TdF: Na konci víťazne zaútočil López, Roglič získal dôležité sekundy na Pogačara

16.9.2020, 15:00 | Preteky vo svete | Redakcia C-I.sk
tdf2020 banner update
17. 16.9. rovinata etapa ciel rovina Grenoble > Méribel 170 km López
 
etapa 17n
profil etapy, 4415 nastúpaných metrov (© letour.fr)
 
 
Kráľovská etapa pretekov finišovala na stúpaní, ktoré sa objavilo na Tour prvýkrát v histórii. Kopec Col de la Coze nebol strašiakom len kvôli svojej nesmiernej dĺžke, ale aj poslednými štyrmi kilometrami, ktoré vo vysokej nadmorskej výške dosahovali dvojciferné priemerné sklony. Brutálny finiš etapy mal vytvoriť kľúčové rozdiely medzi kandidátmi na titul.

Po trápení z predchádzajúcich dní sa už neobjavil na štarte obhajca prvenstva Egan Bernal, ktorý nebol v potrebnej fyzickej kondícii, aby mohol ďalej pokračovať na podujatí. Už včera skončil David Gaudu. V páde hneď v prvej etape si poranil kostrč a jeho zdravotný stav sa nezlepšoval. Vo včerajšej etape nestihol časový limit Jerome Cousin a jazdec tímu Total Direct Energie musel opustiť podujatie a nepokračoval ani Stefan Küng (FDJ), ktorý sa odišiel pripravovať na časovku na svetový šampionát. Dnes sa malo jazdiť v slnečných podmienkach a medzi dvomi stúpaniami v údolí malo byť až 28 stupňov, pričom hrozili aj búrky.
 
 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
 
 
Začiatok etapy ponúkol tradičné obrázky. Najskôr is vybudovali menší náskok Thomas de Gendt a Nicolas Edet. Keď sa k nim chcel pridať aj Matteo Trentin, Peter Sagan vyrazil za ním, spoločne so Samom Bennettom. Do útoku chceli znovu vyraziť borci z Ineosu, ale záujem o brejk bol veľmi veľký a takmer všetky celky sa chceli ukázať vo vedúcej skupine. Potom sa objavil pred balíkom Cees Bol a snažil sa ho chytiť aj Trentin, ktorého si strážil Bennett. V tom momente riešil za balíkom mechanické problémy Peter Sagan, kvôli ktorým menil bicykel. Pekný pokus predviedol Thomas de Gendt, získal dvadsať sekúnd na pelotón, a motivoval ďalších pretekárov, aby sa k nemu pridali. Podarilo sa to dvadsiatim cyklistom a vpredu sa pohybovali aj Carapaz, Daniel Martin, Kämna a aj Alaphilippe. Ani tento pokus nebol úspešný.
 
Na nehodnotenom kopci pred rýchlostnou prémiou získali 30-sekundový náskok Carapaz, Kämna, Alaphilippe, G. Izagirre a Daniel Martin, ale bola to príliš malá skupina, aby sa v pelotóne nenašiel nikto, kto by rozprúdil ďalšiu akciu. Napokon sa nič také neudialo a Richard Carapaz (Ineos), Dan Martin (Israel Start-Up), Gorka Izagirre (Astana), Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick-Step), Lennard Kämna (Bora-hansgrohe) si dokázali vybudovať potrebný odstup. Vedúca skupina dobyla rýchlostnú prémiu a maximum bodov uchmatol bez boja Alaphilippe. Za nimi sa ešte nachádzal Daryl Impey, ktorý zobral desať bodov, a v pelotóne ukoristil deväť bodov Bennett. Petrovi Saganovi sa ušlo sedem bodov, keď pred ním ešte preťal pásku Morkov. Sam Bennett zvýšil náskok pred Saganom na 47 bodov.
 
 
Vedúca skupina bola zložená z výborných vrchárov, ale skladala sa len z piatich jazdcov, čo znižovalo jej šance na etapový triumf. Pelotón viedol tím Jumbo - Visma a nasadil pravidelné tempo, čo mohli utečenci využiť pred horskými prémiami a navýšiť svoj náskok do maximálnej možnej miery. Lennard Kämna a Richard Carapaz sa stretli aj vo včerajšom rozhodujúcom vrchárskom súboji, ktorý sa snažil manažovať ekvádorský pretekár, ale Kämna bol šikovnejší. V predchádzajúcej etape im nestačil v kľúčovom momente Julian Alaphilippe, ale dnes boli na trati oveľa ťažšie stúpania, takže ich vzájomný súboj začal od nuly. Dlhé kopce favorizovali Richarda Carapaza. Spoločnosť im robili Daniel Martin a Gorka Izagirre. Írsky pretekár vyhral dve etapy na Tour, Izagirre sa raz presadil na Gire a obaja mali kvality, aby mohli vydržať pred balíkom až do cieľa.
 
V pelotóne kontroloval únik Jumbo - Visma a doprial mu náskok šesť minút. Primož Roglič pri takejto malej vedúcej skupine mohol mať zálusk na etapový triumf. Za holandským celkom bol zoradený UAE Emirates a Tadej Pogačar musel byť zatiaľ spokojný s vývojom etapy, keďže za priaznivých okolností mohol bojovať na vrchole cieľového kopca aj o dôležitého sekundy.
 
 
Na úpätí Col de la Madeleine mala vedúca šestica náskok šesť minút a nemohla sa spoliehať, že jazdci v v pelotóne neprejavil záujem o etapový triumf. Potvrdil to tím Bahrajn - McLaren, ktorý prebral iniciatívu. Mikel Landa potreboval tvrdé podmienky na trati, aby vyčerpal súperov a pokúsil sa zaútočiť na stupne víťazov. Bahrajnský celok predviedol silnú snahu. Stiahol náskok vedúce skupiny o polovicu a dostal do ťažkostí  množstvo jazdcov v balíku. Tempo bolo prisilné aj pre Naira Quintanu a vzadu šetril sily aj Peter Sagan. Na čele pretekov sa dostal do ťažkostí jeho kolega Kämna.
 
Už na prvom kopci odštartovala náročná cyklistika a bolo dobrým znamením, že na cieľovom kopci to nemal byť len slovinský súboj o žltý dres. Veľkým lákadlom bolo aj miesto na pódiu a ako prvý odhalil takéto ambície Landa. V pelotóne zostalo len tridsať jazdcov. Lennard Kämna sa vrátil späť do balíka a vyzeralo to tak, že nemusel nič ľutovať, lebo ostatní štyria utečenci mali k dobru len dve minúty. Odstúpil Mikel Nieve z Mitchelton - Scott. Na vrchole stúpania Col de la Madeleine získal dvadsať bodov Carapaz, keď porazil Alaphilippa. Vedúca skupina však musel mať skľúčený pocit, lebo hlavná skupina strácala len osemdesiat sekúnd. V balíku si vybehol pre zvyšné body Tadej  Pogačar a virtuálne sa dostal na čelo vrchárskej súťaže.
 
 
- reklama -
os2020 banner 560x300 update2
- reklama -
 
 
Na stúpaní odviedol výbornú prácu tím Bahrajn - McLaren a Mikel Landa mal stále okolo seba troch kolegov, ktorí mohli dotiahnuť svoju aktivitu až na cieľový kopec. Tam sa už očakávala tradičná práca tímu Jumbo - Visma, ale niečo mohol vymyslieť aj UAE Emirates. Pogačarovi stále pomáhali v hlavnej skupine Polanc a aj De la Cruz. V klesaní zaostal Daniel Martin a únik mu ušiel. Trojica na čele pretekov predvádzala odvážny výkon v zjazde a darilo sa jej získavať na svoju stranu dôležitý čas. Daniel Martin sa vrátil do hlavnej skupiny. Jeho bývalí spoločníci na čele pretekov mierili na cieľový kopec s náskokom dve a pol minúty, čo vzhľadom na dĺžku finálnej previerky nemal byť dostatočný odstup.
 
 
S výkonom tímu Bahrajn - McLaren mohli byť spokojní v Jumbo - Visma. Holandský celok disponoval všetkými pretekármi do kopcov, ktorí až doteraz nemuseli pracovať. Na Col de la Loze tak dorazili relatívne svieži, čo bola výhoda pre Primoža Rogliča. Vedúca trojica stále dobre spolupracovala a na začiatku cieľového stúpania sa nemenil rozdiel medzi skupinami, lebo stále ťahal hlavný balík iba Bahrajn - McLaren. Situácia sa mala zmeniť, keď to za nich zoberie Jumbo - Visma alebo UAE Emirates. Úvodné kilometre sa niesli vo vyčkávacom duchu a náskok utečencov výrazne neklesal. Bahrajn - McLaren nasadil stabilné tempo a Roglič mal pri sebe stále piatich spolujazdcov. Na takomto dlhom kopci nechcel nič unáhliť, a navyše, útočiť museli ostatní, nie líder pretekov.
 
 
- reklama -
okolo slovenska 560
- reklama -
 
 
Ešte v prvej časti stúpania Bahrajn - McLaren nasadil vyššie tempo. Využil všetkých svojich vrchárov a vedúca skupina to mala zrátané. Alaphilippe už nemal energiu, aby ustál tempo Carapaza. Izagirre mal lepší deň. Richard Carapaz bol dnes veľmi silný, nestačil mu ani Izagirre, ale skupina favoritov už nebola ďaleko. Chýbal v nej Guillaume Martin, ktorému v priebehu pretekov postupne dochádzali sily. Tím Bahrajn - McLaren okresal hlavnú skupinu natoľko, že pri Rogličovi zostali len dvaja pomocníci a ostatní favoriti nemali pri sebe nikoho. Landovi pomáhal ešte Caruso a vpredu sa pohybovali aj dvaja lídri Movistaru Valverde a Mas. Na čele pretekov bol nezlomný Carapaz, ktorý dlhú dobu udržiaval náskok dvadsať sekúnd. Ekvádorský cyklista sa vzoprel k veľkému finišu a ešte dokázal dostať na svoju stranu nejaké sekundy. Pred vstupom do najtvrdšej pasáže mal k dobru už štyridsať sekúnd.
 
V skupine favoritov sa stále vyčkávalo a štyri kilometre pred vrcholom sa ani jeden z jazdcov na celkové poradie neodhodlal zaútočiť. To len a len vyhovovalo Carapazovi. Potom sme však sledovali selekciu smerom dozadu. Zo skupiny vypadli Landa, Urán, Yates. V kľúčových momentoch nasadil zrýchlenie López a na tento pohyb reagovali iba Pogačar, Roglič a Kuss. Medzi ostatnými favoritmi sa vytvárali rozdiely. Nevzdával sa ani Porte a vrátil sa do skupiny najsilnejších. Akcia favoritov chytila Carapaza tri kilometre pred cieľom.
 
 
Líder pretekov Roglič bol na tom tak dobre, že vyslal dopredu Kussa, aby zabojoval o etapový triumf. Pridal sa k nemu López, ktorého ostatní pustili. Kolumbijský jazdec mal výborný deň a vpredu zostal úplne sám. Kuss počkal na Rogliča a spoločne tlačili na Pogačara, ktorý sa necítil úplne komfortne. López bol odhodlaný získať etapu a vo finále sme sledovali dramatický súboj, lebo za ním vyštartoval Roglič. Tomu sa podarilo eliminovať Pogačara a jazdec tímu Jumbo - Visma to chcel maximálne využiť.
 
Parádny súboj nielen o etapový triumf na posledných úsekoch s dvojcifernými sklonmi si podmanil Miguel López, ktorý vyhral etapu pred Primožom Rogličom. V cieli bol medzi nimi rozdiel 15 sekúnd. Ako tretí finišoval Tadej Pogačar a ten stratil na Rogliča pätnásť sekúnd. S minútovou stratou preťali pásku Kuss a Porte a dobrý výkon odviedol aj Mas.
 
 
video v clanku ikonka ciernaPosledný kilometer etapy
 
 
Horská etapa s obávaným cieľovým stúpaním odštartovala bez rešpektu a pomerne dlho sa tvoril únik. Keďže naskočilo do neho len päť vrchárov, favoriti na titul zacítili šancu na etapový triumf. Richard Carapaz bol však zdatný protivník a bol chytený len na konci cieľového kopca. Potom sa už ukázala kondícia jazdcov na celkové poradie. Na útoky sme čakali až do samého konca, ale aj to stačilo, aby sa medzi pretekármi z Top 10 vytvorili rozdiely, a to aj medzi slovinskými pretekármi. Kľúčovú časť etapy ovládal Bahrajn - McLaren, ale Mikel Landa nedotiahol do úspešného konca výbornú prácu svojich kolegov. V najdôležitejšom momente nestačil najlepším cyklistom a stupne víťazov sa mu výrazne vzdialili. Vo finále využil početnú prevahu Jumbo - Visma, ktorý získal dôležitý čas na Tadeja Pogačara, ale nebol to zástupca holandského celku, ktorý bol pred vrcholom najsilnejší.
 
V posledných horských etapách pôsobil výborne Miguel López a dnes sa doslova cítil vo svojom živle. Keď sa cesta zdvihla vo vysokej nadmorskej výške, nikto nestačil na jeho zrýchlenie, ale Roglič nevyhnutne nemusel sledovať jeho útok. Kolumbijský jazdec bol však lepší aj ako líder pretekov, lebo ten sa k nemu nedokázal dostať späť na posledných 1500 metroch. Počas pretekov neurobil žiadnu chybu a správne čakal na tie etapy, ktoré mu sedia najviac. Jazdí na svojej najlepšej úrovni, po dnešku dostal sebavedomie a v zajtrajšej náročnej horskej etape sa môže ešte pokúsiť podkopať suverenitu slovinskej dvojice.
 
 
Primož Roglič pristúpil k cieľovému stúpaniu chladnokrvne a zameral sa výlučne na Tadeja Pogačara. Preto nereagoval na Lópezov útok, na ktorého mal pekný náskok v poradí, ale dal si záležať na tom, aby mu neušiel jeho mladší krajan. Ten nepôsobil na strmých úsekoch najistejšie a Roglič to chcel využiť. V cieli získal na neho sedemnásť sekúnd, ale mohlo to byť aj viac, ak by sa Tadej Pogačar neukázal ako veľký bojovník. Hoci prežíval ťažké momenty, nikdy sa nezlomil a v cieli zaknihoval ešte prijateľnú stratu. Od Rogliča nedostal rozhodujúci úder a v zajtrajšej etape bude cítiť šancu na lepší výsledok a zdramatizovanie súboja o žltý dres. Líder pretekov má všetko pod kontrolou, mnohí súperi sú od neho dostatočne vzdialení, ale na dvoch momentálne najsilnejších konkurentov, Pogačara s Lópezom, nezískal taký náskok, aby mohol naskočiť na zajtrajšiu etapu uvoľnený.
 
Veľmi dobrý výkon predviedol Porte, ktorý sa snažil držať na čele pretekov, ale na prudkých sklonoch napokon nevydržal pri najlepších. Dostal sa na pekné štvrté miesto v poradí, kde s časovkou môže myslieť na stupne víťazov, ale za ním sa nachádzajú v tesnom závese motivovaní vrchári, ktorí budú zajtra bojovať o každý posun v klasifikácii. Na Col de la Loze sa povzbudil Mas, ale takí Yates, Urán a Landa sa zastavili na strmých sklonoch. Mikel Landa predviedol so svojimi kolegami sympatické odhodlanie, ale bezprecedentný finiš mu vôbec nesadol. Do najlepšej desiatky sa dostal Valverde a definitívne z nej vypadol Quintana.
 
V bodovacej súťaži Sam Bennett navýšil náskok pred Petrom Saganom o dva body. Na začiatku etapy si obaja dali pozor aj na Mattea Trentina a ani jeden z tejto trojice nemal šancu dostať sa do brejku. Na rýchlostnej prémii použil osvedčenú taktiku Deceuninck - Quick-Step, ktorý udržal Sama Bennetta bez ujmy na vedúcej pozícii v bodovačke. Na začiatku zajtrajšej etapy sa bude znovu medzi nimi bojovať o body na prémii a potom si budú len sledovať časový limit.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Miguela Lópeza (víťaz)
"Som veľmi šťastný a plný emócii, lebo sme tvrdo pracovali, aby sme sa dostali na túto úroveň. Boli sme sebavedomí, lebo sme vedeli, že tento terén mi bude vyhovovať. Nadmorská výška mi zahrala do kariet. Cítil som sa, akoby som bol doma, a využil som túto príležitosť."
 
 
Výsledky
1. LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team link ikonka 4:49:08 120
2. ROGLIČ Primož link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 00:15 50
3. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:30 25
4. KUSS Sepp Team Jumbo - Visma link ikonka 00:56 15
5. PORTE Richie link ikonka Trek - Segafredo link ikonka 01:01 5
6. MAS Enric Movistar Team link ikonka 01:12  
7. LANDA Mikel link ikonka Bahrain - McLaren 01:20  
8. YATES Adam link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 01:20  
9. URÁN Rigoberto EF Pro Cycling 01:59  
10. DUMOULIN Tom link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 02:13  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
gc jumbo
Priebežné poradie pretekov po etape
1. ROGLIČ Primož link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 74:56:04  
2. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:57  
3. LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team link ikonka 01:26  
4. PORTE Richie link ikonka Trek - Segafredo link ikonka 03:05  
5. YATES Adam link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 03:14  
6. URÁN Rigoberto EF Pro Cycling 03:24  
7. LANDA Mikel link ikonka Bahrain - McLaren 03:27  
8. MAS Enric Movistar Team link ikonka 04:18  
9. DUMOULIN Tom link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 07:23  
10. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 09:31  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 
tour 2
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. BENNETT Sam Deceuninck - Quick-Step link ikonka 278
2. SAGAN Peter BORA - hansgrohe link ikonka 231
3. TRENTIN Matteo CCC Team link ikonka 218
4. COQUARD Bryan B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM 171
5. EWAN Caleb link ikonka Lotto Soudal link ikonka 158
6. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Deceuninck - Quick-Step link ikonka 150
 
 
tour 3
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 66
2. ROGLIČ Primož Team Jumbo - Visma link ikonka 63
3. LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team link ikonka 51
4. COSNEFROY Benoît Ag2r La Mondiale link ikonka 36
5. ROLLAND Pierre B&B Hotels - Vital Concept p/b KTM 36
6. PETERS Nans Ag2r La Mondiale link ikonka 32
 
 
tour 4
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 74:57:01
2. MAS Enric Movistar Team link ikonka 03:21
3. MADOUAS Valentin Groupama - FDJ link ikonka 1:24:17
4. MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Pro Cycling 1:48:51
5. KÄMNA Lennard BORA - hansgrohe link ikonka 1:52:47
6. TEJADA Harold Astana Pro Team link ikonka 2:11:39
 
 

 
 
Prémie na trase etapy:
sprint-20 124,5 km - La Rochette (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
hc 20 62,5 km - Col de la Madeleine: dĺžka 17,1 km; sklon 8,4 % (20-15-12-10-8-6-4-2)
hc 20 Cieľ - MÉRIBEL Col de la Loze: dĺžka 21,5 km; sklon 7 % (40-30-24-20-16-12-8-4)
ciel Cieľ - Méribel (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1) + bonusové sekundy 10-6-4
 
 
Krátke preview etapy:
Na vrchole stúpania Col de la Loze spoznáme, ktorí pretekári môžu naozaj skončiť na stupňoch víťazov. Každý favorit musí na jeho sklonoch ukázať maximum toho, čo dokáže. Vzhľadom na nesmiernu dĺžku cieľového kopca, vysokú nadmorskú výšku a najťažšie úseky nachádzajúce sa len pred vrcholom by sme mali sledovať postupnú, eliminačnú cyklistiku a útoky sa môžu odohrať len v samotnom závere. Posledné štyri kilometre sú však dostatočným priestorom, aby sa vo vyčerpanej skupine favoritov vytvorili zaujímavé rozdiely. V najlepšej pozícii sa nachádza Primož Roglič, ktorý nemusí špekulovať nad nijakou taktikou. Len využiť kolegov, aby čo najviac unavili konkurenciu a potom sa pokúsiť na konci cieľového kopca získať na svoju stranu dôležité sekundy. Ako najsilnejší jazdec na podujatí si musí veriť, že prekoná aj toto stúpanie bez problémov a v ideálnom prípade zasadí rozhodujúci úder v klasifikácii. Tím Jumbo - Visma pravdepodobne nebude mať dôvod naháňať etapový triumf, aby to nedopadlo ako na vrchole Grand Colombier, kde zobral viac bonusových sekúnd Pogačar, a tým pádom sa znovu otvorí šanca pre utečencov. Na najťažšie cieľové stúpanie pretekov si musia trúfať Pinot, Buchmann, Martin alebo Martínez. Títo pretekári však nebudú mať jednoduchú úlohu dostať sa do brejku na rovinatej trase.
 
Pre lídra pretekov bude hlavným nepriateľom Tadej Pogačar, ktorý jednoducho musí atakovať, ak sa chce dostať do žltého dresu. Pred časovkou potrebuje získať čas na Rogliča a znovu by to mal byť jazdec tímu UAE Emirates, ktorý sa pokúsi rozhýbať skupinu favoritov. Ani v treťom týždni by nemal slabnúť, ale uvidíme, či to bude stačiť na Rogliča a na jeho pomocníkov. V každom prípade sa môžeme od neho dočkať ďalšieho aktívneho výkonu, na čo môžu nadviazať ďalší borci. Do svojho terénu sa dostane Miguel López a ak bude mať svoje najlepšie nohy, v skupine favoritov bude patriť medzi najsilnejších a ako jeden z mála by mal dokázať zrýchliť aj pred vrcholom. V horách to ide výborne Richiemu Portemu a keď mu to vydrží, môže urobiť dôležitý krok, aby sa posunul na stupne víťazov. Landa alebo Urán tiež vedia využiť skúsenosti a svoju vytrvalosť na takýchto stúpaniach, ale na druhej strane Adam Yates mával v minulosti problémy na takýchto dlhých kopcoch. Budeme zvedaví, či znovu našiel odolnosť na tretí týždeň Mas a ako zvládnu túto previerku Valvede a Guillaume Martin, ktorí sa môžu dostať do Top 10, keďže Quintana pôsobí zraniteľne. V netradičnej sezóne, bez potrebných súťažných kilometrov, je ťažké odhadnúť, kto môže na takomto dlhom cieľovom kopci zažiariť, alebo prepadnúť.
 
 
Krátky opis trasy etapy:
V sedemnástej etape udrie na vyčerpaný pelotón najťažší horský dojazd ročníka a na brutálne dlhom kopci sa očakáva vytvorenie relevantných rozdielov medzi favoritmi. Na úvodných kilometroch sa budú pretekári hnať za bodmi do bodovacej súťaže a nervózne sledovať, kto sa dostane do úniku pred Col de la Madeleine. Legendárny kopec ešte viac zvýši únavu medzi cyklistami svojou dĺžkou a pevnými sklonmi a kto sa ocitne už na tomto stúpaní v problémoch, na Col de la Loze bude trpieť ešte viac. Vrchol Madeleine je príliš ďaleko od cieľového kopca na atak, ale silným tímom výborne poslúži na oslabenie útočného potenciálu konkurencie. Po dlhom klesaní a dvadsiatich kilometroch v údolí na falošnej rovine sa zjaví pred pretekármi 21-kilometrový obor. Col de la Loze je nepríjemný v tom, že od začiatku do konca neponúka ani kúsok priestoru na zotavenie a jeho skutočná náročnosť sa objaví len pred vrcholom, a to vo vysokej nadmorskej výške. Na nesmiernej dĺžke sa celý čas striedajú sklony sedem až osem percent, kým posledných 4500 metrov vyskočí v priemere na desať percent. V skupine favoritov bude rozhodovať len a len výkon, kľúčovou bude aj tímová podpora a na konci pretekov sa môžeme na takomto drastickom stúpaní dočkať aj prekvapení.
 
 
 
etapa 17 kopec
profil dôležitého kopca v polovici etapy (© letour.fr)
 
 
etapa 17 ciel
profil kopca zo záveru etapy (© letour.fr)
 
 
Vysielanie na Dvojke RTVS:
online na webe tdf.rtvs.sk (kompletný prenos etapy od 11:45)
na Dvojke od 14:00 štúdio, následne živý prenos
moderátor štúdia: Oľga Hamadejová
komentátor RTVS: Marek Marušiak
spolukomentátor: Martin Velits
štúdio + info texty: Lukáš Timko
 

Ďalšie etapy a spravodajstvo z Tour de France 2020

 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop