TdF: Pogačar opäť nenašiel premožiteľa, Urán spadol zo štvrtého miesta na desiate

15.7.2021, 13:50 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Pogačar opäť nenašiel premožiteľa, Urán spadol zo štvrtého miesta na desiate
(© A.S.O. / Pauline Ballet)

tdf2020 banner update
18. 15.7. rovinata etapa ciel rovina Pau > Luz Ardiden 130 km Pogačar
zprofil etapy
profil etapy, 3550 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Po včerajšom výstupe na Col du Portet sa s nepríjemnosťami musí zaoberať tím Bahrain Victorious. V stredu večer prišli do hotela, kde Bilbao a spol. bývali, policajti a prehľadali izby cyklistov, ako aj zamestnancov tímu. Muži zákona skontrolovali aj tímový autobus, ale nikto nebol zatknutý. Po jednej hodine popoludní prišla informácia, že francúzsky prokurátor začal predbežné vyšetrovanie kvôli možnému používaniu zakázaných látok. 
Zoskupenie napriek tejto udalosti pokračovalo v pretekoch a dnes všetkých čakala krátka horská etapa s dojazdom na Luz Ardiden (7,4%; 13,3 km). Hneď po štarte zaútočil Matej Mohorič (Bahrain - Victorious), Sean Bennett (Qhubeka NextHash) a Christopher Juul-Jensen (BikeExchange). Za nimi jazdil osamotený Cyril Barthe (B&B Hotels) a v balíku sa naďalej nastupovalo. 
Barthe bol pohltený a vedúce trio si udržiavalo minútu k dobru. Neskôr sa utrhol Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step) a vedúca skupina už začala stúpať na prvú horskú prémiu Côte de Notre-Dame de Piétat (5,6%; 2,6 km), V pelotóne skončil na zemi Sergio Henao (Qhubeka NextHash) a Quentin Pacher (B&B Hotels). Na vrchole vzal jeden bod Juul-Jensen. 
Kolumbíjčan a Francúz mali po kolízii odreniny a obidvaja boli ošetrovaní. Z pelotónu sa snažil utrhnúť aj Michael Matthews (BikeExchange), ktorý nevzdával boj o zelený dres. Ku majstrovi sveta sa dotiahol Pierre-Luc Périchon (Cofidis). Defekt musel riešiť Davide Formolo (UAE Team Emirates). Do úniku sa chcel dostať aj Michal Kwiatkowski (Ineos), Pierre Latour (TotalEnergies) či Valentin Madouas (Groupama - FDJ). 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Alaphilippe a Périchon sa približovali ku prvej skupine a 97 kilometrov pred cieľom sa stali jej súčasťou. Najvyššie postaveným jazdcom v úniku bol majster sveta, ktorému patrilo v GC 28. miesto. Za pelotónom sa ocitol Pello Bilbao (Bahrain - Victorious). Napriek prítomnosti Mohoriča vo vedúcej skupine udával tempo pelotónu jeho tím, ktorý má za sebou rušný deň. 
Pre portál cyclingnews sa ku včerajšej policajnej razii vyjadril generálny manažér tímu Milan Eržen. „Nebolo to nič zvláštne. Navštívili nás policajti, ktorí nás požiadali o tréningové súbory jazdcov, skontrolovali autobus a to bolo všetko. Vyrušili jazdcov na jednu hodinu a na konci poďakovali. Nepovedali nám, aký bol dôvod návštevy, ale dnes sa to dozvieme prostredníctvom našich právnikov." povedal Slovinec. 
Vo vedúcej skupine sa prestal otáčať Juul-Jensen a pred päticou unikajúcich jazdcov bola druhá horská prémia Côte de Loucrup (7%; 2 km). Priemerná rýchlosť po prvej hodine jazdy bola 45,3 km/h. Z balíka ušiel Luke Durbridge (BikeExchange) a po ňom sa utrhol Michael Matthews. Pridal sa k ním aj Kasper AsgreenDavide Ballerini, Dries Devenyns (3x Deceuninck), Sonny Colbrelli (Bahrain - Victorious) Omar Fraile, Alex Aranburu alebo Ion Izagirre (3x Astana). 
V úniku vzal jeden bod Alaphilippe. Pelotón skupinu s Matthewsom a Colbrellim ďaleko nepustil a po prémii ju dobehol. Vpredu už nebol Juul-Jensen, ktorý počkal na svojich kolegov. Víťaz úvodnej etapy sa presadil aj na šprintérskej prémii. V pelotóne sa bojovalo o jedenásť bodov a tie získal Mark Cavendish pred Michaelom Mörkövom Michaelom Matthewsom
- reklama -
- reklama -
