikoho ani len nenapadne ze je 3 den po pade a ze fo tie odrenyny mozu limitovat pamatam na Graipela cca 7 rokov dozadu ked mal pad a bol tiez zodrety tak prve tri rovinate etapy dojazd medzi 5 az 10 flekom po tyzdni uz vyhranal.
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 19:51:17
To vážne nedostane Mörkov žiadny trest za vyblokovanie Sagana na prémii? Keby to urobil Peter vzali by mu všetky body z prémie a možno aj z cieľa. Svět se v prdeli obrací.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 21:10:37
nedostane, lebo je to v súlade s tým, že Sagan má menšiu šancu vyhrať zelený dres, o čo sa zmenami formátu TDF posledné 2 roky snažia... snažili sa aj predtým, ale nemenili formát a tradíciu súťaže... u Sagana si preto nikdy nenechali ujsť šancu na to aby mu mohli dať penalizáciu alebo ho rovno diskvalifikovať...
Možno to ale neni osobné, asi sa im len nepáčila jeho dlhoročná dominancia v zelenom drese.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 02.07.2021 05:29:11
s kokotmi sa tu pretekám
 
Náš eshop