Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TDF: Po heroickom výkone zvíťazil O’Connor a je druhý v GC, Pogačar zvýšil náskok, Roglič a MVDP či Démare skončili

4.7.2021, 13:30 | Preteky vo svete | Juraj Janoťák
tdf2020 banner update
9. 4.7. rovinata etapa ciel rovina Cluses > Tignes 145 km O’Connor
zprofil etapy
profil etapy, 4600 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Nedeľu bola na programe posledná etapa pred dňom voľna. Po včerajšom vyčerpávajúcom dni dnes cyklistov čakala veľmi podobná previerka. Merala 145 kilometrov, počas ktorých museli pretekári prejsť cez viac ako štyritisíc výškových metrov, o tisíc viac ako v sobotu. Druhý alpský deň previedol pelotón aj cez kopec tzv. hors kategórie, a rešpekt budilo tiež cieľové stúpanie dlhé 21 kilometrov. Keďže išlo o posledný deň pred prestávkou, dalo sa očakávať, že viacerí adepti na celkové víťazstvo budú chcieť využiť túto možnosť a získať na súperov pár sekúnd. 

Dnešnú etapu mohli vyhrať cyklisti z celodenného úniku, ale aj práve kandidáti na zisk žltého dresu. Azda najväčším favoritom na zisk etapy bol Tadej Pogačar, ktorý v sobotu svojim súperom naložil poriadnu porciu sekúnd, až minút. Ani on však nie je nesmrteľný, a ak by zvolil defenzívnu stratégiu, jeho súperi by mohli chcieť získať zopár sekúnd naspäť. Hlavne Richard Carapaz, ktorý tak patril medzi favoritov dnešného dojazdu. V prípade úspechu úniku bude záležať, komu sa podarí do neho dostať. Záujem oň by mohli mať Michael Woods, Richie Porte, Miguel Ángel López alebo Julian Alaphilippe

Veľkou správou dnešného dňa boli odstúpenia Primoža Rogliča a Mathieu van der Poela. Druhý najlepší muž vlaňajšej edície sa rozhodol opustiť Tour pre zranenia spôsobené pádom v tretej etape, Van der Poel odstúpil z Tour, pretože sa chce pripraviť na olympiádu. Deviata etapa odštartovala desať minút po jednej hodine. Podobne ako včera, aj na začiatku dnešnej previerky cyklistom robilo vrásky na tvári daždivé počasie. Už na šiestom kilometri sa do úniku dostali Ballerini (Quick-Step) a Sweeny (Lotto). Úvod v pelotóne režíroval tím Israel Start-Up Nation
Lenže so situáciou neboli spokojní v tíme BikeExchange, pretože šprintérska prémia nebola ďaleko, stačilo vyliezť len na úvodnú horskú prémiu. Z tohto dôvodu zabrali, dvojčlenný únik dobehli a svojim tempom sa snažili dostať do problémov šprintérov. Úvodnú horskú prémiu tak vyhral Latour (Total Energies). Záujem o body a tiež účasť v úniku mal aj Alaphilippe (Quick-Step), ktorý sa snažil kopec druhej kategórie využiť na to, aby sa vzdialil z balíka, ale nepodarilo sa mu to. Už na vrchole Côte de Domancy (2,5 km - 9,4%) sa za pelotónom vytvorilo grupeto. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Grupeto sa stalo domovom pre Démara (FDJ), Cavendisha (Quick-Step), Greipela (Israel) alebo Merliera (Alpecin). Neboli to však iba oni, ktorí sa v prvom kopci ocitli za hlavným poľom. Kontakt stratili Thomas a Porte (obaja Ineos) a aj Froome (Israel). Na opačnom fronte sa v úniku zas ocitlo až 43 cyklistov. Boli v ňom aj Cháves (BikeExchange), Mollema (Trek), Martin (Cofidis), Fuglsang a Fraile (Astana), Quintana (Arkéa), Woods a Martin (obaja Israel), Mohorič (Bahrajn), Asgreen (Quick-Step), Latour (Energies), Higuita (EF) alebo Barguil (Arkéa). 
Tesne pred šprintérskou prémiou sa v čele osamostatnili TeunsColbrelli (obaja z Bahrajn), Alaphilippe (Quick-Step), Küng (FDJ), Matthews a Juul-Jensen (BikeExchange). V takomto zložení prišla šestka aj na šprinétskú prémiu, kde sa o plný počet bodov pobili Matthews a Colbrelli, vyhral Talian. Hneď po prémii sa šestka utečencov vrátila do početnej skupiny. Pelotón, v ktorom sa situácia už upokojila a začali v ňom pracovať cyklisti z UAE Team Emirates v tomto momente strácal na únik dve minúty. Thomas a Porte (obaja Ineos) sa do balíka vrátili.   
Čelo pretekov tvorili Kuss (Jumbo-Visma), Van Baarle (Ineos), Martin Woods (obaja Israel), Bernard, Elissonde Mollema (všetci traja z Trek), Alaphilippe, Asgreen Cattaneo (všetci traja Quick-Step), Konrad Politt (obaja z Bora-hansgrohe), Martin, Geschke Pérez (všetci traja z Cofidis), Guerreiro Higuita (obaja z EF Education), O’Connor (Ag2r), Barguil, Gesbert Quintana (všetci traja z Arkéa), Sweeny (Lotto), Küng (FDJ), Mohorič, Poels, TeunsColbrelli (všetci štyria z Bahrajn), Hamilton, Mezgec, Juul Jensen Matthews (všetci štyria z BikeExchange), Fuglsang, Aranburu Fraile (všetci traja z Astany), Latour, De la Parte Doubey (všetci traja z TotalEnergies), Meintjes (Wanty Gobert), Bonnamour, PacherRolland (všetci traja z B&B Hotels-KTM). 
Situácia vpredu nebola ideálna a preto viacerí pretekári skúšali útočiť. Na chvíľku sa osamostatnil Colbrelli (Bahrajn), neúspešne. Potom to skúšali Quintana (Arkéa), Fraile (Astana) a Woods (Israel). Ani toto trio si nevytvorilo výraznejší náskok. Úspešnejší bol líder bodkovaného dresu, ktorý v stúpaní Col des Saisies (9,4 km - 6,2 %) nechal všetkých utečencov za sebou a každým metrom získaval k dobru zopár sekúnd. Stíhať sa ho vydali opäť Quintana a Woods, ktorým robili spoločnosť Higuita (EF) a O’Connor (Ag2r). 
- reklama -
- reklama -
Quintana (Arkéa) dobehol Poelsa (Bahrajn) ešte pred vrcholom druhej prémie a obaja cyklisti zviedli bitku o body. Bodkovaný muž si prvé miesto postrážil a pripísal si na konto desať bodov. Trio prenasledovateľov prišlo na vrchol o dvadsať sekúnd neskôr. Nasledoval zjazd, v ktorom Quintana chvíľku jazdil v čele sám, ale po pár minútach sa k nemu pridali Hamilton (BikeExchange), Higuita (EF) a O’Connor (Ag2r). Poels (Bahrajn) a Woods (Israel) si v zjazde až tak neverili.
Vedúce kvarteto začalo liezť na kopec Col du Pré (12,6 km - 7,7 %), na vrchole ktorého bolo v ponuke dvadsať bodov. Krátko potom ako sa cesta preklopila do hora sa dopredu vrátil Woods (Israel). Tiež Poels (Bahrajn) bol na pár sekúnd súčasťou prvej skupiny, lenže sily mu dochádzali a preto si vystúpil z úniku. Päťka vpredu sa stále vzďaľovala skupine prenasledovateľov a tiež pelotónu. Z neho vypadol Van Aert (Jumbo). Do cieľa chýbalo prejsť ešte skoro polovicu etapy. 
Strata hlavného poľa bola už viac ako sedem minút. Radosť z toho mohol mať O’Connor (Ag2r), pretože v celkovej klasifikácii strácal na Pogačara (UAE) osem minút a trinásť sekúnd. Dnes preto nemusel uvažovať iba o zisku etapy, ale tiež si mohol výrazne polepšiť v celkovej klasifikácii. Približne tritisíc metrov pred vrchom Col du Pré si z úniku vystúpil aj Hamilton (BikeExchange). Dostatok energie mal Quintana (Arkéa), ktorý skúsil zaútočiť. Prvýkrát mu to nevyšlo, druhýkrát bol úspešnejší. Prišiel si po dvadsať bodov a ujal sa vedenia v horskej súťaži. 
Z Col du Pré viedlo iba krátke klesanie, Quintana (Arkéa) do neho vstúpil o desať sekúnd skôr ako jeho najbližší súperi. Higuita (EF Education) a O’Connor (Ag2r) si doskočili ku Kolumbijčanovi, Woods (Israel) bol v zjazde opäť opatrnejší a pod štvrtým kopcom mal manko už celú minútu. Podmienky na ceste boli veľmi ťažké, pršalo a cesta bola poriadne mokrá. Ani teplota vzduchu nebola vysoká. Svedčil o tom fakt, že ešte pred začiatkom stúpania Cormet de Roselend (5,7 km - 6,5 %) sa Quintana prezliekol a dal na seba bundu. Potom sa mohol znovu venovať cyklistike. 
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Na predposlednom hodnotenom kopci sa neudiali žiadne dramatické zmeny. Trio cyklistov vpredu vyliezlo na vrchol pokope, ďalšiu horskú prémiu vyhral Quintana (Arkéa), ktorý si tak definitívne zabezpečil prvé miesto v horskej súťaži pred dňom voľna. Na malý okamih sa O’Connor (Ag2r) obliekol do žltého dresu, pretože náskok vedúcej skupiny pred pelotónom bol osem minút a dvadsaťtri sekúnd, teda virtuálne bol v žltom o desať sekúnd. Potom však už zabralo aj zoskupenie UAE Team Emirates a postupne začali ukrajovať z náskoku utečencov.  
Pokoj zbraniam však nepanoval dlho. Už v klesaní z Cormet de Roselend sa predviedol Higuita (EF Education), ktorý na mokrej ceste veľmi málo používal brzdy a odletel od svojich konkurentov. Quintana (Arkéa) sa ho snažil držať zubami a nechtami, síce kontakt stratil, ale hneď na začiatku posledného kopca svojho krajana dobehol. O’Connor (Ag2r) vôbec neriskoval a nakúpil celú pol minútu. Menšiu športovú tragédiu si v pelotóne prežil McNulty (UAE), ktorý viedol hlavnú skupinu, ale v klesaní sa obzeral, vyšiel mimo cestu a ochutnal trávu. 
V údolí pod Montée de Tignes (21 km - 5,6 %) O’Connor (Ag2r) zabral a vrátil sa naspäť do hry o etapu. Pod posledným stúpaním sa opäť ujal priebežného vedenia. V čele tak opäť figurovala trojica cyklistov, okrem Austrálčana aj Quintana (Arkéa) a Higuita (EF Education). Skupina prenasledovateľov, ktorú stále tvorilo desať jazdcov, strácala už viac ako štyri minúty, Martin (Cofidis), Konrad (Bora-hansgrohe) alebo Barquil (Arkéa) už boli prakticky bez šance zabojovať o etapové prvenstvo. 
O’Connor (Ag2r) si uvedomoval ako blízko je k žltému dresu a v záverečnom kopci sa vôbec nešetril. Už na méte 22 kilometrov pred cieľom začal diktovať vysoké tempo, Higuita (EF Education) s ním dokázal držať krok, ale Quintana (Arkéa) už nie. Posledný menovaný však mohol byť spokojný, pretože vedel, že o bodkovaný dres už nepríde. To Pogačar (UAE) už nemohol zostávať v pokoji a rovnako jeho tím. Jeho domestici už išli vysoké tempo, poriadne vyselektovali hlavnú skupinu, v ktorej zostalo do tridsať cyklistov pred záverečným stúpaním. 