Po prémii atakoval Kasper Asgreen (Deceuninck Quick-Step) a Pierre Rolland (B&B Hotels). Ani jeden z nich sa neodtrhol a neúspešne dopadol aj pokus s Kennym Elissondem (Trek - Segafredo) a Danielom Martinom (Israel Start-Up Nation). Cyklisti už začali stúpať na Col du Tourmalet (7,3%; 17,1 km) a z vedúcej skupiny vypadol Périchon
O chvíľu neskôr si vystúpil aj Bennett a v balíku opäť atakoval Rolland a Juul-Jensen. Tempo v hlavnej skupine začal udávať tím UAE Team Emirates a doplatil na to Cavendish, ktorý si vycúval. Dnešnú etapu priamo v centre diania sledoval aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Ďalšími cyklistami, ktorí ušli z pelotónu, boli Latour Elissonde
Latour Elissonde sa pridali ku Rollandovi a neskôr ich doplnil aj Madouas. Následne vyrazil z hlavnej skupiny Miguel López (Movistar) a o chvíľu neskôr ho doplnil Ion IzagirreOmar Fraile (2x Astana), Ruben Guerreiro (EF Education), Nairo Quintana (Arkéa Samsic) a David Gaudu (Groupama - FDJ). Do tejto skupiny sa stiahol aj Madouas. 
V pelotóne začal udávať tempo Ineos a skupina s Gaudom sa pridala do partie Latoura. Quintana a López sa čoskoro vrátili do balíka a neskôr ich nasledoval Rolland. Štyridsaťjeden kilometrov pred páskou sa Alaphilippe Mohorič pridali do skupiny prenasledovateľov. Z nej po chvíli odpadol Madouas a s jedenástym mužom v GC Gaudom ostal len majster sveta Alaphilippe a víťaz modrého dresu z vlaňajšieho Gira Guerreiro
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Neskôr ich doplnil ešte Latour, ale necelé štyri kilometre pred vrcholom strácal balík len štyridsať sekúnd. Z vedúcej skupiny vypadol aj Alaphilippe a v pelotóne sa ocitol v problémoch Rigoberto Urán, ktorý stratil kontakt z balíkom veľmi skoro pred cieľom. Naopak, zaútočil Michael Woods (Israel Start-Up Nation) a zavesil sa za neho Wout Poels (Bahrain - Victorious). Z vedúcej skupiny vycúval Guerreiro
Na vrchole vzal dvadsať bodov Latour a desať bodov si pripísal Wout Poels, ktorý tak zvýšil svoj náskok v súťaži o bodkovaný dres pred Pogačarom. Urán preťal vrchol s minútovou stratou na pelotón a priebežne sa v GC nachádzal na šiestom mieste. V zjazde sa Gaudu osamostatnil na čele etapy a Latoura dobehli PoelsFraile Guerreiro. Neskôr bolo toto trio pohltené pelotónom.
David Gaudu vstúpil na záverečné stúpanie len s pätnásťsekundovým náskokom. Skupina s Uránom strácala necelé dve minúty. Carapaz mal k dispozícii ešte CastroviejaKwiatkowského Harta. Gaudu sa stal súčasťou pelotónu 9500 metrov pred vrcholom. Pogačar mal pri sebe už len Majku Vingegaard mal okolo seba Kussa aj Van Aerta
Rigoberto Urán nabral viac ako päť minút a do problémov sa dostal aj Alexej Lutsenko. O chvíľu neskôr sa z balíkom rozlúčil aj David Gaudu. Obidvaja sa neskôr spojili a spoločne šli do cieľa. Tri kilometre pred páskou zaútočil Pogačar a krok s ním udržal iba CarapazVingegaard Mas. S Dánom tam ostal ešte Sepp Kuss. V druhej skupine ostal O'ConnorKeldermanBilbaoGuillaume MartinDaniel MartinHiguitaValverdeCastroviejo a Buchmann
Z druhej skupiny si nastúpil Ír a z vedúcej skupiny vystúpil Kuss. Sedemsto metrov pred cieľom nastúpil Mas, no dobehol ho Pogačar, hneď na to nastúpil a súperi už nenašli odpoveď. Drobnú stratu dostal Vingegaard Carapaz. Po svojom najlepšom výkone  si prišiel po štvrté miesto Mas, ktorý dostal trinásť sekúnd. Top 5 uzavrel Daniel Martin. Slovinec si tak pripísal už šieste etapové víťazstvo na Tour de France. 
34 sekúnd dostal Kelderman O'Connor. Víťaz deviatej etapy opäť prekvapil cyklistický svet a rozhodne patrí medzi najväčšie prekvapenia tohtoročnej Starej dámy. Slušne šiel aj Guillaume Martin Bilbao, ktorí nakúpili 45 sekúnd. Napriek skoršiemu odpadnutiu svoju stratu slušne limitoval Lutsenko. Druhý muž Critérium du Dauphiné stratil len minútu a osem sekúnd. 
Spomedzi cyklistov, ktorí dnes bojovali o etapový triumf a domestikov, dnes slušné výkony podali okrem už spomínaného Martina aj Sergio HiguitaSepp KussAlejandro Valverde alebo Emanuel Buchmann. Hlavným porazeným dnešného dňa je Rigoberto Urán, ktorý napokon stratil deväť minút a preskočil ho O'Connor, KeldermanMasLutsenko, Guillaume Martin Pello Bilbao. Kolumbíjčan tak ostal aspoň v Top 10. Po dnešnej etape bude smutný Wout Poels, ktorému Pogačar vzal bodkovaný dres. Naopak, spokojný môže byť Mark Cavendish, ktorý opäť stihol limit, navýšil svoj náskok v súťaži o zelený dres a v zajtrajšej rovinatej etape môže zabojovať o rekordné 35. etapové víťazstvo na Starej dáme.     
vyjadrenie ikonky ciernaTadej Pogačar (víťaz etapy, žltý, biely a bodkovaný dres)
"Je to neuveriteľný pocit. Opäť som sa cítil dobre a chcel som vyhrať. Zatiaľ si tie preteky naozaj užívam, takže musím byť šťastný. Baví ma to. Stále sú pred nami tri dni a stále musíme byť koncentrovaní. Ale moja pozícia je, samozrejme, skvelá. Dnes to nebolo jednoduché. Už na Col du Tourmalet sa šlo poriadne tempo. Snažil som sa byť koncentrovaný, sústredený a predviesť maximum.
Nemal by som sa nikoho báť. Vingegaard má dobrú časovku, ale prečo by som sa ho mal báť? Pred nami je časovka, v ktorej ide vždy naplno. Mám veľký náskok a bude to pre mňa niečo nové - ísť s takýmto náskokom v časovke. Ale pôjdem naplno. V časovke môžete kľudne stratiť šesť minút, ale ja som sebavedomý a cítim sa dobre. "
Sumár reakcií aktérov etapy vyjde vo večerných hodinách...
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
Výsledky etapy
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 03:33:45 120
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 00:02 50
3. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 00:02 25
4. MAS Enric Movistar Team 00:13 15
5. MARTIN Daniel Israel Start-Up Nation 00:24 5
6. KUSS Sepp Jumbo-Visma 00:30
7. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:33
8. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 00:34
9. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 00:34
10. VALVERDE Alejandro Movistar Team 00:40
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 75:00:02
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:45
3. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:51
4. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 08:18
5. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 08:50
6. MAS Enric Movistar Team 10:11
7. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 11:22
8. MARTIN Guillaume Cofidis 12:46
9. BILBAO Pello Bahrain Victorious 13:48
10. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 16:25
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck-Quick Step 298
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 260
3. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 208
4. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 184
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck-Quick Step 155
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 146
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 107
2. POELS Wout Bahrain Victorious 88
3. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 82
4. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 72
5. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 68
6. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 66
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 75:00:02
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:45
3. GAUDU David Groupama-FDJ 18:42
4. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 37:21
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 01:03:01
6. MADOUAS Valentin Groupama-FDJ 02:08:44
Všetky prémie na trase etapy:
4-20 119,1 km - Côte de Notre-Dame de Piétat: dĺžka 2,6 km; sklon 5,6 % (1)
4-20 75,1 km - Côte de Loucrup: dĺžka 2 km; sklon 7 % (1)
sprint-20 67 km - POUZAC (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
hc 20 35,6 km - Col du Tourmalet: dĺžka 17,1 km; sklon 7,3 % (20-15-12-10-8-6-4-2)
hc 20 Cieľ - Luz Ardiden: dĺžka 13,3 km; sklon 7,4 % (40-30-24-20-16-12-8-4)
ciel Cieľ - LUZ ARDIDEN (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
V stúpaní na Col du Portet potvrdil Tadej Pogačar svoju dominanciu, no je veľkým otáznikom, kto ho na pódiu doplní. Ani po včerajšej previerke sme nezistili, či jazdí v lepšej forme Jonas Vingegaard a Richard Carapaz. Medzi druhým mužom tohtoročného Okolo Baskicka a víťaza tohtoročného Okolo Švajčiarska je iba štvorsekundový rozdiel. V prospech Ekvádorčana hovoria skúsenosti, ale aj lepšia tímová sila. Víťaz Gira z roku 2019 mieri na celkové poradie už po štvrtýkrát a k ruke má ľudí ako Thomasa, Harta, Porteho, Kwiatkowského či Castrovieja. Naopak, druhý muž Okolo Baskica prišiel na Tour de France pôvodne ako záloha ku Primožovi Rogličovi. Lenže dvojnásobný víťaz Vuelty sa zranil a Vingegaard dostal životnú šancu, ktorú zatiaľ pevne drží v rukách. Po včerajšom odstúpení Kruijswijka má okolo seba už len Kussa, Van Aerta a Teunissena. Posledný menovaný navyše nepatrí medzi vrchárov. Do boja o pódium sa bude chcieť vrátiť Rigoberto Urán. Druhý muž TdF z roku 2017 včera nestačil na O'Connora, Keldermana či Bilbaa a mohlo to byť aj horšie, nebyť obetavého výkonu Sergia Higuitu. Len sedemnásť sekúnd na neho stráca víťaz deviatej etapy, ktorý navyše jazdí v životnej forme. Nevyrovnané výkony zatiaľ podáva Enric Mas, ktorý síce preskočil Alexeja Lutsenka, ale na najväčších favoritov naďalej stráca a ak chce pomýšľať na piate miesto z vlaňajška, mal by v zostávajúcich etapách pridať. Pre druhého muža z Critérium du Dauphiné bude prvoradým cieľom nestratiť postavenie v Top 10 a to isté platí o Guillaumem Martinovi. Obidvaja včera nakupovali a zozadu sa na nich tlačí Bilbao, ktorý sa postupne zlepšuje. 
Ak by o etapu dostali šancu bojovať ľudia mimo elitnej spoločnosti, svoju dobrú formu by mohol využiť David Gaudu. Víťaz etapy na Okolo Baskicka sa pozviechal zo žalúdočných problémov a včera prišiel do cieľa za Carapazom. Prípadným víťazstvom by zlepšil náladu v tíme Groupama - FDJ, ktorý na Tour zatiaľ nič nedosiahol. Na triumf čakajú aj v celku Lotto Soudal a to by mohol zmeniť Thomas De Gendt, ktorý zatiaľ zaostáva za svojou povesťou pravidelne unikajúceho pretekára. O víťazstvo by mohol zabojovať aj Chavés, Meintjes, Henao alebo Rolland. Vidina ďalších bodov do súťaže o bodkovaný dres bude hnať do úniku Woodsa, Poelsa a Quintanu. Šiesty muž vlaňajšej Vuelty naďalej drží dres najlepšieho vrchára, ale okrem Kanaďana a Kolumbijčana sa na neho doťahuje aj majiteľ žltého dresu. Ak by Pogačar získal aj bodkovaný dres, zopakovala by sa situácia z vlaňajška, keď víťaza Liége - Bastogne - Liége v Paríži obliekli hneď do troch dresov. 
Krátky opis trasy etapy:
Posledná horská etapa je pomerne krátka a obsahuje iba dve stúpania. Od štartu to bude len čakanie na Col du Tourmalet, dovtedy môže zaujať prejazd cez rýchlostnú prémiu. Kopec Col du Tourmalet je dostatočne náročný, aby vytvoril ponuku pre útok niektorého z favoritov na titul. Pred vrcholom sa nachádzajú sklony presahujúce osem percent a to by mohli využiť vrchári, ktorí sú nespokojní so svojou pozíciou v klasifikácii. Nasledujúce klesanie meria vyše dvadsať kilometrov a etapa vyvrcholí na stúpaní Luz Ardiden. Cieľový kopec ponúkne na celej dĺžke sklony osem percent a štyri kilometre pred vrcholom sa objaví aj 9-percentný kilometrovú úsek. Potom sa prevýšenie ustáli na siedmich percentách. V horskej etape s dvomi kopcami musia vrchári útočiť, ale na takomto profile budú vo výhode tí favoriti, ktorým stačí obrana pozície v GC.
zprofil etapy
profil predposledného kopca (© letour.fr)
zprofil etapy
profil posledného kopca (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 14:50 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

VikiJ (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 07:31:48
Dnes opat jedna narocna etapa na Turmalet. Som zvedava, ako to dopadne. Je vela bodov na ziskanie, ktory cyklista si z nich uberie najviac, tesim sa na dnesnu etapu. Prajem to Pogacarovi, ale aj Wilcovi Keldermanovi ako nahradu za ten vcerajsi pad.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 08:10:29
Ja prajem NESTIHNUT limit pre Cavendisha
Palo H. (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 09:08:07
:D :D
deges (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 09:17:12
a ako by to akoze mal dosiahnut? etapa uplne rovnaka ako vcera, ba dnes este lahsia lebo male kopce si trufaci vybehnu, ale tieto kone sa vzdy ide pekne pospolu a maximalne kilometer pod vrcholom to niekto opaci, lebo sa vsetci boja.

to by museli cavendisha striast uz na tej prvej stvorke a drzat ho na distanc az po kopec. to sa nestane.
deges (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:48:12
ocakavam aspon poklonu. polka turmaletu za nami a cely peloton po kope. tymto tempom este moze spurtovat na konci dna
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 09:50:14
A nie si sám. Z tej vašej podarenej sekty mu to prajú všetci. No darmo, aj v Pinelovej nemocnici prebývajú "fanúšikovia" cyklistiky.
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:46:45
ahoj koľko podľa teba stratí CAV môžeš tipovať od 38min do 48min. alebo rovno pred posledným, čagobelo.

Tipni si buď taky dobry kamoš.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:27:53
Veď ja nehovorím že nestratí, poprípade príde po limite. Len na rozdiel od teba, ak by sa tak stalo, nebudem to oslavovať. Nie som totiž postihnutý.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 20:40:04
ale si, presne ako oni.
Oni šalejú z cava a ty zo sagiho. Ste ako súrodenci;-)
Jakub (Neprihlásený užívateľ) - 16.07.2021 10:04:08
Jasne ze stihne cely tym ho tlacinza sedanku aby to stihli na vlasne oci som to videl na gire par rokov spet ostuda cyklistiky a este aj nieco zere ako bonus podvodnik je to.
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 08:42:27
Dufam že vyhra pogačar to co predvádza je famozne pojatie cyklistiky ked tam nieje peter oplati sa práve kvoli nemu sledovat cyklistiku
nuqnu (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:41:35
dneska moj typ na vitazstvo gaudu, uran znova strati a vigegaard urobi minimalne 30 sekund na carapaza, pog dneska len trening
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:39:18
DNES BUDE MENXMAN RÁTAŤ MINÚTY
.............ALE NIE K DOBRU...................
OTL - ABANDONED, OUT OF RACE, SLZY.
áNo, AJ TAKTO sa dá naznačiť, že dnes je hlúposť ako voda v domácky prútenom koši - aby došiel v limite.
- Bikexchange, aj Bahrain, proste utrhnú CAV na 2,6km 5,6% stúpaní, potom zo stresu(alebo dobroprajných-špendlíky) bude defekt a 5-6 minút, = posledná etapa pre vrchárov aj pre jazdcov GC, 30km časovka urobí max 30-45 sekúnd to je nič, tu treba útočiť odpodlahy-NA PODLAHÁRA!

- taktika bude úspešná, stačí odtrhnúť CAV-a potom útočiť o bodkovaný dres, atakovať budú aj jazdci GC-8-15miesta, ktorí budú chcieť pred časovkou získať a zlepšiť si pozíciu

takže CAV a limit proste to nejde, čítal som aj dnes SUNDAY news na fórach a všetci svorne ako konzílium odborníkov tvrdí - že dnes musíme ísť podlahu na CAV-a jemu nepomôže, ANI DEKLERQ, ANI DEVENYNS, ANI MORKOV - pôjdu dole.

kto neverí - uverí, verme priatelia NA SLOVENSKU. dnes je deň, kedy bude limit, proste

myslím, že, stačí atakovať v stúpaniach a pred Tourmalet 3-5 minút a potom atakovať pekne Colbrelli, aj Mathews, premia

obidva timy BIKE-Bahrain by mohli urobiť etapu extremnu že MENXMANOVI budú krče na žilách praskať a bude sa topiť v krvavých slzách.

DNES LIVE TRACKING - už mám na lište zapnutý, začnem na tiz cycling dívať sa a aktualizovať, ale je to zbytočné - pre CAV a Menxmana
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:48:21
A šampanské sa ti už chladí ?
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:56:14
on si s teba robí srandu a pritom je rovnaký trol ako ty
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:01:17
Ešte šťastie, že ty si Sandokan.
deges (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:26:17
tak preco sa oba timy snazia dostat do brejku ak by mali tahat od prveho kopca, ha? nic take sa nestane aj keby si cely ten status caps lockom napisal
nuqnu (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:40:23
ako som pred tyzdnom vravel, bahrain dopuju. Hla vcera vecer ich navstivila policia. UCI nam urcite vsetko ozrejmi o takych 15 rokov
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:29:16
Ty budeš zrejme jasnovidec.
nuqnu (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:34:19
aky jasnovidec? vsade o tom pisu. Policia vravi ze sleduju bahrain uz rok
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:44:17
KEBY TO TEN CLOVEK NEMAL DALEKO NA TÚRMALET
- By som sa išiel po precádzať s plným-rozumej prázdnym deravým-VRECKOM špendlíkov pred polovičku TURMALETU, ako pôjde CAV a nahodou by dostal...defekt...tak ako on náhodou agresívne hlavičkoval
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 10:49:18
Inač si zdravý ?
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:29:46
Prosim Ťa. Uznaj, že chytí limit, ak neuznáš, tak som ochotný zhodiť tričko a napnúť hruď.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:44:40
Tričko radšej nezhadzuj. Bol by smrad.
Lany (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:36:04
Netreba spendliky. Na co su auta? Uz som spominal.
CAV sa rad nechava tahat autom.
Giro 2011, 9. etapa. Na Etnu ho niekolko km tahalo auto.
Do ciela prisiel 25 sec. pred koncom limitu (OTL).
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:46:37
Nie jedno auto ho ťahalo. Tri auta to boli.
milan (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:25:51
a teraz ho tahali spolujazdci.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 11:42:08
Dnes posledna šanca aby mathews a colbreli urobili niečo zo zelenym dresom ...takze musia naložit na prvom stupani a odparat cavendisha ....a ak sa tak stane nema sancu stihnut limit ten vyzeta na max 35 minut
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 13:59:54
Som zvedavý, čo vymyslia s protestujúcimi v Paríži.
ali (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:06:27
Co sa deje? Protestuju, aby Cavendisha vylucili z Tour? Tak snad vedenie nepodlahne tomuto tlaku.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:14:04
Macron včerajším prejavom nasral veľa Francúzov, a tak tam majú teraz bordel. A v nedeľu býva bordel vždy najväčší.
deges (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:27:49
nemaju. v celom francuzsku naratali cca 20 000 dezolatov dokopy na protestoch napriec krajinou. to uz u nas sa ich najde viac
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:34:36
Hej, Francúzski dezoláti rátajú ako naši dezoláti.
pmts (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:05:22
Cav stihne limit, nie je dovod aby nie. Dnes prezije a v nedelu sa stane na desiatky rokov nezabudnutelny. Ako aj Merx. Vzdy, ked sa bude komentovat Tour a jej rekordy, padne jeho meno. Ved to musi byt uzasne, deti sa o nom budu ucit. Pre tento pocit a status, prejde vsetko. Kazdy sportovec chce byt nesmrtelny a on to ma na dosah.
FeroOndák (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:15:23
Ako to, že stihne limit, v dnešnej blaznivej etape neni problem stratiť, 30-35 minút a ten predbežne vyzerá medzi 32-38 minút, takže... neni nič isté, aj keď uznajme, že keď prežil 11etapu, nemal by mať problém.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:15:46
Ktovie, možno aj on raz bude u Oprah...
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:16:52
Za Cavendishovo zmŕtvychvstanie by som teda ruku do ohňa nedal,ale rekord si zaslúži,je najstabilnejsi šprintér asi celej histórie, niektorí zaziaria na dve tri sezóny a koniec...on tuším vyhráva už od roku 2007, či 8.... navyše Merckx dopoval,tak prečo mu to nedopriať
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 21:27:12
A CAvendish nedopuje ? ....
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 14:57:45
POME BAHRAIN -
-toto 4km stupanie MUSIME DO KRVY VYSPRINTOVAT, aby bol cav 30s-60s za pelotonom a potom dalej atackovat, treba.
- priatelia its coming home for CAV
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:09:05
Že tým ťulpasom s náhubkami v štúdiu nie je trápne, keď sledujú tie davy ľudí vo Francúzsku.
majo (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:10:36
Asi tazko. Je v tretine balika, zabudovany. A ma dalsich kumpanov s BE na premiu, aby obrali Sonnyho a Michaela. Proste dokonale rozohrane. Este BE stiahne cloveka z prvej grupy, obetuje etapu. A preco?
budon (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:26:58
Anglan je proste v laufu. Co stvara na premii, v takejto etape? Nie je tej sily, co by ho zastavila.
peter (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:38:47
To musí byť super zážitok v tých domestikov 2/3 celej Tour de France ťahať Cavendicha v akomkoľvek kopci a končiť medzi poslednými v skoro každých pretekoch a aj v celkovej klasifikácii až sa na to nedá pozerať.
majo (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:48:51
Nikdy sme v takom time neboli. Cize ani netusime, ako to chalani prezivaju. Maju zmluvu a ulohu pomahat lidrovi, v kazdej situacii. Ich job, asi ich nenutia to robit. Mozu ist k nam do obchodu dokladat cokolady. Len ci budu chciet :)
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 15:52:35
4 jazdci okolo MARCA - už čakajme že sa vráti Allaphilip ku nemu z Tete de la course - k tomu COCOTOVI
peter (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:07:31
Ja som tým myslel že podľa mňa každý pretekár chce niečo v živote dokázať a voziť sa na pol plynu celú Tour za niekým čo nezvláda sebaľahší kopec a v podstate mu utierať zadok nezaplatia žiadne peniaze stačí sa pozrieť na MORKOWA v živote žiaden úspech a kým bude Cav alebo Benet ani nič nedosiahne
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:19:45
Cely quickstep okrem alaphilipa ide tlacit cavendisha do ciela
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:47:18
Cavo stráca pomaličky aj v zjazde, myslel som si, že dnes určite nebude mať problém, ale možno som sa mýlil. Dnes to bude LTT.
bodom (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:49:02
Limit je 40 min., to aj pesi zvladne. Uplne v klide. Aj keby na kilaku startil 1 min., co je mazec, bude v klude. Su okolo neho kvoli defektu a pod.
Volcko (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 16:59:33
Ako si vypocital tych 40min?
https://velofacts.com/cx-laps/tour-de-france-2021-time-limit-calculator.html
diver (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:00:02
Maximálny možný limit je 37:48
Vyzerá to byť medzi 33 až 35
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:08:31
Limit bude okolo 33-38 minut iba zeby koli pripičovi zmenili pravidla
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:12:50
9.6 km do ciela cavendisha strata 17 minut ....
ali (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:19:40
V klidku :)
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:20:42
A už to narasta raketovym tempom
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:23:49
Zas nehumanny limit 38 minut zebraci nakazeni....
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:25:30
presne tak pojebanci, dat 40minut limit, ked daju iba dva kopce z krych majú prvé 3 km priemer 4,4 % - rovno nech dajú 2 hodiny limit nech si ten pojebanec zeleny môže dať kávu a zmrzlinu v meste
ali (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:24:15
38:28 limit. S prstom v nose to Cav dava.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:28:42
Na poslednych 2.5 km mu pribudla strata takmer 5 minut ....ešte mu ostava 6 km ....
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:43:30
ja už som rozjebal od nervou fľašu šampanskeho
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:35:01
Svata prostoto. Celá tu prítomná sekta Svedkov Saganových rieši, či Cav dôjde v limite do cieľa.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:37:48
Ty si minimalne cavendishova škrabka na vajcia...neuražaj tu saganovych fanusikov
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:38:41
Prepáč
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:10:18
A ty tu stále splietaš len sektu . takže to isté.
Cavendishov veniec (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 17:51:26
Gorilla vstane zo záhrobia a výhra poslednú etapu
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:04:23
Zas toho skurvenca tlačili do ciela ....neni toho boha aby posledne km isiel zarovno najlepsich
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:11:20
Ja ho tiez nemam rada, za mnohe zle veci. Nie len na Petovi. Verim rozhodcom, ze by povedali, ak sa drzi auta.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:12:23
Pouzivaj laskavo vlastny nick.
Cyklisticky Guru (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 18:56:49
Cav je pre mna ovela lepsi cyklista ako Sagan. Sagan dieta v dospelom tele kde ho aj zena poslala radsej kade lahsie. Vystupovanie Sagana na urovni Foresta Gumpa.
rado (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 19:00:45
https://twitter.com/i/status/765306629118099456
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 19:38:48
Chcel by som vedieť, no asi sa pravdu úplne nedozvieme, či Pogačar dosahuje tie výkony a výsledky bez dopingu. Predsa len ľudia, výsledky a počet úspešných cyklistov Slovinska a tiež Dánska sa skokovo navýšili. Čo si o tom myslíte?
PS: Ja Pogačara nehejtujem, nezávidím, doprajem úspech, len sú tu tieto pochybnosti. A tiež ešte u Aerta, poťažmo Poela.
milan (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 19:40:14
byvaly profik alex z romanovho webu to napisal jasne:
Nikdy nikdo nejezdil do nejprudších pyrenejských stoupání s úsměvem a téměř nezadýchán. A když píšu nikdo, tak myslím opravdu NIKDO – ani Froome, ani Armstrong, ani Hunault, ani Merckx… ba ani jeho největší rival Roglič. Až Pogačar ano.
a ja pridam ze este dokonca na velkej píle.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 20:44:55
však ani pogačar tak nejazdí, je zadýchaný a nesmeje sa. To, že jeho ksicht s otvorenou pusou pripomína niekomu úsmev je síce možné, ale to j asi tak všetko.
Matúš (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 20:47:12
Odporúčam článok na Denníku N - “ Pogačar v kopci dominuje vďaka mitochondriám. Navýšite ich tréningom 80/20, radia odborníci” … Nemusí ísť hneď o doping, keď má predispozície na také výkony.

“Keď bývalý profesionálny cyklista a tréner slovinskej reprezentácie Andrej Hauptman v roku 2010 prišiel na domáce mládežnícke preteky, zostal zaskočený.

Na súťažnom okruhu si okrem pelotónu všimol aj osamoteného cyklistu, ktorý bol viditeľne mladší ako zvyšok štartového poľa.

„Prečo ho organizátori nestiahnu z trate a nechajú ho takto sa trápiť?!” rozhorčoval sa pri pohľade na mladíka, ktorý jazdil polovicu okruhu za pelotónom.

Kým Hauptmanovi vysvetlili, že cyklista nestráca pol kola, naopak, jazdí pred pelotónom, 11-ročný Tadej Pogačar už stihol predstihnúť hlavný balík o celý okruh.

Keďže išlo o preteky 14-ročných, bolo jasné, že v Slovinsku vyrastá veľký cyklistický talent.”
Matúš (Neprihlásený užívateľ) - 15.07.2021 20:48:00
Link na spomínaný článok:

https://dennikn.sk/2461615/pogacar-v-kopci-dominuje-vdaka-mitochondriam-navysite-ich-treningom-80-20-radia-odbornici/?ref=list
 
Náš eshop