TdF: Cavendish zvíťazil a vyrovnal rekord Merckxa, v Top 3 aj Mörköv a Jasper Philipsen

9.7.2021, 13:50 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Cavendish zvíťazil a vyrovnal rekord Merckxa, v Top 3 aj Mörköv a Jasper Philipsen
(© Deceuninck - Quick-Step Cycling Team / Getty Images)

tdf2020 banner update
13. 9.7. rovinata etapa ciel rovina Nímes > Carcassonne 220 km Cavendish
zprofil etapy
profil etapy, 1960 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Na konci pracovného týždňa čakala cyklistov ďalšia rovinatá etapa pre najrýchlejších mužov v pelotóne, kde už nefiguroval Michael Gogl (Qhubeka NextHash). Rakúšan si poranil koleno ešte v ôsmej etape a stal sa tak tridsiatym cyklistom, ktorý nepríde do Paríža. Dnešná etapa bola ďalšou príležitosťou pre Marka Cavendisha (Deceuninck - Quick-Step), aby vyrovnal rekord Eddyho Merckxa.
Do úniku sa vybralo trio, ktoré tvoril Omer Goldstein (Israel Start-Up Nation), Sean Bennett (Qhubeka NextHash) a Pierre Latour (TotalEnergies). Na horskej prémii Côte du Pic Saint-Loup (3,6%; 5,5 km) sa presadil Latour a získal jeden bod. 147 kilometrov pred cieľom mala vedúca skupina k dobru tri minúty a štyridsať sekúnd na balík, ktorý viedli zástupcovia tímu Deceuninck - Quick-Step Alpecin - Fenix.  
Po štyroch kilometroch dnešnej etapy mal pelotón v nohách už dvetisíc kilometrov. Ak by dnes z úniku zvíťazil Sean Bennett, pre niekdajšieho jazdca EF Education by to bolo prvé víťazstvo v jeho profesionálenej kariére. Ďalší člen úniku Omer Goldstein sa pred Tour de France stal majstrom Izraela v časovke a Pierre Latour v roku 2018 získal na Starej dáme biely dres ešte ako pretekár AG2R Citroën Team. 
Práve Latour bol najvyššie postaveným cyklistom v celkovom poradí spomedzi unikajúcich pretekárov. Pred etapou mu patrila 51. priečka. Po dvoch hodinách jazdy bola priemerná rýchlosť 44,5 km/h. Vedúca skupina mala pred sebou šprintérsku prémiu, na ktorej si mohol najrýchlejší muž v pelotóne polepšiť o trinásť bodov. Kvôli problémom so zadným kolesom musel meniť bicykel Iván García Cortina (Movistar). 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Športový riaditeľ tímu TotalEnergies Lylian Lebreton sa pre France Télévisions vyjadril, že v tímových plánoch bola účasť Anthonyho Turgisa v úniku, ale ten sa vraj ocitol na zemi. V úniku si pred prémiou nastúpil Bennett, ale Goldstein ho dostihol a získal dvadsať bodov. V pelotóne bol najrýchlejší Sonny Colbrelli (Bahrain - Victorious). Majster Talianska bol rýchlejší ako Michael Matthews (BikeExchange) a Michael Mörköv (Deceuninck - Quick-Step). 
Colbrelli sa v súťaži o zelený dres dotiahol na Jaspera Philipsena (Alpecin - Fenix), ktorý preťal prémiu za Mörkovöm. Mark Cavendish si polepšil o osem bodov. Vedúca skupina si udržiavala takmer trojminútový náskok. Pre Bennetta a Goldsteina to bola premiérová Tour de France, Latour sa na Starej dáme ukázal po štvrtýkrát. Mimochodom, v doterajšom priebehu francúzskej Grand Tour obišli bez pokuty štyri tímy - DeceuninckQhubekaLotto Soudal Cofidis
Dnešná etapa finišovala v meste Carcassonne, kde naposledy končila etapa na Tour v roku 2018 a z víťazstva sa vtedy radoval Magnus Cort (EF Education) ešte v drese Astany. Za tím Alpecin - Fenix sa na čele hlavnej skupiny otáčal Čech Petr Vakoč. 87 kilometrov pred cieľom klesol náskok vedúceho tria na menej ako dve minúty. Po troch hodinách pretekania bola priemerná rýchlosť 43,2 km/h. 
Narodeniny dnes oslavoval jeden z hlavných protagonistov včerajšej etapy Harry Sweeny (Lotto Soudal). Spomedzi známych tvári cestnej cyklistiky, ktoré ale nie sú na Tour, oslavoval aj Hugh Carthy (EF Education). Najlepším etapovým výsledkom jeho tímu na tohtoročnej TdF bolo tretie miesto Magnusa Corta zo siedmej etapy. 67 kilometrov pred cieľom vpredu zaútočil Bennett, ale ďalších členov úniku sa nezbavil. 
- reklama -
- reklama -
Veci sa začali diať aj v pelotóne, kde sa utrhol Philippe Gilbert (Lotto Soudal). Pridal sa k nemu Pierre Rolland (B&B Hotels), Kasper Asgreen (Deceuninck) a Petr Vakoč (Alpecin). Po chvíli bola táto štvorica dobehnutá. Vpredu pre zmenu zaútočil Goldstein a kým Latour si ho dolepil, Bennett chytil medzeru. V balíku došlo ku kolízii, po ktorej ostal na zemi Tim Declercq (Deceuninck - Quick-Step), Rafal Majka (UAE Team Emirates), Simon Yates (BikeExchange), Nacer Bouhanni (Arkéa Samsic), Sergio Henao (Qhubeka), Geraint ThomasDylan Van Baarle (2x Ineos), Victor de la Parte (TotalEnergies), Wout Poels (Bahrain - Victorious) aj Soren Kragh Andersen (DSM). Viacerí pretekári sa museli škriabať z kríkov späť na trať. Celkovo skončilo na zemi priblížne tridsať cyklistov. 
Najmä víťaz Vuelty z roku 2018 dlhšie ležal na zemi, ale napokon pokračoval ďalej. Medzitým si Goldstein Latour navzájom nastupovali a Bennett bol pohltený pelotónom. Pád si vyžiadal odstúpenie Rogera Klugeho (Lotto Soudal) a De la Parte musel byť ošetrovaný. V balíku sa snažil utrhnúť Jan Bakelants (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux), ale nebol úspešný. Vedúca dvojica si podala ruky a vrátila sa do balíka. 
Päťdesiat kilometrov pred cieľom sa viacerí pretekári, ktorí boli zasiahnutí pádom, vrátili. Neskôr zaútočil Quentin Pacher (B&B Hotels). Ďalším odstupujúcim pretekárom sa stal Simon Yates. Francúzsky vrchár bez profesionálneho víťazstva jazdil s polminútovým náskokom na hlavnú skupinu. Auto lekára vyhľadal Dmitriy Gruzdev (Astana). Mark Cavendish musel vymeniť bicykel a o chvíľu neskôr tak urobil aj Jasper Philipsen, ktorý dostal defekt.  
34 kilometrov pred páskou sa utrhol Jan Bakelants. Bicykel menil aj Rubén Fernández (Cofidis), deviaty muž UAE Tour z tohto roku. V pelotóne opäť udávali tempo zástupcovia Deceunincku. Tím BikeExchange prišiel o ďalšieho cyklistu, z bicykla predčasne zosadol aj Lucas Hamilton. Bakelants bol po siedmich kilometroch pohltený. Okrem „podlahárov" sa na čele pelotónu otáčali aj zástupcovia Bory.
- ponuka z nášho ehopu -
rusko satky 560x300
- ponuka z nášho eshopu -
22 kilometrov pred cieľom skončil na zemi Sergio Henao Carlos Barbero (2x Qhubeka). Obidvaja vyviazli z kolízie bez zranení. Sólová jazda Pachera sa skončila o tritisíc metrov neskôr a na čelo hlavnej skupiny sa naskladali cyklisti z Ineosu, ktorí chceli využiť bočný vietor. Defekt dostal Stefan Küng (Groupama - FDJ) a v balíku už nebol Julian Alaphilippe (Deceuninck) ani Chris Froome (Israel Start-Up). 
Cenu pre najbojovnejšieho jazdca dňa uchmatol Pacher. Mimochodom, pre dnešnú etapu bola ochranná zóna predĺžená na métu 4,5 kilometra pred cieľom. V záverečných kilometroch etapy viedli pelotón celky Cofidis AG2R Citroën. Do záverečného šprintu priviedol hlavnú skupinu Deceuninck Davide Ballerini sa pokúsil zaskočiť pelotón. To mu nevyšlo, ale v záverečnom šprinte zvíťazil jeho kolega Mark Cavendish a vyrovnal tak rekord Eddyho Merckxa
Skvelú prácu opäť odviedol Michael Mörköv, ktorý rozbehol šprint Cavendishovi a ešte vybojoval druhé miesto. Do Top 3 sa opäť dostal aj Jasper Philipsen. Štvrtý skončil Iván García Cortina a elitnú päticu uzavrel Danny Van Poppel (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux). Žltý dres bez problémov udržal Tadej Pogačar. Ani do prvej desiatky sa nedostal Michael Matthews Sonny Colbrelli
Prvá časť dnešnej etapy prebiehala v pokojnom tempe. Kľudný priebeh ale narušil pád, ktorý sa odohral 62 kilometrov pred cieľom a odstavil z Tour Rogera KlugehoSimona Yatesa Lucasa Hamiltona. Po dnešnej etape tak zostal kompletný iba UAE, Israel, Trek, Deceuninck, Cofidis, EF Education a TotalEnergies. Úniky Pachera ani Bakelantsa neboli úspešné a podľa predpokladov sa rozhodovalo v záverečnom šprinte. 
Skvelú prácu opäť odviedli muži z Deceunincku, ktorí pripravili pôdu na šprint Markovi Cavendishovi. Brit si poradil s Philipsenom aj Cortinom a vyrovnal rekord Eddyho Merckxa po 46 rokoch. Nezabránil mu v tom ani Jasper Philipsen, ktorý vybojoval už piate pódium na tohtoročnej Tour. Po prvýkrát sme v šprinte videli Ivána Garcíu Cortinu a Španiel porazil Christopha Laporta alebo Andrého Greipela
Dnešná etapa nepriniesla žiadne zmeny v súťaži o žltý, biely ani bodkovaný dres. V bodovačke si Cavendish vytvoril už viac ako stobodový náskok pred Matthewsom. Na Austrálčana sa navyše doťahuje Philipsen, ktorý na neho stráca sedem bodov. Víkend na Tour de France odštartuje kopcovitou etapou, ktorá je vhodná pre odolných šprintérov alebo klasikárov. 
vyjadrenie ikonky ciernaMark Cavendish (víťaz)
"Toto víťazstvo vnímam takisto ako to prvé na Tour. Bola to neuveriteľná etapa. Takmer som zomrel po tom, čo som prešiel 220 kilometrov s horúčavami a vetrom. Dnes som si siahol na dno svojich síl. Jazdil som na limite, ale musel som šprintovať, pretože chlapci pre mňa tvrdo pracovali. Finále bolo mierne do kopca. Iván García Cortina zaútočil a ja som dúfal, že ma Michael Mörköv vráti späť, pretože pri poslednej zákrute smerom doprava som trochu stratil."
Súhrn reakcií aktérov etapy vyjde vo večerných hodinách...
Výsledky etapy
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 05:04:29 120
2. MÖRKÖV Michael Deceuninck - Quick-Step 00:00 50
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 25
4. GARCIA Ivan Movistar Team 00:00 15
5. VAN POPPEL Danny Intermarché-Wanty-Gobert 00:00 5
6. ARANBURU Alex Astana-Premier Tech 00:00
7. LAPORTE Christophe Cofidis 00:00
8. GREIPEL André Israel Start-Up Nation 00:00
9. CORT Magnus EF Education-NIPPO 00:00
10. STUYVEN Jasper Trek-Segafredo 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 52:27:12
2. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 05:18
3. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
4. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:33
5. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 05:58
6. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 06:16
7. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 06:30
8. MAS Enric Movistar Team 07:11
9. MARTIN Guillaume Cofidis 09:29
10. BILBAO Pello Bahrain Victorious 10:28
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 279
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 178
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 171
4. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 151
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 131
6. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 126
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 50
2. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 44
3. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 42
4. POELS Wout Bahrain Victorious 39
5. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 36
6. ELISSONDE Kenny Trek-Segafredo 27
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 52:27:12
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
3. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 24:44
4. GAUDU David Groupama-FDJ 30:51
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 54:59
6. DONOVAN Mark Team DSM 01:24:38
Všetky prémie na trase etapy:
4-20 168,4 km - Côte du Pic Saint-Loup: dĺžka 5,5 km; sklon 3,6 % (1)
sprint-20 115,7 km - FONTÈS (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
ciel Cieľ - CARCASSONNE (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po zvláštnej etape bez šprintérskej koncovky by sa už v Carcassonne malo špurtovať hoci práve dĺžka etapy znamená väčšie riziko vetra. Zásadne by však podľa predpovedí fúkať nemalo, teda mal by sa vytvoriť len klasický málopočetný únik s niekým z Lotta Soudal a potom dostanú šancu šprintéri. Ako sa ukázalo pri poslednom triumfe, z nich ani nemusí byť najrýchlejší Mark Cavendish, no má taký vlak, že ak mu všetko vyjde a Morkov ukončí prácu 150 metrov pred páskou, cez Manxmana by sa už nikto nemal dostať. No vzdávať sa určite nebudú v Alpecine. Jasper Philipsen ešte nevyhral. Obrovskú motiváciu má Nacer Bouhanni a Woutovi Van Aertovi to sedí do príbehu o jeho výnimočnosti. Ak by sa presadil niekto piaty, bolo by to veľké prekvapenie.
Krátky opis trasy etapy:
Trinásta etapa má všetky predpoklady, aby sme druhýkrát po sebe sledovali hromadný dojazd pelotónu. Horská prémia Côte du Pic Saint-Loup bude len osviežením na rovinatej trati a šprintérske celky by mali mať celú etapu pod kontrolou. V samotnom finále striehnu dve ostré zákruty tesne pred flamme rouge a posledná pravotočivá zákruta sa objaví osemsto metrov pred cieľom. V okolí mesta Carcassonne zvykne fúkať silný vietor, ktorý tak môže premeniť jednoduchú etapu na nervóznu záležitosť.
zprofil etapy
mapa dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 13:15 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

shady (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:31:13
tiez zaujimava etapa pre peta na zvlnenom profile
Anticav (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 15:44:36
Dufam ze ten zmrd dnes nevyhra
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 16:29:09
Koho pán pokladá za zmrda ?
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:14:15
No predsa fekálnika
juraj (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:39:49
nemoze, vraj vreca odstupil.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:41:23
Kto, tvoj otec?
juraj (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:15:13
Nie, tvoj. Ako male decko...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:27:59
:(
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 15:45:39
Ako nechapem prečo sa tam otača Vakoč? To nemožu nechat tomu dequenicku vyžrat?????
ali (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 16:18:18
Bez ohladu na cokolvek, byt svedkom prekonania akehokolvek rekordu kanibala je uzasny zazitok. Sme toho sucastni. Ak pride do Pariza, bude to zrejme jeho den a bude v dejinach. Bola era Frooma, potom som uz nevedel kto nastupi a teraz Cav po rokoch, kedy uz bol vlastne odpisany na dochodku. Fantasticky pribeh.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 16:45:32
v cyklistike ti ide hlavne o zázračné príbehy? Lance Armstrong mal teda ešte fantastickejší príbeh, nie? :D...
Teraz s Cavendishom je to podobný zázrak ako vtedy, akurát on je iba šprintér.
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:17:21
A nie len to, on vyhráva aj vtedy , ked na Najväčších pretekoch sveta stihne aspoň limit.
ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 16:47:03
dnes ho nechaju kokota vyhrat snad o 100 metrov......
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:15:27
A presne taký mal aj Lance . Náhoda čiste podobná.
Martin J. (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 20:17:30
Z toho bude ešte škandál obrovských rozmerov.
Našťastie sa vzorky uchovávajú veľmi dlho.
mino (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:23:14
No, rekord vyrovnany. Este jedno vitazstvo a bude nesmrtelny. Neuveritelne :)
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:24:32
A sekta Saganova zúri.
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:28:05
Nezuri, len nie každý mu to až tak dopraje.
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:27:16
Prikáž svojmu chorému mozgu, aby sa konečne odpútal od Sagana, ten s tým nemá nič spoločné. Tour bude aj bez Sagana, ale dúfajme bez takéhoto hoväda, ktorý sa neštítil nikdy použiť špinavé triky aj keď ohrozovali život druhého a teraz má pri sebe ešte väčšie hovädo, ktorý ide aj cez mrtvoly, len aby si zarobil pár dolárov, ktoré mu fekál slúbil.
tatik (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 20:02:13
saso so slamenym panakom exhibuje!
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:25:22
je to tam...neskutocne ..tak este jedno poood
ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:25:52
všetci su z neho dosrani , všetci
Radoslav (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:26:09
Úžasný Cavendish. Sledovali sme to dnes v kancelárii a všetci sme mu fandili. Dokázal vyrovnať rekord. Už dlho sme v práci nemali takú nabitú atmosféru fandenia.
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:29:01
Dačo by som napisala,, ale radšej nič.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 13:44:11
Plne súhlasím.V tej kancelárii nerobia????? !!! Dostávajú plat za pozeranie televízora.To bolo tiež za socializmu,ale iní úradníci právcu museli odroniť za lenivcov a protekcionárov.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:33:51
napis aj ako ste sa nasledne vsetci vyklatili pokial ste sucasne dosiahli uplny vrchol. Uzasne
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:26:17
zpiceny trpaslik, maly pojebany pidizvik britsky
Monty (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:28:58
Kráľ kráľov je späť. Zelený dres je v správnych rukách. Táto súťaž zeleného dresu je v jeho dominancii. Rešpekt Mark
Sandra (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:31:16
Súhlasím. Tiež mu prajem aby ešte vyhral jednu etapu. Jeden fenomenálny cyklista ktorý doslova preslávil cyklistiku posledných 15 rokov a vďaka nemu som začala sledovať aj ja tento úžasný šport
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:34:29
cav preslavil cyklistiku? :DDDDDD co fajcis
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:41:40
Máš pravdu, o tom by vedeli rozprávať, tí čo skončili v nemocnici, alebo so šťastím len na zemi. Preslávil sa hlavne tým, že je to najväčšie hovädo za posledných 15 rokov. A porovnavať jednu etapu toho idiota s merxom, si môžu dovoliť len média, alebo úplní idioti.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:43:16
cista pravda eugen
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 13:31:30
Teba to musi naozaj zozierat, akurat ze jemu je to jedno, ze nejaky frustrovany Eugen sa ide rozdrapit od hnevu na diskusiach. A nikto neporovnava Cava s Merckxom z pohladu kvality cyklistu, vsade pisu ze moze prekonat jeho rekord etap na TdF, co je iba jeden z mnohych, ale je to pravda, moze ho prekonat. Ako co ine je na tohtorocnej TdF zaujimavejsie, ako dominancia Pogacara a vitazstva Cava? Tak sa s tym zmier a nezozieraj sa zbytocne, nebudes ani viacej zarabat a ani chlieb nebude lacnejsi :-)))
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 13:46:07
100% pravda a SAndra prišla asi z Mesiaca.
JD (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:33:27
Aj by som mu to doprial, keby som Tour nesledoval už 10 rokov a nepamätal si jeho špurty v minulosti...
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:42:46
Asi tak.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:44:12
suverenne najnebezpecnejsi sprinter. Cele roky si tam lieta ako sa mu zachce
dfxxfd (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 19:09:53
Nebezpečnejší bol Džamolidin Abdužaparov.
666 (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 17:34:04
nema konkurenciu... Je v dokonalej forme. Cavendish si zeleny zasluzi. Je to borec
eugen (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:45:51
To nebude forma. Všetci, ktorí sa podriadili lefevrovi ,mali dokonalú formu. Keď odišli, zabudli sa bicyklovať.
som rad ze Mercx padol konecne v nasej ere, uz men (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:27:55
je to lobbying
fraska a nie tour (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:35:48
pred 12. etapou paralizoval Cav pucherov tym ze obvinil Mathewsa za nemiesto toho aby ho prespirntoval, sa ho snazi odparat na zaciatku etapy na nejakom kopci. Ale ved to je Tour mojko. Tam sa zavodi 200km a nie 200m na ovale. Bolo smutne sledovat sprintersku premiu 12. etapy kde Sony, Mathews a Sagan sa ani nepohli zo sedla aby nebodaj na nich nieco nepekne nepovedal. UZ bol odparany, nevedel preliezt prve vrcharske priemie 4. cat. Peloton ho podrzal, asi si prial nech zlomi Mercxa konecne. Cav dostal tutoo tour do daru, ale zase prve 3 etapy vyhral azasluzene
emil (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 18:41:37
11ta etapa to bola na Ventoux kde Sprint bol tesne po starte medzi dvoma kopcami 4 categorie - daleko pred cielom - ano Sony s Mathesom ako keby vobec nemal zaujem o body zrazu a potom bolo vidno ze Cav ledva preliezol ten druhy kopec hodne za kolonou aut. Keby tam peleton siel o nieco rychlejsie kvoli puncherom (ktori zrazu nejavili zaujem o sprint), Cav konci skor nez Sagan este, to by uz na tych rovinach k prvemu kopcu nemali lahke v grupetku
Andrej (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 19:06:08
Tazko sa pise, ci chvalit alebo skor hanit. Iste, neznasat Cavendisha nie je pre nas slovac tazke. Ked nie je Peter, sme nekompromisni a zli. Ved to je tiez fandenie, chceme svojho. No jeho vyhry su iba jeho, patria jemu. Aj ked ich dosiahol vo vlaciku, na konci bol prvy. Casto nas Peter Sagan za nim isiel a nevedel ho nasat a vyvinut vyssiu rychlost. Aj v britskej repre na drahe bol iba kvoli svojej rychlosti. Davno, to este snad tento web nebol, vysiel clanok o mnozstve rychlych (sprinterskych) svalovych vlakanch u cyklystoch. A Cavendish bol medzi najviac preferovanymi, s tym sa narodil. Iste, nestacilo by to samotne. Mal aj stastie na tim, uz v htc bol hviezda (kto pamata z toho osadenstva).

Casto rozmyslam, ze jeho partaci su vdacni, ich uspech sa odvija iba od etapy, vyhry. Raz povedal Kittel, ze by vymenil etapu na Tour za zeleny dres. No, dnes uz nie je Kittel, no Cavendis dal posledny nadych a je v sieni slavy. V Britanii je popularny, na Slovensku mu je jedno, ze nie je. Za 20 rokov bude jeho meno sklonovane pri kazdej sprinterskej etape Tour. A nebojim sa, te Saganovo by nebolo. Je to v poriadku.
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 22:43:56
tuna su borci čo vedia ako bude za tri roky ale ty vieš čo bude za 20 dobrý si
Roman (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 19:06:14
Dnes deti po hrádzi sa predbiehali na bicykloch a každý kričal že je Cavendish. Bolo to roztomilé a aj krásne že deti sledujú cyklistiku a baví ich to.
Cavendish motivuje nielen starších ale aj deti čo je pre mňa ako rodiča niečo úžasné
mino (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 19:09:42
No vidis, tento rozmer by ma nenapadol. A pritom vo VB ma tiez nieco ako nasa sagan akademia. A deckam je to fuk, myslim taketo reci co tu vedieme. Jazdia lebo Sagan. Jazdia lebo Cavendish. Uprimne, aj zatrateny Armstrong ma akademiu a ta stale funguje s jeho menom. A tiez to ludom nevadi. Iste, sportovo asi ano.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 19:55:52
Ako fanúšik Peťa napíšem , že nech dá Cav aj to 35 víťazstvo . Vláčik dqs je fantasticky a MC ho dokáže 100% využiť aj v pokročilom veku. Toto je ta správna rozlúčka s kariérou , nie tie 2-3 roky predtým , kedy to bolo vyslovene zúfale .
Osobne dúfam , že aj Peťo sa v novom tíme nadýchne k nejakým krásnym vyhram.
Martin J. (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 20:20:15
Tak pánko si siahol na dno svojich síl?
A po horských etapách opäť vyhral!
To nech hovorí tým - čo žerú slamu!
ja (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 20:40:16
tato tour je cela divna, morkov druhy a sa ani nedvihol zo sedadla, si dovolim tvrdit ze nebyt saganovho padu v tej tretej etape sagan by dal cava, ved pomaly aert ho dal,
Johnny (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 22:17:03
Krista, to sa nenájde nikto, kto by porazil tohto starého zmrda
Juraj (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 07:05:25
On sa casom niekdo najde, ale Peter (o 5 let mladsí) to nebude...
Kevendiš (Neprihlásený užívateľ) - 09.07.2021 22:42:17
Úplný kráľ špurtérov. Neskutočné, že sa mu nakoniec ten 46 ročný rekord podarilo vyrovnať. Pamätám, keď sa zasekol na 26 víťazstvách, mal pády, zranenia a nikto mu už pomaly neveril. Potom vyhral 4 etapy v drese Dimensions Data a ostal na 30 víťazstvách. Jeho tohtoročný návrat je nádherný. Za všetko však musí poďakovať teamu Quickstep a najmä Patrikovi Lefevrovi.
 
Náš eshop