TdF: Etapu a žltý dres získal Julian Alaphilippe po útoku na kopci, Sagan bol v úniku

30.8.2020, 11:00 | Preteky vo svete | Redakcia C-I.sk
tdf2020 banner update
2. 30.8. rovinata etapa ciel rovina Nice > Nice 186 km Alaphilippe
 
etapa 02n
profil etapy, 4049 nastúpaných metrov (© letour.fr)
 
 
Takáto ťažká horská etapa sa často nevidí na začiatku Tour a najmä favoriti na titul mohli mať z nej obavy, akým spôsobom sa bude vyvíjať, pretože ešte nechceli míňať energiu. Dnešný úspech mal pochádzať z brejku alebo zo šprintu okresaného pelotónu. Nemalo pršať, ale mohol sa objaviť pomerne silný vietor a teploty sa vyšplhali na 29 stupňov.
 
Po včerajších pádoch opustili preteky John Degenkolb a Philippe Gilbert. Prvý menovaný nestihol časový limit kvôli zranenému kolenu, ale pre bolesti by ani tak nenastúpil na dnešnú etapu. Gillbert si zlomil jabĺčko v kolene a Rafal Valls zase odstúpil pre zlomeninu bedrovej kosti. Dobre na tom nebol ani jeho kolega z Bahrajn - Merida Woet Poels, ktorý má zlomené rebro a poranené pľúca. Podľa vyjadrení Groupama - FDJ má Thibaut Pinot len odreniny a na podujatí pokračoval aj Pavel Sivakov. Včera spadol aj Domenico Pozzovivo a po etape zverejnil, že ho zvalil na zem fanúšik, ktorý si robil selfie a telefónom ho trafil do prilby.
 
 
- ponuka z nášho eshopu -
ebikes banner 560x300 v2
- ponuka z nášho eshopu -
 
 
Hneď po štarte sa rozprúdili útoky a peknú akciu rozbehol najmä Matteo Trentin, ktorý vyrazil predovšetkým za rýchlostnou prémiou. To nemohol nechať len Peter Sagan, ktorému pomáhal Lukas Pöstlberger. Malý náskok si vybudovalo osem jazdcov, tím Jumbo - Visma už nechcel nikoho ďalšieho púšťať dopredu a medzitým bojoval na konci pretekov David Gaudu, ktorý včera spadol a mal ťažko zranený chrbát. Na čele ešte jazdili Cosnefroy, Asgreen, Skujinš, Perez a Gogl. Peter Sagan sa dnes ukazoval v zelenom drese, keďže dvaja súperi, ktorí boli pred ním v bodovacej súťaži, mali na sebe žlté a biele tričko.
 
Vedúca osmička to dotiahla až na rýchlostnú prémiu, kde Peter Sagan tvrdo bojoval s Matteom Trentinom a dvadsať bodov získal taliansky pretekár, ktorý sa skutočne sústredí na bodovaciu súťaž. V pelotóne ukoristil šesť bodov Sam Bennett. Po prémii mali utečenci náskok jednej minúty a do balíka sa vrátil Matteo Trentin. Čakali sme, ako sa bude ďalej situácia vyvíjať, lebo vpredu sa nenachádzali vrchári.
 
 
Pretože silné tímy Jumbo - Visma a Ineos už nechceli nikoho pustiť na čelo pretekov, Peter Sagan, Lukas Pöstlberger (obaja Bora-Hansgrohe), Benoit Cosnefroy (Ag2r), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Toms Skujinš (Trek-Segafredo), Michael Gogl (NTT) a Anthony Perez (Cofidis) získavali na svoju stranu čoraz väčší náskok. Pred prvou horskou prémiou sme sledovali pomerne prekvapujúci priebeh. Do brejku sa nedostal žiadny vrchár a s touto situáciou mohli byť spokojní jazdci na GC, pretože žiadny z utečencov ich nemohol nijako ohroziť v klasifikácii a tak im mohli ponechať aj väčší náskok. V balíku však zasiahol UAE Emirates a držal manko na úrovni troch minút, čo na Col de la Colmiane mohlo viesť k novým útokom v pelotóne.
 
 
tour 20 etapa 02 unik asofab
 Únik (© A.S.O. / Alex Broadway)
 
 
Na stúpanie Col de la Colmiane nabehla vedúca skupina s náskokom tri minúty. Na čele patrili medzi najodolnejších jazdcov Asgreen, Gogl a Skujinš, ale v pelotóne sa nachádzalo niekoľko nespokojných vrchárov, ktorí sa chceli dostať do brejku. Balík stále ťahal iba UAE Emirates a ten si buď veril, že takúto vedúcu skupinu ustriehne na kopcovitom profile z pohľadu žltého dresu, alebo signalizoval záujem vyhrať etapu niektorým zo svojich jazdcov. Aj keď sa v úniku pohybovali dobré klasikárske motory Asgreen, Skujinš, Gogl alebo Pöstlberger, na tempárskom kopci strácali zo svojho náskoku. Cez stúpanie sa prechádzalo pokojne, v balíku nemal nikto problémy a rozdiel medzi skupinami zostával na stabilnej úrovni dvoch minút.
 
Na konci stúpania boli lákadlom vrchárske body a vyše kilometer pred vrcholom zaútočil Benoit Cosnefroy. Francúzsky jazdec zaskočil ostatných utečencov a podarilo sa mu ukoristiť dôležitých desať bodov, čo mu dodalo nádej na vrchársky dres. Za ním bodovali Perez, Gogl a Asgreen. Peter Sagan na tieto zrýchlenia nereagoval a išiel svojím tempom. Pelotón strácal dve minúty a pred vrcholom začali mierne zaostávať niektorí jazdci, ktorí vo včerajšej etape spadli. Vzadu sa nachádzali Ewan, Nizzolo, Calmejane alebo De Gendt. V klesaní museli pretekári obnoviť energiu pred druhým kopcom a zatiaľ to vyzeralo tak, že s malým náskokom vedúcej skupiny a po dobrej práci UAE Emirates to utečenci nedotiahnu do cieľa a víťaz etapy bude pochádzať z balíka.
 
 
V klesaní únik navýšil odstup na tri minúty. Nad pelotónom prevzal kontrolu tím Jumbo - Visma, ktorý nechcel nič riskovať, a to dokázali využiť utečenci. Nasledoval Col de Turini s prudšími sklonmi, aké sa objavili na predchádzajúcom stúpaní. Po troch kilometroch v kopci mal Peter Sagan menšie problémy, ale udržal sa na čele pretekov. Balík znovu ťahal UAE Emirates, no Alexander Kristoff sa prepadol do druhej časti pelotónu. Na 10-percentných sklonoch potom Peter Sagan opustil vedúcu skupinu, kde zostali Gogl, Perez, Asgreen, SkujinšPöstlberger.
 
Pelotón v druhej časti stúpania spomalil, lebo Alexander Kristoff bojoval s nepríjemnými sklonmi a UAE Emirates nemal dôvod ťahať, preto získala vedúca skupina niekoľko sekúnd k dobru. Líder pretekov tesne potom vypadol z pelotónu. Cosnefroy musel mať na kopci nejaké problémy, lebo pred vrcholom sa vrátil na čelo pretekov. V balíku už pracoval Jumbo - Visma, ale ten nemal dôvod stíhať utečencov. Col de Turini si podmanil Perez a druhý skončil Cosnefroy, takže obaja mali zatiaľ rovnaký počet bodov. Peter Sagan strácal dve minúty a za vrcholom už čakal na hlavný balík, do ktorého sa vrátil.
 
 
Nasledovalo veľmi dlhé klesanie a hlavná skupina držala pomerne vysoké tempo, preto únik strácal cenné sekundy. Po druhom stúpaní prvej kategórie zostávali šiesti utečenci ľahkou korisťou pre pelotón, odkiaľ vypadlo niekoľko jazdcov, ale stále bolo otázkou, kto a kedy začne viesť tu naozajstnú stíhaciu jazdu s cieľom vybojovať etapový triumf. Jumbo - Visma na čele balíka chránil Rogliča s Dumoulinom, aby sa im na tomto úseku nič nestalo. Vpredu sa odpútali Pöstlberger, Asgreen, Skujinš, ale nie nadlho a únik bol znovu kompletný, a hlavná skupina za nimi zaostávala dve minúty.
 
 
- reklama -
tdf2020 banner 560x300 update
- reklama -
 
 
Pred poslednými dvomi kopcami bol rozdiel medzi brejkom a pelotónom naďalej nejednoznačný. V hlavnej skupine pracoval iba Jumbo - Visma, ale ani tak si nedokázali utečenci vybudovať kľúčový náskok. Napokon zabral tím EF Pro Cycling so Sergiom Higuitom a pridal sa k nim aj CCC s Avermaetom, čo bola dostatočná palebná sila, aby definitívne pochovala nádeje utečencov. Tie skončili na kopci Col d´Eze a na stúpaní vypadol z pelotónu Peter Sagan. Na kopci najskôr zaútočil Powless z EF Pro, ale na tieto útoky už boli nachystané farby Deceuninck - Quick-Step, aby vo finále nič nevyrušilo Juliana Alaphilippa. Belgický celok nastavil také tempo, aby nikto ďalší už neatakoval, čo sa mu podarilo. Na Col d´Eze sa neodohral úspešný útok a celá etapa mala vyvrcholiť na poslednom kopci, ktorý obsahoval na vrchole aj bonusové sekundy.
 
V klesaní spadol Daniel Martínez (EF Pro). Aktuálny víťaz Critérium du Dauphiné pomaly vyskočil na bicykel, jeho strata prekročila jednu minútu a musel nasadiť všetku energiu, aby v cieli nedostal veľkú stratu, keďže balík šiel naplno. Kolumbijskému pretekárovi sa dokázal vrátiť aj za pomoci jedného kolegu. Na konci etapy fúkal protivietor a to nenahrávalo útokom z väčšej diaľky.
 
 
tour 20 etapa 02 promenada asofpb
Únik trojice v závere (© A.S.O. / Alex Broadway)
 
 
Poslednou prekážkou bol kopec Col des Quatre Chemins a tri kilometre pred vrcholom to vyskúšal Julian Alaphilippe. Francúzsky jazdec stavil na dlhý atak a na túto akciu pristal aj Marc Hirschi zo Sunwebu. Reagoval Jumbo - Visma, vedúcej dvojici nenechával veľký náskok, no potom atakoval aj Adam Yates a to už dodalo útočiacim pretekárom veľkú energiu. Na vrchole mala spomínaná trojica náskok pätnásť sekúnd a osem bonusových sekúnd vybojoval Adam Yates. V hlavnej skupine pracoval tím Ineos a následne sa k nemu pridala Astana.
 
Zaujímavú naháňačku dvoch skupín ovládla útočiaca trojica. V šprinte mal ešte dostatok energie Julian Alaphilippe, ktorého však vytrápil Marc Hirschi. Tretí skončil Adam Yates a pelotón nedostal v cieli značnú stratu. Gregovi van Avermaetovi chýbali len dve sekundy.
 
 
video v clanku ikonka ciernaPosledný kilometer etapy
 
 
V dnešnej horskej etape sa prelínalo viacero tímových stratégii a až po príchode do mesta Nice bolo jasné, že o etapu sa bude bojovať v hlavnom balíku. Najskôr sa rozhodol brániť zubami-nechtami žltý dres UAE Emirates, ale táto misia sa ukázala ako príliš náročná pre Alexandra Kristoffa. Práca jeho kolegov na obidvoch najťažších kopcoch však dostala do nepohodlnej pozície utečencov, ktorí si nedokázali vybudovať potrebný náskok. V druhej časti etapy zabral tím Jumbo - Visma, aby sa jeho lídri vyhli akýmkoľvek problémom a aj po jeho aktivite klesli šance brejku na úspech. Potom už bolo všetko pripravené na to, aby sa na záverečných stúpaniach ukázali Deceuninck - Quick-Step alebo EF Pro, ktoré disponovali vhodnými pretekármi na etapový triumf a tým pádom aj na žltý dres.
 
Aj keď na konci fúkal protivietor, Julian Alaphilippe bol mimoriadne motivovaný, preto zaútočil ďaleko pred vrcholom posledného stúpania. Pridal sa k nemu Marc Hirschi, ten s ním však nespolupracoval a potom mu veľmi pomohol príchod Adama Yatesa. V dramatickej koncovke táto skupinka spolupracovala a pozíciu najrýchlejšieho jazdca potvrdil Alaphilippe, no Hirschi mu bol zdatným súperom. Francúzsky jazdec odviedol obrovský kus práce na čele pretekov, a to nielen na stúpaní, ale stále mal dostatok síl, aby získal svoju piatu výhru na TdF a po roku sa opäť vrátil do žltého dresu. V minulom roku ho vybojoval v tretej etape a stratil len v predposlednej horskej previerke.
 
 
Pred páskou si musel dať pozor najmä na Marca Hirschiho, ktorý na konci evidentne šetril energiu na šprint a ktorý patrí medzi univerzálnych jazdcov s dobrou koncovkou. Mladý švajčiarsky jazdec bol naozaj pripravený vyzvať na priamy súboj francúzskeho hviezdneho cyklistu a bol aj rýchly, no Alaphilippe mu v rozhodujúcej fáze odskočil príliš ďaleko. Aj Adam Yates predviedol v kopci pekný útok, keď sa mu nikto nevyrovnal v balíku. Pomohol udržať útočiacich jazdcov na čele pretekov a aj keď vedel, že proti nim nemá šancu v šprinte, aspoň si vylepšil pozíciu s bonusovými sekundami. Britský pretekár má výbornú formu a v takejto pozícii ho ešte uvidíme.
 
Jazdci na celkové poradie prebehli cez etapu bez toho, aby sa museli výraznejšie natrápiť. Tím Jumbo - Visma ukázal svoju silu a v samotnom finále sa dobre staral o svojho lídra aj Ineos. Profil nespôsobil žiadne prekvapenie a aj útok Juliana Alaphilippa s Adamom Yatesom nevytvoril v cieli veľký rozdiel. Na čele pretekov sa udržal Greg van Avermaet a chýbalo mu málo, aby bojoval o výhru, a dopredu sa natlačil aj Sergio Higuita, ktorý chcel rovnako využiť svoju rýchlosť.
 
 
alaphilippe 20 tour v rusku asofab
Julian Alaphilippe (© A.S.O. / Alex Broadway)
 
 
Peter Sagan splnil dnešný hlavný cieľ a získal dostatok bodov na rýchlostnej prémii. Zároveň musel postrehnúť ambície Mattea Trentina, ktorý chce takisto počas podujatia zbierať čo najviac bodov, kde sa to len bude dať. Potom zostal v úniku a na čele pretekov prešiel cez dva najťažšie kopce. Takýmto spôsobom ich prekonal bez problémov a potom sa zaradil späť do pelotónu. Keď sa už dostal trojnásobný majster sveta do brejku, zostal na tejto pozícii a rozhodol sa počkať, ako sa situácie vyvinie. Ak by to vydržalo úniku až do konca etapy, mohol získať ďalšie potrebné body do bodovacej súťaže, ale pelotón etapu nevypustil. Ťažkú horskú etapu prekonal bez ťažkostí, do cieľa prišiel s mankom 17:45 a zajtra sa môže vybrať zbierať ďalšie body v šprintérskej previerke. V bodovacej súťaži sa posunul na druhé miesto, znížil stratu na Kristoffa a musel si všimnúť, že Trentin je už tretí v tejto klasifikácii.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Juliana Alaphilippa (víťaz)
"Vždy je to špeciálny pocit, keď vyhráte na Tour, a teraz sa teším ešte viac, lebo v tomto roku som ešte nezvíťazil, aj keď som tvrdo pracoval. Požiadal som mojich kolegov, aby finále urobili čo najťažšie, a to sa nám podarilo. Keď som zaútočil, na nič som nehľadel a išiel som úplne naplno. Nemal som čo stratiť. Vo finále to bola hra nervov, ale zvládol som to."
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Petra Sagana (Bora - hansgrohe)
"Bol to dlhý deň, ale pre mňa dopadol dobre. Musel som bojovať, aby som získal body do bodovacej súťaže a myslím si, že sme to zvládli na rýchlostnej prémii. Som šťastný, že Emanuel finišoval v hlavnej skupine a aj počas nasledujúcich dní odvedieme na trati maximum."
 
 
Výsledky etapy
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Deceuninck - Quick-Step link ikonka 4:55:27 120
2. HIRSCHI Marc Team Sunweb link ikonka 00:00 50
3. YATES Adam link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 00:01 25
4. VAN AVERMAET Greg link ikonka CCC Team link ikonka 00:02 15
5. HIGUITA Sergio EF Pro Cycling 00:02 5
6. MOLLEMA Bauke link ikonka Trek - Segafredo link ikonka 00:02  
7. LUTSENKO Alexej Astana Pro Team link ikonka 00:02  
8. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:02  
9. SCHACHMANN Maximilian BORA - hansgrohe link ikonka 00:02  
10. BETTIOL Alberto EF Pro Cycling 00:02  
108. SAGAN Peter BORA - hansgrohe link ikonka 17:45  
 
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Deceuninck - Quick-Step link ikonka 8:41:35 25
2. YATES Adam link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 00:04  
3. HIRSCHI Marc Team Sunweb link ikonka 00:07  
4. HIGUITA Sergio EF Pro Cycling 00:17  
5. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:17  
6. CHAVES Esteban Mitchelton - Scott link ikonka 00:17  
7. FORMOLO Davide UAE Team Emirates link ikonka 00:17  
8. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 00:17  
9. CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers 00:17  
10. DUMOULIN Tom link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 00:17  
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 
tour 2
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE-Team Emirates 64
2. SAGAN Peter BORA - hansgrohe 46
3. TRENTIN Matteo CCC Team 36
4. BENNETT Sam Deceuninck - Quick Step 35
5. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Deceuninck - Quick Step 30
6. PEDERSEN Mads Trek - Segafredo 30
 
 
tour 3
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. COSNEFROY Benoît Ag2r La Mondiale link ikonka 18
2. PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits 18
3. GOGL Michael NTT Pro Cycling 12
4. SKUJINŠ Toms Trek - Segafredo link ikonka 6
5. ASGREEN Kasper Deceuninck - Quick-Step link ikonka 6
6. ROCHE Nicolas Team Sunweb link ikonka 5
 
 
tour 4
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. HIRSCHI Marc Team Sunweb link ikonka 8:41:42
2. HIGUITA Sergio EF Pro Cycling 00:10
3. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:10
4. BERNAL Egan INEOS Grenadiers 00:10
5. MAS Enric Movistar Team link ikonka 00:10
6. MADOUAS Valentin Groupama - FDJ link ikonka 00:10
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
 
 

 
 
Prémie na trase etapy:
sprint-20 170 km -LAC DU BROC (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
1 20 122,5 km - Col de la Colmiane: dĺžka 16,3 km; sklon 6,3 % (10-8-6-4-2-1)
1 20 86 km - Col de Turini: dĺžka 14,9 km; sklon 7,4 % (10-8-6-4-2-1)
2 20 33 km - Col d´Eze: dĺžka 7,8 km; sklon 6,1 % (5-3-2-1)
bonus tdf 20 9 km - Col des Quatre Chemins (bonusové sekundy 8-5-2)
ciel Cieľ - NICE (30-25-22-19-17-15-13-11-9-7-6-5-4-3-2) + bonusové sekundy 10-6-4
 
 
Krátke preview etapy:
Po mnohých pádoch zo včerajšieho dňa sa postaví na štart ubolený pelotón a zdravotný stav jazdcov môže ovplyvniť dianie v náročnej horskej etape. Padali aj favoriti na titul a mnohí z nich si budú želať čo najpokojnejšiu jazdu, aby sa čo najlepšie zotavili pred štvrtou etapou, ktorá je zakončená cieľovým stúpaním. Ale nebude to také jednoduché. Šprintérska prémia nedovolí jednoduché vytvorenie úniku, utečenci sa môžu definitívne odtrhnúť až na kopci Col de la Colmiane a v tom prípade sa môžu dostať dopredu naozaj silní vrchári, proti ktorým budú musieť tvrdo zasiahnuť favoriti na titul. Vo včerajšej etape dostali veľkú stratu Thomas de Gendt s Philippom Gilbertom a obaja sú presne tie typy, ktoré sa hodia na etapový triumf v úniku bez toho, aby sa o nich museli zaujímať jazdci na GC. Nepochybujeme, že bude ich cieľom dostať sa do brejku a využiť svoju autoritu na to, aby sa k nim pridali len takí borci, ktorí nebudú hrozbou pre klasifikáciu. Philippe Gilbert však nenastúpi na dnešnú etapu kvôli zraneniu kolena, ktoré utrpel v páde. Stratu v poradí má aj Ben Hermans, ale ten včera spadol. Vhodnými kandidátmi na únik môžu byť Vuillermoz, Mohorič, Verona, De Marchi a možno už na začiatku pretekov vyrazia do útoku vrchári z Mitchelton - Scott. Tím UAE Emirates oslavuje na jeden deň žltý dres s Alexandrom Kristoffom a v druhej etape ho nemusí nejako špeciálne brániť, lebo profil je nad jeho možnosti. UAE Emirates to môže urobiť tak, že pošle do úniku nejakého vrchára. Formolo bude asi veľmi nápadný, ale Polanc by to mohol vyskúšať. Zostavy Jumbo - Visma a Ineos dokážu dostať pod kontrolu takýto profil, ale aj oni budú spokojnejší, ak sa na trati príliš nenadrú a ušetria energiu na dôležitejšie dni. Astana je takisto silná a etape môže dodať čaro, ak sa rozhodne bojovať o etapový triumf s LL Sánchezom alebo Lutsenkom. V tom prípade by to nebola dobrá správa pre utečencov. Keď sa nepresadí únik, v balíku sa pohybuje dostatok útočne naladených pretekárov, ktorí sa môžu vytiahnuť na záverečných dvoch stúpaniach. Julian Alaphilippe tam môže atakovať alebo sa spoliehať na šprint okresanej skupiny vrchárov. V najlepšej forme by to bola trasa pre Valverdeho, v hlavej skupine môžu byť v prípade potreby nebezpeční Bardet, Formolo, Bilbao, Fraile a dostatočne je výbušný Higuita.
 
 
Krátky opis trasy etapy:
V druhej etape uvidíme na trati to najlepšie, čo ponúka kopcovité okolie mesta Nice. Pravá horská etapa odštartuje zaujímavým spôsobom pre šprintérov. Po pätnástich kilometroch sa objaví rýchlostná prémia, kvôli ktorej by šprintérske celky nemali nikoho pustiť do brejku. Až potom sa bude odohrávať tradičná bitka o vytvorenie úniku a profil bude motivovať pravoverných útočníkov do kopcov, ktorých bude vábiť etapový triumf a žltý dres. Col de la Colmiane je dlhou vytrvalostnou previerkou s pravidelným sklonom a Col de Turini je o niečo kratší, ale zase prudší a obsahuje niekoľko kilometrov s priemerom desať percent. Už na prvom kopci budú odpadať mnohí cyklisti, ktorí nebudú mať dôvod plytvať energiou, a po Col de Turini dostaneme prehľad, ako sa bude etapa vyvíjať. Ak sa sformuje silný únik a kandidáti na titul ho nevyhodnotia ako nebezpečný, plus dokážu manažovať stratu balíka na prijateľnej úrovni, utečenci môžu dostať voľnú ruku. O etapovom triumfe sa bude rozhodovať na kopci Col d´Eze, ktorý poskytne najlepšie miesto na útok na samom začiatku alebo pred vrcholom, a napínavá etapa vyvrcholí na Col des Quatre Chemins (5,5 km; 5,5 %), ktorého prvá časť obsahuje dvetisíc metrov so sklonom sedem percent. Po jeho prekonaní zostáva do cieľa iba osem rýchlych kilometrov a tento dojazd je známy z podujatia Paríž - Nice. Je zaručené, že sa bude meniť majiteľ žltého dresu, a záleží len na favoritoch na titul, kto ho bude vlastniť. Či bude dopriate úniku, alebo okresanému pelotónu a útočnej jazde vrchárov na posledných dvoch kopcoch.
 
 
 
etapa 02 kopec
profil dôležitého kopca zo záveru (© letour.fr)
 
 
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk
na Dvojke od 15:00 štúdio, následne živý prenos
moderátor štúdia: Oľga Hamadejová
komentátori RTVS: Vladimír Genda, Marek Marušiak
spolukomentátor: Peter Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko
 
 
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop