TdF: V úniku vyhral Teuns, Pogačar ide do žltého dresu, Van Aert ostal na druhom mieste

3.7.2021, 13:20 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: V úniku vyhral Teuns, Pogačar ide do žltého dresu, Van Aert ostal na druhom mieste
(© A.S.O. / Pauline Ballet)

tdf2020 banner update
8. 3.7. rovinata etapa ciel rovina Oyonnax > Le Grand-Bornand 151 km Teuns
zprofil etapy
profil etapy, 3560 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Prvá horská etapa na tohtoročnej Tour de France odštartovala v meste Oyonnax, ktoré hostilo Starú dámu po druhýkrát v histórii po roku 2014. Vtedy vyhral etapu Tony Gallopin (AG2R Citroën Team) a dodnes je to jediné Francúzovo víťazstvo na Tour. Na štarte sprevádzalo cyklistov zamračené a daždivé počasie. Šiesty deň v žltom drese jazdil Mathieu van der Poel.  
O vytvorenie vedúcej skupiny sa začalo bojovať hneď po štarte. Ako prvý vyrazil Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Z pelotónu si okamžite začali vystupovať šprintéri ako Tim Merlier (Alpecin - Fenix) či Arnaud Démare (Groupama - FDJ).. Belgičan bol dobehnutý pelotónom. Tak nastúpil Quentin Pacher (B&B Hotels), ale ani on nebol úspešný. Na predných priečkach sa pohyboval aj včerajší víťaz Matej Mohorič (Bahrain - Victorious). 
Pätnásť sekúnd k dobru si vybudoval Wout Poels (Bahrain - Victorious) a Tao Hart (Ineos). Šiesty muž vlaňajšej Vuelty neskôr utrhol vlaňajšieho víťaza Gira. Vzadu sa ocitol aj Mark Cavendish (Deceuninck - Quick-Step). Ku Hartovi sa dotiahol Mattia Cattaneo (Deceuninck - Quick-Step), Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Kenny Elissonde (Trek - Segafredo), Stefan de Bod (Astana), Sergio Henao (Qhubeka NextTech) a Sepp Kuss (Jumbo - Visma). 
Za Poelsom sa vydal Cattaneo, naopak, v problémoch sa ocitol Geraint Thomas (Ineos). Víťaz Tour z roku 2018 mal problém s tempom aj včera, ale podarilo sa mu prísť do cieľa bez straty. Talian sa po chvíli vrátil ku prenasledovateľom. Hlavná skupina sa poriadne trhala a dieru chytil aj Van der Poel. Po pár kilometroch boli všetci unikajúci pretekári dobehnutí. Thomas strácal už viac ako minútu.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Mimo pozornosti kamier sa na zemi ocitol Michael Woods. Kanaďan pokračoval v etape. V skupine s Thomasom jazdil aj Cavendish, Sagan a FroomeVan der Poel jazdil na konci pelotónu. Do problémov sa dostal aj Pierre Latour (TotalEnergies), ktorý jazdil medzi pelotónom a Thomasovou skupinou. Na mokrú vozovku doplatil Michael Gogl (Qhubeka NextHash), ktorý spadol. 
Do úniku sa chcel prepracovať aj Van Aert. Z pelotónu už vypadol aj Primož Roglič, čo však bolo očakávané. Z vyjadrení športového riaditeľa tímu po včerajšej etape vysvitlo, že Slovincovo zaostávanie bolo očakávane vzhľadom na jeho zranenia. Roglič sa zaradil do skupiny s Latourom, kde bol aj Dan Martin či HamiltonSteven Kruijswijk (Jumbo - Visma) sa bol ošetriť.
V balíku šiel na zem Miguel López (Movistar), ale pokračoval ďalej. Tempo pelotónu udával tím BikeExchange, ktorý pripravoval pozíciu Matthewsovi na šprintérsku prémiu. Okrem neho sa v hlavnej skupine nachádzal spomedzi šprintérov aj Colbrelli. Talian bol na prémií rýchlejší a získal dvadsať bodov, čím preskočil Sagana a Alaphilippa v boji o zelený dres. Po prémii začali cyklisti stúpať na prvú HP Côte de Copponex (4,4%; 6,5 km). 
Sto kilometrov pred cieľom sa vrátil López. Následne sa utrhla skupina 28 cyklistov, kde bol aj PogačarFuglsangGuillaume MartinYates alebo Matthews. Skupina s Van der PoelomCarapazom aj Van Aertom strácala len pätnásť sekúnd a medzera bola po chvíli zalepená. Do samostatného úniku sa vydal Poels Roglič si vystúpil aj z Latourovej skupiny, kde jazdil aj Higuita.  
- reklama -
- reklama -
Poels si vybudoval 35 sekúnd k dobru, ale za ním sa neustále nastupovalo. Za ním jazdil Elissonde a tak šiel pelotón. Holanďan vzal na vrchole dva body a ku pretekárovi Treku sa pridal Guillaume Martin Guerreiro. Neskôr ich doplnil aj QuintanaColbrelli, Van Aert a ďalší, ale pelotón túto skupinu nikde nepustil. Za Poelsom sa vydal Soren Kragh Andersen (DSM). 
Poels začal stúpať na Côte de Menthonnex-en-Bornes (4,9%; 2,7 km). Kragha Andersena doplnila skupina šestnástich pretekárov. Na vrchole získal Poels tretí bod do súťaže o bodkovaný dres. Partiu prenasledovateľov tvoril Soren Kragh AndersenTiesj Bennot (2x DSM), Christopher Juul-JensenSimon Yates (2x BikeExchange), Sepp Kuss (Jumbo), Jonathan Castroviejo (Ineos), Michael Woods (Israel), Kenny Elissonde (Trek), Mattia Cattaneo (Deceuninck), Alejandro Valverde (Movistar), Bruno Armirail (Groupama), Guillaume Martin (Cofidis), Aurélien Paret-PeintreNans Peters (2x AG2R), Nairo Quintana (Arkéa), Ion Izagirre (Astana), Sergio Henao (Qhubeka) a Dylan Teuns (Bahrajn).  
Partia Quintana rýchlo získala na svoju stranu tri minúty, ale Poels si pred nimi naďalej udržiaval štyridsať sekúnd k dobru. Na cieľovom kopci Col de la Colombiére počas etapy uviazol kamión, ale ten sa podarilo odtiahnúť a dnešný dojazd tak nebol ohrozený. Poels napokon počkal na skupinu prenasledovateľov a v pelotóne sa do udávania tempa pustili muži z UAE Team Emirates. 
Ešte pred nájazdom na ďalšiu horskú prémiu Côte de Mont-Saxonnex (8,3%; 5,7 km) si z úniku vystúpil Valverde. Na vrchole bolo k dispozícii desať bodov pre víťaza, ktoré získal Poels a virtuálne sa obliekol do bodkovaného dresu. Balík tu strácal päť minút, skupina s Latourom deväť a Saganovci štvrťhodinu. Z vedúcej skupiny si vystúpil Izagirre, ktorý minul jednu odbočku, Peters a Armirail. Naopak, spoločne zaútočili jazdci DSM. 
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
V pelotóne neustriehol zjazd Stefan De Bod a Juhoafričan tvrdo skončil na zemi. Vpredu sa osamostatil Kragh Andersen, ktorý útočil na žltý dres. Mimo kamier spadol aj Jonas Vingegaard (Jumbo - Visma), ale nič sa mu nestalo a rýchlo sa vrátil späť. Napokon pokračoval aj De Bod. Únik už začal stúpať na Col de Romme (8,9%; 8,8%). Kragha Andersena na čele vymenil Woods a pelotónu nestačil Buchmann. Rozbila sa aj skupina prenasledovateľov.  
Z balíka si vycúval aj NibaliKruijswijk aj Van der Poel. O chvíľu neskôr už nestíhali ani FuglsangUránBilbao a Van Aert. Žltý dres šiel v skupine s Nibalim. Urán sa neskôr vrátil späť a na tvrdé tempo doplatil aj Mollema. Za Woodsom sa spojili CattaneoYatesQuintana a Yates. V hlavnej skupine začal ťahať Porte a ostalo tam zhruba pätnásť ľudí. 
Tridsať kilometrov pred páskou nastúpil Pogačar a chytil sa ho len Carapaz. Obhajca titulu však nastúpil ešte raz a Ekvádorčan už nestíhal. Ku skupine Quintanu sa pridal aj Martin Izagirre. Medzitým sa Van der Poel musel vyhýbať dáždniku, ale zvládol to bez problémov. Woods získal na vrchole desať bodov a pustil sa do zjazdu. Minútu strácal CattaneoPoelsTeunsMartinIzagirre Quintana
Na Carapaza už čakal Castroviejo. Skupina favoritov mala už viac ako dvojminútové manko na Pogačara. Dvojica z Ineosu strácala minútu a pätnásť sekúnd. Poslednou horskou prémiou dnešného dňa bola Col de la Colombiére (7,5 km; 8,5%). Šesťtisíc metrov pred vrcholom mal Woods minútu na prenasledovateľov. Medzi favoritmi už nebol Alaphilippe. Solídne sa držal Van Aert, ktorý strácal osemdesiat sekúnd na Carapaza.
