TDF: Kuss odolal tlaku Valverdeho a zvíťazil po celodennom úniku, Pogačara súperi naháňali, ale Slovinec ustál všetky útoky

11.7.2021, 13:05 | Preteky vo svete | Juraj Janoťák
TDF: Kuss odolal tlaku Valverdeho a zvíťazil po celodennom úniku, Pogačara súperi naháňali, ale Slovinec ustál všetky útoky
(© A.S.O. / Pauline Ballet)

tdf2020 banner update
15. 11.7. rovinata etapa ciel rovina Céret > Andorre-la-Vielle 191 km Kuss
zprofil etapy
profil etapy, 4580 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Nedeľu sa uzavrel druhý súťažný týždeň na 108. ročníku Tour de France. Na programe bola ďalšia veľmi náročná previerka, cyklisti si užili ďalšiu prehliadku horských masívov. Všetci účastníci pätnástej etapy museli zdolať najskôr jedno nehodnotené stúpanie, po ktorom nasledovali štyri hodnotené kopce, skoro všetky boli ohodnotené ako kopce prvej kategórie. Celkovo cyklisti museli preliezť viac ako štyri a pol tisíc výškových metrov, teda dnes nemali čas a priestor na oddych. Do cieľovej destinácie v Andorre-la-Vielle viedlo klesanie dlhé skoro pätnásť kilometrov. 

Dnešná etapa ponúkala priestor pre únik, ale tiež jazdcov v celkovej klasifikácii. V hre bolo veľké množstvo bodov do horskej súťaže. Držiteľom bodkovaného dresu bol Michael Woods, ktorý patril k najväčším ašpirantom na zisk etapového prvenstva. Ďalšími cyklistami, ktorí sa dnes radili k favoritom patrili David Gaudu, Sepp Kuss, Miguel Ángel López, Sergio Higuita, Emanuel Buchmann, Alejandro Valverde alebo aj Wout van Aert, ktorý už jednu ťažkú etapu dokázal vyhrať. V prípade, že by únik nemal veľký náskok pod posledným stúpaním, mohli do hry o etapu zasiahnuť aj Tadej Pogačar, Rigoberto Urán, Jonas Vingegaard alebo Richard Carapaz.  
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Štart pätnástej etapy bol odmávaný o pol jednej, krátko na to sa vpredu ukázali prvé zaujímavé mená. Hneď úvodný útok predviedol Michael Woods z Israel Start-Up Nation, na čo okamžite zareagoval Nairo Quintana z Arkéa – Samsic. Onedlho sa pred pelotónom ukázal aj Vincenzo Nibali z Trek – Segafredo, ale neúspešne. Vpredu sa stále neohrial dlhšiu dobu ani jeden cyklista. Až potom sa z balíka vzdialil Thomas De Gendt z Lotto Soudal, ktorému sa podarilo získať na svoju stranu zopár sekúnd. Za ním sa potom vydali Steven Kruijswijk z Jumbo - Visma, Dan Martin z Israel Start-Up Nation, Julien Bernard z Trek - Segafredo, Ruben Guerreiro z EF Education - Nippo, Aurélian Paret-Peintre z celku Ag2r Citroen, Dylan Teuns z Bahrajn Victorious and Sergio Henao z Team Qhubeka Assos.

Pelotón vyššie uvedených pretekárov pustil dopredu, čo chceli využiť ďalší cyklisti, ktorí mali záujem stráviť nedeľu v úniku. Vytvorila sa početná skupina prenasledovateľov, bolo v nich 21 pretekárov. Menovite to boli Sepp Kuss a Wout van Aert z Jumbo-Visma, Jonathan Castroviejo a Dylan van Baarle z Ineos Grenadiers, Michael Woods Israel Start-Up Nation, Vincenzo Nibali a Kenny Elissonde Trek-Segafredo, Julian Alaphilippe a Davide Ballerini z Deceuninck Quick-Step, Alejandro Valverde z Movistar, Lukas Pöstlberger z Bora-hansgrohe, David Gaudu, Bruno Armirail a Valentin Madouas z Groupama-FDJ, Rubén Fernández z Cofidis, Nairo Quintana z Arkéa-Samsic, Mark Donovan z Team DSM, Wout Poels a Matej Mohorič z Bahrajn Victorious, Michael Matthews z BikeExchange, Ion Izagirre z Astana, Pierre Latour z TotalEnergies, Franck Bonnamour z B&B Hotels-KTM a Neilson Powless z EF Education – Nippo.  
Obe skupiny sa spojili ešte pred prvou prémiou v itinerári dnešného dňa. Vpredu tak figurovalo 32 cyklistov, ktorí pomaly preberali momentum v etape. Napriek tomu, že spolupráca v skupine nefungovala ideálne, medzera medzi hlavným poľom a únikom sa každým metrom zväčšovala. Na šprintérsku prémiu dorazili utečenci o osem minút skôr ako hlavné pole. Plný počet bodov si z prémie odniesol Matthews (BikeExchange), ktorý však o ne musel tuho bojovať. Vyzvali ho Ballerini (Quick-Step) ale hlavne De Gendt (Lotto Soudal), ktorý s Austrálčanom prehral iba o centimetre. 
Pár kilometrov po šprintérskej prémii sa cesta ešte viac naklonila. Už pred prémiou cyklisti išli po naklonenej rovine, ale po prémii sa percentá ešte zvýšili. Krátko nato veľká skupina utečencov začala liezť na úvodnú horskú prémiu. Tá sa nachádzala na vrchole kopca Montée de Mont-Louis (8,4 km - 5,7 %). Pod úvodnou horskou prémiou si do tímového auta Arkéa - Samsic nasadol Nacer Bouhanni, francúzsky šprintér sa tak stal ďalším cyklistom, ktorý na tohtoročnej Tour do Paríža nedorazí. Bouhanni tak svoj cieľ v 108. ročníku nesplnil, etapu vyhrať nedokázal.  
- reklama -
- reklama -
Na prvom hodnotenom kopci reklamu svojim sponzorom robili utečenci z Groupama - FDJGaudu, Armirail a Madouas ťahali vedúcu skupinu až na samotný vrchol. Stovky metrov pod ním sa však rozohrala bitka o body do horskej súťaže. Na Montée de Mont-Louis bolo k dispozícii desať bodov a záujem o ne prejavili Poels (Bahrajn), Woods (ISN) a prekvapilo aj Van Aert (Jumbo - Visma). Všetci traja posledných tristo metrov šprintovali a nakoniec cez čiaru prémie ako prvý prešiel jazdec Bahrajnu. Iba polovicu bicykla stratil majiteľ belgického dresu. 
Stúpanie pokračovalo aj za prémiou a chvíľku to vyzeralo, že Poels (Bahrajn), Woods (ISN) a Van Aert (Jumbo - Visma) sa vpredu osamostatnia, lenže po dvoch kilometroch si svoj úmysel rozmysleli a rozhodli sa, že nebudú plytvať silami už takto skoro. Vrátili sa tak do pôvodnej skupiny, kde sa mohli v kľude občerstviť. Na malú chvíľku na ceste začala panovať pokojná atmosféra. Ani v pelotóne sa nediali žiadne zaujímavé veci, tempo hlavného poľa diktovali kolegovia Tadeja Pogačara. Balík strácal už desať minút. 
Veľmi početná skupina utečencov prišla pod druhé hodnotené stúpanie. Bol ním kopec Col de Puymorens (5,8 km - 4,7 %), na vrchole ktorého sa dávalo päť bodov. Aj v tomto stúpaní sa zviditeľnili Gaudu, Armirail a Madouas (všetci traja z Groupama - FDJ), ktorí okupovali popredné priečky v úniku. Teda sa opakoval scénar z Montée de Mont-Louis, kde najviac práce pre únik odviedla práve trojička z francúzskeho tímu. Rovnako vyzeralo aj finále na prémii, kde sa opäť pobili Van Aert (Jumbo - Visma), Poels (Bahrajn) a Woods (ISN). Tentokrát však bol Belgičan najsilnejší.  
Ešte pred vrcholom Col de Puymorens z celodenného úniku vypadol Armirail (FDJ), ktorý odtiahol obe horské prémie. Situácia sa zmenila aj v čele pelotónu, kde pretekárov UAE Team Emirates nahradili jazdci Movistaru a Ineos Grenadiers. Rýchlosť balíka sa zvýšila a už na hranici druhej horskej prémie strácal na únik niečo cez osem minút. Dve minúty sa podarilo domestikom Enrica Masa a Richarda Carapaza stiahnuť. Skupina Marka Cavendisha na vrchole Col de Puymorens strácala na pelotón dve minúty. Zatiaľ to so zeleným mužom vyzeralo dobre. 
- ponuka z nášho ehopu -
- ponuka z nášho eshopu -
Pod tretí hodnotený kopec viedol krátky zjazd, v ktorom riešil technické problémy Mollema (Trek). Včerajší víťaz musel vymeniť koleso na svojom bicykli. Pri tempe, ktoré diktoval Porte (Ineos) bolo nemožné, aby sa do pelotónu vrátil. V ňom zostalo už iba do 50 cyklistov. Na druhom fronte, v úniku, ktorému náskok raketovo klesal, začali pracovať Elissonde a Bernard (obaja Trek). Aj vpredu sa začalo odpadať zo skupiny, kontakt postupne stratili De Gendt (Lotto), Matthews (BikeExchange), Latour (TotalEnergies) a Ballerini (Quick-Step).  
Už dvetisíc metrov pred vrcholom Port d'Envalira (10,7 km - 5,9 %) sa Woods (ISN) zdvihol a skúšal inú stratégiu ako si prísť po body, na jeho koleso sa zavesili Nibali (Trek), Kuss (Jumbo - Visma) a Powless (EF Education). Postupom času si dopredu doskočili ostatní členovia celodenného úniku, medzi ktorými bol Quintana (Arkéa - Samsic). Kolumbijsky cyklista na nikoho nečakal, pokračoval ďalej sám a nakoniec sa vyšplhal na najvyšší bod 108. ročníka Tour ako prvý. Získal desať bodov do horskej súťaže a tiež cenu Henriho Desgrangea, ktorú vyhral po tretíkrát v kariére. 
Hlavné pole prišlo na vrchol Port d'Envalira päť minút za Quintanom (Arkéa - Samsic) poriadne oklieštené. Ineos Grenadiers z pelotónu urobil skupinu hlavných favoritov, v ktorej zostalo okolo dvadsať cyklistov. Pogačar (UAE) už nemal po ruke ani jedného pomocníka, za to Carapaz mal stále pri sebe Thomasa, Castrovieja a Van Baarla. Poslední dvaja menovaní si vystúpili z celodenného úniku a v najvyššom bode tohtoročnej Tour počkali svojho lídra. Veľké problémy mal Martin (Cofidis), ktorý stratil kontakt s favoritmi a v zjazde sa nevedel dotiahnuť naspäť. 
Quintana (Arkéa - Samsic) v zjazde počkal svojich súperov, takže v čele bola opäť skupina. Tvorili ju Paret Peintre (Ag2r), Gaudu (FDJ), Van AertKuss (2x Jumbo - Visma), Poels a Teuns (2x Bahrajn), GuerreiroPowless (2x EF Education), Valverde (Movistar), WoodsMartin (2x ISN), ElissondeBernardNibali (3x Trek), AlaphilippeBallerini (2x Quick-Step), Izaguirre Insausti (Astana), Bonnamour (B&B) a Donovan (DSM). Vedúca skupina v takomto zložení prišla pod posledné stúpanie. 
Hneď od začiatku Col de Beixalis (6,4 km - 8,5 %) sa vpredu začalo útočiť. Prvý útok vyskúšal Quintana (Arkéa - Samsic), ale vystrieľal sa príliš skoro. Po ňom sa skúsil urvať od súperov Gaudu (FDJ), lenže ani jemu útok vytúžený výsledok nepriniesol. Tretí útok v čelnej skupine predviedol Kuss (Jumbo - Visma), Američan využil najprudšie pasáže a vzdialil sa. Postupne si vytvoril pol minútový náskok pred najbližšími prenasledovateľmi. Veľké veci sa diali aj v skupine hlavných favoritov, kde zaútočil Carapaz (Ineos), ale Pogačar (UAE) a Vingegaard (Jumbo - Visma) boli na ňom nalepení.  
Za Kussom (Jumbo - Visma) bol najbližšie Valverde (Movistar), ale americký cyklista vyzeral v záverečnom kopci silne a španielsky matador sa k nemu vôbec nepribližoval. Dianie za nimi sa na chvíľku upokojilo, Pogačar (UAE) reagoval na nástup Carapaza (Ineos) a ten potom spomalil. Lídri tak boli opäť pri sebe, boli tam Vingegaard (Jumbo - Visma), Urán (EF Education), Lutsenko (Astana), O'Connor (Ag2r), Kelderman (Bora), Bilbao (Bahrajn) a Mas (Movistar). Chýbal tam iba Martin (Cofidis), ktorý postupne strácal pozície v celkovej klasifikácii. 
Osamotený jazdec vpredu vyliezol na posledný kopec o pár sekúnd skôr ako Valverde (Movistar). Kuss (Jumbo - Visma) vedel, že od cieľa ho delí už iba zjazd, ktorý bol však v istých pasážach technicky náročný. Kuss nemohol urobiť žiadnu chyb. Za nimi sa preháňali adepti na celkové víťazstvo. Útočiť skúšali všetci, najskôr O'Connor (Ag2r), po ňom Vingegaard (Jumbo - Visma), šťastie pokúšal aj Urán (EF Education), ale nikto nezískal k dobru ani jednu sekundu. 
Záverečný zjazd už zmenu v čele nepriniesol, Sepp Kuss odolal tlaku Alejandra Valverdeho a prišiel si po siedme profesionálne víťazstvo v kariére a prvé na Tour de France. Kuss vyťažil zo správne zvolenej taktiky, v prvej polovici dňa šetril energiu, vôbec sa neukazoval. Správal sa tak akoby v úniku vôbec nebol. Keď sa jeho súperi začali naháňať, vyčkával. Našetrené sily potom minul v poslednom kopci, ktorý bol najprudší zo všetkých kopcov v dnešnom programe. Potom už mu stačilo len zliesť do cieľa. Kuss sa stal prvým americkým etapovým víťazom za desať rokov. Posledným Američanom, ktorý vyhral etapu na Tour bol Tyler Farrar v roku 2011. 
Druhé miesto získal Alejandro Valverde, ktorý dnes vyzeral veľmi dobre a možno by aj vyhral, kebyže lepšie zareaguje na nástup dnešného víťaza. Španiela môže tešiť fakt, že dnešná etapa bola podobná ako profil olympijských pretekov, kde by chcel zabojovať o zlato. Generálku zvládol dobre. Tretie miesto v cieli bral Wout Poels, ktorý bude po dnešku zaspávať spokojný. Jeho hlavnou misiou bolo zbierať body do horskej súťaže, a dnes ich nazbieral veľké množstvo. Dostal sa do vedenia a na pódiu si prevzal bodkovaný dres. Poels má v horskej súťaži 74 bodov, o osem viac ako druhý muž. 
Dnešná etapa bola zaujímavá aj z pohľadu celkovej klasifikácie. Tadej Pogačar opäť odolával útokom zo strany súperov. Vyskúšali to na neho takmer všetci, ale Slovinec žltý dres ubránil. Viac-menej v pohode. Na druhé miesto sa posunul Rigoberto Urán, ktorý tiež skúšal pozornosť svojich súperov, ale vzdialiť sa od nich nedokázal. Do najlešpej trojky sa po jednom dni vrátiť aj Jonas Vingegaard. Dán pred etapou avizoval, že bude dnes iba brániť, ale očividne klamal, pretože aj on vyskúšal zaútočiť párkrát. Po dvoch týždňoch sa v najlepšej desiatke nachádzajú aj Richard Carapaz, Ben O'Connor, Wilco Kelderman, Alexej Lutsenko, Enric MasGuillaume Martin a Pello Bilbao. Francúz Martin dnes vytriezvel potom, čo sa včera dostal až na druhú pozíciu, dnes sedem pozícii stratil. 
Pätnásta etapa zmenila lídra v horskej súťaži. Michael Woods sa snažil udržať bodkovaný dres, objavil sa v celodennom úniku a tiež na prémiách ho bolo vidieť, ale Wout Poels pozbieral viac bodov a Kanaďana z bodkovaného dresu vyzliekol. Poels má aktuálne 74 bodov, Woods 66 bodov. Len dva body menej má Wout van Aert, ktorý v nedeľu tiež poctivo zbieral body na horských prémiách. Rovnaký počet bodov má aj Nairo Quintana. Na piatom mieste sa nachádza Bauke Mollema so 41 bodmi. Vrchárska súťaž je stále otvorená a najdramatickejšia spomedzi ostatných súťaží v 108. ročníku Tour de France. 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Seppa Kussa (víťaz)
"Je to krásny pocit. Doteraz som na tejto Tour trpel a naozaj som nemal dobré nohy, ale dnes som si to vynahradil. Vedel som, že prichádzam domov, tam kde žijem a cítil som na poslednom stúpaní aj veľkú podporu od mojej priateľky a jej rodiny. Mal som preto veľkú motiváciu a som šťastný, že to vyšlo. Posledný kopec som celkom dobre poznal a to mi pomohlo. Tento triumf pre mňa veľa znamená. Stále nemôžem uveriť, že som vyhral etapu na Tour, naozaj nemám slov. Je to niečo úžasné."
Vyjadrenia ostatných aktérov budeme publikovať zajtra v ranných hodinách...

 
Výsledky etapy
1. KUSS Sepp Jumbo-Visma 05:12:06 120
2. VALVERDE Alejandro Movistar Team 00:23 50
3. POELS Wout Bahrain Victorious 01:15 25
4. IZAGIRRE Ion Astana-Premier Tech 01:15 15
5. GUERREIRO Ruben EF Education-NIPPO 01:15 5
6. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 01:15
7. GAUDU David Groupama-FDJ 01:15
8. MARTIN Daniel Israel Start-Up Nation 01:22
9. BONNAMOUR Franck B&B Hotels p/b KTM 01:22
10. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 01:22
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 62:07:18
2. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 05:18
3. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
4. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:33
5. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 05:58
6. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 06:16
7. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 07:01
8. MAS Enric Movistar Team 07:11
9. MARTIN Guillaume Cofidis 07:58
10. BILBAO Pello Bahrain Victorious 10:59
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 279
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 207
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 174
4. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 159
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 135
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 103
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. POELS Wout Bahrain Victorious 74
2. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 66
3. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 64
4. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 64
5. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 41
6. ELISSONDE Kenny Trek-Segafredo 27
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 62:07:18
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
3. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 21:15
4. GAUDU David Groupama-FDJ 27:15
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 57:26
6. DONOVAN Mark Team DSM 01:22:49
Všetky prémie na trase etapy:
sprint-20 124,4 km - OLETTE (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
1 20 105 km - Montée de Mont-Louis: dĺžka 8,4 km; sklon 5,7 % (10-8-6-4-2-1)
2 20 58,2 km - Col de Puymorens: dĺžka 5,8 km; sklon 4,7 % (5-3-2-1)
1 20 44,6 km - Port d'Envalira: dĺžka 10,7 km; sklon 5,9 % (10-8-6-4-2-1)
1 20bonus tdf 20 14,8 km - Col de Beixalis: dĺžka 6,4 km; sklon 8,5 % (10-8-6-4-2-1) (bonusové sekundy 8-5-2)
ciel Cieľ - ANDORRE-LA-VIEILLE (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Záverečný deň druhého týždňa ponúka ďalšiu prehliadku horkých masívov, tentokrát pyrenejských. Pri pohľade na dĺžku a profil etapy je len ťažko predstaviteľné, že by o etapové víťazstvo mohli bojovať pretekári z celodenného úniku. Najväčším favoritom na zisk etapového vavrínu preto nemôže byť nikto iný ako Tadej Pogačar. Slovinec síce na Mont Ventoux ukázal miernu slabosť, avšak pred voľným dňom nebude mať dôvod na šetrenie síl a bude môcť opäť raz demonštrovať svoju dominanciu v 108. ročníku Tour. Získať zopár sekúnd na neho a tiež na ostatných súperov budú chcieť aj ďalší hráči v celkovej klasifikácii. Vysoké nadmorské výšky a dlhé stúpania sú presne tá kombinácia, ktorú miluje Rigoberto Urán. Kolumbijsky cyklista v sobotu stratil pozíciu v celkovej klasifikácii a určite si ju bude chcieť zobrať naspäť. Práve v nedeľu by mohol prísť jeho veľký deň na tohtoročnej "starej dáme". Ďalším adeptom na zisk etapy je aj Jonas Vingegaard, ktorý ešte na Tour nevyhral a vidina veľkého úspechu ho bude hnať do cieľa. Dánsky cyklista na Mont Ventoux odkryl svoje karty, a ak mu budú chutiť aj kopce v Pyrenejach, môže Pogačara opäť potrápiť. Na víťazstvo na tohtoročnej Tour čaká aj Ineos Grenadiers, ich najsilnejším jazdcom v horách je Richard Carapaz.
Rozhodovať sa však bude až na ceste. Adeptom na celkové víťazstvo etapové prvenstvo nepadne do klína zadarmo. Počas etapy sa vpredu určite vytvorí únik tvorený kvalitnými vrchrámi, ktorí by pri istej konštelácii mohli bojovať o etapové víťazstvo. V domácom prostredí by sa mohol predviesť Dan Martin, ktorý žije v Andorre a tunajšie cesty pozná veľmi dobre. Ír na Tour hľadá pohodu, doma by ju mohol nájsť. Tiež Michael Woods bude mať záujem stráviť deň v úniku, keďže je v ponuke veľa bodov do horskej súťaže. Ďalšími pretekármi, ktorí by si mohli vytipovať nedeľnú etapu sú Miguel Ángel López, Vincenzo Nibali, Nairo Quintana, Wout Poels, Patrick Konrad, Esteban Cháves alebo Sergio Higuita, známe tváre zo sobotňajšej previerky, ktorým víťazstvo v etape utieklo pomedzi prsty. 
Krátky opis trasy etapy:
Pelotón zavíta na jeden deň do Andorry, ktorá ponúkne posledné dve stúpania pätnástej etapy. Po štarte sa dostanú cyklisti na štvorpercentné stúpanie, ale na hodnotený kopec si musia počkať osemdesiat kilometrov. Stúpanie Montée de Mont-Louis je tempárskou záležitosťou s pravidelným prevýšením do šesť percent a rovnakú úroveň má aj nasledujúci kopec Col de Puymorens, ktorý je ešte jednoduchší. Potom sa dostanú pretekári na najvyšší bod celých pretekov, ale ani na stúpaní Port d'Envalira nenájdeme prudké prevýšenie. Sklony sa pohybujú na úrovni šiestich percent a keďže odtiaľ zostáva do cieľa ešte päťdesiat kilometrov, jazdci na GC nebudú mať dôvod útočiť z diaľky. Posledný kopec Col de Beixalis poskytuje v prvej časti prevýšenie cez desať percent, no je krátky a favoriti na celkový titul musia vytiahnuť mimoriadne silné zrýchlenie, ak chcú v pätnástej etape získať čas na konkurenciu. Etapa vedúca do Andorry je vyčerpávajúcou skúškou, ale ľahšie sa v nej bude obraňovať pozícia, ako útočiť na konkurenciu.
zprofil etapy
profil posledného kopca (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 13:30 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop