Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

TdF: Thomas, Roglič aj Sagan spadli, Ewan a Haig skončili, zvíťazil Merlier, favoriti stratili

28.6.2021, 14:10 | Preteky vo svete | Jakub Hlubek
tdf2020 banner update
3. 28.6. rovinata etapa ciel rovina Lorient > Pontivy 183 km Merlier
zprofil etapy
profil etapy, 1530 nastúpaných metrov (© letour.fr)
Začiatok pracovného týždňa sa na Tour niesol v znamení etapy, ktorá bola profilovo vhodná pre čistokrvných šprintérov. Po včerajšej previerke vlastnil Mathieu van der Poel (Alpecin - Fenix) okrem žltého aj bodkovaný dres, ktorý si dnes obliekol Ide Schelling (Bora - hansgrohe). Bodovačke velil Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step) a biely dres mal na sebe Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). 
Do vedúcej skupiny sa prepracoval Cyril BartheMaxime Chevalier (2x B&B Hotels), Michael Schär (AG2R Citroën), Jelle Wallays (Cofidis) a už spomínaný Schelling. Holanďan sa do úniku dostal tretíkrát v rade a dnes chcel uchmatnúť dva body na dvoch horských prémiach. 144 kilometrov pred páskou došlo v hlavnej skupinu k pádu. Na zemi skončil Geraint ThomasLuke Rowe (2x Ineos), Robert Gesink Tony Martin (2x Jumbo - Visma). Najmä prvý menovaný vyzeral zle, ale napokon nasadol na bicykel a pokračoval ďalej. 
O chvíľu neskôr prišla informácia o odstúpení Gesinka a Primož Roglič tak prišiel o dôležitého pomocníka do hôr. Vedúca skupina mala k dobru dve minúty a dvadsať sekúnd. Až na tím AG2R tam boli zástupcovia tímov, ktoré mali svoje želiezka do dnešného dojazdu. B&B mohol šprintovať s Coquardom, Cofidis s Laportem a Bora so Saganom. Ku Thomasovi sa vrátil Rowe a začal mu pomáhať ku opätovnému návratu do pelotónu. 
Pretekárov dnes sprevádzal dážď. Na čele hlavnej skupiny sa otáčali najmä borci z Lotta Soudal a Groupamy - FDJ. Po Thomasa sa z pelotónu vrátil aj Castroviejo a Van Baarle. Najvyššie postaveným mužom v úniku bol Cyril Barthe, na Van der Poela strácal osem minút a 44 sekúnd. 125 kilometrov pred cieľom sa Thomas aj s domestikmi vrátil do pelotónu. 
- reklama -
- reklama -
Mimochodom, naposledy štartovala etapa z Lorientu v roku 2018 a vtedy sa v cieli radoval Peter Sagan. Na čele pelotónu sa už otáčal aj zástupca Alpecinu. Dnešná etapa bola vhodná pre viacero pretekárov tejto druholigovej stajne, ale Merlier v sobotu spadol, pričom si poranil obidve kolená a tak do úvahy okrem Van der Poela pripadal aj Jasper Philipsen, tohtoročný víťaz Scheldeprijs. Geraint Thomas si bol vymeniť bicykel a na cyklistov už nepršalo. 
Spomedzi pretekárov vo vedúcej skupine má na konte víťaznú etapu na Grand Tour iba Jelle Wallays, ktorý sa presadil z úniku v osemnástej etape na Vuelte 2018. Mechanické problémy musel riešiť Schär, ktorý si ale rýchlo opravil bicykel a šiel ďalej. Do širšieho okruhu favoriov dnes patril aj veterán André Greipel (Israel Start-Up Nation), ktorý na budúci rok ukončí kariéru. 
Robert Gesink sa stal už piatym odstupujúcim pretekárom na tohtoročnej Tour. Priemerná rýchlosť etapy po dvoch hodinách jazdy bola 44 km/h. Vedúca skupina začala stúpať na prvú horskú prémiu Côte de Cadoudal (6,3%; 1,7 km). Priblížne 700 metrov pod vrcholom si nastúpil Schelling a súperi nereagovali. Holanďan sa tak osamostatnil na prvom mieste v súťaži o bodkovaný dres a vrátil sa do pelotónu. 
85 kilometrov pred páskou malo vedúce kvareto k dobru dve minúty a dvadsať sekúnd. Aktívnou jazdou sa na Tour zatiaľ prezentuje Cofidis, ktorý mal v predchádzajúcich etapách v únikoch Pereza a dnes ich vo vedúcej skupine prezentoval Wallays. Pre prokontinentálnu zostavu B&B Hotels to bola druhá účasť v úniku a zástupcu tímu AG2R sme v celodennom úniku dnes videli po prvýkrát. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Spomedzi účastníkov dnešného úniku debutoval tento rok na Tour Wallays a Schelling. Barthe a Chevalier absolvovali druhý ročník a švajčiarsky klasikár Schär absolvoval už svoju jedenástu Starú dámu. Na zemi skončil aj Sean Bennett a Nic Dlamini (2x Qhubeka NextHash), ale obidvaja boli v poriadku a pád si odniesli len Američanov bicykel. Na šprintérskej prémii balík bojoval o jedenásť bodov.
Vpredu sa o prémiu nebojovalo a dvadsať bodov získal Barthe. V pelotóne ostal Peter Sagan zavretý a jedenásť bodov uchmatol Ewan pred Cavendishom. Slovák získal len šesť bodov. Tesne po prémií tím Jumbo - Visma informoval, že Gesink si pri páde vykĺbil kĺb medzi kľučnou kosťou a lopatkou. Trojnásobného majstra sveta na prémií prešprintoval aj Morkov, Colbrelli a Démare
Defekt predného kolesa musel riešiť Alaphilippe. Po chvíli sa majster sveta vrátil späť do pelotónu. Predné priečky pelotónu okupoval aj Philippe Gilbert (Lotto Soudal), ktorý na budúci rok, podobne, ako Greipel, zavesí tretry na klinec. Predné koleso musel meniť aj Greipel, ktorý sa vracal do balíka s Patrickom Konradom (Bora - hansgrohe). Rakúsky majster by mal byť domestikom v horách pre Keldermana a Buchmanna. 
Vedúca skupina mala pred sebou druhú horskú prémiu Côte de Pluméliaeu (3%; 2,2 km), kde získal jeden bod Wallays. Pelotón vedený celkami BikeExchange, Deceuninck, Movistar, Jumbo, Bora a Lotto Soudal strácal deväťdesiat sekúnd. Ďalší defekt postihol Christopha Laporta (Cofidis), ktorý vymenil celý bicykel. Dvadsaťjeden kilometrov pred cieľom klesol náskok úniku pod minútu. 
- ponuka z nášho eshopu -
eshop tarmac sl6 v2update
- ponuka z nášho eshopu -
Z balíka si postupne začali vystupovať domestici jednotlivých tímov. Peter Sagan sa nachádzal na samom čele pelotónu, ale bez svojich kolegov. Z vedúcej skupiny si vystúpil Chevalier. Jedenásť kilometrov pred cieľom došlo ku kolízii, kde sa zamotal Valentin MadouasBruno Armirail (2x Groupama - FDJ) aj Miguel López (Movistar). Kolumbíjčan okamžite nasadol na bicykel svojho spolujazdca. 
O chvíľu neskôr skončil na zemi Primož Roglič (Jumbo - Visma). Slovinec bol doudieraný, ale šiel ďalej a spolu s ním šli kolegovia Kruijswijk a Vingegaard. Následne počkal na neho aj Martin a Teunissen. Spolu s Rogličom spadol aj Jonas Rutsch (EF Education). Pättisícštyristo metrov pred cieľom sa únik stal minulosťou, Roglič strácal päťdesiat sekúnd. 
Štyri kilometre pred páskou prišiel ďalší pád, kde skončili viacerí ľudia z Bahrain - Victorious. Zle vyzeral najmä Jack Haig a skončil tam aj Démare. Medzitým sa Movistar spojil s Jumbom - Visma. V balíku ostal Van der Poel a bol tam aj Peter Sagan. Záverečný šprint rozbehol Alpecin - Fenix, ale Sagan sa potom dostal do kontaktu s Ewanom, obidvaja skončili na zemi a jeho šance na triumf vyfučali.
Zvíťazil Tim Merlier pred Jasperom Philipsenom, tretí skončil Nacer Bouhanni. Ewan vyzeral po páde veľmi zle a dlho ležal na zemi. Sagan bol v poriadku. Tim Merlier tak po Gire zvíťazil aj na druhej Grand Tour a ukázal, že ho zranenia z úvodnej etapy nelimitujú. Nakoľko sa do záveru nedostal ani Cavendish, za Deceuninck šprintoval Davide Ballerini a Talian vybojoval slušné štvrté miesto. Top 5 uzavrel Sonny Colbrelli, ktorý sa však v závere musel vyhýbať padajúcemu Saganovi a Ewanovi. 
Spomedzi kandidátov na GC finišovali bez straty len Alaphilippe Carapaz. Francúz si vďaka šiestemu miestu udržal zelený dres. Štrnásť sekúnd dostal MasNibaliFuglsangQuintanaKeldermanLatour Henao. Dvadsaťšesť sekúnd nakúpil PogačarHiguitaMollemaUránThomasChavés Guillaume Martin. Skupina s RogličomKruijswijkomVingegaardom, Valverdem Lopézom prišla do cieľa s mankom 1:21. Do cieľa už neprišiel Jack Haig, ktorý musel odstúpiť a stal sa šiestym pretekárom, ktorý nepríde do Paríža.  
Peter Sagan na rýchlostnej prémii získal len šesť bodov, ale v ďalšom priebehu etapy sa úspešne vyhýbal kolíziam a v závere si našiel miesto za vláčikom Alpecinu. Potom mu ale skrížil cestu Caleb Ewan a obidvaja šprintéri sa porúčali na zem. Kým Slovák sa po chvíli postavil na nohy a vzal si bicykel, Austrálčan dlho ležal na zemi, no napokon preťal cieľ. Thomas De Gendt po etape povedal, že má pravdepodobne zlomenú kľúčnu kosť. Pár minút po etape vyskočila informácia, že Ewan rozšíril zoznam odstupujúcich. 
Tretia etapa spôsobila poriadne zemetrasenie v GC. Prvé dve priečky zostali nezmenené, ale na tretie miesto sa posunul Richard Carapaz. Totožný čas stráca Van Aert a na piatom mieste ostal Kelderman. Na šiestu priečku spadol Pogačar, ktorý aspoň ubránil biely dres. Novými prírastkami v Top 10 sú po dnešku Mas, Quintana, Latour a elitnú spoločnosť uzatvára Higuita. Roglič spadol na 20. priečku, odkiaľ stráca 1:35. Ešte o dvanásť sekúnd viac stráca Vingegaard a Bilbao. 
V boji o zelený dres Sagan po dnešku stráca na Alaphilippa 56 bodov a preskočili ho aj Colbrelli či Bouhanni. Okrem Sagana v dnešnom závere nebodoval ani Ewan, Démare, Cavendish či Coquard. Bore ostáva bodkovaný dres, ktorý v najbližších dvoch etapách ponesie Ide Schelling, nakoľko zajtra nie je na trati ani jedna horská prémia. Tím Bora - hansgrohe po etape informoval, že Sagan si z pádu odniesol hematóm aj tržnú ranu, ale na zajtra by mal byť pripravený. Aj zajtrajšia etapa by mala patriť šprintérom a veríme, že uvidíme menej pádov ako v doterajšom priebehu. 
vyjadrenie ikonky ciernaTim Merlier (víťaz)
"Je to najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Splnil som si sen. Po víťazstve na Gire som bol veľmi šťastný a teraz som vyhral na najväčších pretekoch na svete. Videli ste, ako ma Mathieu van der Poel pripravoval na šprint? Potom odviedol Jasper Philipsen skvelú prácu na posledných sedemsto metroch a ja som potreboval len zrýchliť na posledných 150 metroch. Bol som prekvapený, že nikoho za sebou nemám. ale počul som, že za mnou došlo k pádu. Táto Tour je už teraz úspešná pre Alpecin - Fenix. Vyhrali sme dve etapy a Mathieu má žltý dres. Dúfam, že prídem do Paríža a budem bojovať o triumf na Champs-Elysées."
Súhrn reakcií vyjde vo večerných hodinách...
Výsledky etapy
1. MERLIER Tim Alpecin-Fenix 04:01:28 120
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 50
3. BOUHANNI Nacer Arkéa-Samsic 00:00 25
4. BALLERINI Davide Deceuninck - Quick-Step 00:00 15
5. COLBRELLI Sonny Bahrain Victorious 00:00 5
6. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 00:00
7. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 00:00
8. BOL Cees Team DSM 00:00
9. TURGIS Anthony Team TotalEnergies 00:00
10. WALSCHEID Max Team Qhubeka NextHash 00:00
80. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 12:58:53
2. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 00:08
3. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 00:31
4. VAN AERT Wout Jumbo-Visma 00:31
5. KELDERMAN Wilco BORA-hansgrohe 00:38
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:39
7. MAS Enric Movistar Team 00:40
8. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 00:40
9. LATOUR Pierre Team TotalEnergies 00:45
10. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:52
68. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 08:16
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 80
2. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 62
3. MERLIER Tim Alpecin-Fenix 50
4. MATTHEWS Michael Team BikeExchange 50
5. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 44
6. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 41
13. SAGAN Peter BORA-hansgrohe 24
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. SCHELLING Ide BORA-hansgrohe 5
2. VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 4
3. PEREZ Anthony Cofidis 3
4. ALAPHILIPPE Julian Deceuninck - Quick-Step 2
5. THEUNS Edward Trek-Segafredo 2
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 2
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 12:59:32
2. HIGUITA Sergio EF Education-NIPPO 00:13
3. GAUDU David Groupama-FDJ 00:13
4. HAMILTON Lucas Team BikeExchange 01:03
5. VINGEGAARD Jonas Jumbo-Visma 01:08
6. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team 02:36
Všetky prémie na trase etapy:
4-20 91,8 km - Côte de Cadoudal: dĺžka 1,7 km; sklon 6,3 % (1)
sprint-20 64,6 km - LA FOURCHETTE: (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
4-20 34,3 km - Côte de Pluméliaeu: dĺžka 2,2 km; sklon 3,1 % (1)
ciel Cieľ - PONTIVY (50-30-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
Krátky úvod k etape:
Po dvoch hektických dňoch by si kandidáti na celkové poradie mali oddýchnuť a na rad prichádzajú čistokrvní šprintéri. Na doterajších rýchlostných prémiach ukázal sľubnú výkonnosť Caleb Ewan a jazdec Lotta Soudal bude chcieť pridať už šiesty triumf na Starej dáme. Pondelok na Tour by mal zároveň odhaliť šprintérske ambície Marka Cavendisha, ktorý v tejto sezóne pookrial, ale na francúzskej Grand Tour sa musí vyrovnať s najtvrdšou konkurenciou. S viacerými variantami môže pracovať tím Alpecin - Fenix. Buď dajú šancu na ďalšie víťazstvo Van der Poelovi, alebo prehovoria typickí šprintéri Philipsen a Merlier. Domáci fanúšikovia budú v rovinatej etape fandiť Arnaudovi Démarovi a Christophovi Laportovi. Obidvaja cyklisti v tejto sezóne preukázali svoje kvality a najmä od prvého menovaného sa od vlaňajšej dominancii na Gire očakávajú ďalšie víťazstvá.  
Peter Sagan sa v prvých dvoch etapách ukázal iba na rýchlostných prémiach a v záveroch šetril energiu, čo mu teraz môžu pomôcť. Vlani na Tour nezvíťazil a tretia etapa prináša ideálnu príležitosť nielen na pretrhnutie čakania na triumf, ale aj na zisk dôležitých bodov v boji o ôsmy zelený dres. Do karát mu môže hrať fakt, že počas etapy môže zaúradovať vietor a trojnásobný majster sveta dokáže prežiť tieto selekcie na predných priečkach hlavnej skupiny. Vo finále si musí dať najväčší pozor na Matthewsa a Ewana, ktorí si v predchádzajúcich etapách získali viac bodov ako on a preto by bolo ideálne, ak by obidvoch borcov nechal za sebou. V prípade Austrálčana treba dodať, že nepatrí medzi úzky okruh kandidátov na triumf. Okrem vyššie spomenutých borcov by mali miešať kartami aj Bouhanni, Coquard, Mads Pedersen alebo Van Aert, ak dostane príležitosť na vlastný výsledok. 
Krátky opis trasy etapy:
Až v tretej etape prichádza typická šprintérska záležitosť. Jednoduchý profil obsahuje len dve menšie horské prémie a nepredstavuje žiadne komplikácie pre šprintérske celky, ktoré by ohrozili hromadný dojazd pelotónu. Vo finále sa objaví posledná zákruta 1600 metrov pred cieľom a odtiaľ sa pôjde rovno na cieľovú pásku, takže na konci bude rozhodovať maximálna rýchlosť. Ešte predtým, približne 2400 metrov pred cieľom, prejde pelotón cez dve ostré pravotočivé zákruty. Z tretieho dňa sa však môže stať nervózna záležitosť, ak zafúka silný vietor. V priebehu etapy sa niekoľkokrát zmení smer jazdy vo veternej oblasti.
mapa dojazdu (© letour.fr)
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 14:20 štúdio, následne živý prenos
moderátorka štúdia: Oľga Konečná
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
hosť, spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko

Diskusia

Palec (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:08:17
Môj odhad dnes Peťo okolo desiateho miesta
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:59:27
to by bol dosť spackaný šprint.
Všetko horšie ako mimo prvú 6-ku je dnes neúspech.
Marian (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:09:06
Peter v strede zatvorený na prémií,čudné mi to príde,také bez záujmu,ale fandím a vždy budem
Zelený dres (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:37:05
Ozaj je to od Sagana také nemastné, neslané. Nenechaval sa zatvárať, bol viac dominantný. Nemám z toho dobrý pocit.
Palec (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:49:44
Mám pocit, že Peťo už nebude ten Peťo ako kedysi... už 3roky je mimo topformy,ale verím, že ešte ukáže niekde svoju silu a povyhrava ešte dačo... každopádne skvelá kariéra a ten prestup do Movistaru ho možno nakopne :-)
Bohuš (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 16:59:33
Prosím len Movistar nie...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:00:33
Tri pocity sme sa dozvedeli, čakáme na ďalšie.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:20:56
tento rok tam máme samé ťažké pády dúfam, že zvyšok tour už bude bez.
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:23:30
tak dík Ewan
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:25:48
Mohlo to byť podium,do pi*i!!
Val - 28.06.2021 17:26:07
Ojoj, dúfam, že bude v poriadku. A vyzeralo to tak dobre.......Kua...
Ujo imro (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:26:41
Dopice vyjebanej skurvenej !!! Kokot EWAN
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:10:16
Alebo ujo Imro.
Zihadlo (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 21:17:04
a kto iný za to mohol, ak nie Ewan?
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:27:05
Ale do riti......sakra. Hlavne nech je OK.
Ja (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:27:48
Ewana snáď vylúčia - keď ho nevylúči zranenie.
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:32:21
Bolo to od ewana nezavinené ale chudak aj sagan
Elado (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:33:09
za čo by ho vylúčili?
On tam štrajchol merliera a to ho rozhodilo.
Pokazil Peťovi finish, ale nechtiac.
Škoda, lebo Peťo mal slušnú pozíciu:-(
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:29:41
No tlacil sa aj Peto na Ewana pred tym ako Ewan spadol skoda poziciu mal skvelu bedna by bola na 100%v hre bolo aj vitazstvo
Robert (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:32:07
Toti vypadá že pojde na Petra. Tukol ho plecom, cin ho rizhodil a tukol jazdca pred nim...... Uvidime
majlo (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:34:20
Nepis toto lebo ta tu ukamenuju.
Čaputova (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:41:20
Ty si tak troska k.o. k. Ot, ze?
Pepe (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:33:31
Brdo, stastie ako sa peto vyhol totalnemu ošuchu, poklzal sa na tretre a kolese. Horsie dopadol ten maly chasnik. Ten asi konci.
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:40:06
To hej, ešte bolo vidno ako sa drží rukami na volante a vlastne skoro neštrajchol zem. Zvládol to parádne, len škoda toho.
Mandalore (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:33:48
Krpaty sikmooky australsky kkt
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:40:36
Inak si normálny ?
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:34:22
Aspoň že sú šuchal po ewanovom kolese,nebude hadam taky zdratý dufajme
Lukas (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:39:05
Sagan bude vylúčený, pred pádom sa bodíčkoval s Ewansom, ale už aj predtým sa s inými strkal.
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:48:54
Netaraj toto postrkavanie je uplne bežne robia to aj iný a to nezapricinilo pad ewana
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:39:46
Škoda, už som myslel, že to bude dobré do cieľa, keď Peter tam mal aj predtým kontakty a dobre že nespadol. Ach jaj, na čo sa má človek tešiť? Matovič dojebal štát aj s ľuďmi a ďalší kovid teror rozpútajú v septembri, ak nie aj skôr až do ďalšej neskorej jari.
JuroM (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:55:22
Juj no zle ti chcú s tým covidom čo no. Zaplatení všetci a všetko vymyslené, aby si ty nemohol chodiť do reštiky ja jeseň :D
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:00:30
Netrep Juro, nejde o mňa, ale v prvom rade o všetkých Slovákov, ktorý na Psychopatovičove bláznovstvo doplatili a doplácajú. Ak nie smrťou a stratou zdravia, tak ekonomickým, či psychickým zničením. Ty reštika trápna.
JuroM (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:05:50
Ja som ani nereagoval na Matoviča, ale vidím že si ideš svoje.
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:12:18
Zas trepeš a klameš. To ty si ideš svoje. To ty si písal, že všetko vymyslené a všetci zaplatení, nie ja.
Filip (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:55:42
Chlape ty si riadne zle na tom ked aj sem musis davat tie dezolatske sracky
Lu- bu (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:01:46
Sa zobuď, decko.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 20:49:15
IQ = 0,00
Marek Gála (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:40:18
Ešte bude shoow!
Dnes vyzeral Peto najsilnejší.
Rovinate dáme a zelený ešte nie je stratený!
Rytmus (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:41:19
Ten Sagan je čistý stragéd. Na druhej strane je krásne počuť na hlasoch komentátorov na RTVS ako ich pomaly opúšťa začiatočné ejakulácia pri mene Sagan a snoch ako ľahko výhra zelený dres ...
Bohužiaľ teraz nastane scenár že do konca TDF budú spomínať ako Sagan vyhral dáku etapu pred 8 rokmi o ktorej budú rozprávať pol hodinu kde na konci Sagana prirovnajú k bájnej legende ......
Bohužiaľ preto väčšina slovákov prepína na Čechov aby si pozreli závody TDF a nie na RTVS ktore rovno môžu dať len fotku Sagana a komentátori budú v siedmom nebi ...
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:04:36
Tiež pozerám na ČT. Ten Genda, či ako sa volá je jedna veľká tragédia.
rado70 (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:09:23
Na ČT tuším TdF ani neje. Ja osobne prepínam na Eurosport preto, lebo napriek slabým komentátorom tam aspoň komentujú aktuálne preteky. Na STV preteky doslova ignorujú, rozprávajú sa v rôznych iných témach iba nie o aktuálnej etape.
Etan Taurotroll (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:36:55
Netušíš správne. ČT sport TdF tiež dáva priame prenosy každej etapy.
sandokan (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:21:33
väčšina Slovákov by ani nevedela že existuje nejaká cyklistika keby nebolo Sagana ty ťulpas
Sandra (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:43:22
A ? TDF pozerám od roku 2006 a nebol tam žiaden Sagan.
Musím súhlasiť že RTVS sa nedá pozerať. Komentátor Genda to totálne znechutil. To jeho ustavične skákanie do reči, tie jeho pripravené napísané informácie ktoré vôbec nesúvisia s dianím na ceste a hlavne tie jeho neskutočne nechutné frázy "s veľkou pravdepodobnosťou s hraničiacou istotou vyhrá" ( samozrejme reálne nevyhral)...
A podobne žvásty rok čo rok. To je ako keby začne futbal mužstvo v 10 minute vyhrava 2:0 a komentátor povie mužstvo istotne vyhrá s určitosťou ....
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 20:54:13
Presne to som písala do RTVS v minulom roku na tzv.komentátora GAvendu. Gabo Zelenay by sa prepadol nad ním od hanby. Ale pre slovenskú televíziu to asi vyhovuje,len pre koncesionárskych platičov je to tragédia.
Alice (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 15:19:20
REagujem na seba.NIe GAvenda, to je katolícky redaktor. Prepáčte, mysleli sme GENDA.
Spartan (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:42:31
Tak snáď si už vybral všetku smolu....dnes ak by nebol prvý tak na 100% najhoršie druhý....nevadí hlavne nech je v poriadku.....
Shady (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:50:27
Vyzeral na vitazstvo mal to perfektne rozbehnuté
Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:51:41
Ešte aby nevylúčili Petra za predchádzajúce kontakty. Po skúsenostiach z vlaňajška a spred rokov by to nebolo prekvapenie.
diver (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:52:37
Pozeranie športu by malo byť predovšetkým zábavou. Dnes som sa ani trochu nebavil :(
Satoria (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 17:54:44
Tie úzke cesty na ktorých sa padá jedna radosť myslia organizátori vážne? Nevedia zabezpečiť bezpečnosť pre jazdcov a je im jedno že cyklisti môžu prísť o zdravie a kariéru? Okolo Slovenska je na vyššej úrovni ako tour de france.
Dr. Jones (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:09:02
Tých pádov mohlo byť dnes aj viac. Vďaka majstrovstvu pretekárov a možno aj šťastiu sa tak nestalo. Boli zábery zvrchu, keď sa ľudia po bokoch cesty uhýňali pretekárom na poslednú chvíľu na tých ardénskych stezkách.
dfxxfd (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:26:54
Myslim, ze Ewan sa posmykol na tej namalovanej priecnej ciare, ktora tam oddeluje parkovacie miesta.
S4g-F4n (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:34:07
nechápem prečo išiel z vnútornej strany predbiehať Sagana, veď je jasné, že keď je do tej strany jemná zákruta tak tí vpredu pojdu najkratšou cestou a tým pádom sa to tam zavre, čo sa aj stalo, kým predbiehal Peťa, tak už pred ním miesto nebolo, a keďže je najrýchlejší, tak nabral velkú rýchlosť a nestihol dostatočne zabrzdiť aby sa vyhol tuším Merlierovmu kolesu...
inliner (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:32:46
odteraz by mali vsetci sprintery nosit chranice na laktoch a airbag na volante
Bagssy (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 18:49:02
Dúfam že to malého aborigena diskvalifikuju za nebezpečný manéver.
SAGAN (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 19:39:19
S kokotmi sa pretekam .....
ALF (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 19:47:04
Tu to pekne vidno ako to Merlier zatváral k mantinelu. To nikdy neveští nič dobrého, viď Jacobsen. https://twitter.com/hashtag/TourDeFrance?src=hashtag_click
P (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 20:56:53
nezatváral ale cutoval zátačku
Pikulik (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 20:03:31
Akurát vravel tímovy lekár že je dosť zdratý na pravej strane okolo bedrového kĺbu a aj na nohe ale že by mal byť v pohode,aj keď spanok bude biedny keď je človek dojebany
Zihadlo (Neprihlásený užívateľ) - 28.06.2021 21:14:46
Z hľadiska boja o zelený dres v podstate k zásadným zmenám nedošlo (ewan out, demare nebodoval, colbreli a matthews zobrali len pár bodov, aktuálny lídri v bodovacej súťaži oň nemajú záujem), samozrejme, Peťo prišiel v závere o slušnú porciu bodov (teoreticky dnes už mohol byť v zelenom) ... naštastie, z toho pádu vyviazol ešte celkom dobre, tak len dúfajme, že ho tie odreniny nebudú výrazne limitovať a podobné situácie sa mu už budú vyhýbať
Lany (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 08:10:48
Peter vdaka skusenostiam (cyklokros) zvladol ten pad "perfektne".
Stale drzanie bajku, kontrola polohy tela, obratnost. Po pade bol hned na nohach.
Ma to v hlave. Nemusi rozmyslat: "Co teraz ...?".
Neraz tieto svoje skusenosti vyuzil aj v inych pretekoch pri rieseni kritickych situacii.

TdF na STV roky nepozeram. To je cista katastrofa!
Tam davaju "Tour de Sagan" a nie Tour de France.
Nevenuju sa pretekom, kecaju od veci, mylia si pretekarov. Neraz uz na zaciatku etapy komentatori suverenne vyhlasovali: "Etapu vyhra Peter". Hulakali: "Peter ides! Peter ides! Je to tam!" a ono to tam nebolo. Skoda reci. STV=neprofesionalny koment.
MTB woody (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 10:09:14
Cyklokros? Ťažko. Peter jazdieval horské bycikle, čiže MTB, disciplína cross- country (XC).
Lany (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 12:10:32
Peter "robil" aj cyklokros.
V r. 2008 sa na juniorskych MS v cyklokrose (v Trevise) stal
vicemajstrom sveta!
Akurat mal narodeniny (18 r.).
feroj (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 11:37:14
https://twitter.com/i/status/1409536231793475584
tak myslím, že Jaspera Philipsena z Alpecinu by mali diskvalifikovať za kríženie dráhy... tak ako vylúčili Sagana
Čuráci (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 13:35:51
Na Tour sa trestá len Sagan.
Marmac242 (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 16:02:50
Zdravim vsetkych antisagonovcov, tupcov co sa cyklistike rozumeju ako sliepka do piva????????????
tvoja mamka (Neprihlásený užívateľ) - 29.06.2021 22:33:44
Pre hlupaka kazdy hlupy
 
Náš eshop