Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TdF: Sagan odstúpil, jeho kolega Politt zvíťazil po samostatnom úniku, v GC bez zmien

8.7.2021, 14:00 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Sagan odstúpil, jeho kolega Politt zvíťazil po samostatnom úniku, v GC bez zmien
(© A.S.O. / Charly Lopez)

tdf2020 banner update
12. 8.7. rovinata etapa ciel rovina St-Paul-Châteaux > Nímes 159 km Politt
zprofil etapy
profil etapy, 1960 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Pred dvanástou etapou sa najmä slovenskí fanúšikovia dozvedeli smutnú správu. Koleno definitívne zastavilo Petra Sagana (Bora - hansgrohe), ktorý okrem kolízie s Ewanom doplatil aj na to, že v desiatej etape počas šprintu si udrel koleno o riadidlá. Okrem trojnásobného majstra sveta nepokračoval ani Luke Rowe (Ineos), ktorý včera nestihol limit. Z Tour de France tak predbežne odstúpilo už 29 cyklistov. 
Už na štarte fúkal vietor a to chceli využiť zástupcovia Bory alebo Deceunincku na roztrhanie hlavnej skupiny. To sa im podarilo a vzadu ostal Geraint ThomasRichie Porte (2x Ineos), Dylan TeunsWout Poels (2x Bahrain - Victorious), Michael Mörköv (Deceuninck - Quick-Step), Jakob Fuglsang (Astana), Emanuel Buchmann (Bora - hansgrohe) alebo Simon Yates (BikeExchange). 
V balíku ostalo priblížne šesťdesiat pretekárov. Do problémov sa kvôli vetru dostali aj Guillaume Martin (Cofidis) a Pello Bilbao (Bahrain - Victorious), ale deviaty a desiaty muž v GC ostali v balíku. Do vedúcej skupiny sa dostal Harry SweenyBrent Van Moer (2x Lotto Soudal), Sergio Henao (Qhubeka NextHash), André Greipel (Israel Start-Up Nation), Edward Theuns (Trek - Segafredo), Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step), Imanol Erviti (Movistar), Nils Politt (Bora - hansgrohe), Stefan Küng (Groupama - FDJ), Stefan Bissegger (EF Education - First), Luka Mezgec (BikeExchange), Connor Swift (Arkéa Samsic) a Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies).  
Medzitým sa situácia v pelotóne upokojila a do hlavnej skupiny sa vrátili zaostávajúci pretekári. Ak by vedúca skupina dotiahla svoju snahu až do konca, favoritom na triumf by bol GreipelTheunsMezgec alebo Boasson Hagen. Na silné časovkárske schopnosti mohol staviť Küng alebo Bissegger. Najsilnejšími vrchármi boli Henao Alaphilippe, ale dnešné kopce mali prijateľné parametre pre všetkých cyklistov. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
V pelotóne začalo udávať tempo zoskupenie UAE Team Emirates. Najvyššie postaveným mužom vo vedúcej skupine bol Sergio Henao. Víťazovi Paríž - Nice z roku 2017 patrila 22. priečka. Mechanický problém s tretrou musel riešiť Mark Cavendish. 113 kilometrov pred cieľom mala vedúca skupina k dobru viac ako osem minút a bolo pravdepodobné, že bude bojovať o víťazstvo. 
Priemerná rýchlosť po prvej hodine jazdy bola 45,7 km/h. Za pretekármi okolo Tadeja Pogačara boli zoradení cyklisti z Ineosu a EF Education. Dôvod na radosť dnes mali v Movistare, pretože ich pretekár Jorge Arcas oslavoval narodeniny. Spomedzi cyklistov, ktorí nie sú na Tour, dnes oslavoval aj Phil Bauhaus (Bahrain - Victorious). Jeho spolujazdcom patril na Starej dáme honor najlepšieho tímu. Dnešný člen únik Harry Sweeny bude oslavovať zajtra. 
89 kilometrov pred cieľom náskok vedúcej skupiny prekročil desať minút. Spomedzi jej členov sa v minulosti radovali z triumfu na Tour AlaphilippeBoasson Hagen Greipel. Španiel Erviti mal na konte dve etapové víťazstvá na Vuelte, Slovinec Mezgec pre zmenu v roku 2014 ovládol poslednú etapu na Gire. Auto lekára navštívil David Gaudu (Groupama - FDJ). Vedúca skupina začala stúpať na jedinú horskú prémiu dnešného dňa Côte du belvédére de Tharaux (4,6%; 4,4 km). 
Na vrchole sa nebojovalo, dva body získal Politt a jeden Küng. Mimochodom, druhý muž Paríž - Roubaix z roku 2019 sa nikdy nezúčastnil inej Grand Tour ako Tour de France. Priemerná rýchlosť etapy po dvoch hodinách bola 44,9 km/h. Henao sa vďaka dvanásťminútovému náskoku virtuálne nachádzal späť v Top 20. Na predné priečky balíka sa vytiahli aj pretekári EF Education. Vo vedúcej skupine sa začalo útočiť. Ako prvý sa utrhol Politt a pridal sa k nemu Swift
- reklama -
- reklama -
Neskôr sa ku dvojici dotiahol aj Mezgec a zo skupiny prenasledovateľov odišiel aj Bissegger. Po chvíli bola celá skupina opäť pokope. Následne sa utrhol ErvitiKüngPolitt a Sweeny. Toto kvarteto si dokázalo vybudovať dvadsať sekúnd na prenasledovateľov, kde sa začali otáčať všetci cyklisti až na Van Moera. Pelotón už strácal viac ako štrnásť minút. 
Vedúca skupina sa blížila ku šprintérskej prémii a v balíku sa objavili prvé ďažďové kvapky. Dvadsať bodov vzal bez boja Politt a medzi prenasledovateľmi získal najviac bodov Greipel. Skupina s Alaphilippom naďalej strácala tridsať sekúnd a jej manko sa zvyšovalo. SweenyPolittKüng Erviti už stúpali na posledné nehodnotené stúpanie s minútou k dobru. Ako prvý zaútočil debutant na Gire, ktorého dorazil Nemec a Španiel. 
Naopak, Küngovi došli sily a preriedila sa aj skupina prenasledovateľov, kde už chýbal Bissegger. Jedenásť kilometrov pred páskou zaútočil Politt a vydal sa na sólovú jazdu. Erviti Sweeny strácali desať sekúnd, Küng minútu, skupina s Alaphilippom deväťdesiat sekúnd a balík mal pätnásťminútové manko. Nils Politt si záver etapy už postrážil a dočkal sa svojho najväčšieho víťazstva v kariére. 
O druhé miesto špurtoval Sweeny Erviti a vybojoval ho zástupca Movistaru. Küng si prišiel po štvrtú priečku s takmer dvojminútovým mankom. Hneď za ním prišiel do cieľa zvyšok skupiny a piate miesto vybojoval Luka Mezgec. Dnešným hrdinom je ale Nils Politt, vďaka ktorému si Bora zabezpečila etapové víťazstvo na piatej Tour de France v rade. Pre nemeckého klasikára je to iba druhé profesionálne víťazstvo v kariére. Pred troma rokmi opanoval poslednú etapu na Deutschland Tour. 
Svoje najlepšie výsledky na Tour vybojovali aj Imanol Erviti Harry Sweeny. Najmä druhý menovaný na Grand Tour debutuje a dnes porazil viacerých skúsenejších harcovníkov ako KüngGreipelTheunsHenao alebo Alaphilippe. Pelotón prišiel do cieľa a priviedol ho Mark Cavendish pred Michaelom Matthewsom, ktorý si pripísal ďalšie body za štrnástu priečku. 
Tím Bora - hansgrohe síce prišiel pred dnešnou etapou o Petra Sagana, ale vďaka tomu dostal Nils Politt voľné ruky a využil to na pobyt v úniku. Prvýkrát zaútočil už päťdesiat kilometrov pred páskou a neskôr sa dostal do skupiny s Ervitim, Sweenym a Küngom. Jedenásť kilometrov pred páskou nastúpil ešte raz a Erviti so Sweenym už nenašli odpoveď. 
- ponuka z nášho eshopu -
eshop tarmac sl6 v2update
- ponuka z nášho eshopu -
V celkovom poradí nenastali žiadne zmeny. Tadej Pogačar bez problémov udržal žltý dres. Vďaka účasti v úniku sa na sedemnáste miesto posunul Sergio Henao. V boji o zelený dres o jeden bod zvýšil svoj náskok Mark Cavendish a bodkovaný dres aj naďalej vlastní Nairo Quintana. Posuny v GC by sme nemali vidieť ani zajtra, nakoľko nás čaká ďalšia šprintérska etapa. 
vyjadrenie ikonky ciernaNils Politt (víťaz)
"Je to neuveriteľné. Každý cyklista sníva o tom, že vyhrá etapu na Tour. Dnes kvôli kolenu musel z pretekov odstúpiť Peter. Hneď od štartu začalo veľmi fúkať, ale boli sme na to pripravení. Ja som sa necítil zle ani včera, takže som do toho chcel dať úplne všetko. Toto víťazstvo je pre mňa životným úspechom. V tej skupine bolo dosť rýchlych pretekárov, takže ja som musel urobiť tú etapu ťažkou.
Začal som pretekať veľmi skoro. Neskôr mi športový riaditeľ povedal, že som na poslednom kopci na trati. Tak som do toho musel dať úplne všetko a tie sekundy k dobru, našťastie, začali naskakovať. Prísť do cieľa sám je naozaj krásny pocit. Konečne sa vyplatila tá práca, ktorú v rámci cyklistiky vykonávam a tá obeta, ktorú cyklistike dávam, pretože som ďaleko od rodiny. Konečne sa mi to vypláca."
Súhrn reakcií hlavných aktérov etapy vyjde vo večerných hodinách
Výsledky etapy
1. POLITT Nils BORA-hansgrohe 03:22:12 120
2. ERVITI Imanol Movistar Team 00:31 50
3. SWEENY Harry Lotto Soudal 00:31 25
4. KÜNG Stefan Groupama-FDJ 01:58 15
5. MEZGEC Luka Team BikeExchange 02:06 5
6. GREIPEL André Israel Start-Up Nation 02:06
7. THEUNS Edward Trek-Segafredo 02:06
8. VAN MOER Brent Lotto Soudal 02:06
9. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 02:06
10. HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash 02:06
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 47:22:43
2. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 05:18
3. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
4. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:33
5. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 05:58
6. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 06:16
7. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 06:30
8. MAS Enric Movistar Team 07:11
9. MARTIN Guillaume Cofidis 09:29
10. BILBAO Pello Bahrain Victorious 10:28
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 221
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 162
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 142
4. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 138
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 131
6. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 113
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 50
2. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 44
3. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 42
4. POELS Wout Bahrain Victorious 39
5. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 36
6. ELISSONDE Kenny Trek-Segafredo 27
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 47:22:43
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
3. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 24:44
4. GAUDU David Groupama-FDJ 30:51
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 54:41
6. DONOVAN Mark Team DSM 01:18:23
Všetky prémie na trase etapy:
3 20 75,7 km - Côte du Belvédère de Tharaux: dĺžka 4,4 km; sklon 4,6 % (2-1)
sprint-20 26,7 km - UZÈS (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
ciel Cieľ - NÎMES (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Dvanásta etapa ponúka ďalšiu príležitosť pre šprintérov, aby získali etapový triumf a zároveň ďalšie body do súťaže o zelený dres. Na štart so špeciálnou motiváciou nastúpi Mark Cavendish. Majiteľa ôsmych tohtosezónnych víťazstiev delí už len jeden triumf, aby vyrovnal rekord Eddyho Merckxa v počte etapových víťaztiev na Tour de France. Britský veterán je vo výhodnej pozícii v porovnaní s jeho súpermi aj kvôli kapacite jeho šprintérskeho vlaku. V posledných dvoch etapách predviedol vynikajúce výkony aj Wout Van Aert. Belgický majster však môže doplatiť na únavu a zároveň ho môžu limitovať povinnosti domestika pre Jonasa Vingegaarda. V solídnej forme jazdí aj Jasper Philipsen, ktorý má papierové predpoklady na to, aby priniesol Alpecinu tretí triumf na Starej dáme. Spomedzi zástupcov prokontinentálnej scény nesmieme zabudnúť ani na Nacera Bouhanniho, ktorý zatiaľ neúspešne naháňa etapové víťazstvo, ale už trikrát sa dostal do Top 3. 
Šprintérsky výkon Petra Sagana v dvanástej etape závisí aj od stavu jeho kolena, ktoré ho opäť potrápilo v previerke s dvojnásobným výstupom na Mont Ventoux. Ak sa trojnásobný majster sveta chce vrátiť do boja o zelený dres, tak by mal spoločne s pretekármi BikeExchange využiť posledné nekategorizované stúpanie pred cieľom, aby čo najviac unavili suverénneho lídra bodovačky alebo aspoň jeho domestikov. V desiatej etape sa pretekári okolo Michaela Matthewsa o to pokúsili, ale Cavendish prešiel posledných stúpaním bez ujmy. Austrálčan nezískal etapové víťazstvo od minuloročného augusta a jeho tím zvíťazil naposledy na Tour v roku 2019, keď sa v sedemnástej etape z úniku presadil Matteo Trentin. V poslednom šprinte sa neukázali Sonny Colbrelli ani Christophe Laporte, ale obidvaja disponujú kvalitami na vysoké umiestnenie. Na základe doterajších výsledok bude prekvapením, ak najvyššie priečky bude atakovať aj Cees Bol alebo André Greipel. Kandidáti na celkové umiestnenie budú chcieť prejsť etapou bez akýchkoľvek komplikácii, aby ušetrili čo najviac síl na ďalšie horské previerky. 
Krátky opis trasy etapy:
Ďalší rovinatý profil druhého týždňa opäť ponúka priestor pre najrýchlejších jazdcov v pelotóne. Šprintérske celky budú mať jednoduchú úlohu dostať pod kontrolu vedúcu skupinu. Na trase sa nachádza len jedna horská prémia a trinásť kilometrov pred cieľom sa objaví 4-kilometrový úsek s priemerom tri percentná. Potom sa už budú všetci sústrediť na hromadný dojazd pelotónu. Vo finále sa nachádza posledná zákruta tesne za métou flamme rouge.
zprofil etapy
mapa dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 15:00 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

shady (Neprihlásený užívateľ) - 01.07.2021 18:28:30
tu vidim šancu pre peta vyhrat ... unavit vo zvlnenom terene šprinterov
Vlado (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 11:21:19
Toto by som zvlnenym terenom urcite nenazyval, jeden kategorizovany kopcek v polovicke etapy a jedno mierne stupanie pred cielom, kde nemaju sancu Cava, ktory sa zenie za rekordom, odtrhnut. Tam aj keby isla Bora uplny srot, co nepojde z viacereych dovodov, tak to neda. Museli by im pomoct ine timy, tu je vsak problem to, ze tie sprinterske tam nemaju potrebnu kvalitu a jednoznazne najlepsi je prave tim Cavendisha, takze si to postrazia. Ked som videl vcera ako sa Alaphillipe zenie pre sprintersku premiu, len aby ju nezobral niekto iny a minul tam hromadu sil, tak je jasne, ze je to pre QS velka priorita a postrazia si to.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 13:41:25
Dobre vidíš, dnes určite vyhrá.
mino (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:08:11
Si nahuleny? Sak leti domov. Otvor si okno.
ikso (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 16:43:45
Pozri si datum, kedy ten prispevok poslal.
Pete (Neprihlásený užívateľ) - 07.07.2021 22:22:02
To by Bora musela chcieť pracovať pre Petra, ale momentálne už to tak nie je, už to len zo slušnosti odjazdia zvyšné etapy, ... Peter s takou ,,podporou" je bez šance... už to aj on to tak berie, nejako dôjsť do Paríža a čím skôr zabudnúť na túto tour...-(
kaleidoskop (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 08:52:20
Presne tak. Dokým bude Kelderman vysoko v GC (a mať šancu na TOP 3 či TOP 5) pôjde Bora 100% na neho a nejaká honba za zeleným dresom, ktorý je momentálne v nedohľadne sa nebude konať. Možno iba ak za priaznivých okolností (napr. veterná rovinatá etapa) sa budú snažiť roztrhnúť balík a "odpárať" šprintérov, aby Bora vyhrala aspoň etapu s Petrom. A aj to len dokým sa nepodarí Bore vyhrať nejakú horskú etapu (Kelderman, Buchmann alebo Konrad). Ale zelený dres pre Petra ešte nevidím úplne statený. Môj tip je, že ak Cav vyhrá ešte dve etapy a trhne rekord Merckx-a odstúpi z Tour, lebo už nebude mať motiváciu unavený tretí týždeň preliezať kopce (a v Paríži už vyhral, navyše by sa strápnil a pokazil dojem z tohoročnej svojej spanilej jazdy, keby vyčerpaný tam nevyhral. A keby ich aj nevyhral, neverím že v svojom veku prelezie hory tretí týždeň. V tom prípade je pre Petra dobré, že berie v šprintoch najvyššie body, lebo ich nebudú brať iní. Zrejme limit položí aj ďalších adeptom, ktorý sú pred ním. Ale aj tak zrejme zelený dres získa Aert (pri výkonoch ako z iného sveta, ktoré momentálne podáva)
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 13:40:19
A je po diskusii. Koho teraz tu budete adorovať ? Ale ešte je druhá možnosť, nadávať na všetkých, ktorí sú lepší ako Sagan a tým pádom musia dopovať.
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:14:51
tak tak...je uplne smiesne a aj smutne ako svedkovia Saganovi kazdy rok obvinuju vzdy nejakych pretekarov z dopingu...a to len z jedineho dovodu,lebo Sagan..proste len on moze byt kral,a kazdy iny zaujimavy jazdec ktory ma lepsie vysledky musi dopovat :)))
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 15:22:21
vobec nie lebo Sagan, čo má napríklad Pogačar spoločné zo Saganom? alebo Mohorič a všetci slovinci, čo sú naraz v životných formách svojich kariér posledné 2 roky...
stenly (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:11:09
Zobudte sa už nenastúpil na etapu
shady (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:36:38
Sak sorry, som pisal rozruseny, ze dnes to moze vist. A on odstupil. Hrozne som mu dnes veril, aj dovolenku som bral, ze budem pozerat pri pivku na ubytovni. Nevadi, snad o rok...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:49:17
Si bol taký rozrušený, že aj po slovensky si zabudol písať :-)
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 15:30:32
Preco píšeš v mojom mene hovedo
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 15:41:32
No zasa sám sebe nadávať do hoväda nemusíš. My to vieme aj bez toho :-)
Peyo (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 14:45:49
konecne :), teraz aspon 2 tyzdne "bez biku" a potom ta spravna forma na MS a PR :)
KB (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 16:57:34
Tento rok už Sagan vo forme nebude, minimálne 3 týždne liečba zranenia, olympiáda bez tréningu nepojde. Do formy potrebuje tak 4 týždne v horách a to už nestihne, Bora lepšie povedané nezatiahne.
Juro (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:02:24
No a bora bude mať víťaza a stále sa išlo na sagana
ifčopifčo - 08.07.2021 17:34:01
To ako keď tam bol Sagan tak mali zakázané vyhrať? Mali zakázané ísť do únikov? Veď Politt už v úniku bol, v úniku bol aj Konrad či Schelling, akurát ich nedotiahli dokonca.
majo (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:04:46
A to byva chyba, ze neustale tlacia na Sagana, nerozlozia tlak. Hlavne ked je bez formy. Takto bude ciel splneny, aj ked vyhra etapy je chaby ciel. No na viac to tento rok zrejme nebolo.
Juro (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:07:59
Ešte aj o zelený dres zabojuje dnes 70b
Cavs (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:21:04
Sagan out a Bora hned na prvy pokus win ..takto sa to robi do psej matere :)))
JD (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:33:14
Určite krajšie a zaslúženejšie víťazstvo, ako keď Cava dovezú takmer až do cieľa a on si kúštik zašpurtuje
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 17:55:25
A ty si myslis ze vitazstvo v spurte je zadarmo? Keby tak vyhral Sagan by si vypisoval ody.Kus sudnosti a rozhladu treba.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 18:23:10
Súdnosť a rozhľad od svedka Saganovho ? Neblázni.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 19:13:48
aký je v princípe rozdiel medzi "svedkom saganovým" a trollom ako si ty? obidvaja máte to isté súkno pred očami, len každý z inej strany. Dokonca u teba je to ešte viac úchylné, na smečku troluješ pri článkoch o saganovi, tu detto. Čo len teraz budeš robiť, keď sagi odstúpil?
ali (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 21:26:19
Budeme trollovat na teba. Ty si proste objekt par excellence. Vlastne subjekt :)
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 20:56:02
TAk je evidentné ,že po páde s Calebo Ewanom SAgan stratil aj zdravie . A nič sa v tejto veci nedeje,žiadne protesty. Myslím si, že keby nebol pád, išiel by Sagan do zeléného,no ns keby sa nič nedeje, tak je to aj dobre ,že odstúpil.Pevne verím ,že toho malého zeleného mužíka niekto ešte predbehne. KAždému držím palce a najmä Alaphilipovi.
mino (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 21:28:29
Joj, len si treba dobre pozriet ako k padu prislo a vypocut ludi, ktori to komnetovali (napr. P. Bencik, R. Andrle) a najma, tomu rozumeju. Tu nikto. Sagan v tom nebol nevinne.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 22:06:14
Ved jasne predtim ako sa to udialo ho tam pekne vylaktoval no jednoznacne v spurte sa brzdi az za cielovou paskou tak to ponal Ewan a doslo ku kontaktu a nasledne k padu.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 08.07.2021 22:07:21
Ved jasne predtym ako sa to udialo ho tam pekne vylaktoval no jednoznacne v spurte sa brzdi az za cielovou paskou tak to ponal Ewan a doslo ku kontaktu a nasledne k padu.
 
Náš eshop