Castroviejo nechal Carapaza osamote. Za Woodsom sa osamostatnil Teuns pre Izagirrem a Yatesom. Van der Poel už strácal dvanásť minút. Teuns sa spojil s Kanaďanom tri kilometre pred vrcholom. Dvadsať sekúnd na nich strácal Izagirre a za ním už bol Pogačar. Neskôr sa Teuns osamostatnil a Pogačar predbehol Izagirreho aj Woodsa. Belgičan vyhral poslednú prémiu a Poels si tu zabezpečil vrchársky dres. 
V poslednom zjazde sa Izagirre spojil s Woodsom. Carapaz šiel spoločne s Henaom a v priebežnom GC mal päťminútovú stratu na Pogačara. Šesť kilometrov pred cieľom Woods a Izagirre dobehli Pogačara. Ku Carapazovi sa ešte dotiahol Cattaneo. Dylan Teuns zjazd zvládol bez problémov a vybojoval druhý triumf pre Bahrain - Victorious na Tour. Je to pre neho druhý etapový triumf na Tour. V roku 2019 bol najsilnejší na Planine krásnych dievčat. 
Po druhé miesto si prišiel Ion Izagirre, tretí skončil Michael Woods. Hneď za ním prišiel do cieľa nový majiteľ žltého dresu Tadej Pogačar. Potom preťal pásku nový držiteľ bodkovaného dresu Wout Poels, ktorý si z dnešnej etapy zároveň odniesol cenu pre najbojovnejšieho pretekára. Skupina favoritov kde nechýbal VingegaardLutsenkoMasCarapazUránGauduBilbaoKelderman O'Connor, dostala viac ako štyri minúty. Wout Van Aert prišiel do cieľa o minútu a pol neskôr.    
Prvá horská etapa bola galapredstavením Tadeja Pogačara. Slovinec si neváhal nastúpiť viac ako tridsať kilometrov pred cieľom a na jeho pokus odpovedal iba Richard Carapaz. Ekvádorčan ale pri druhom útoku od tohtoročného víťaza Liége - Bastogne - Liége kapituloval a Pogačar postupoval sám. Napriek päťminútovej medzere dobiehal jedného súpera za druhým, no pochvalu si zaslúži celý tím. Najmä Davide Formolo poriadne okresal skupinu favoritov ešte pred Pogačarovym nástupom. Ekvádorčan dlho jazdil pred favoritmi, ale, podobne, ako včera, z toho nevyťažil žiadnu časovú výhodu. 
Etapové víťazstvo Dylana Teunsa je čerešničkou na torte pre celý tím, nakoľko Wout Poels sa obliekol do bodkovaného dresu, Sonny Colbrelli naplno bodoval na šprintérskej prémii a Pello Bilbao udržal krok s favoritmi až do konca. Dnes si poradil s plejádou kvalitných vrchárov ako WoodsGuillaume MartinSimon YatesIon Izagirre alebo Henao. V závere mal za sebou Pogačara, ale rozumnou jazdou v poslednom zjazde ostal pred ním a svoju rolu zohrala aj Slovincova únava po takomto výkone. 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
V dnešnej previerke so cťou obstáli jazdci Jumbo - Visma. Wout Van Aert sa nezľakol dnešnej trasy a vďaka bojovnému výkonu udržal druhé miesto v GC. Jonas Vingegaard napriek pádu držal krok s favoritmi a po dnešku mu patrí skvelá piata priečka. Pred ním je Alexej Lutsenko a Rigoberto Urán. Kazach dnes zatienil Fuglsanga a uvidíme, či bude držať krok v celkovom poradí aj v ďalších etapách. Líder EF Education mal spočiatku problémy, ale krízu dokázal prekonať a môžeme ho považovať za kandidáta na pódium. Novými prírastkami v Top 10 sú aj CarapazKeldermanMasGaudu Bilbao. V celkovom poradí si polepšili aj HenaoGuillaume MartinParet-Peintre, O'Connor Poels. Títo cyklisti ešte môžu prehovoriť do boja o elitnú desiatku.  
Naopak, dnešná etapa nevyšla dvojici z Treku. Mollema ani Nibali nedokázali držať krok s ostatnými vrchármi. U Holanďana sa mohla prejaviť únava z Gira a Talian pre zmenu minul množstvo energie vo včerajšej etape, ktorá mu dnes chýbala. S celkovým poradím sa po dnešku môže rozlúčiť aj Julian Alaphilippe a dnešná etapa bola aj nad sily doteraz suverénneho Mathieua Van der PoelaPeter Sagan prišiel do cieľa na 99. mieste so stratou 35 minút a v súťaži o bodovačku klesol na deviate miesto.   
vyjadrenie ikonky ciernaDylan Teuns (víťaz)
"Víťazstvo je super. Ja som mal celkom ťažkú sezónu. Mal som niekoľko cieľov, ale nepodarilo sa mi ich splniť. Teraz to konečne vyšlo. Dnes nebolo jednoduché doviesť náš plán do úspešného konca. Na úvod etapy bolo množstvo stresu a tvorba úniku trvala strašne dlho. Stále sa nastupovalo. Bolo skvelé, že vpredu šiel Wout Poels a ja som si mohol v skupine za ním oraziť. Predposledné stúpanie celkom bolelo, pretože sme šli od jeho začiatku rýchlo, ale ja som dokázal ísť vlastné tempo a nakoniec som mal dostatok síl.
Na vrchole posledného stúpanie som počul, že Tadej je viac ako minútu za mnou. Vravel som si, že pokiaľ to stúpanie prekonávam s minútou k dobru, tak by to mohlo vyjsť. Toto víťazstvo vnímam takisto ako pred dvoma rokmi, pretože vyhrať na Tour je vždy výnimočné. Toto víťazstvo venujem svojmu dedkovi, ktorý nedávno zomrel. Týždeň pred Tour som bol na pohrebe, takže pre mňa to bolo emotívne víťazstvo aj posledných desať kilometrov. "
Vyjadrenie ďalších aktérov etapy vyjde vo večerných hodinách...
Výsledky etapy
1. TEUNS Dylan Bahrain Victorious 03:54:41 120
2. IZAGIRRE Ion Astana-Premier Tech 00:44 50
3. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 00:47 25
4. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:49 15
5. POELS Wout Bahrain Victorious 02:33 5
6. YATES Simon Team BikeExchange 02:43
7. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 03:03
8. MARTIN Guillaume Cofidis 03:03
9. CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick-Step 04:07
10. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 04:09
124. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 35:01
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 29:38:25 25
2. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 01:48
3. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 04:38
4. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 04:46
5. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:00
6. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:01
7. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 05:13
8. MAS Enric Movistar Team 05:15
9. GAUDU David Groupama-FDJ 05:52
10. BILBAO Pello Bahrain Victorious 06:41
99. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 59:20
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 168
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 113
3. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 103
4. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 102
5. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 99
6. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 86
9. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 72
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. POELS Wout Bahrain Victorious 23
2. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 16
3. TEUNS Dylan Bahrain Victorious 12
4. MOHORIČ Matej Bahrain Victorious 11
5. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 10
6. MARTIN Guillaume Cofidis 8
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 29:38:25
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:00
3. GAUDU David Groupama-FDJ 05:52
4. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 07:33
5. HAMILTON Lucas Team BikeExchange 31:48
6. DONOVAN Mark Team DSM 35:20
Všetky prémie na trase etapy:
sprint-20 106 km - FRANGY (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
3 20 88,9 km - Côte de Copponex: dĺžka 6,5 km; sklon 4,4 % (2-1)
4-20 78,3 km - Côte de Menthonnex-en-Bornes: dĺžka 2,7 km; sklon 4,9 % (1)
1 20 46,8 km - Côte de Mont-Saxonnex: dĺžka 5,7 km; sklon 8,3 % (10-8-6-4-2-1)
1 20 28,7 km - Col de Romme: dĺžka 8,8 km; sklon 8,9 % (10-8-6-4-2-1)
1 20bonus tdf 20 14,7 km - Col de la Colombière: dĺžka 7,5 km; sklon 8,5 % (10-8-6-4-2-1) (bonusové sekundy 8-5-2)
ciel Cieľ - LE GRAND-BORNAND (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po dlhej a náročnej etape prichádza pre cyklistov ďalšia ťažká skúška, ktorá opäť premieša poradie v Top 10 aj medzi kandidátmi na titul. Spomedzi nich si najlepšie vedie zatiaľ Tadej Pogačar. Obhajca titulu síce spadol na piate miesto, ale o to sa postaral Asgreen a Mohorič, ktorí nemajú papierové predpoklady na zvládnutie záverečných troch horských prémií s pelotónom. Otáznik visí nad Vincenzom Nibalim. Víťaz šiestich etáp na Tour sa po piatku vďaka úniku zaradil v GC hneď za Pogačara, ale vynaložená energia mu môže chýbať a dvojnásobný víťaz Gira v doterajšom priebehu sezóny nedosahoval na popredné umiestnenia. Trek má aj druhé želiezko v ohni v podobe Baukeho Mollemu, ktorý však má za sebou Giro a to sa môže v takýchto kopcoch prejaviť. Krok s favoritmi zatiaľ drží Julian Alaphilippe, ale majstra sveta čaká najnáročnejšia skúška a limitovať ho môže absencia podporného tímu do hôr. Aktívnou jazdou sa vo včerajšej previerke prezentoval tím TotalEnergies a Pierre Latour prakticky nemá čo stratiť. 
Medzi adeptov na titul sa radí aj Rigoberto Urán a druhému mužovi tohtoročného Okolo Švajčiarska by mal profil etapy sedieť. Ružový tím má v talóne aj Sergia Higuitu, ktorý až na ITT zatiaľ podáva solídne výkony. Po včerajšej pohrome Primoža Rogliča povedie tím Jumbo - Visma Jonas Vingegaard. Dán prežíva životnú sezónu a na Okolo Baskicka dokázal konkurovať zvučným menám, ale oproti konkurentom mu chýbajú skúsenosti v pozícii lídra na Grand Tour. Plánom B pre Holanďanov je Steven Kruijswijk, ktorý však svojimi výkonmi zatiaľ nepresvedčil. Do formy sa postupne dostáva dvojica z Ineosu Thomas - Carapaz a obidvaja budú patriť medzi favoritov nielen na etapu, ale aj na posun v GC. Dvoch kvalitných pretekárov na celkové poradie majú aj v Bore. Wilco Kelderman až na ITT podáva slušné výkony a v spolupráci s Emanuelom Buchmannom môžu narobiť poriadny vietor. Aktívnou jazdou by sa mal prezentovať Movistar, kde si najlepšie vedie Enric Mas a v kombinácií s Lopézom a Valverdem bude útočiť na vysoké priečky. Nenápadne prechádza Tour Jakob Fuglsang a vysoko v poradí sa nachádza aj Alexej Lutsenko. Kazach však nepatrí medzi najsilnejších vrchárov na takomto profile. Domáci fanúšikovia okrem Alaphilippa upierajú svoje nádeje aj na Davida Gauda a dnešná etapa bude ozajstným testom pre nasledovníka Pinota v drese Groupamy - FDJ. 
Po včerajšom neúspechu sa na súboj o bodkovaný dres môže sústrediť Nairo Quintana a v úniku by sa mal predstaviť aspoň jeden silný kôň z Israel Start-Upu. Dan Martin aj Michael Woods vo včerajšej etape nepredviedli žiadnu akciu a do dnešnej horskej previerky tak môžu nastúpiť v lepšej kondícii ako ich konkurenti. Vpredu by nemali chýbať ani zástupcovia prokontinentálnej scény. Vhodnými pretekárkmi na takýto profil sú napríklad Quentin Pacher, Elie Gesbert, Warren Barguil či Pierre Rolland. B&B Hotels ani Arkéa Samsic nemajú svojich kandidátov na GC a tak môžu ich pretekári dostať voľnú ruku. Zvedaví budeme na Primoža Rogliča, ako naloží s ďalším priebehom Tour potom, ako vypadol z poradia. Záležať bude aj na jeho zdravotnom stave, ktorý sa mohol podpísať pod jeho slabý výkon v piatkovej etape. Veľkou neznámou bude taktika Guillaumeho Martina. Víťaz bodkovaného dresu na vlaňajšej Vuelte síce prehlasoval, že sa chce zamerať na body do vrchárskej súťaže, ale v doterajšom priebehu Tour vždy jazdil s favoritmi na GC. O etapu z úniku môže zabojovať aj Poels, Herrada, Izagirre, Fraile, Meintjes, Bakelants, Yates alebo Formolo. 
Krátky opis trasy etapy:
Na konci prvého týždňa sa dostane pelotón do Álp a pretekári si najskôr vyskúšajú kombináciu Col de Romme - Col de la Colombière. Horská etapa začína 5-kilometrovým stúpaním s priemerom vyše šesť percent a hneď od začiatku sa rozprúdi hektická bitka o celodenný únik. Potom sa dostanú pretekári na jednoduchší profil, v polovici etapy sa objavia dve menšie horské prémie a rozhodujúce momenty odštartuje kopec Côte de Mont-Saxonnex, kde sa objavia aj tvrdé sklony na úrovni deväť až desať percent. Po krátkom klesaní sa dostane pelotón na stúpanie Col de Romme, ktorého gradienty sa väčšinou pohybujú nad úrovňou deväť percent. Tento náročný kopec mierne povolí len tesne pred vrcholom a po krátkom zjazde vyvrcholí etapa na Col de la Colombière. Záverečné stúpanie ponúkne prevýšenie na úrovni deväť až desať percent a vytvára priestor na útok. Z vrcholu zostáva do cieľa pätnásť kilometrov v klesaní, čo má podporiť aktivitu jazdcov na GC v prvej horskej etape.
profil záverečných kopcov (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 14:10 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Shady (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 13:32:47
Zaciatok a sprinteri v prdeli
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 13:42:22
Cavendish chyti limit
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 13:45:05
Je to už čudné, Sagan mal stratu 1:25 na kopci hore - Politt a Postlhberger 45-50s a oniho nepočkali... že bymu potiahli pritom vedia, že 45km je premia Sprint...
Krtko (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:07:09
Kašlú na to ...
Marian (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 13:49:18
Kašle na to,pozeram
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 13:54:11
Peto nieje v pohode po tom pade plus giro v nohách nebude zeleny dres ale nevafi odychne a snad urve aspon nejaku etapu
yor (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:23:33
A v prvých dvoch etapách prečo nebol v pohode.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:42:50
Ty to určite budeš vedieť, žeby odjazdené Giro napr.
yor (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:56:02
Keby malo Giro taký nepriaznivý vplyv, LPtak by ho Bora na Tour neposlala.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 12:01:22
Zeby zmena v treningu kvoli rovinatim etapm napriklad kedze je zname ze sputrerskych dojazdov je pozehnane a je vacsia sanca brat body na nich
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:03:55
Toto je prepadák.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:25:53
Prečo by to bol pre padák? Potom prepadák je to aj od Roglica, ale Sagan aj Roglic mali pády a možno odstúpia obidvaja, plus Peter ma za sebou aj Giro.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:31:15
Prečo asi?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:38:26
Mal pád, má za sebou Giro, tak. Mna to neprekvapuje až tak, som myslela že den po páde už odstupi, lebo tie tržné rany a najma koleno, asi nie je v pohode.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:49:54
Lebo sa nepovie pravda, mlží sa. Dáva vyjadrenia ako chce zabojovať a tak. Včera dokonca ledva dve slová povedal. A preto je to potom prepadák. A preto, že toto je hlboko pod jeho možnosti. Tak preto.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:05:58
Ze chce zabojovať, povedal po páde, nie včera. Prepadák, je možno len pre teba a ešte niektorých, ja viem pochopit, že po pade, to maju jazdci ťažšie a nielen Sagan. Pravdu viacerým možno povie neskor.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 13:09:41
https://www.biker.sk/57146/peter-sagan-stale-chcem-bojovat-o-zeleny-dres-proti-cavendishovi-nemam-nic/
Kopim (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:11:41
Nemá šancu na zelený, nestíha ani ním označeným konkurentom na dres, nedá ani etapu….. škoda…..
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:20:58
Zasa tu prebieha zasadanie predsedníctva sekty svedkov Saganových ?
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:33:49
Keby nejazdil Sagan, tak tu v diskusii nie je nik, vrátane teba a možno ani táto stránka by nebola, trolle.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:19:05
Tou vetou si vystihol, vás svedkov Saganových, akí ste "fanúšikovia" cyklistiky...
Juri (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:32:49
To si vystihol, chlapci su Peťko tu Peťko tam????
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:51:27
A Vy ste potom trollovia.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:07:35
Teta podľa vás, kto nepatrí do tej vašej smiešnej sekty, je automaticky troll ?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 20:44:06
Po prvé nie som teta, smiešnou sektou rieš seba a ešte niektorých.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 05:39:25
A za druhé ste zabudla, tetka ?
Peter (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:23:04
Na margo Petrovej vykonnosti - maglia ciclamino a pad na TdF ho budu limitovat, ale top 5 este v niekolkych etapach da.

Podstatne vsak je, ze na stastie alebo bohuzial, mam informacie z velmi blizkeho zdroja, ze odchadza do UAE za relativne solidne peniaze. Drzme mu palce. ????
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:27:57
No UAE sa teraz moc v poslednom čase nespomínalo
Skôr iné tímy .
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 12:04:43
A ja mam info ze ide k podlaharom a to aj bez brata.
Pacho (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:28:32
Peto je definitivne z kola von. Necudoval by som sa keby odstupil. Po tom pade nepriznali rozsah zraneni podla mna. Pisal som inde ze ten pad bude mat vaznejsie nasledky. Nevadi mozno by aj mal odstupit dat sa dohromady a skusit to inde. Inak este stale moze mat vypadok vykonnosti aj kvoli COVIDu .
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:32:06
Zrejme už pôjde len po výhre v etapách. A keď skončia rovinaté, zvlnené, tak pred kopcami odstúpi.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:40:33
Suhlasím, ale kde skusiť inde? Chce íst OH, tak možno by to troška pomohlo, oddych a dat do poriadku telo, pred olympiadou, aj ked tam nemá velku šancu, ale aj tak.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 12:07:07
A este kvoli comu?Niektory tu budu spominat aj pad z detskych cias ako pricinu slabsej formy.
jano (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:36:16
pred rokom ich poražal a dnes si z neho robia srandu Včera Cavendish dnes Corbreliho zajtra zasa oneho pozajtra dalšieho takto vyzera jeho pretek A ked je rovina bud premia alebo ciel prestane šprintovať 5 m pred cielom a ešte ho stihnu 2-3 predbehnuť . To je pretek ??? Radšej nech odstupi ak sa citiá dotknutý že BORA sa na neho vysrala lebo aj iní mali pady a ovela ťažsie a nevzdali to a bojovali a ak ho neserie to že on už žije iba zo vzpomienky tak nech bicykel zavesí na retaz a nech skonči lebo sa dožije dalšiej hanby že ho začnú poražať ozaj všetci donestici a ktorí už dnes ukazujú že sú lepši
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:51:43
Prečo teba trápi , čo on robí?
Však nepozeraj, kúp si bike a možno nám to o rok predvedies v plnej paráde . Ja si rad pozriem, čo nám Peťo ešte predvedie a je mi jedno, že zelený tento rok nebude.
shady (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:53:59
A ked teba to sere tak sa nezaujimaj o sagana a venuj sa svojmu.Sagan sa o tvoj zivot tiez nezaujima
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:47:20
Treba si uvedomit, že cyklistika nie len o vitazstvách, ale aj pádoch, a to Sagan pred pár dnami mal a zatial stále preteká na TDF. Mne by nevadilo keby odstupil, aspon si dal do poriadku koleno atd. Roglič, s Thomasom tiež sú v Saganovej skupine, a bojuju spolu zo Saganom . A ked už spomínaš, že aj iní mali pády, ano mali, podaktorí aj odstupili, ale Sagan s Rogličom bojuju dalej, ale môže sa stať že odstupia, Sagan ma tržné rany, ale nie je to len lahké zranenie. Kedy zavesí bicykel na retaz, je jeho vec. A uplne z spomienky nežije, aj tento rok má vitazstvá, a to mal aj Covid na začiatku sezony.
Ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 14:59:31
Je mi smutno ked pozeram ze Peter ma celu tour na haku. Len neviem preco mal tie vyhlásenia pred tour ze chce zelený dres. Na jednej strane to chapem pravdepodobné odchádza do iného tímu uz ma zmluvu... No na druhej strane kde je jeho chuť víťaziť, robiť sou... Chcel by som vediet co sa v jeho živote posledné 3 roky zmenilo. Mne pride Peter ako keby mal celu cyklistiku uz na haku... Sorry to je môj názor takto to vidím ja.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:04:42
Nevieme,či sa nestala nejaká konfrontácia v teame. Pád ( strata bodov)a zranenia majú tiež svoj vplyv v tomto.
Ojoj (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:52:02
Ano ak je tam zranenie napr. Nasledok toho padu tak to beriem. Ale ked mu to spôsobuje taký problem tak nebolo by lepsie radšej odstúpiť a dat sa do poriadku?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:08:21
Ano, najlepšie by bolo asi odstupit, ale možno nemôže.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:40:46
niektorí ludia tu nechápu, že v cyklistike súťažia ludia, ktorí nie sú vždy v ideálnej forme alebo rozpoložení, alebo nemajú stále rovnaké priority - napríklad vďaka nepriaznivým okolnostiam...
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:46:56
niektorí proste to berú ako by bol Sagan stroj, čo zaručene vie za každých okolností bojovať o zelený a keď prvýkrát náhodou nebojuje, tak sa na to podla nich s určitosťou vysral... a mimochodom, skúste si dať poriadny šprint a potom keď vás niekto spomalí a zablokuje, že musíte balancovať, tak skúste znova začať hneď šprintovať... potom niečo píšte mudrci
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:53:39
To nepíš mne, ale ostatným, ja s tebou aj suhlasím no.
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:52:27
A ty berieš vyjadrenia hneď ako samozrejmé, povedal, aj iné veci, nielen že ide na zelený dres. Plus má za sebou Giro, plus pred pár dnami mal aj pád, a možno tie zranienia nie su len tak lahučke. Posledné 3 roky mal Sagan aj zdravotné problemy, a nemyslím si že cyklistiku má na háku, ale tažšie sa mu dostava do formy. Tento rok má 4 vitazstvá, až tak slabé to nie je, ako to podaktorí tvrdíte.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:55:40
Teta Elviska, to ešte koľko krát zopakujete, že Sagan má za sebou Giro ?
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:09:15
Budem to opakovať aj stokrát. Kedže podaktorí asi na to zabudli a tak.
Val - 03.07.2021 16:22:51
100 ( slovom sto ) krát? Nepreháňaj!! Takí zábudlivci sem určite nechodia.....
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:40:41
Tetka to tak podceňujete kolegov zo sekty ?
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 13:11:30
https://www.biker.sk/57146/peter-sagan-stale-chcem-bojovat-o-zeleny-dres-proti-cavendishovi-nemam-nic/
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:08:42
bud ma peter na haku koli nie najlepsej atmosfere v time,alebo je limitovany padom a nevladze.radsej nech odstupi,akoby mal dostat aj s cavom limit.toto trapenie nema vyznam.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 15:11:50
Keď to takto pôjde ďalej, tak OTL bude mať okolo 100 cyklistov ;-)
Josipk (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:03:19
čo potom zajtra? keď dneska idú zasa okolo 39,5 km/h priemer celej etapy, zajtra zasa bude bitka o únik a je tam kopec 2,5 km tamer 10% priemre, tam sa urobí grupeto.... neverím, že Cavendish to prejde. takisto aj PEŤO môže mať s boľačkami problém
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:06:41
Peter je bojovník, neraz mnohých prekvapil, keď ho už odpisovali. Že neodstupuje, je signálom, že nevzdáva a chce čosi na Tour dosiahnuť. Čaká na etapy, kde bude mať ešte šancu. Ja myslím, že keď bude úplne fit a prestúpi, tak môže uňho nastať veľké znovuzrodenie a môže vyhrávať veľké preteky.
Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:16:37
Petra tie zranenia z pádu limitujú, to je jasné. Tak čo sa bude štvať, potrebuje nech sa to zregeneruje a nie sa šťaviť v jemu nevhodnej etape, potom aj sa to pomalšie hojí. Ešte bič zaplieska. Možno nie výhra, ale nejaké pódium by mohol dať.
shady (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:21:47
Sledovat pogacara je nadhera krasna cyklistika po petrovi je to druhy oblubenec
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:50:15
co ten chlap predvadza je fantasticke.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 16:53:10
je to také fantastické a uveritelné, že ani Armstrong také útoky nedával...
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:24:42
no,neviem ci mu lanc nedal zopar dobrych rád.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:28:43
všetci slovinci - aj tí čo boli v cyklistike aj predtým majú posledné cca 2 roky úplnou náhodou najlepšiu formu vo svojej kariére... Mohorič, Mezgec, Tratnik... a samozrejme 2 najvačšie hviezdy...
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:21:14
Chlapci cyklokrosári robili kovbojov a akosi im došlo.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 04.07.2021 12:12:55
Hlavne ziadny vlacik a odpadaja jefen po druhom az 2 km pred ciel Pogacar je borec oto je cyklistika aka ma byt. ale....
Palo (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:13:47
Nechápem tých treposov na STV. Už Pogacar víťaz Tour...Teraz? Prepínam na ČT
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:32:10
tentokrát sa im moc nečudujem, ak niekto zaútočí takýmto štýlom takto skoro v už v 8. etape, asi sa z nejakého dovodu neobáva neskoršej krízy...
met (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:43:19
ano, uz teraz, ak nespadne alebo sa nestane nic nepredvidane, tak v tejto etape rozhodol TdF
Ivo K (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:45:13
Lance mu dal aj motorcek,kazdy kto robil daky sport vie,ze to ,co predviefol Pogacar nie je v ludských silach.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:57:57
ono to tak aj vyzeralo, ako by mal motorček, dlhodobo išiel presne rovnakým tempom a na rovnakom prevode, ako spomínali na eurosporte... Frooma podozrievali z podvádzania neustále a on ani zďaleka nevyzeral až takto dominantne ako Pogačar.
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:19:52
Jasne vy si myslíte že nieje jeho kolo a on sam pod drobnohladom rozhodcov?aj co sa tyka dopingu musi kazdu etapu isto davat moč
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:25:41
a čo to dokazuje, že je pod drobnohladom? aj Lance musel dávať pravidelne moč :D...
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:45:39
aj kontroluju kazdemu bike?nemyslim tabletom.fizycky.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 19:00:14
každému určite nie, navyše v poslednej dobe sa o tom ani moc nehovorí... ani na dopingovú kontrolu nechodia po každej etape a už vobec nie všetci
radox1 (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 19:08:43
jasne,zle som sa vyjadril.prve co mali spravit kontrolori,mu zobrat bike rovno za cielovou ciarou.to so pogi predviedol,bolo nadpozemske.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 19:59:44
Sagan chodí na dopingovú kontrolu pravidelne, aj včera bol, hoci mali skôr kontrolovať tých vpredu
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 19:10:22
Ježiškové papučky : ze vraj fizycky...
fanda (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:55:00
aký je dnes limit?
Hehehe (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 17:56:53
+37:33, všetci došli, skupina Sagan, Cav, Roglic prišla 3min pred limitom
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:01:50
No ešte že tak, hneď sa mi bude lepšie spať.
Hehehe (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:06:46
Som rád že som mohol pomôcť, viem že ti Sagan nedáva spať, tak snáď dnes.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 03.07.2021 18:42:31
Polovica peletónu sa vyhla časovému limitu o dve a pol minúty. Som zvedavý, či to prežijú zajtra.
 
Náš eshop