Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TdF: Zvíťazil Mollema, Woods ide do bodkovaného dresu, Martin je druhý v GC

10.7.2021, 13:30 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
TdF: Zvíťazil Mollema, Woods ide do bodkovaného dresu, Martin je druhý v GC
(© A.S.O. / Charly Lopez)

tdf2020 banner update
14. 10.7. rovinata etapa ciel rovina Carcassonne > Quillan 184 km Mollema
zprofil etapy
profil etapy, 2880 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Devätnásť bodov do súťaže o bodkovaný dres a päťdesiat bodov pre šprintérov ponúkala štrnásta etapa z Carcassonne do obce Quillan. Na štart sa už nepostavil Soren Kragh Andersen (DSM) ani Warren Barguil (Arkéa Samsic). Druholigová stajňa tak prišla už o štvrtého pretekára a niekdajší Sunweb mal na Tour už len päť zástupcov. Ostrý štart dnešnej etapy bol naplánovaný na dvadsať minút pred trinástou hodinou. 
Do úniku sa chcel dostať Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Steven Kruijswijk (Jumbo - Visma), Benoít Cosnefroy (AG2R Citroën Team), Matej Mohorič (Bahrain - Victorious) alebo Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step). Napokon sa utrhol Kristian Sbaragli (Alpecin - Fenix) a neskôr sa k nemu pridal kolega Jonas RickaertToms Skujinš (Trek - Segafredo), Anthony Turgis (TotalEnergies) a Maxime Chevalier (B&B Hotels). 
Pätica mala k dobru len polminútu a útoky v pelotóne pokračovali. Vedúca skupina začala stúpať na prvú horskú prémiu Col du Bac (5,3%; 3,1 km), kde na víťaza čakali dva body. Z pelotónu si vystúpil Nacer Bouhanni (Arkéa Samsic), Mads Pedersen (Trek - Segafredo) aj Cees Bol (DSM). Tesne pred vrcholom musel meniť bicykel Rui Costa (UAE Team Emirates). 
Na vrchole získal dva body Sbaragli, pelotón zaostával len pätnásť sekúnd a už sa v ňom nenachádzal ani Tim Declerq (Deceuninck - Quick-Step). Vo vedúcej skupine bol najvyššie postaveným pretekárom Turgis, ktorému patrilo 66. miesto. Bicykel musel meniť aj Pello Bibao (Bahrain - Victorious), desiaty muž v GC. Z pelotónu opäť chcel ujsť Alaphilippe, ale jeho pokus nebol úspešný. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Spomedzi unikajúcich pretekárov sa v tejto sezóne tešil z víťazstva iba Skujinš, ktorý sa stal majstrom Lotyšska v ITT aj v pretekoch jednotlivcov. Sbaragli šiel veľmi dobre na Amstel Gold Race, kde finišoval na siedmom mieste. Rickaert na jednorázovke Dwaars door het Hageland vybojoval štvrtú priečku. Turgis predvádzal slušné výkony na kockových klasikách a na Kuurne - Brusel - Kuurne ho porazil iba Mads Pedersen. Chevalier dosiahol najlepší výsledok na jednorázovke Trofeo Andratx, kde skončil siedmy. 
Vedúca skupina mala pred sebou rýchlostnú prémiu. Z pelotónu útočilo množstvo pretekárov, ale nikomu sa nepodarilo utrhnúť. Medzi nich patril napríklad Simon Geschke (Cofidis), Ruben Guerreiro (EF Education), Julien Bernard (Trek - Segafredo) alebo Valentin Madouas (Groupama - FDJ). Tesne pred šprintérskou prémiou sa do úniku dostal aj Dries Devenyns (Deceuninck - Quick-Step), dvadsať bodov napokon získal Jonas Rickaert. Na zemi skončil Stefan Bissegger (EF Education) a skupina s Turgisom bola pohltená. 
Na prémii bol Michael Matthews (BikeExchange) rýchlejší ako Sonny Colbrelli (Bahrain - Victorious) a Austrálčan tak znížil stratu na Marka Cavendisha, ktorý nebodoval. Talian stiahol stratu na tretie miesto v bodovačke, ktoré patrí Jasperovi Philipsenovi (Alpecin - Fenix). Víťaz etapy na vlaňajšej Vuelte získal tri body. Po šprintérskej prémii nasledovalo stúpanie na Col de Montségur (8,7%; 4,2 km). 
Do úniku sa vydal aj Vincenzo Nibali (Trek - Segafredo), ale dlho vpredu nevydržal. Následne sa utrhol Pierre Rolland (B&B Hotels) a po ňom sa na čelo dostalo trio Mattia Cattaneo (Deceuninck Quick-Step), Jakob Fulgsang (Astana) a Wout Poels (Bahrain - Victorious). Dán sa po chvíli vrátil späť a z pelotónu už začal odpadávať Cavendish. Talian a Holanďan si vybudovali dvadsať sekúnd k dobru. 
- reklama -
- reklama -
Ku Cattaneovi a Poelsovi sa približoval Michael Woods (Israel Start-Up Nation) a Kanaďan sa stihol k ním pridať ešte pred vrcholom. Naopak, kontakt stratil Cattaneo a Woods a Poels si zašprintovali o päť bodov, pričom úspešnejší bol šiesty muž vlaňajšej Vuelty a v súťaži o bodkovaný dres priebežne strácal na druhého Woodsa len jeden bod. V pelotóne začal udávať tempo tím UAE Team Emirates
Tridsať sekúnd na vedúcu dvojicu strácal Cattaneo a ďalších dvadsať sekúnd zaostával Martin (Cofidis), Mollema (Trek), Konrad (Bora), Higuita (EF Education), Fraile (Astana), Chaves (BikeExchange) a Meitjens (Intermarché). Líder Cofidisu si mohol polepšiť v GC, na ôsmeho Enrica Masa (Movistar) strácal dve minúty a osemnásť sekúnd. Osemdesiat kilometrov pred cieľom sa ku vedúcej dvojici pridal Cattaneo
Vedúca skupina začala stúpať Col de la Croix des Morts (5,7%; 6,8 km). Z pelotónu zaútočil Pierre Rolland Quentin Pacher (2x B&B Hotels). Neskôr tak urobil aj Élie Gesbert (Arkéa Samsic) a Valentin Madouas (Groupama - FDJ). Títo pretekári sa spojili do jednej skupiny. Na vrchole bol tentoraz úspešnejší Woods pred Poelsom a Cattaneom. Tesne po prémii sa k ním pridala skupina s Martinom.
Vďaka získaným bodom sa Woods v súťaži o bodkovaný dres dotiahol na Quintanu.  Ďaľšou horskou prémiou bola Côte de Galinagues (9%; 2,2 km). 59 kilometrov pred cieľom sa do vedúcej skupiny prepracoval aj GesbertRollandPacher MadouasGuillaume Martin sa virtuálne posúval na šieste miesto v GC a na vrchole získal dva body PoelsMichael Woods šiel virtuálne do bodkovaného dresu. 
- reklama -
rusko satky 560x300
- reklama -
Pelotón na vrchole strácal štyri minúty. Vo vedúcej skupine si nastúpil Rolland, ale jeho útok bol neúspešný. Aktuálna situácia bola priaznivá aj pre Cattanea, ktorý sťahoval svoje manko na desiateho Blibaa. Skupina s Cavendishom strácala dvanásť minút a partia s Bouhannim mala osemnásťminútové manko. Technické problémy musel riešť Meintjes a v jednej zo zákrut skončil na zemi Woods
Kanaďan vyviazol z pádu bez ujmy a pokračoval ďalej. Na zvyšok úniku strácal pätnásť sekúnd a 43 kilometrov pred páskou sa vrátil späť. V zjazde zaútočil Mollema a vybudoval si tridsať sekúnd k dobru. Martin sa priebežne nachádzal na treťom mieste v GC. Tempo hlavnej skupiny naďalej udávali muži okolo Tadeja Pogačara. Náskok Holanďana na čele etapy prekročil minútu. 
Keďže Guillaume Martin atakoval aj pozíciu Rigoberta Urána, tím EF Education začal udávať tempo na čele pelotónu. Mollema už stúpal na poslednú horskú prémiu Col de Saint-Louis (7,4%; 4,7 km), kde sa rozdávali aj bonusové sekundy. V skupine prenasledovateľov zaútočil Chaves a spolu s ním šiel HiguitaKonradWoodsMeintjes Gesbert
Neskôr ich doplnil zvyšok skupiny, kde už nebol Poels ani Rolland. Ďalší útok podnikol Cattaneo. Z pelotónu vypadol Van AertColbrelli aj Thomas. Vpredu šiel s Talianom HiguitaWoods Konrad. Skupina s Martinom strácala dvadsať sekúnd. Majster Rakúska Patrick Konrad sa chcel zbaviť ostatných pretekárov, ale zvyšné trio nestratilo kontakt. 
Mollema získal na vrchole päť bodov a pustil sa do zjazdu s minútou k dobru na skupinu s Woodsom. Kanaďan získal tri body a po etape ho čakali pódiové povinnosti. Holanďan získal cenu za najbojovnejšieho jazdca dnešnej etapy. Pelotón sa okresal, ale nikto z kandidátov na GC nezaostával. Skupine s Woodsom sa nedarilo znižovať náskok Mollemu, ktorý mal na dosah druhé etapové víťazstvo na Tour v kariére.  
Bauke Mollema si záver etapy postrážil a priniesol tímu Trek - Segafredo prvé víťazstvo na Grand Tour od Gira 2019. Zároveň získal tretie etapové víťazstvo na Grand Tour po sedemnástej etape na Vuelte 2013 a pätnástej etape na Tour de France 2017. Druhé miesto vyšprintoval Patrick Konrad pred Sergiom Higuitom. Hneď za nimi prišla do cieľa skupina s Guillaumom Martinom, ktorej šprint vyhral Omar Fraile
Skupina favoritov prišla do cieľa s mankom 6:53 a Tadej Pogačar udržal žltý dres. Na druhé miesto sa posunul Guillaume Martin, ktorý na Slovinca po dnešku stráca viac ako štyri minúty a tretí je Rigoberto Urán. Nováčikom v Top 10 je aj Mattia Cattaneo, ktorý preskočil Pella Bilbaa. Hrdinom dnešného dňa je ale Bauke Mollema, ktorý zaútočil v zjazde z Côte de Galinagues a vo svojej sólovej jazde vydržal až do cieľa. 
Dobrý výkon podal aj Patrick Konrad, ktorý sa opäť predstavil v úniku a dnes vybojoval svoje najlepšie umiestnenie na Grand Tour etape. S Rakúšanom sa do šprintu zapojil aj Sergio Higuita, ktorý nepridal ďalšie víťazstvo na Grand Tour. Spoločne s nimi prišiel do cieľa aj Michael Woods, ktorý bol v kopcoch odolnejší ako Wout Poels a to využil na zisk bodkovaného dresu. 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
Do vedúcej skupiny sa prepracoval aj Guillaume Martin, ktorý síce na poslednej HP stratil kontakt s niektorými vrchármi, ale v zjazde ich spoločne so svojou skupinou takmer dobehol a odmenou za jeho celodennú snahu mu je posun na druhé miesto celkového poradia. Dnešná vynaložená snaha sa však môže prejaviť hneď zajtra, kedy je na programe horská etapa. Do elitnej spoločnosti sa dostal aj Mattia Cattaneo, ktorý získal na Pella Bilbaa štyridsať sekúnd. V druhej desiatke si polepšil aj ChavesMeintjes a víťaz etapy. Biely a zelený dres nemenili svojich majiteľov.   
vyjadrenie ikonky ciernaBauke Mollema (víťaz)
"Bol to ťažký deň. Trvalo osemdesiat až deväťdesiat kilometrov, kým sa konečne vytvoril únik dňa. Môj tím urobil výbornú robotu v tom, že kontroloval nástupy, až kým sa vytvoril únik. Boli sme celkom dobrá skupina, ale veľmi sme nespolupracovali a nestriedali sme sa na čele skupiny. Tak som si povedal, že pôjdem a zaútočil som v klesaní. Išiel som zhruba 40 až 45 kilometrov sám. Aj po dvoch týždňoch na Tour sa cítim dobre. Nohy sú stále v poriadku. 
Keď som mal náskok už minúty a pol, tak som vedel, že moja šanca na triumf je veľmi veľká. Posledné stúpanie som udržal v konštantom tempe a v zjazde som takisto nič nestratil. Takže som vedel, že to zvládnem. Je to vždy skvelé, keď vidím práve náš tím na pódiu. Musím poďakovať svojmu tímu za to, že kontrolovali preteky predovšetkým v úvode etapy. Na začiatku Tour som sa cítil trochu unavený po náročnom programe v prvej polovici sezóny."
Sumár vyjadrení aktérov dnešnej etapy vyjde vo večerných hodinách
Výsledky etapy
1. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 04:16:16 120
2. KONRAD Patrick BORA-hansgrohe 01:04 50
3. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 01:04 25
4. CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick-Step 01:06 15
5. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 01:10 5
6. FRAILE Omar Astana-Premier Tech 01:25
7. GESBERT Elie Arkéa-Samsic 01:25
8. PACHER Quentin B&B Hotels p/b KTM 01:25
9. MEINTJES Louis Intermarché-Wanty-Gobert 01:25
10. CHAVES Esteban Team BikeExchange 01:28
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 56:50:21
2. MARTIN Guillaume Cofidis 04:04
3. URAN Rigoberto EF Education-NIPPO 05:18
4. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
5. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 05:33
6. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 05:58
7. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 06:16
8. LUCENKO Alexej Astana-Premier Tech 06:30
9. MAS Enric Movistar Team 07:11
10. CATTANEO Mattia Deceuninck - Quick-Step 09:48
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. CAVENDISH Mark Deceuninck - Quick-Step 279
2. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 187
3. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 174
4. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 159
5. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 131
6. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 126
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. WOODS Michael Israel Start-Up Nation 54
2. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 50
3. POELS Wout Bahrain Victorious 49
4. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 44
5. MOLLEMA Bauke Trek-Segafredo 41
6. ELISSONDE Kenny Trek-Segafredo 27
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 56:50:21
2. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 05:32
3. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 24:44
4. GAUDU David Groupama-FDJ 30:51
5. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 49:04
6. MADOUAS Valentin Groupama-FDJ 01:21:36
Všetky prémie na trase etapy:
3 20 132,8 km - Col du Bac: dĺžka 3,1 km; sklon 5,3 % (2-1)
sprint-20 107 km - LAVELANET (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
2 20 94,7 km - Col de Montségur: dĺžka 4,2 km; sklon 8,7 % (5-3-2-1)
2 20 73,4 km - Col de la Croix des Morts: dĺžka 6,8 km; sklon 5,7 % (5-3-2-1)
3 20 57,4 km - Côte de Galinagues: dĺžka 2,2 km; sklon 9 % (2-1)
2 20bonus tdf 20 16,9 km - Col de Saint-Louis: dĺžka 4,7 km; sklon 7,4 % (5-3-2-1) (bonusové sekundy 8-5-2)
ciel Cieľ - QUILLAN (30-25-22-19-17-15-13-11-9-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po dvoch rovinatých etapách cyklistov opäť čaká náročnejšia previerka. Päť horských prémií druhej a tretej kategórie, ale najmä možnosť uchmatnúť osem bonusových sekúnd na Col de Saint-Louis môže byť dobrá motivácia aj pre adeptov na celkové víťazstvo, uspieť môže aj celodenný únik, pre ktorý je zajtrajšia etapa ako šitá na mieru. Záujem dostať sa doň budú mať viacerí pretekári, nielen tí, ktorých motivuje bodkovaný dres. Tí dostanú lepšiu príležitosť v nedeľu. Ďalší deň v úniku by mohol stráviť Wout van Aert, ktorému by profil etapy mal vyhovovať. Svoje prednosti už raz ukázal, keď na Mont Ventoux za sebou nechal aj oveľa kvalitnejších vrchárov, tentokrát na programe nie sú tak drastické kopce. Sobotu by mohol naplno nechať prehovoriť svoje zbrane aj Julian Alaphilippe, ďalšia hviezda medzi klasikármi a pretekár, ktorý sa snaží dostať do úniku každý deň. Alaphilippe miluje podobné trasy a výstupy, ak si nechal v zásobárni ešte zopár síl, môže sa potešiť z etapového prvenstva. Druhou nádejou tímu Deceuninck Quick-Step môže byť Kasper Asgreen. Zviditeľniť by sa mohli aj ďalší klasikári ako Magnus Cort, Alejandro Valverde alebo Jasper Stuyven, všetci traja na tohtoročnej Tour stále čakajú na svoj deň. Na šancu zažiariť čaká aj Thomas De Gendt. 
Samostatnou kapitolou sú adepti na celkové víťazstvo. Z pohľadu boja o žlté tričko vyzerá byť profilovo výhodnejšia nedeľňajšia etapa, avšak tohtoročná Tour má svoje vlastné pravidlá a nie je vylúčené, že aj sobotu sa k slovu dostanú favoriti na zisk žltého dresu. Tadej Pogačar má preteky vo vlastných rukách a zatiaľ našiel odpoveď na každú výzvu v podaní jeho súperov. Slabinou Slovinca je jeho tím, ktorý v piatok utrpel veľkú ranu. Rigoberto Urán, Jonas Vingegaard a Richard Carapaz by mohli chcieť využiť pád Rafala Majku a získať na Pogačara pár sekúnd. Hlavne Vingegaard povzbudený výborným vystúpením na Mont Ventoux by mohol vyskúšať podobný husársky kúsok v etape, kde by nemuseli byť jeho súperi až tak sústredení.
Krátky opis trasy etapy:
V kopcovitej etape sa môže presadiť brejk. Prvá horská prémia neposkytuje tvrdé sklony, ale nasledujúce tri hodnotené kopce sú pomerne náročnou záležitosťou. Stúpanie Col de Montségur obsahuje dlhé úseky s prevýšením cez deväť percent a podobné sklony sa nachádzajú aj na ďalších dvoch kopcoch. Po prekonaní Côte de Galinagues nasleduje jednoduchý úsek etapy a pretekárov znovu preverí až Col de Saint-Louis, ktorý vrcholí sedemnásť kilometrov pred cieľom. Bonusový kopec obsahuje kilometrovú pasáž s prevýšením cez desať percent, druhá polovica ponúkne 5-percentné sklony. Stúpanie je vhodné na útok či zbavenie sa menej odolných cyklistov s rýchlou koncovkou.
zprofil etapy
profil posledného kopca (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 13:40 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Alice (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 13:55:21
Prečo v čera náhle z vrcholu peletónu odišiel Alaphilip ,keď sa začalo šprintovať do cieľa.Pripadal mi akoby sa nechcel už zúčastniť "nosenia"Cavendisha do cieľa, je si vedomí ,že má od neho navrch, ako sa hovorí.Aj teraz bol v uniku. Držím mu palce.
mino (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 15:30:14
Co furt mate s Cavendishom? Nechapem, raz rocne ho vidis v telke a hned nenavist az za hrob? Nepoznate ho, nikdy ste ho nestretli a nepriatel statu sa z neho zrodil. Preto, ze je uspesny? Kurva, to sme fakt tak zakomplexovani? Uplne drbnuti?
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 15:53:27
Lebo pozname jeho minulost zavodnicku aky bol hajzel
Peter (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 16:31:56
Asi tak
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 17:02:50
Áno, nikdy sme ho nestretli, ale aj tak môj názor na neho sa nezmenil.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 17:17:25
Ján Slota :
Slováci sú geneticky hlúpy národ.
ali (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 17:31:01
Trefne :) hore trio debilos to potvrdzuje.
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 17:32:19
Aj Vy, len opačne.
kotel (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 19:13:45
Elviska, ty si mozes zmenit nick na aky chces, ale tvoj pisomny prejav je taky nezamenitelny, ze staci napisat 2-3 vety a si odhalena :D
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:06:53
Nie som Elviska
kotel (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 23:24:21
tak prepac, presvedcila si ma, ze nie :D
Elviska (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:54:46
Čo tu splietaš?
nože prečo (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:28:34
Nemáme radi Cava, lebo kvoli nemu bol Peťo vylúčený.
Nemáme radi van Aerta, lebo ukázal Peťovi fakáča.
Nemáme radi celý QS, lebo často porážali Peťa v klasikách.
Nemáme radi Kwiatkoveského, lebo nespolupracoval a prešpurtoval Peťa na San Remo (presne ako to robieval Peťo Cancellarovi).
Nemáme radi Boru a Denka, lebo niekedy povie niečo, z čoho si redaktor vyreže jednu časť, preformuluje ju a dá do titulku kritiku Peťa.
A takto by sme mohli pokračovať..
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:49:10
a vedel by si niečo napísať aj o tých čo tu pravidelne kydajú na Sagana ?
Tomáš (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:53:58
To určite nenapíše.
nože prečo (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 01:12:00
Ale iste. Sú to chorí trollovia, ktorí majú len záľubu vytáčať ľudí a o Sagana im ani trochu nejde.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 22:57:16
Sagan spolupracoval s Cancellarom pravidelne na klasikách... ale ty si si tiež vybral 1 situáciu, ktorá sa ti hodí - ked s ním nestriedal aby si zaškatulkoval všetkých fanúšikov Sagana...

Ja napríklad nemám nič proti Cavendishovi a Van Aertovi - len kvoli nejakej nezhode v zápale boja - to pre mňa nie je dovod ho "neznášať"
nože prečo (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 01:15:28
Nie som si istý, či som písal o fanúšikoch. Skor typická slovenská davová psychóza. Všetci sú proti nám. Konšpirácie, ako všetkým vadí, že sme z východnej európy.. A je jedno, či ide o Sagana alebo o náhodný úspech vo futbale či hokeji.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 10:16:48
S týmto názorom sa dá iba súhlasiť..
Darkeon (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 23:33:34
Ludia, co vedia co je cest a charakter, tak neznasaju podvodnikov a su citlivi na skrivodlivost. To, ze ty takych nepoznas, tak nezamena, ze neexistuju.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 11:19:18
Veru nenavist niektorych svk fanuskov nema hranic na rozdiel od nas Sagana uznavaju po celom svete a maaj fanklub v belgicku napriek tomu ze poraza ich cyklistickych ,,bohov"
ZZZZ (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 12:00:47
No to by som nepovedala. Úplne tak naisto.
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 16:24:05
No ja by ale povedal ze skor ako fanklub Cavendisha tu naisto mame antifanklub Cavevendisha.Ano isto su ktori aj vo svete Sagana nemusia no podme len pre porovnanie kto ma kolko fandov na insta alebo face z kazdeho statu.
cavendishov pipik (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 23:19:17
zajtra ten zmrd v zelenom konci ked v dnesnej etape nakupil takmer pol hodinu
robocop (Neprihlásený užívateľ) - 10.07.2021 23:40:50
Ja by som bol radsej, keby zverejnili, ze B vzorka potvrdila u toho zmrda doping. Taku karmu by som mu doprial s radostou!
Fanda (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 08:21:34
Veľmi žasnem nad tým, keď o karme kecajú ľudia, ktorí želajú niečo zlé iným. A myslím, že Cav si za predchádzajúce obdobie odbil dosť nepríjemných vecí, takže teraz je zas čas na lepšie obdobie.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 11.07.2021 08:37:50
To sú "fanúšikovia" z tunajšej sekty Svedkov Sagana.
 
Náš eshop