Situácia v úplnom čele zostávala rovnaká, O’Connor (Ag2r) a Higuita (EF Education) spolupracovali. Stále ich chýbalo vyliezť viac ako 17 kilometrov. V skupine prenasledovateľov sa pár cyklistov ešte nezmierilo so svojim osudom. Martin (Cofidis), Konrad (Bora-hansgrohe), Cattaneo (Quick-Step), Bonnamour (B&B), Guerreiro (EF Education) a Colbrelli (Bahrajn) zabrali a stiahli minútu zo svojej straty. Ostatní štyria členovia tejto skupiny si z nej vystúpili. 
Možno aj skutočnosť, že šestica prenasledovateľov zvýšila rytmus a začala sa rýchlo približovať prispela k tomu, že O’Connor (Ag2r) odpáral aj druhého kolumbijského súpera. Presne na méte 17 kilometrov od pásky preradil na väčší prevod a Higuita (EF Education) na zmenu tempa nedokázal odpovedať. Nepríjemnosti musel riešiť Martin (Cofidis), ktorý stratil kontakt s druhou skupinou, pretože pre technické problémy musel vymeniť celý bicykel. Pár sekúnd na to bol naspäť v hre. 
Pelotón ťahal Formolo (UAE) so svojou typickou grimasou. Nachádzalo sa v ňom 25 cyklistov, okrem Pogačara aj Lutsenko (Astana), Urán (EF Education), Vingegaard (Jumbo), Carapaz (Ineos), Mas (Movistar), Gaudu (FDJ), Bilbao (Bahrajn), Paret Peintre (Ag2r), Teuns (Bahrajn), Nibali (Trek), Castroviejo (Ineos), Thomas (Ineos), Izaguirre a Fraile (obaja Astana), Rolland (B&B), Valverde (Movistar), Stuyven (Trek), Majka (UAE), Madouas (FDJ), Barquil (Arkéa), Cosnefroy (Ag2r) a Costa (UAE).  
O’Connor (Ag2r) sa blížil do cieľa a stále sa pohyboval na hranici možnosti obliecť sa do žltého dresu. Za ním sa už začalo pretekať. Akonáhle šestica prešla okolo Higuitu (EF Education) sa zdvihol Cattaneo (Quick-Step) a odskočil od svojich súperov. Krátko na to predbehol Quintanu (Arkéa). Zmena stráži nastala aj v poriadne preriedenom pelotóne, kde pomocnú ruku UAE Team Emirates prišli dať pretekári z tímu Ineos Grenadiers. Strata favoritov totiž bola stále okolo osem minút.
Ben O'Connor (© A.S.O. / Pauline Ballet)
Doslova hrdinský výkon dnes podal Ben O’Connor, ktorý v záverečných troch kilometroch už nič nepokazil. Zvíťazil na poslednej horskej prémii, pár metrov pred ňou sa pozdravil so športovým riaditeľom svojho tímu. Následne sa objavil na cieľovej rovinke, kde mohol osláviť doposiaľ svoj najväčší úspech v profesionálnej kariére. Hneď pri premiére na Tour de France získal etapu a výrazne si polepšiť v celkovej klasifikácii. Posunul sa na druhé miesto a naplnil svoje predsavzatie, ktorým bolo dostať sa do Top 10.  
Druhé miesto v etape získal Mattia Cattaneo, ktorý sa takmer celý deň pohyboval v skupine prenasledovateľov. Šetril sily do záverečného stúpania, v ktorom sa mu podarilo predbehnúť všetkých účastníkov prvej skupiny, až na toho najsilnejšieho. Tretie miesto vybojoval jeho krajan Sonny Colbrelli, ktorý si tak prišiel po pätnásť bodov do bodovacej súťaže. Colbrelli bol ďalším hrdinom dnešného dňa, vyhral šprintérsku prémiu a v druhej polovici etapy dokázal držať krok s oveľa lepšími vrchármi. Stal sa z neho najvážnejší kandidát na zisk zeleného dresu. 
Ani Tadej Pogačar sa v závere nešetril. Asi na méte dve a pol kilometra pred koncom horskej prémie sa zdvihol a opäť demoštroval svoju silu. Na súboj ho totiž vyzval Richard Carapaz, ale nebol úspešný a keď už bol na limite, Pogačar pokračoval a ušiel všetkým svojim súperom. Ubránil tak žltý dres a zajtra si môže oddýchnuť. Iba Rigoberto Urán sa snažil urobiť niečo, ale po chvíľke bojovania si aj on sadol na bicykel a snažil sa limitovať svoje straty. Urán, Richard Carapaz, Enrico Mas a Jonas Vingegaard finišovali o pol minúty neskôr za Slovincom. 
Dnešná etapa opäť napísala niekoľko príbehov. Medzi tých, ktorí dnes definitívne stratili možnosť vyhrať žltý dres patrí Wout van Aert. Belgičan si vystúpil z pelotónu už v polovici etapy a do cieľa prišiel s gigantickou stratou. Ani Alexej Lutsenko nebude dnes zaspávať pokojne, pretože mu v úplnom konci došla šťava a jeho súperi to využili. Lutsenko na posledných troch kilometroch stratil minútu a pol za Pogačarom a celú minútu za ostatnými favoritmi. Ďalšie výraznejšie zmeny táto etapa nepriniesla. 
Deviaty deň na Tour bol zaujímavý tiež z hľadiska horskej súťaže. Nairo Quintana odhalil svoje plány a dnes zbieral jeden bod za druhým. Nakoniec sa stal novým lídrom v súťaži o kráľa hôr, a aj keď nakoniec etapu vyhrať nedokázal, v cieli mal dôvod na radosť. Jeho najväčšími súpermi v boji o bodkovaný dres sa zdajú byť Michael Woods, ktorý na Quintanu stráca osem bodov a možno aj Wouter Poels, ktorý ma po deviatich etapách 39  bodov. Ben O’Connor a Sergio Higuita sú tiež stále v hre, ale Austrálčan už pred etapou avizoval ambíciu v celkovej klasifikácii.   
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
Nedeľu zvládol aj Peter Sagan. Síce sa v úniku neobjavil a nezískal tak žiadne body do bodovacej súťaže, do cieľa prišiel v limite a zajtra môže načerpať potrebné sily do zvyšných dvoch týždňov. V boji o zelený dres mu patrí ôsme miesto so ziskom 72 bodov. Z hľadiska bodovacej súťaže sa dnes situácia trošku zdramatizovala. Mark Cavendish ubránil zelený dres, ale Michael Matthews a najmä Sonny Colbrelli sa ku nemu priblížili. Posledný menovaný skresal svoju stratu o celú polovicu. Mimo hry sú Arnaud Démare a Bryan Coquard, pre ktorých sa Tour skončila.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Bena O’Connora (víťaz)
"Je to veľký krok v mojej kariére, splnil sa mi sen. Dokázal som sám sebe, že na to mám. Chcel by som sa poďakovať členom môjho tímu a všetkým, čo mi držali palce v Girone i Austrálii. Bola to bláznivá etapa v náročných podmienkach. Pred štartom som nemyslel na to, že by to dnes mohlo vyjsť. Pred záverečným stúpaním som mal obavy, aby mi Kolumbijčania neušli, no dokázal som ísť stále vo vysokom tempe a odpútať sa od nich. Na cieľovej páske mnou lomcovali veľké emócie. Vyhrať etapu na Tour, to je veľká vec."
Vyjadrenia ďalších aktérov etapy vyjdú vo večerných hodinách...
Výsledky etapy
1. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 04:26:43 120
2. CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick-Step 05:07 50
3. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 05:34 25
4. MARTIN Guillaume Cofidis 05:36 15
5. BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM 06:02 5
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 06:02
7. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 06:34
8. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 06:34
9. MAS Enric Movistar Team 06:34
10. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 06:34
111. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 31:37
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 34:11:10 25
2. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 02:01
3. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 05:18
4. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
5. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:33
6. MAS Enric Movistar Team 05:47
7. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 05:58
8. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 06:12
9. MARTIN Guillaume Cofidis 07:02
10. GAUDU David Groupama-FDJ 07:22
98. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 01:24:55
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 168
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 130
3. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 121
4. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 102
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 99
6. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 99
8. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 72
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 50
2. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 42
3. POELS Wout Bahrain Victorious 39
4. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 24
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 22
6. MARTIN Guillaume Cofidis 14
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 34:11:10
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
3. GAUDU David Groupama-FDJ 07:22
4. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 11:54
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 44:01
6. MADOUAS Valentin Groupama-FDJ 56:50
Všetky prémie na trase etapy:
2 20 125,3 km - Côte de Domancy: dĺžka 2,5 km; sklon 9,4 % (5-3-2-1)
sprint-20 112,2 km - PRAZ-SUR-ARLY (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
1 20 95,5 km - Col des Saisies: dĺžka 9,4 km; sklon 6,2 % (10-8-6-4-2-1)
hc 20 64 km - Col du Pré: dĺžka 12,6 km; sklon 7,7 % (20-15-12-10-8-6-4-2)
2 20 51,6 km - Cormet de Roselend: dĺžka 5,7 km; sklon 6,5 % (5-3-2-1)
1 20 1,9 km - Montée de Tignes: dĺžka 21 km; sklon 5,6 % (10-8-6-4-2-1)
ciel Cieľ - TIGNES (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po prvej horskej skúške čaká pretekárov prvý horský výstup. Po sobotňajšej previerke sa do žltého dresu obliekol Tadej Pogačar a napriek komfortnému náskoku v GC sa musí UAE Team Emirates pripraviť na náročné etapy, ktoré strávia na čele pelotónu. Pre celé zoskupenie je to nová situácia, pretože vlani si Slovinec vybojoval celkové víťazstvo až v predposlednej etape. Včera predviedol ďalší skvelý výkon aj Alexej Lutsenko, ale dnes stojí pred Kazachom ešte ťažšia výzva. Ak zvládne záverečné stúpanie, ktoré má viac ako dvadsať kilometrov, v spoločnosti favoritov, budeme ho môcť definitívne zaradiť medzi ašpirantov na celkové poradie. Jeho kolega Jakob Fuglsang včera prežil zlý deň, ale Dán naďalej patrí medzi skvelých vrchárov a teraz sa môže zamerať na etapový triumf, alebo pomôže Lutsenkovi. 
Ďalšia veľká skúška čaká na Jonasa Vingegaarda. Mladík zatiaľ predvádza skvelé výkony, no v jeho neprospech hovorí slabšia podpora od spolujazdcov. Primož Roglič ani Steven Kruijswijk nejazdia v dobrej forme a Jumbo má stále v poradí aj Wouta Van Aerta. Ten nie je zvyknutý jazdiť na Grand Tour na celkové poradie a dnes sa to môže prejaviť. Len sekundu za Vingegaardom sa nachádza Richard Carapaz. V prospech Ekvádorčana bude hrať fakt, že po včerajšku sa stal jediným lídrom Ineosu, nakoľko zraneniami poznačený Geraint Thomas neprešiel ani cez prvý kopec a Richie Porte od začiatku Tour len nakupuje minúty. Na druhej strane, víťaz Gira z roku 2019 môže doplatiť na to, že v predchádzajúcich etapách jazdil útočne a nevyťažil z toho žiadnu časovú výhodu. Zatiaľ nenápadne prechádza tohtoročnou Tour Wilco Kelderman, ktorému by mal profil etapy vyhovovať a jeho kolega Emanuel Buchmann by zas mohol zabojovať o etapový triumf. V Movistare je jasným lídrom Enric Mas a Miguel Lopéz by v prípade, že by sa zapojil do úniku, mal patriť medzi hlavných favoritov na víťazstvo. Domáci fanúšikovia budú fandiť Gauduovi a do Top 10 sa po včerajšku dostal aj Pello Bilbao. Celý tím Bahrain - Victorious jazdí v skvelej forme po víťazstvách Mohoriča a Teunsa, ale Bilbao môže doplatiť na únavu z Grand Tour. Včera sa do poradia vrátil Henao, Guillaume Martin alebo Paret-Peintre a ich prvoradou úlohou bude nestratiť získaný čas. 
Po včerajšku sa rozšíril zoznam pretekárov, ktorí vypadli z GC a môžu tak bojovať o etapu. Okrem už spomínaných Buchmanna, Fuglsanga či Lópeza by o výhru z úniku mohol zabojovať aj Warren Barguil, ktorý sa v doterajšom priebehu Tour zatiaľ neukazoval. To isté platí aj o Danovi Martinovi a svoj včerajší výkon by mohol napraviť Bauke Mollema. V Cofidise by mohol o únik zabojovať Jesús Herrada, ak dostane voľnú ruku a nebude pomáhať G. Martinovi. Kvalitami na takýto profil disponuje aj Sergio Higuita a žiadnu akciu sme zatiaľ nevideli od Thomasa De Gendta. S priebehom Tour zatiaľ nemôžu byť spokojní v BikeExchange a to by mohol napraviť Esteban Cháves, ktorý včera stratil viac ako desať minút. Prokontinentálnu scénu by mohli prezentovať Pierre Latour, Quentin Pacher či Elie Gesbert. 
Krátky opis trasy etapy:
Na konci prvého týždňa je pripravená vyčerpávajúca alpská previerka. Na prvej horskej prémii sa nachádzajú dlhé úseky so sklonom jedenásť percent, ktoré môžu slúžiť na vytvorenie brejku. Col des Saisies je nepravidelný kopec s pasážami na úrovni deväť percent a Col du Pré je najťažšie stúpanie celého dňa. V druhej časti tam neklesne sklon pod deväť percent a náročný úsek ešte umocní nasledujúci kopec Cormet de Roselend. Potom však budeme čakať na cieľový kopec tridsať kilometrov a všetka aktivita jazdcov na GC tak bude smerovať na Montée de Tignes. Dlhé stúpanie zavedie pretekárov do vysokej nadmorskej výšky, ale neposkytuje tvrdé sklony. Nepravidelný kopec začne úsekmi v okolí siedmich percent, ale v jeho polovici klesnú sklony na päť percent a miestami sa cesta vyrovná.  Najzaujímavejšia časť sa objaví osem kilometrov pred vrcholom s 1000-metrovou pasážou s prevýšením cez deväť percent. Potom až do cieľa vedú 6-percentné sklony a tesne pred vrcholom cesta vyskočí na necelých deväť percent. Na vyčerpávajúcom stúpaní nebude ľahké vytvoriť veľké rozdiely medzi najsilnejšími vrchármi, benefity zoberú cyklisti s najsilnejšou akceleráciou v kopci.
zprofil etapy
profil záverečného kopca (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 14:10 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Caky (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 13:52:40
Sagan za se nic na premii škoda
Met (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:01:58
Zraneny
Imro (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 13:52:49
Sony na paradu ????
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:01:05
Sony super, prajem mu to oveľa viac ako MM, ktorý očividne skúšal špinavý manéver.
Rtz (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:02:06
Kde je Peter?
Pacho (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:04:34
Mam takeho tušáka ze Peťo dnes odstúpi.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:04:37
Dajte už Peťovi pokoj, je vidieť, že ho Tour nebaví (aj v rozhovore pred Tour tvrdil, že je to pre neho povinnosť). Je tam, lebo tam musí byť. A zranené koleno by obmedzovalo aj mutanta z Holandska
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:07:21
Mimochodom Peťo je v skupine s Pogim, takže až tak zle na tom nie je
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:47:38
Tipujem, že vyhrá dnešnú etapu.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:57:29
Toto je slabota aj na Trolla. Musíš sa viac snažiť.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:37:03
Tak dobre :
Vyhrá dnešnú aj zajtrajšiu etapu
edko (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 10:14:26
Ty si určite v živote svojim pričinením nič nevyhral a to ťa serká ...
Ale dnes by si to mohol skúsiť ...
Je voľný deň
nina (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:12:59
Saganovi zelený dres ušiel už v prvých 3 etapách, keď v cieli vôbec nebodoval a na prémiách len symbolicky. Získal veľkú stratu a bez ohľadu na to, či Cav dokončí alebo nie, sú pred ním iní, silnejší. Posledné 3 dni sú toho dôkazom. Pravdepodobne sa bude sústreďovať na nejakú etapu a zrejme tour ani nedokončí.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:15:34
Nebodoval, lebo ho Ewan zhodil. Bez toho by to bolo teraz úplne iné.
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 14:50:55
Čo tu všetci narabate stým zeleným dresom? Vôbec to nemal ako prioritu túto tour,bol by to ako bonus keby ho získal, hlavné je pokúsiť sa vyhrať dáku etapu.Rekord v dresoch je už aj tak prekonaný tak čert ho ber
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:35:42
Zelený dres má najväčšiu hodnotu na TdF, tak preto je tak často spomínaný.
edko (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 10:16:48
A ty tu máš ďaľeko najmenšiu.
jano (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 15:43:00
A KTO ROZHODUJE O TOM ČI PôJDE NA PRETEK ALEBO NEPôJDE AKA ZAŤAŽ??? KTO ROZHODUJE O TOM ČI BUDE ALEBO NEBUDE PRETEKAŤ ??? KTO HO PLATI ???? CO SÚ TO AKE VYMYSLI ???? TO AJ VY POVIETE V ROBOTE ŽE STE SI UDREL S KLADIVOM PO KOLENE A POVIETE DRBOL SOM SI PO KOLENE LEBO JE TO PRE MNA ZAťAž A PRITOM STE PLATENY S POMäDZI VšETKYCH PRETEKAROV NAJLEPšIE ???? TO INÝ NIKDY NEMAL PAD JE TO JEHO ZAMESTNANIE A NIE VAŠE ON JE ZA ODVEDENÍ VYKON PLATENÍ A NIE VY TAK PRETO POKIAL JE NA PRETEKOCH BY MAL JAZDIŤ A NIE SA NECHAT VYVAŽAŤ
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:00:59
Slovensky nevieš , caps lock používať nevieš , ale o Saganovi mudruješ. Ty ho neplatíš, tak tu nerev.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:06:34
Momentálne zarába najviacej Froome, a ten napr tento rok nemá žiadne víťazstva,, Sagan ma, a to mal aj Covid na začiatku sezóny, aj to ho môže doteraz limitovat, o syndróme po Covide asi viacerí neveria, ale je. Plus pred par dnami mal pád, a vieme ze pády majú aj ostatní jazdci. Co napr taký Thomas,, Roglic, tiež jazdia vzadu a nikto ich takto nehejtuje ako Sagana. Teda Roglic už odstúpil.
Caky (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:10:29
Drz pysk
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:08:08
Co tak agresivne? Klidek
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:13:21
Peter nema taku formu aby bojoval o zeleny dres tento rok. A je vidiet ze ho tour ani nebavi ved aj to sam pred tour povedal ze to je pre neho uz skôr povinnost... A este mal pad a je po covide a uz ma inde podpisanu zmluvu. Mne by vôbec neprekazalo keby nechal tour tak a dal sa radsej do poriadku a pripravil sa na roubaix a ms to ma väcsiu cenu ako zeleny dres alebo jedna etapa na tour...
yor (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:49:17
Ja to vidím tak isto.
sentry (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:28:37
A Vies koho berie so sebou? Ossa?
ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:03:39
Vraj iba svojho brata a Maroša masera. Pokial mam spravne info...
Mario (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:10:55
A kde podpisal ?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:07:29
To sa ešte nevie, ale najviac sa hovorí o TE.
luban (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 16:48:24
https://www.cyklonews.sk/zonneveld-sagan-total-energies/
Kbkb (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 15:59:49
Jano daj si poldeci a nemudruj.
KB (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:49:52
Limit okolo 30 minút bude dnes pre viacero pretekárov problém.
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 16:59:43
Na ČT vravel akurát že 40-42 minút
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:13:55
Peter by mohol ešte niekedy vyhrať bodovačku na Vuelte, aby skomompletizoval. Možno sa v novom teame znovuzrodí. Už sa vie, kde by mal ísť? Niekto tu spomínal UAE a Total Direct Energy.
Barbar Onan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:11:24
Prestupy aa oficialne zverejnuju az po 1.auguste, dovtedy mozeme len spekulovat... UAE,Movistar, Direct Energie, Ineos...
shady (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:58:15
hlavne nech niekam prestupi nemozem uz kukat natu trápnu boru s nulovou pomocou
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 20:59:45
Súhlas na 100 percent !!!
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 05:55:48
Isto to bude tym ktory jazdi Specialized.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 17:50:47
Pogacar ich strasne masakruje, to je rozdiel 2-3 tried. Sonny bojovnik na pohladanie.
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:00:41
Colbrelli šiel ozaj parádne ten má toho roku asi životnú formu,otázkou je či sa mu oplatilo žmýkať sa kvôli pár bodom
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:04:23
Mozno sa len nechcel vozit dlho v tej zime a dazdi:)))))
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 20:09:32
on sa vie takto hecnúť raz za čas
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:03:07
Skupina s Cavom a Julienom stráca momentálne 41 minút a limit je 42. Ešte to majú pár km na vrchol kopca. Demare je out, ak ho nezvezie auto.
r (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:11:42
No podla oficialnej stranky je linmi 37min 21 s...
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:23:54
Tak si to dnes najlepšie vypočítal Greg Van Avermaet, ktorý prišiel + 37:15 :-) Cav 35:49
edko (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 10:32:49
Cav pred GFakA?
Asi sa vyštavil pri tom úniku, takýto časový rozdiel nemohol mať pod kontrolou, to už bolo asi z posledných síl.
V stredu je 2x mount Ventoux, tam sa ukáže, kto ešte bude schopný pokračovať.
Peter je veľmi odolný a aj trpezlivý. Ak ho neobmedzuje koleno, limity si postráži a prajem mu, aby to aspoň raz vyšlo - možno aj na Elyzejských roliach ;-)
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:04:05
Colbrelli je frajer ako Jalabert.
Ak sa nebude držať späť môže vyhrať zelený a bodkovaný dres zároveň.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:12:03
celý Bahrain Victorious je proste vo forme
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:01:19
Bodkovaný nehrozí.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:11:45
Tak divné veci sa nám dejú na tejto tour. To ani za čias Armstronga sa také nediali. Šprintér v horskej etape na treťom mieste....to už čo je? Znovuzrodenie mŕtvoly Cavendisha, Pogačar dá 5 minút zvyšku.....no neviem neviem. Každopádne je to zaujímavé.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:17:25
presne tak, je to zaujímavejšie sledovať, ale aj najpodozrijvejšie za posledných 10 rokov... Colbrelli bol vždy jeden z odolnejších šprintérov, ale takéto hory nezvládal nikdy... snáď má len životnú formu ako vačšina jeho tímových kolegov momentálne...
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:25:53
Sonny vyhral pred 2 týždňami talianský majstrák, čo tiež nebola zrovna placka pre šprintérov
Caky (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:27:28
Skutocne cely rok colbreli predvadza vybornu formu v horach a demar limit ko
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:32:50
O to menej sa mu darí v šprintoch. Asi zmena tréningu a zameria sa na ardénsky klasiky.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:41:08
práveže v šprintoch sa mu darí tak ako aj predtým
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:46:33
Na tejto Tour bol v šprintoch jediný raz v TOP 10, na piatom mieste a myslím, že toto 3. miesto z Álp už do konca Tour v šprinte neprekoná.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:04:06
Colbrelli nikdy nebol konzistentný a mal problémy aj z pozičnou jazdou, preto aj tento rok v tých tlačeniciach sa vyššie nedostal, veď aj Sagan mal problémy sa tam dostať do ideálnej pozície... jeho najlepšia tour bola v roku 2018 keď bol 2 krát druhý za Saganom, a aj vtedy to bolo raz v šprinte do kopca a raz keď Gavíria padol v poslednej zákrute a už to bol netradičný šprint malej skupiny... na rovinatých etapách podobne ako Matthews nikdy nežiaril, aj keď ten je tam o niečo konzistentnejší ako Sony... ešte tento rok ukáže, že vie končievať v top 10 keď má pozíciu.
shady (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:56:52
ja sa colbreliho neobavam v sprintoch nema na petra skor matthewsa sa obavam ten vie obcas aj v sprintoch zavarit a samozrejme stary cavendish na podpornych latkach tiez bude oriešok
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:19:19
Sonny včera aj dnes MM vyškolil na prémiách ako malého chlapca, na čistú rýchlosť je očividne lepší, len sa nevie nalepiť na Peťove koleso tak dobre ako MM v dojazdoch etáp:-))))))
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:31:43
Colbrelli určite nie je rýchlejší ako Sagan
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 22:13:51
Colbrelli je momentálne podobne rýchly ako Sagan, a teda vie ho aj poraziť, ale z dlhodobého hladiska bol Sagan vačšinou o niečo rýchlejší
asdf (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:34:35
colbrelli nie je sprinter
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:29:40
Tak dnes Merlier, Demare a Coquard out. Peter má dobrú šancu vyhrať konečne na Champs Elyssee
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:42:34
Cavendish je stále v hre...
cyklofan (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 18:48:16
Ale 3-týždňový etapák nešiel 3 roky. Zatiaľ ma udivuje, ale jeho dojazd do Paríža vidím na 30%.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:11:04
ale je v "zázračnom" quickstepe, takže do Paríža sa na 90 percent dostane
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:47:26
Ešte sa nestalo, aby cyklista, ktorého doktor sa volal Jose Ibarguren, mal kondičné problémy. Ak sa nezraní, do Paríža dôjde a aj tam vyhrá.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:33:56
Martin Svrček po včerajšom druhom mieste na medzinárodných pretekoch vo Francúzsku, pripisuje dnes víťazstvo, a teda zdoláva aj francúzskeho majstra z AG2R U19.
Roman (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:00:49
Ja mam informacie, ze bol v casovke na 8,7 km stvrty, 51 sekund za Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team. Ale aj tak pekny vysledok
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:28:43
Na firstcycling majú chybu. V časovke bol včera druhý a dnes vyhral z úniku. Môžeš si to overiť na FB alebo Instagrame Team Franco Ballerini.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:39:15
https://www.pistoiasport.com/team-franco-ballerini-martin-svrcek-conquista-il-suo-dodicesimo-successo/
imro (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 22:26:12
tiez dopuje?
Elbis (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 19:43:09
Každopdádne skvela Tour. Cav opat superstar ako v minulosti kde už vedenie Tour vyhlasilo že pomenuje po nom jednu etapu.
No Rogliča je škoda tento rok a Sagan v podstate nesklamal kedže nikto od neho nečakal že bude porážať o 2 lvl lepších cyklistov.
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:08:33
Na com šlape corbrelli? Šprinter v takejto horskej etape na treťom mieste?
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:24:01
Človek s úžasom sleduje tieto názory..
Sagan spadne, má klboku reznu ránu, hematon o rozlohe výpletu tenisovej rakety, koleno veľmi silno náraze e a Vy tu perlite!!!
Kto ste bikovali s nárazeným kolenom?
Je zrejmé že sa prémiam a nástupom v zlom počasí posledných 2 etáp vyhol zámerne. S prehľadom dnes odjazdil ťažkú etapu bez plytvania. Zajtra voľno a nasledovný deň by už mal vyskúšať naplno. Dojazd v top 3 a jednu etapu až dve ešte vyhra.
Klidek, on vie co robí a hlavne bez emooociiii.....
Ivo K (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:40:51
Konečne rozumný postreh,Peťa nech nikto nezatracuje,on uz dokazal.a urobil veľa.Este tento rok MS a ma odrobene.
Roberto 76 (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 21:52:22
Dobre si to napísal. Tiež si myslím to iste!!
Tatko (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 22:10:58
Drogy alebo si si vytvoril v hlave rozpravku ?
Sagan je už mrtve meno. Ten nemá na to aby konkuroval uz ani domestikom. Jeho šťastná hviezda skoncila keď mohol dosahovať výsledky keď nemal v tej dobe konkurenciu. Keby v tej dobe bol ART, POEL ....tak Sagan nula bodov.
Stači sem tam pozerat aj anglicky eurosport a tam to pekne porovnavaju a jednoznacne experti hovoria ze Sagan by ani v najlepsich rokoch nemal na týchto dvoch
Ak1n0m (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 22:21:43
keby, keby
Aert bol so Saganom na P-R, veľa toho nenamútil keď Sagan vyhral. Skús tú o červenej čiapočke....
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 22:40:40
pre Sagana bolo práve to nevýhoda, že vtedy nebol aspoň ešte niekto, kto by bol rovnako dobrý ako on, lebo vďaka tomu všetky sa všetky tímy sústredili len na Sagana a nechceli s ním spolupracovať, len velmi málo ludí áno... Quickstep jazdil proti nemu neustále... ak by tam bol vtedy Van der Poel alebo Van Aert, tak by mohli ostatným jednoduchšie spolu uniknúť ako to teraz oni dvaja možu robiť ešte aj s Alaphilippom a konkurencia nemá nárok... Sagan taký luxus nemával, mohol mať viac úspechov na klasikách, niečo by aj prehral samozrejme ale aj vyhral... MvDP a Van Aert už ukázali na klasikách, že nie sú neporazitelní...
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:14:40
Sagan je mrtve meno, to kde si nabral? Jak keby uspešný športovci, nemožu mat horšie TDF, Vtedy ked Sagan jazdil mal iných superov, a tiež dost dobrých Spartacus, GvA atd. A stále preteká Sagan, a ked nie teraz, tak ešte inokedy prekvapi pochybovačov, trollov atd.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:11:03
Konečne rozumný názor, ale na TDF, ešte uvidíme ako Peter, a ked nie na TDF, tak na konci sezony, alebo dalšiu sezonu, nás ešte prekvapí.
Nika (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 03:43:48
Mne už je aj trápne za niektorých. Obhajujete tu neobhájiteľné. Príde mi to ako keď niekto to hodil vo voľbách Matovicovi potom sa sklamal vie že to uz mu to nikdy aj tak nehodí ale aj tak ho bude na internete zastávať a písať aký je on stále najlepší ????.
Dve veci sú isté a to že Matovič je blbec aký tu ešte nebol a že Sagan nemá už na najlepších. Možno sa mu počas roka ešte podarí 1 či dva krát vyhrať dáku druhotriednu etapu. A on dobre vie že to bude úspech aj to
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:18:04
Načo sem pletieš politiku, politika. A Sagan možno teraz nemá na najlepších, ale ešte prekvapí pochybovačov ako napr ty a nevyhraje len druhotriednu etapu.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 05:56:11
Nika, prepáč ale tento tvoj príspevok je trosku od veci. Co tu pleties politiku.. Máš osobnú frustráciu, alebo Ti nevychádzajú v osobnom živote veci podľa vlastných predstáv? To nie je na vine žiadny politik, ale ty SAMA!
A k Petovi len toľko, že keď by čítal tieto príspevky tak by sa aspoň dobre zasmial..
Ver tomu, že ak bude zdravotné ako tak fit, tak 1-2 víťazstva na tejto Tour ešte dá a zelený nie je vôbec stratený! Samozrejme musí byť zajtra fit. Musíme byť pozitívne naladení a nevybijat si osobnú frustráciu na fanúšikovskom fóre!
Milan Sako (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 13:23:34
No ja sa stotožnujem s nazorom Niky.
Ako môže niekto napisať že Sagan este môže vyhrať na TDF 2 etapy keď za celý rok vyhral len 2 etapy ? Ako môže vyhrat keď má problem sa držať so skupinkou šprinterov ktorí bez problemov prejdu kopec k vôli šprinterskej prémii ale Sagan jenoducho ten kopec nedá. ?
A s tou politikou sa presne trafila. Matovič zapričinil cez 12,600 životov a medzinárodnú hanbu.
pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 13:46:33
Za tento rok vyhral štyri etapy,vidno že nemáš prehľad,doštudovať a potom mudrovať.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 19:21:45
Najprv radšej prestuduj, kolko má tento rok Sagan vitazstiev. Sagan mal aj pád a aj preto tak jazdí. Plus odporučam potom toto prečítat: https://www.sportschau.de/newsticker/dpa-bora-bilanz-buchmann-wird-wertvoll-kelderman-auf-kurs-story100.html
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 19:23:04
https://www.ovb-online.de/sport/tour-de-france/tour-de-france-zwischenbilanz-von-bora-hansgrohe-buchmann-wird-wertvoll-kelderman-auf-kurs-zr-90842697.html?fbclid=IwAR0AZ2T5Pk7_ieZHDGj7sIKzBMBcJxNelWQSD1-Qgff3n3pMles_uYq1qqs
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 11:50:42
A ešte k odstúpeniu Peťa na Tour.
Naozaj ste tak naivní, že ak by Peto vyhodnotil, že je kaput, tak by pokračoval?
Chcel trochu oklepnut 2 naozaj ťažké etapy v zlom počasí plus riziko pádu v uprsanych etapách..
Nerozumiem príliš cyklistike rovnako ako Vy, ale predsa Bora, Lefevre, aj iné tímy poznajú Petove čísla (watty) a tie jasne hovoria, že Peto nie je na konci kariéry.
Ak by mág Lefevre mal info o poklese v číslach, tak by o Peťa už nezavadil. Sam sa vyjadril, že je to stále šampión bez tímovej podpory.
V hre je množstvo bodov v bodovácké, stačí ak jednu výhra a konkurenti budú umiestnenie 5+ tak sa situácia bude ihneď meniť. Samozrejme bude otázny zajtrajsi dojazd Cava po ťažkej vcerajsej etape... Plus ďalších veľa faktorov.
Sagan získal cyklámen, čo chcete ešte? To je teda prepadá, to áno.. Sme nenazrany a chamtivy a zaaavistlivyyy narod!!!

yor (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 14:11:37
Nikto nie je nenažraný ani chamtivý ani závistlivý, len vy niektorí na kritiku Sagana reagujete ako býk na červené súkno a ty ešte k tomu si bol voči Nike aj osobný. Faktom je, že Peter nemá formu už tri roky a tak logicky sú predchádzajúcimi úspechmi namlsaní fanúšikovia sklamaní.
Mimochodom ja si vždy rád prečítam tvoje príspevky lebo sú často fundované a k veci.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 19:28:32
Kritika sa dá napisat aj inak, a nie jak ako podaktorí, to že Sagan nemá najlepšie 3 sezony vieme, ale aj tak má vitazstvá, aj tento rok má 4 viatzstvá, až tak vysledkovo to zlé nie je. A Nika to napísala tiež dost....... Treba si uvedomit, že uspešný sportovec, može mat tiež horšie sezony, a najma zo zdravotných príčin.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 19:31:16
No môže sa stat že odstupi, možno sa uvidí, že ako druhý týžden, ale inak s ostatnými vecami čo si napísal aj suhlasím.
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 17:26:56
ak by to bolo na mojom rozhodnuti, peter by na tour nestartoval, v priebehu 11 mesiacov ide stvrte 3 tyzdnove preteky..., ak by mal pocit v ktorejkolvek etape, ze mu doslo, bez vahania nasadnut do auta, zeleny dres len vtedy ak mu pomoze aj nejaka nahoda inak len na etapove vitazstvo..
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 05.07.2021 20:33:49
Peter je bojovník a neraz to dokázal, neraz víťazstvom dal najlepšiu odpoveď hejterom a pochybovačom. Teraz je po páde, tak do kelu, čo čakáte, že bude vyhrávať ako zdravý v 23 rokoch. Evidentne sa chce rozlúčiť s BOROU na Grand Tour ako šampión hodný svojho mena, teda víťazstvom v etape. A možno ešte tajne dúfa v zelený, tá šanca predsa stále žije. Ale už najbližšie to treba dokázať v boji.
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 06.07.2021 06:20:40
Áno proti Nike som bol osobný, nakoľko si to žiaľ situácia vyžadovala. Ak niekto pletie aj do Cyklo fóra politiku týmto spôsobom, tak to už je problém. Mam pocit, že ľudia dakedy mudrovali len do futbalu, hokeja, politiky. Dnes už mudruju aj do všetkých sfér, pomaly aj do jadrovej fyziky.
Opakujem, Giro v podaní Sagana bolo na veľmi vysokej úrovni. Po páde je nemiestne kritizovať takýmto spôsobom, nakoľko pád určite veľmi ovplyvnil ďalšie Petove účinkovanie. Co ma spoločne výkonnosť, forma s pádom a momentálnu indispoziciou?
 
Náš eshop